Şimdi Ara

Yapacak Olan İlk Senesinde Yapar Miti (SSli) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: S.O.R.J.B

Hocam sen ne boş adamsın 2019 da önüne rakip olmasınlar diye milleti elemeye çalışıyosun büyük ihtimalle

Yüzde 44 12.sınıf

Yüzde 28 Mezun

Nasıl daha fazla diye bunu öne sürebiliyosun? Aynı zamanda yüzde 10 luk bi fark milyona vurunca baya farkeder.
    Aynen öyle mezunmuş zaten 16k dan kalmış ,konu tamamen rakip eleme konusu.

Keşke böyle küçük oyunlarla iyi bir yere gideceğine daha çok çalışıp hakkınla gitsen en azından başkalarının hayalleriyle oynamasan ama tabii karakter meselesi ben şahsen iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence çok saçma mezuna 1milyondan kalan da var 40k’dan da 20k’dan da şimdi gidip top üniversitelere göre böyle bir istatistik yapmak saçma ülkenin zaten matematik,fizik ortalaması belli hem herkes idealist bir şekilde mezuna kalmıyor adam 300 bin oluyor mühendislik barajına giremediği için mezuna kalıyor 200 bin olunca mutlu mutlu gidiyor veya bu ülkede sayısal sayısı fazla ama has sayısalcı değil çoğu kişi, ya aile ısrarı ile öyleler ya da mühendis olup kendini geliştirir düşüncesiyle hareket ediyorlar böyle adamların zaten okuduğu liseler belli.Hem tıp için diş için genelde millet mezuna kalıyor bari sene kaybım var işim hazır olsun fikriyle veya gerçekten hekim olmak isteyen kalıyor ,kimse kendini şu mühendislik olsun diye mezuna bırakmıyor özellikle böyle yapan adam da ya iyi lisede okumuş temeli sağlam ilk sene bir şey ters gittiği için yapıyor ya da çalışmadığını düşünüyor ilk sene, ondan ciddi bir şekilde hazırlanıyor.Gidip YÖK Atlas’tan sadece top üniversitelerin bilgisayar mühendisliğine bakmakla analiz olmuyor çok subjektif kalıyor ayrıca milletin kafası karışıkken tercih sonuçları da açıklanmamışken manipülasyoncu eğitimciler gibi rakip elemeye çalışmayın hepimiz insanız en ufak şeylerden bile etkilenebiliyoruz bu forumunda başarılı ve idealist olduğunu bu sene de mezuna kalan olacağını düşünürsek kimsenin şevkini kaçırmaya gerek yok.Ayrıca oranlar, Türkiye’deki fizik ve matematik net ortalamasının çok düşük olduğunu düşününce gayet iyi çalışan adam girmiş işte.Hem mezuna kalan kişi sayısı doğru çok fazla ancak ciddi kalan kişi sayısı ve hedefi yüksek olanların sayısı 12.sınıflardan çok az bu azlık kısmın neredeyse yarısından fazlası tıp ve diş için kalınca gayet makul bir tablo.

• Mezuna kalan kişi sayısıyla son sınıf öğrencisiyle eş değil, zaten sınav senesinde bazıları önüne geçmis (bu aslında tam olarak mezun ve 12 kısır döngüsü) ki mezuna kalmış, o yılki mezun sayısına göre değişir. Ben mezunların hepsinin dereceye oynamak için girdiğini de düşünmüyorum ki meslek liselerinden barajı aşamayan, barajı aştığında myo tercih edecek veya diğer barajlara takılanlar var ama ilk 20k oynayanlar da var.

• Mezuna kalmak risktir. Hayatından 1 sene gidiyor. Neden 11 ve 12de çalışmadın

• Tıp yazanlara baktığımız zaman genellemenin yanlış olduğu gözüküyor. Mühendis olacak adam bir sene daha kalacagima üniversiteye gidip bir senemi kendimi geliştirmeye adarım diye düşünüyor olabilir. Ben 30k dan mezuna kalıyorum bu sene ODTÜ ve İTÜ istediğim için. Az önce dediğim mevzuyu bana çok söylediler. Ama tıp isteseydim herkes direk mezuna kal derdi

• Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben de aynı şeyi yazdım millet saçma sapan yorum yapıyor , verim düşürmeye çalışıyor. Başarılı rakiplerin neredeyse hepsi tıp kalıyor kimse boun, itü için kalmıyor kalanlarda potansiyelini bilen çalışıp kazanacağını düşünen iyi lise hayatı yaşamış öğrenciler oluyor, bu arada başarılar. Ben de aynı şekilde boun pc için çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EC5F4DF30 -- 18 Ağustos 2018; 15:8:6 >
  • 1 yilda atomu mu parcaliyoruz ha 17 de ha 18 de girmissin

• Adamı niye linç ediyorsunuz anlamadım. Gayet haklı işte. Bir yerlerinden de sallamamış, verilerle konuşmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EC5F4DF30

Aynen hocam ben de aynı şeyi yazdım millet saçma sapan yorum yapıyor , verim düşürmeye çalışıyor. Başarılı rakiplerin neredeyse hepsi tıp kalıyor kimse boun, itü için kalmıyor kalanlarda potansiyelini bilen çalışıp kazanacağını düşünen iyi lise hayatı yaşamış öğrenciler oluyor, bu arada başarılar. Ben de aynı şekilde boun pc için çalışıyorum.
    Size de başarılar hocam umarım istediğiniz olur

• Çünkü mezunlar az. Kendimden örnek vereyim sadece son ay çalıştım diyebilirim, diğerlerine çalışmak diyemiyorum zaten. Sanırım ben de sözde istisnalar arasında olacağım. sınava 2-2.5 milyon kişi giriyor bunun ne kadarı mezun sizce? Ayrıca tıp vesaire için kalan daha çok.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.