Şimdi Ara

Yaptığınız Hareketlerde Kaç Kilo Giriyorsunuz (+ Benim Antreman Günlüğüm) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
16.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boy 178-180 arası kilom sabah ac karna 84 kg hocam. 2.5 senedir yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 22 Ağustos 2017; 20:1:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afka9

Boy 178-180 arası kilom sabah ac karna 84 kg hocam. 2.5 senedir yapıyorum

ağırlaklar çok iyi

overhead press hariç 120 kg bench yapabilen biri en az 80 kg overhead press yapmalıydı

kesin sende overhead pressi benchten sonra yapıyorsun hocam, overhead press benche feda edilecek bir hareket değil bence

ilk başladığım aylar en nefret ettiğim bölge omuzdu bir ara curl kilom omuz pressimden fazlaydı şuan ise durum nikimden anlaşılıyordur

bu durumun sebebi hep benchten sonra omuz çalışıyor oluşumdu ne zaman bench ve overhead pressi ayırdım 1 antrenman bench 1 antrenman overhead yapmaya başladım (göğüs için yapılan benchi ayırdım omuz günleri close grip bench yapmaya başladım oda harika bir triceps ve içgöğüs hareketi ) işte o zaman omuzlar aldı başını gitti profil fotomdaki topu bana overhead press verdi,

hocam önerim benchle overhead pressi aynı gün yapmamanız benchiniz resmen overheadin 2 katı ve herkes de genelde böyle bir durum var benchten sonra overhead pressi yapıyorlar, overhead press benche feda edilmemeli bence, benchten çok daha önemli bir hareket benim gözümde estetik için (bunu eski niki decline press olan biri olarak söylüyorum )

hatta iddaayı arttııryorum üst vucuttaki tüm hareketleri bir araya getirip yarıştırsak en zevklisi ve estetik için en iyisi overhead presstir bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeIsraetel -- 22 Ağustos 2017; 20:48:43 >

• Aynen overhead press im zayif hocam. Omuzlarim da zayif aslında. Overhead press i yaptigim zaman ayri bir gun olarak da yapıyorum ama 1-2 haftada bir yspiyorum o şekilde. Genelde bench ten sonra. Haliyle geri kaldi 75 -78 kilo tek tekrar overhead yapıp 65-70 ile 5 tekrar cikarsam guzel olurdu :( ancak ben bu aralar benchi artirmaya calisiyorum ondan bu şekilde arkada kaldi

Üst vücut için overhead press bence de en zevkli hareket bench den de zevkli. Squat rack varsa ayakta yapmak çok zevkli oluyor. Sadece omuz triceps değil, sırt ile karin kaslari da çalışıyor. Ancak spor salonuna giden kisiye direkt benchin kac denildigi için insan ona vermek istiyor :D

• quote:

Aynen overhead press im zayif hocam. Omuzlarim da zayif aslında. Overhead press i yaptigim zaman ayri bir gun olarak da yapıyorum ama 1-2 haftada bir yspiyorum o şekilde. Genelde bench ten sonra. Haliyle geri kaldi 75 -78 kilo tek tekrar overhead yapıp 65-70 ile 5 tekrar cikarsam guzel olurdu :( ancak ben bu aralar benchi artirmaya calisiyorum ondan bu şekilde arkada kaldi

Üst vücut için overhead press bence de en zevkli hareket bench den de zevkli. Squat rack varsa ayakta yapmak çok zevkli oluyor. Sadece omuz triceps değil, sırt ile karin kaslari da çalışıyor. Ancak spor salonuna giden kisiye direkt benchin kac denildigi için insan ona vermek istiyor :D

hocam eğlenceyi geçtim o top gibi omuzlar

bench yada başka bir şeye bize o omuzları veremez

salona giden erkeklerin ne dediğini salla benchle o erkekler mest edilir, overhead pressle gelen omuzlarla hatunlar mest edilir

ben 1 gün git 1 gün off şeklinde çalışıyorum

1. programda close grip bench ve overhead press var

2. programda incline dumbell bench press var

zevk alıyorum baya

ama keşke her hareket overhead press olsa overhead press her yeri çalıştırsa tek başına 7 set yapıyorum zaten en çok set yaptığım hareket overhead gene de doymuyorum 20 set bile yapabilirim vucud ve zaman imkan verse

• Haklisin hocam haftada 2 gün üst vücut çalışınca bir gün bench diğer gün overhead press yapmak en güzeli :D

• quote:

Haklisin hocam haftada 2 gün üst vücut çalışınca bir gün bench diğer gün overhead press yapmak en güzeli :D

hocam senin yağ oranı kaç şuan boy 180 kilo 84 demiştin de
  • Yaptığınız Hareketlerde Kaç Kilo Giriyorsunuz (+ Benim Antreman Günlüğüm)

Bilmiyorum hocam bu sekildeyim. 16-18 arasidir muhtemelen. Düşük değil yani zaten yaglanmaya musait benim vücut :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 23 Ağustos 2017; 0:42:9 >
  • ohp dumbbell mı bar mı yapıyorsunuz?
    ben oturarak dumbbell ile yapıyorum.

dumbbell stabilizör kasları da çalıştırdığı için tercih ediyorum açıkçası.
  • Hocam sağlam vucudunuz var. Yağ oraniniz yüksek sadece. %10 seviyesine inince parçalı ve sağlam görünüceginiz eminim.

• Aynen yag oranim tatilde artti hocam :( ancak yüzde 10 benim için cok düşük hedegim 13-16 arasında olabildigince irilesmek. Zaten ciplak dolasmadigim icin obez olmadikca yag oranini cok düşürüp kiyafetlerin icinde kaybolmak istemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hot_sauce

ohp dumbbell mı bar mı yapıyorsunuz?
    ben oturarak dumbbell ile yapıyorum.

dumbbell stabilizör kasları da çalıştırdığı için tercih ediyorum açıkçası.

ayakta yapin hocam

youtube da standing ohp vs seated ohp videosu izledim

ayakta barla yapinca oturan versiyona nazaran %35 daha fazla side delt aktif oluyormus ki ayakta yapinca bel ve karin kaslarina da cok fazla faydası var, oturarak yapinca omuz ve tricepsin calistigi basit bir compound ayakta yapıldığında ise squat ve deadlift gibi tum vucuda vuran efsane bir compounda donusuyor, ayakta dambilla yapinca side de!t ayakta barla yapilana karsi %15 daha fazla aktif oluyormus

side deltte omuza o estetik 3d goruntuyu veren kas, side delt icin kisa ozet gececek olursam
    ayakta dumbell ohp > ayakta barbell ohp > oturarak ohpler

bahsettigim videoyu ingilizceniz varsa izleyebilirsiniz scot hermann dumbell press vs overhead press diye aratin

bana soracak olursanız barla yapilan en optimum neden mi?

ayakta dambilla yapilmaya kalkilirsa daha cok side delt aktif olaak ancak o dambili alip oraya getirmek cok zor ve bar gogusun ustunden cok rahatca preslenebiliyor tehlikelk bir harekete donusmuyor dambil ise omuz zorlanmaya basladiginda arkaya kaymaya ve rotator cuflar icin rezalet bir pozisyona girmeye basliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeIsraetel -- 23 Ağustos 2017; 10:24:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzel bilgiler teşekkürler

• quote:

Güzel bilgiler teşekkürler

rica ederim hocam
  • Seated db press 32liklerle 6 tekrar 35lik lerle 3 tekrar yapabiliyorum

Ayakta bar ile kaç kg girsem..?

Bir de kısa bar mı 20kglik uzun bar mı yapıyorsunuz

edit: 20kglik olimpik bara 30kg taktım 10 tekrar çıktı. 60kg yapılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hot_sauce -- 28 Ağustos 2017; 16:46:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Seated db press 32liklerle 6 tekrar 35lik lerle 3 tekrar yapabiliyorum

Ayakta bar ile kaç kg girsem..?

Bir de kısa bar mı 20kglik uzun bar mı yapıyorsunuz

edit: 20kglik olimpik bara 30kg taktım 10 tekrar çıktı. 60kg yapılır

banlıydım hocam cevap vermedim ondan kusura bakmayın

dediğiniz gibi 60-65 arası çıkar gibi
  • haydaa ne banı ya ? :)

perşembe direk uzun bar 20şer takıp gireceğim.
  • Bench press 70 kg 5x5

Overhead press 40 kg 5x5

Deadlift 98 kg 5x5

Barbell curl 26 kg 3x8

Barbell row 72 kg 5x5

Barfiks 3x8

İlk yazdığım mesajdan beri baya yol almisim ama artık sinirlarima gelmis hissediyorum diyet yaparken ağırlık arttırmak ne kadar zor.. En kotu arttiramasam bile 70-72 kiloya inene kadar bu ağırlıkları korumaya çalışacağım. Kg 81 şuan bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterkame -- 29 Ağustos 2017; 20:57:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyuga kojiro

Bench press 70 kg 5x5

Overhead press 40 kg 5x5

Deadlift 98 kg 5x5

Barbell curl 26 kg 3x8

Barbell row 72 kg 5x5

Barfiks 3x8

İlk yazdığım mesajdan beri baya yol almisim ama artık sinirlarima gelmis hissediyorum diyet yaparken ağırlık arttırmak ne kadar zor.. En kotu arttiramasam bile 70-72 kiloya inene kadar bu ağırlıkları korumaya çalışacağım. Kg 81 şuan bakalım.

sınır sadece beyinde vardır, kendini daha fazla motive edecek muzikler bul salonda artacaktır kilolar
  • quote:

haydaa ne banı ya ? :)

perşembe direk uzun bar 20şer takıp gireceğim.

biri ters bir şey yazmıştı, ben de cevabını verdim küfür yok argo yok 4 gün ban attılar

uzun barı ölçün bence hocam bizim salondaki uzun bar 2 metrelik olan 7,5 kg çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeIsraetel -- 29 Ağustos 2017; 23:49:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyuga kojiro

Bench press 70 kg 5x5

Overhead press 40 kg 5x5

Deadlift 98 kg 5x5

Barbell curl 26 kg 3x8

Barbell row 72 kg 5x5

Barfiks 3x8

benimde kilo 80,8 olmuş

son antrenman kilolarım:
    incline bench press(5. kez halterle bench yapıyorum 3 tanesi flattı bu 2. kez incline yapışım halterle ) 58 kg x 7
    OHP 46 kg x 6
    Glute Bridge 68 kg x 8
    Lunge 54 kg x 10
    Barbell curl 32 kg x 6
    Chin Up 6 tekrar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeIsraetel -- 1 Eylül 2017; 19:32:8 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.