Şimdi Ara

Yanlış veya doğru boy ölçümü sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
9.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu sabah sağlık ocağına gittim ve boyumu ölçtürmek istediğimi söyledim. Doktor hanım tamam ölçelim dedi ve ayakkabıyla ölçüldüğümde 177 çıktım. Sonucu görünce biraz şaşırdım doğrusu çünkü mantıksal olarak bu mümkün değildi mezurayla ölçüldüğümde 1.83 çıkıyorum yani kapının boyunu ölçüyorum 1.95 çıkıyor sonra kapıdan ne kadar kısa olduğuma bakıyorum 11 12 cm falan çıkıyor. Ne hikmetse sağlık ocağında ölçüldüğümde ayakkabıyla bile 177 çıkıyorum ve 23 yaşında bir polis abim var boyu 173 polislik mülakatlarında ölçülmüş ama ondan 10 cm rahat uzunum kafası burnuma geliyor sizce doktor hanımın boyu kısa olduğu için yanlış mı gördü veya nedendir sağlık ocağı böylemi ölçüyor eczaneye gitsem nasıl bir sonuç alırım yazarsanız teşekkürler

• türkiyede insanlar kendi boyunu nasıl ölçüyor bilmiyorum ama genelde oldukları boydan uzun buluyorlar bir şekilde. geçen yıl askeri okulların mülakatlarına gittiğimdede herkes 5er cm kısa ölçüldüğünü iddia ediyordu ben evde 176 ölçmüştüm ordada aynı şekilde çıktı. doktor nasıl bir aletle ölçtü bilmiyorum ama bu tür cihazlarında kalibrasyonu yapılmalı insanlardan kaynaklı hatalarda olabilir.
  • nuriboyka N kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun her boy ölçme cihazı aynı şeyi göstermiyor dün akşam evde metreyle ölçüldüm yemin ediyorum sağlık ocağından 7 cm uzun çıkardı çok garip sağlık ocağındaki kadının boyu kısaydı yanlış mı gördü yoksa henüz dik durmadan kafaya mı geçirdi bilmiyorum eczanelerin de hiç birinde boy ölçme cihazı yok
  • Mezurenin ucuna ayaginla saglam bas hocam dik dur cek kafana iste boyun o kadardir ne kapisiyla falan ugrasiyorsun doktorun olctugu dogrudur buyyk ihtimal ben de kendimi 180 zaniyordum ama 175 ciktim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.