Şimdi Ara

Yapı kredi bankasının yurtdışı alışverişinde kur'u kabarık Hesaplaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 11
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 39 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kofonur (4 mesaj) Dr. Boone (2 mesaj) schlimazi (2 mesaj) sizotipall (2 mesaj) raziel82 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8 mesaj) Tablet (2 mesaj) Mini (7 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar Konu Dışı >> Yapı kredi bankasının yurtdışı alışverişinde kur'u kabarık Hesaplaması
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu konuda yapılabilecek birşey var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1021 Mesaj
    enpara kullanin... enpara'da fena degil...

bir de mumkunse dolar uzerinden alisveris yapin... euro ya da baska alisveris yapinca bir de dolara dolardan tl ye cevirdikleri icin ekstra fark cikiyor...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    292 Mesaj
    afedersiniz ama yapıkredi güzel geçiriyor. Ben ilaveten teb ve enparaylada yapıyorum yapıkredi gibi değiller.
    |
    |
  • Teğmen
    200 Mesaj
    Dolar ekstre talimatı
    ENPARA

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Kredi kartı için diyorsanız döviz ekstre talimatı verin. Euro harcayın euro ödeyin. Ne harcarsanız onu ödersiniz.
  • Yüzbaşı
    270 Mesaj
    Kredi kartı için TEB'den ayrıca enparadan memnumun kur farkında. :)
    |
    |
  • Binbaşı
    1493 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: schlimazi

Kredi kartı için diyorsanız döviz ekstre talimatı verin. Euro harcayın euro ödeyin. Ne harcarsanız onu ödersiniz.

is bankasinda filan da bende oyleydi ama yakin zamanda gelen bir bildirimle kaldirilmadi mi o ?
    https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/kartlar/doviz-hesap-ozeti-talimati

sanirim var halen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 6 Ağustos 2017; 9:41:50 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    542 Mesaj

Euro- dolar ödeme talimatı verince komisyon vs kesilmeden ödeyebilmek için aynı bankada döviz hesabı olması şart mı ? Başka bankadan ödeme yapılabilir mi? (Tüm mevduatımı enparada tutup oradan ödüyorum kredi kartlarını vs)
    |
    |
    schlimazi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7555 Mesaj

Bankalar arası döviz transferi EFT gibi olmuyor, swift ile yapılıyor bu da bir dünya masraf komisyon demek.

|
    |
    munchausenbyproxy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Euro düşükken TL hesabımdan Euro hesabıma online şubeden euro satın alıyorum. Hesapta duruyor, harcayınca ödüyorum. Yapı Kredi'nin ATMleri Euro da kabul ediyor, atmden yatırarak ödeyebilirsiniz.
    |
    |
    munchausenbyproxy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    510 Mesaj
    Enpara kullanmadım o yüzden fikrim yok. Cepteteb kullandım komisyon yoktu ve piyasaya oldukça yakın kur vardı. Axess yüzde 2 komisyon alıyor. Garanti bonus, ziraat maximum da kullandım onlarda da ciddi fark vardı.

Eskiden Axess yüz lira üstüne 10 lira chip verince komisyon etkilemiyordu. Artık sadece TEB kullanıyorum tavsiye de ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi storm -- 6 Ağustos 2017; 15:19:0 >
  • Yarbay
    7555 Mesaj

Enpara dolar harcamasını bir önceki iş gününe ait ilan edilen TCMB satış kurundan TL'ye çeviriyor. Dolar dışındakileri dolara çevirip sonra TL'ye çeviriyor, dolara çevirme işini nasıl yapıyor bilgim yok.

|
    |
    storm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Anladım.Teşekkurler arkadaşlar.

|
    |
  • Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Amazon ingiltere den yapıyorum alışverişi..Fark eder mi ?

|
    |
    sizotipall kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    200 Mesaj

Amazon İngiltere'den alışveriş yapmadım ama sterlin üzerinden işlem yapılıyorsa YK onu önce dolara çevirir sonra da dolara çevirdiğini Türk lirasına çevirir.Eğer sterlin üzerinden alım yapılıyorsa döviz ekstre talimatı ile iki çevirmeden tek çevirmeye indirirsiniz(sterlinle ödeme yok) direk dolar ya da Euro üzerinden işlem yapılıyorsa tek çevirmeye yapıyordur zaten.Döviz ekstre talimatı ile bundan kurtulmuş olursunuz.Enpara ise dolar üzerinden en avantajlı kurdan çeviriyor.Yurtdışı alışverişlerimi hep enpara ile yapıyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kofonur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Anladım hocam. Teşekkür ederim.Naktim yok, yk ile almak zorunndayım. Tek formül dövizle extre talebi.

|
    |
    sizotipall kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    749 Mesaj
    sadece ykb değil ki tüm bankalar böyle. garanti ile 210 dolarlık bir alışverişimde günlük mb kurundan 30 lira daha fazla çekti garanti bonus. serbest piyasa döviz satış kuru ile hesaplıyorlar sanırım.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant vp
valorant points
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.