Şimdi Ara

YAPTIK BISE HADI HAYIRLISI !! : )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • OC hakkında pek bırsey bılmememe ragmen bole bıse 2500+ işlemcimde denicemm...simdi burda carpan degerı degıstırılemedıgınden tek degıstırecegımm FSB mı olacakkkk
    aynı zamandaaa AGP ve PCI oranları fsb artırılırken degısırr
    bunlarıı nasıl sabitlicemmm..

en onemliside kafaya meraktan taktım bole biseee eger yapamazda kalırsamm fızıksel bırsey yapmadımdan bunu BIOS a reset atarak yapabılırmıyımmmmmm

anakartımı OC için epox 8rda3+ rev 2.2 alcamm
    2500+ cpu varr bunu en iyi hangı degerde bırakmak olurrr

walaa elime bulasırsa bu ıs babam senın neine 14 yasında gıt dersını calıs delirdinmi dicekkk...

acaba denemesemmii ama merak ettım nasıl ogrencezz alah allahhh
    galiba simdi niye bu nick i sectimi anlamıssınızdırr

• [dntw]
  • 45-50 max.herzaman yardım ederim PM atman yeterli.pisikopat_5 kardeşim.
  • solemeyi unutmusmmm
    carpan kılıdı degıstılemıyo demıstımm ama L1 kprusunu degıstırırsek oluyoo pekıı bu bırlestırme her ıslemcıde olyomuydu yoksa sadece ozel kodlulardaamıııı

hangisi daha mantıklııııııı
    en onemlşi risk oranım nee??[rntg]
  • L1 köprü birleştirme olayı Bartonlarda olmuyor biliyorum hem o iş riskli bence sen en iyisi FSB ile oyna FSB yi 200 yapabilirsen Barton 3200+ hızında bir işlemci olur ki bence fazlası için çok kasma...voltaj arttırmadıkça işlemciyi yakma riskin olmaz diye düşünüyorum bi 200FSB ver baktın ki olmadı (sistem açılmaz yada reset atar filan..) ilk açılırken Insert'e basılı tutarsan BIOS default ayarlara döner...
  • Düşük çarpanlı işlemci alıp 200FSb kullanmak en iyisi.
    200FSB olduktan sonra ne iş versen yapıyor zaten rahatlıkla.
    Benchmark işlemcisi istiyorum her bir mhz ve puan önemli diyorsanız zaten intel p4c alacaksınız.
  • Şansıma benim alet 167FSB de açılmıyor Ya ramler dandik yada voltaj yetmiyo Bu kadar dandik bi işlemci olmaz herhalde voltajla oc olur sanırım ??
  • ben chip dergısınden bıraz biseler ogrendımm
    calısma hızı ozel bir carpanla FSB carpımı ıle bulunuyorr
    carpan degıstırılemedıgındenn sadece FSB arttırılıyoo
    ama carpanı kırarsann o zaman daha ii sonuclar alabiliyosunn
    voltaj tam ne ıse yarıyor bılmıyorummm.ama yavas yaVAS buyutuyosun fazlaa
    buyutursen bır daha buyutme sansın olmuyomus anlarsınızzz yaa :)
    tabi ben bole konusuyom ama ış yapmaya gelince yusuf yusuf yanııı
  • düşük voltajla yüksek fsb daha iyi performans demektir.ama kullanacağın anakartta çok önemli.bende
    EPOX 8RDA+ var.işlemcim 2600+ 200 fsb de 1.80 voltla 45-46 derece ve gayet stabil çalışıyor.bu iş birazda şans işi. ama unutma overclock tehlikelidir.bilinçli yapılmazsa tabii. bence 1.725 voltajla 200 fsb yi denemelisin.eğer stabil olursa 3200+ işlemci elde etmiş olursun ki buda yüksek performanstır.

ERMAN KOÇ / ADANA / SAYGILAR...
  • yüksek fsb eşittri fsb ama bunu düşük voltajla yapamazsın illla voltaj şart bir noktadan sonra
  • benım anlamadıgım FSB yukseltınce voltaj dusuk olarak karsılıyoo bu nasıl performans olurr level analamdımm
    juniour tam tersını soluyor (er olması onemlı deil)
    ama dedıgın oranlar felan guzell
    bir admıne sordumda yuzde 80 sansla olurrr
    nasıll olmama nasıl olyoo bu yuzde 20
  • İşlemcin iyiyse çarpan veya FSB arttırsan bile voltaj vermeden stabil bir sistemin olabilir ama bu işlemcine göre değişir,her şekilde voltaj vermek gerekirr ister çarpan arttır ister fsb..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.