Şimdi Ara

yapay sinir aglari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
2
Favori
765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar aranizda yapay sinir aglariyla ugrasan varmi yada proje yapmis olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• türkiye de o konunun hakkını vererek çalışabilecek kişi çıkmaz cunku o işin hakkını verebilecek işveren çıkmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buyuk capli islerde kullanmadim ama kullaniyorum/ugrasiyorum.
  • Gelecek 5 10 yılda baya populer olucak.Turkiye sektörün epey gerisinde olduğu için,E ticaret odaklı bir piyasaya sahip olduğu için şu an bulunması zor.

• Yapay Zeka - Artificial Intelligence ve Makina Öğrenmesi / Machine Learning

Big Data / Büyük Veri ve Derin Öğrenme / Deep Learning

Bayesian Hesaplama ve Yapay Zekaa / Computation, Artificial Intelligence ve Yapay Sinir Ağları / Artificial Networks

şeklinde Türkçe - İng başlıklar altında topladığım bu konuların temelini kavramak için Peter Norvig 'in PAIP Paradigms of Artificial Intelligence Programming kitabını gözden geçirmeni tavsiye ederim. Not: P.Norvig Google'da AI/ML alanında üst düzey yönetici

• Tensorflow / Python ikilisini araştırabilirsin. Kullanmasını öğrenirsen çok feci şeyler çıkabiliyor. :) Teorik olarak diyorsan yabancı kaynakları araştırmanı tavsiye ederim. O konuda pek bir fikrim yok.
  • Sorunu sormamissin ancak ben yinede default cevaplardan birini vereyim. Eger bu islere merak saliyorsan, ilk once isin arkasindaki matematik nedir onu ogrenmen gerek. Bu is Python bilip bir iki kutuphane ile olmuyor malesef. Klasik makine ogrenmesi problemlerinde islem maliyeti dolayisiyla bundan onceki senelerde cok fazla tercih edilemiyordu. Hesaplama maliyeti azaldigindan ve ortaya cok kuvvetli modeller onerildiginden beri su siralar revacta. Bilmiyorum hedefin nedir ancak kesinlikle arkaplani cok kuvvetli bir sekilde bilmen gerekiyor. Yoksa tum dunya'daki salgin gibi ortaya cok sacma sorular sorarak bulabilirsin kendini.

Bu arada Turkiye'de durum nasil bilmiyorum ancak yurtdisinda calistigim icin diyebilirim ki inanilmaz yetkin eleman arayisi bulunmakta. Genel makine ogrenmesi bilgisi olmadan, cok kuvvetli bir background bilgisi ile deep learning isleri bulan arkadaslarim var.
  • Bu sitede A'dan Z'ye teorik ve uygulamalı olarak bilgi alabilirsin. Arabalarla ilgili bir proje var.

http://www.codecorate.com/?p=51

İyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codemania -- 26 Ağustos 2019; 13:45:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.