Şimdi Ara

Yapı denetimi hakkında sorularınız varsa...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1999'daki Marmara depreminden beri inşaatlarımızın bir parçası olan yapı denetimi hakkında sorularınızı yanıtlamak istiyorum. Özellikle son yıllarda artan kentsel dönüşüme bağlı olarak müteahhitler hepinizin hayatına girdiler. Herkeste bir bina yenileme telaşı, bunun sebebi eski yapıların taşıyıcı güç olarak yetersiz oluşu. Yapı denetim eski yapıları denetleyen bir sistem değil, yeni yapılacak olan binayı denetler. Sanılanın aksine yapı denetim firmalarını arsa sahipleri belirler, yapı denetim firmaları arsa sahipleri adına müteahhiti denetler. Bir yapı denetim uzmanı olarak konuyla ilgili her türlü sorunuzu yanıtlayabilirim.

• Merhaba benim sorum şu;

İstanbuldan ev almayı düşünüyorum.Alacağım dairenin bulunduğu apartmanın depreme dayanıklı olup olmadığını inşaat malzeme kalitesini bireysel bir vatandaş olarak kendim ekspertiz yaptırabileceğim bir kurum veya kuruluş varmıdır?Bu işin ücreti ne kadardır?(Malum 50 bin tl lik bir araba alırken bile servise gösterip öyle alıyoruz içinde yaşayacağımız evin deprem açısından güvenilir olması önemli bir konu)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.