Şimdi Ara

Yanlışlıkla Ceza Yedim Ne Yapmam Lazım

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
28
Cevap
0
Favori
1.746
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Trafik ve Biz >> Yanlışlıkla Ceza Yedim Ne Yapmam Lazım
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    64 Mesaj
    Trafik cezaini yedigin bolgedeki trafik subesini ara. Ceza yedigin tarihte muayenenin olduğunu belirt omlarda cezanin yedek kocani var sistemden muayene tarihinede bakarlar zaten cezayi sistemden iptal ederler. E devletten otomotik olarak silinir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Telefonla bu işin halledilmesini beklemek iyiymiş. Ne otomatiği? biz aracı satmak istedik borcu olmadığı halde noterde borç görünüyordu. bizzat nakil vasıtaları vergi dairesine gidip memurdan düzelttirdik anca öyle düzeldi. Trafik şubeye telefon edeceksin de iş yaptıracaksın.? mümkünatı yok.
    |
    |
    Nickenick kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
  • Çavuş
    64 Mesaj

Sn forumik; 2ay once e devletten sms geldi adiniza kayitli şu plakali araca su şehirde su saatte trafik cezası duzenlenmistir diye.Neyse belirtilen gün ve saatte ben cezanın kesildiği sehire hic gitmemiştim. Bikac gun sonra ptt ceza makbuzunu getirdi. (kirmizi isik ihlali)Makbuzda plaka bana ait ama araç farkli marka,renk farkli.Hemen dilekçe yazdim dilekceyi mahkemeye verecekken bi emniyeti arayayim dedim.Bana cezanin kesildigi ilin trafik denetleme sb.müdürlüğünü arayin dedi.Bende arayip durumu izah ettim.ceza makbuzunun bir ornegide onlarda zaten e sistemde benim arac marka renk ile karsilastirinca( hata olduğu aleni ,tipki arkadasin muayene cezasi gibi)cezayi sistemden sildiler. Yani aramayip dilekceyi mahkemeye versem yine iptal olacakti. Ama bide onun beklemesi stresi vb..

|
    |
    forumnik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sana iyi niyetliler denk gelmiş.

|
    |
    Nickenick kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Onu herkes anladı.

Diyoruz kiiiii

Bu muayene zımbırtısı zaten 2 yılda bir yapılıyor. Bura birinci kısım.

Sen diyorsun ki bitmesine yaklaşık 2 yıl var... hadi 1 yıl 11 ay kalmış olsun.

Buda demek oluyor ki. Sen aracının muayenesini bir ay önce yaptırmışsın. İnsan bunu nasıl hatırlamazda. Aaaa yok muyumuş der.

Alzaymır olsan unutmazsın heralde ya.

Bunu anlamak bu kadar mı zor ?
    |
    |
    quqil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: erka1907

evet ruhsata işlenmiyor doğru ancak bunun yerine güncel muayene kağıdı veriliyor.
    onu saklamanız gerek ruhsatta.

Alıntıları Göster
    İnternette genelde saklanmalı diyor ama bizzat trafik memurlarına sorduğumda sistemde göründüğü için belgeye gerek yok cevabını aldım.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
bankalar.org
Canlı Tv izle
Sohbet
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.