Şimdi Ara

Yapay zeka mail bildirimlerine el attı: Gmail'den akıllı bildirim özelliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yakın bir süre önce yeni arayüzüne kavuşan Gmail, kullanıcıları sık sık rahatsız eden e-posta bildirimleri kalabalığının önüne geçmek için yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerinden yararlanacak. Şimdilik kademeli olarak iOS kullanıcılarının hizmetine sunulan yüksek öncelikli bildirimler özelliği, ilerleyen günlerde tüm iOS ve Android kullanıcıları için de aktif olacak.

Kullanıcısının davranışlarını yakın takip altına alan uygulama, makine öğrenimi sayesinde okumak isteyebileceğiniz mailleri filtreliyor ve sizin için önem arz ettiğini düşündüğü e-postalar için bildirim atıyor. Gmail tarafından sunulan yüksek öncelikli bildirimler özelliğini kullanabilmek içinse Ayarlar > Bildirimler > Sadece Yüksek Öncelikli Bildirimler seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor. 

İlerleyen günlerde tüm iOS ve Android kullanıcılarının hizmetine sunulacak özellikle birlikte kullanıcının önem vermediği e-posta bildirimlerinin önüne geçilecek.

• o kadar süper, o kadar harika, hala tablo ekleme yok

• Outlookta 2 yıldır var olan özellik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bildirim almayı tamamen kapatıyorum. Boşuna titreşim ve fazlalık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Outlookta yıllardır var o özellik.

• Şimdi mi aklınıza geldi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeter artık ne yapay zekaymış

• Dün maillde bir arama yaptım sadece bir tane buldu o da maildeki resimdeki yazan numara

baktım numara mailin herhangi bir yerinde yazmıyor başka bir yerde de yazmıyor ilginç ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Outlook'un üstüne başka mail programı tanımam.

• Gmail bu konuda biraz yavaş davrandı açıkçası. Ama yine de çok iyi oldu, saolsunlar. Zira ben bütün işlerimi Gmail üzerinden hallediyorum ve bu özellik de işime yarayacak gibi. Yalnız hala tablo eklemenin olmaması kötü.

• Ek olarak filtreleme yaparak da sanırım belli mailler belli şekilde filtrelemeye uğrayabiliyor. Öncelikle filtre kriteri giriliyor, akabinden belirlenilen filtre kriterine etiket uygulanıyor. Filtrelenen mesajların bu aşamadan sonra gelen kutusunda görünüp görülmeyeceği de belirlenebiliyor. https://www.wikihow.com/Create-a-Filter-in-Gmailhttps://www.sosyallob.com/gmail-de-filtre-olusturmak/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.