Şimdi Ara

Yanlışlıkla Benim HGS'ye Para Yüklenmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uygulamadan ne kadar kalmış diye bakarken fazla para olduğunu farkettim. Bulma şansımız var mı?

• Sesini çıkarma boşver devamkee 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • defiant82 kullanıcısına yanıt

İşte tipik bir yurdum insanı. Bu ülke neden bu halde diye sormaya gerek var mı?

• ne zaman yüklenmiş ? çok geçtiyse üzerinden zor ama yakın zamandaysa hgs müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsin, kim yüklemiş isim var mı diye...

bulmaya çalışmak lazım ama tabi zor. bulamazsan da o parayı ihtiyacı olan birine sadaka diye vermekte fayda görürüm. ihtiyacımız da yoksa kimsenin parasını haksız yere almamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 29 Mayıs 2022; 17:41:31 >
  • Torlak Kemal kullanıcısına yanıt

Off la herşeyi ciddiye alıp siyaset ülke yok ülke insanı meselesine getiren gereksiz ironi kavrama yoksunu vatandaş tiplemesi bı bitmediniz ya  

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

4 ünde yüklenmiş. Yarın arayacağım kimsenin hakkı geçsin istemem.

İroni yaptınsa özür dilerim ama ironi yapmadınsa yazdıklarımın arkasındayım. Önce ironi olabilir mi diye düşündüm ama net bir irani belirtisi göremediğim için cevap yazdım. Tekrar söylüyorum, ironiyse yanlış kapı çalmışım.

• PTT müdürlerinin ekranında birçok işlem detaylı görüntülenebiliyor. Rica edin yardımcı olurlar. Kredi kartıyla yüklenmişse zor tabi görmeleri. ATM’den TC kimlik numarası ile yatırdıysa filan görünür sanıyorum. Telefon girişi yapıyordun yanılmıyorsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahin1001 -- 29 Mayıs 2022; 18:30:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yatirmiş olabilirim iban atiyorum

• sinoplu kullanıcısına yanıt

tamam o da şaka yaptı, ciddiye alma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada durum tam olarak böyle olmayabilir ama buna benzer dolandırıcılık yöntemleri olduğunu forum ahalisine bilgi vermek için yazıyorum.

GSM faturasına bağlı cihaz aldıysanız ve ücreti her ay faturaya yansıtılıyorsa birisi sizin adınıza o ayki faturanızı ödüyor. Sonra size ulaşıyor ve öğrenci olduğunu vb ajitasyon ile yanlış ödeme yaptığını, zor durumda olduğunu söylüyor. Sonra size IBAN vererek fatura tutarını göndermenizi istiyor. Siz EFT'yi yapınca bir bakıyorsunuz ki fatura ödeme durumu iptal edilmiş ve fatura aynen size ödemeniz için gelmiş. EFT yaptığınız tutar kadar dolandırılmış oluyorsunuz. EFT'yi kendi isteğinizle yaptığınız için savcılığa suç duyurusunda bulunamıyorsunuz. Bir avukat tutup dolandırılma davası açmanız lazım. Bununla da kimse uğraşmak istemediğinden yapanın yanına kar kalıyor. Genel olarak 2000 TL.den yüksek taksiti olanları tercih ediyorlar.

• İş Bankası minimum bakiye miktarını arttırmış, o yüzden otomatik yükleme ile min yükleme tutarı olan 75 lira yüklenip minimum bakiye (yine 75 lira) üzerine çıkarmış olabilirler. Başka bankalar da aynı şeyi yapmış olabilir, ekstrenizi kontrol edin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.