Şimdi Ara

Yapraklarda ki Beyaz toz gibi yapilar nedir ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar cekirdekten cimlendirdigim meyve agaclari. Yapraklari bu sekilde oluyor bayadir. Bir problem mi dir. Oyleyse sebep ve cozumü nelerdir.yardimlarinizi bekliyorum.

• hastalığın adı külleme. sadece bunlar için ilaç alman pahalıya patlar. çöpe sarkıt gitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asepam

hastalığın adı külleme. sadece bunlar için ilaç alman pahalıya patlar. çöpe sarkıt gitsin.
    Cevap icin cok teşekkurler. Topas diye bir ilac varmis. 35 lira gibi bir fiyatı var. Bunu alip kullansam etkisi olurmu bu asamadan sonra
  • topas da olur bayer bayfidan da olur. köyden tanıdık felan varsa 3-5 damlası sizin fidelerinize yetecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asepam

topas da olur bayer bayfidan da olur. köyden tanıdık felan varsa 3-5 damlası sizin fidelerinize yetecektir.
    Topas aldım. ilk uygulamayı yaptım. 1 hafta olacak şuan için faydalı oldu diyebilirim. beyazlıkların oluşması kesildi. kuruyan yapraklarıda temizledim. Yeni filizler sağlıklı görünüyor. bir kaç gün sonra tekrar uygulayacam. 10-12 gün sonra 2. kez uygulayın yazıyordu (tabi bu hastalık ilerlediği için) Şimdilik sonuç olumlu.
  • Mantar ilacı lazım. Nasıl gidiyor?
  • Hort olacak biraz ama. Evet bu külleme isterseniz ziraii ilaç bayilerinden kükürt alıp kullanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.