Şimdi Ara

YAPA'da olmama rağmen hız testi ile modem değerlerindeki arasındaki fark?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2-3 aydır TürkNet kullanıcısıyım, ilginçtir ki sorunsuz bir şekilde TürkNet kullanmaktayım.
    Bugün fark ettim ki beni YAPA altyapısına geçirmişler benim talebim üzerine.

Bu ana kadar sorun yok, OİM'de gösterdiği hız değerlerinden sonra modem değerlerime bir bakayım dedim hemen.

Değerler tam olarak böyle.

OİM'deki değeler ise şu şekilde.

SpeedTest'teki sonuçlar ise bu.

Destek kaydı açtım, dönüş yaptılar ve klasik tavsiyelerde bulundular. (Kablolu olarak modeme bağlanın, arkaplanda çalışan programları kapatın gibi vs.)

Modeme reset attım, modemi komple kapatıp açtım, bilgisayarı bile yeniden başlattım belki bir etkisi olur diye.
    Fakat bu soruna hala çözüm bulabilmiş değilim.

Benzer problemler yaşamış olan arkadaşlar var mı acaba bu konuda hem yardımcı olabilecek?

Teşekkürler şimdiden.

• Vae den Yapa ya geçtiniz hız değerleri güzel gelmiş ancak

Vae den Yapa ya geçince kullanıcı adı şifrenizin profil bilgilerinde vae tanımı olan 35/3 kalmış.

Arka plan hız bilgilerimi Yapa olan 100 download 100 upload olarak güncellenmesini ve hat modülasyonunu fastpath olarak güncellenmesini talep edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

Vae den Yapa ya geçtiniz hız değerleri güzel gelmiş ancak

Vae den Yapa ya geçince kullanıcı adı şifrenizin profil bilgilerinde vae tanımı olan 35/3 kalmış.

Arka plan hız bilgilerimi Yapa olan 100 download 100 upload olarak güncellenmesini ve hat modülasyonunu fastpath olarak güncellenmesini talep edin
    Verdiğin cevap için teşekkürler. Destek kaydına aynı şekilde yazacağım.
  • quote:

ilginçtir ki sorunsuz bir şekilde TürkNet kullanmaktayım.

Nedense bu cümle çok hoşuma gitti.
  • xDSL ile denilen hızı birebir kullanamazsın 35~85 arası aldığına şükret... fiber kullanmadığını anla...
  • gavanator kullanıcısına yanıt
    Şu an birebir kullanıyorum, müşteri temsilcisi ile sorunu çözdük.
  • Yakında o bakır kablo ölür.
  • inuY kullanıcısına yanıt
    30 Mbps Upload alabiliyor musunuz? Speedtest sonuçlarını en kısa zamanda bekliyoruz. Eğer alabiliyorsanız muhteşem desek yeridir
  • kucukcekmece de yapaya gecince kayıt bırakman gerekiyor.

faturamda gerekli guncellemenin yapılmasını ve hız profilimin de değiştirilmesini talep ediyorum diye
  • kucukcekmece de yapaya gecince kayıt bırakman gerekiyor.

faturamda gerekli guncellemenin yapılmasını ve hız profilimin de değiştirilmesini talep ediyorum diye
  • Beni inatla geçirmiyorlar.
    Santrale mesafem de 800 metreymiş. 14mb'den fazla alırım ama herhalde değil mi?
  • 75 MBPS DEDİLER 4 MBPS VERDİLER
    Arkadaşlar herkese merhaba
    Bu firmaya asla inanıpta 1 kuruş bile paranızı kaptırmayın. Tamemen yalan beyan üzerine kurulu ve vatandaşı kandırmaya yönelik hizmet veriyorlar. Bu yazdıklarımdan sonra birazcık düşünen birisinin gidipte bunlara başvuru yapacağını inanmıyorum. Açıklamamı okuduktan sonra hak vereceksiniz. Şöyle ki; daha öncesinde evimizde Türk Telekom var idi. Tarifemiz bitmeden önce 100 Mbps hız tanımlı hattıma NET 87 Mbps hız alabiliyordum. 5ms ping sürem var idi. Ancak, tarife bittikten sonra malum Türk Telekom fiyatlarının ciddi artış göstermesi üzerine TÜRK NET denilen bu firmayı araştırdık.https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ sayfası üzerinden gerek adres gerekse de telefon numaramızı girerek, ne hız alabileceğimiz konusunu öğrenmek istedik. Hatta garanti olsun diye müşteri hizmetlerinden Nazlıcan Hanım ile de görüşme sağladık. İsmini de veriyorum ki belki yetkililer görürler bu yalancılığı da çözüm üretirler çünkü biz çözüm bulamadık. Neyse işte testler vs. yapıldığında gördükki bizim altyapımız 100 Mbps'ye kadar destekliyor ve TÜRK NET in de dediği şey tahmini 75 Mbps alırsınız. Tamam dedik. TÜRK TELEKOMDA NET 85 Mbps idi. Hadi iyi niyetli düşündük dedik ki 1 0 Mbps fark olabilir gerek firma farklılığı gerekse de altyapı farklılığı ile ilgili. Neyse devam ediyorum. Başvurumuzu yaptık, hattımız bağlandı. Zaten bağlantı süresi bir hayli sürüyor. En az 1 haftayı gözden çıkartın. Sözleşmeler imzalandı bağlantı gerçekleştikten sonra hiç beklediğimiz gibi olmadı. Hattımıza NET HIZ 4 Mbps tanımlandı. İlk başta şaka gibi gelebilir ama gerçekten 4 Mbps tanımlandı. Neyse yine iyi niyetli düşündük. Dedik ki belki anlık bir problemdir, düzelecektir ve biraz bekleyelim. Maalesef arkadaşlar. Düzelmedi. Müşteri hizmetlerini aradığımda benim hattıma 4 Mbps hız verilebileceği, hattımın YAPA (bunların altyapısı ve kötü olanı) altyapısına olduğu VAE(iyi altyapı olan) altyapısına geçirilemiyeceğini belirttiler. Yani özetle; 75 MBPS DEDİLER 4 MBPS tanımladılar. Utanmadan 4 Mbps gönderiyorlar ya. Böyle birşey olabilir mi ? 4 Mbps kaldı mı Türkiye'de ? Ben 4 Mbps hızı 7-8 yıl önce alıyordum. Yalan söylüyorlar arkadaşlar. Tamamen yalan. Zaten tahaattütsüz demelerinin sebebi de bu. Çünkü onlarda biliyorlar gerçekleri. Kime ne tutturursa işte. Yani deneme yanılma yöntemi gibi. Eğer gerçekten dedikleri gibi olmasaydı gerek buradaki yorumlar gerekse de diğer kanallarda şikayetler benimle benzer konuda olmazdı. (Hız konusunda) Artık ucuz etin yahnisi mi dersiniz ne dersiniz bilemiyorum. Ama ismin TÜRK olan bir firmaya bu aldatmacayı yakıştıramadım. Defalarca kez kendilerine ilettim, ilgilenmediler. Ben de sosyal medya platformlarından bu durumu paylaşmaya ve vatandaşımızı bilgilendirmeye karar verdim. Çünkü ortada bir haksızlık, adaletsizlik ve kandırmaca var. Biz bunlara inandık, siz kanmayın. Başvurmadan önce tüm kanallardan hattınız 100Mpbs ye kadar destekliyor altyapı olarak ve tahmini 75 Mbps hız alabilirsiniz diyorlar (Türk telekomdan 87Mbps net alıyoruduk) abonman olduktan sonra utanmadan 4 Mbps gönderiyorlar. Bizde gidip salak gibi bunlara inandık ve 400 Lira verip VDSL destekli modem bile aldık. Biz yine enayi gibi iyi niyetli davranıp 2 haftadır problemi çözmelerini bekliyoruz. Onlarca şikayet kaydı bıraktık. Kaldı ki madem YAPA altyapısından 4 Mbps, VAE altyapısından 75 Mbps gönderebiliyorsunuz, o zaman YAPA dan VAE altyapısına geçirin diyoruz bizi, gelen cevap "o mümkün olmuyor efendim, geçiş sağlamıyoruz". Cevabı sağlayan da yine Nazlı Hanım. Yani anlayacağınız bu firma insanları aldatıyor. Eğer firmadan bir yetkili bu mesajı okuyup bana "Yalan bilgi veriyorsunuz" diyebilecekce, bana ulaşsın, ben ona herşeyi anlatayım. Tek dilediğim kimsenin bu firma kaptırmamasıdır arkadaşlar. Eğer bir sorusu olan olan olursa özelden cevaplayabilirim. Herkese iyi günler dilerim.

• Yapanın bulundugu santralle aranızda tahminen ne kadar mesafe var bende yapaya gecmeye dusunuyorum 200 metre aram var santral ile

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar,

Biraz geç dönüş yapıyorum işlerden dolayı.
    Bir takım sorular olmuş onlara cevap vereyim.

Öncelikle santral ile aramda 50-60 metre var yok öyle diyeyim. Tabii bunun büyük avantajını yaşıyorum, başka türlü olsaydı bu kadar memnun olur muydum bilmiyorum açıkcası.

Hızlı testi isteyen olmuş, tekrar kontrol edeyim dedim garip bir şekilde hızımda artış olmuş.

Tamamen altyapıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Biraz önce 2Gb'lık dosya indireyim dedim 2 dakika sürdü veya sürmedi.

Teşekkürler ilgilenen herkese.

• inuY kullanıcısına yanıt
    merhabalar, güle güle kullanın
    Santral ile aranızdaki mesefayi nasıl öğreniyorsunuz
    Arayarak mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıkıntısız kullanmaya devam edersiniz umarım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.