Şimdi Ara

YANLIŞ PARA TRANSFERİ CİDDİ YARDIMA İHTİYACIM VAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
21.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nasıl oldu diye sormayın olan oldu(hata benim yanlış şube kodu vermişim) ve benim hesabıma gelmesi gereken 500TL bir başkasının hesabına gitti.Bu durumda ne yapılabilir.Bilgisi olan veya banka çalışanı olup ciddi yardımı dokunabilecek olanlar bana ulaşsınlar lütfen.

Gönderilen banka hangisi tam bilmiyorum
    Gelmesi gereken banka İş Bankası Şehremini Şubesi olacak iken Bostancı Şubesine gitmiş.Şube kodu hariç hesap numarası aynı.

• geçmiş olsun ben anlamam bu işlerden ama gönderen kişi başvursun bence
  • Gönderen kişinin PARA ÇEKİLMEDEN acil olarak başvurup parayı geri çekme talebinde bulunması gerekli
  • Gönderen arasın Müş.Hizmetlerini anlatsın durumu acele edin.
    ;Gecmiş olsun....
  • konu ile ilgili bilgim yok ama bi anım var

eniştemlere 6 ay önce 50 bin TL isim benzerliği yüzünden hesaplarına tanımadıkları birinden para gelmiş o dur budur para yı cekmediler eniştemlerde olmaz o parayı kullanamayız dedi hala o para orda yatıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: QuAnTuM-C

Gönderen kişinin PARA ÇEKİLMEDEN acil olarak başvurup parayı geri çekme talebinde bulunması gerekli

Para çekilmeden mümkün olabiliyor mu geri almak.

Bu arada durum düzeldi gibi ama anlmadım.Para transferi yapan arkadaş bir girişimde bulundu bana yeni transfer yaptı ancak durumu nasıl bu kadar hızlı düzeltebildi bilemiyorum.Neyse çok özele girmeyeyim genel bir şekilde devam etsin konu.

Diyelim ki burada olduğu gibi sadece şube kodu farklı hesap numaraları aynı ancak ALACAK KİŞİ isim soyisim hesap sahibi ile örtüşmüyor.Buna rağmen para gitmiş ancak kişi parayı çekmemiş.Bu durumda neler yapılabilir.?

• parayı yollayan kişi parayı yolladığı bankaya başvurup durumu izah edip düzeltilmesini isterse herşey hallolur. Geçenlerde forumun 2.elinden ram aldım ve hesap numarasını internet bankacılığına yanlış yazdım hemen bankaya tel açıp doğru hesap numarasını verdim ve ertesi gün hata düzeltildi. Korkacak bişey yok yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: emreygt

konu ile ilgili bilgim yok ama bi anım var

eniştemlere 6 ay önce 50 bin TL isim benzerliği yüzünden hesaplarına tanımadıkları birinden para gelmiş o dur budur para yı cekmediler eniştemlerde olmaz o parayı kullanamayız dedi hala o para orda yatıyo

Enişten kullanamıyorsa ben kullanabilirim. Acayip para kullanırım, öyle bir yeteneğim vardır.
  • bu işler yüzde 99 bankalarla irtibata geçilerek hallediliyor.yüzde 1 ihtimal de olsa yanlışlıkla hesabına para yatırılan kişiye sebepsiz zenginleşme davası açılabilir.
  • Farklı şube kodunda aynı hesap numarasında aynı isimlerin bulunması neredeyse imkansız. EFT yaptığı için para geri dönecektir yollayan kişiye.

Örnek:
    5520 Şube kodlu 135790 Numaralı hesaba Ayhan DEMİR adına para yatması gerekiyor
    Ama bir yanlişlik oluyor ve şube numarası yanlış veriliyor
    5500 Şube kodlu 135790 Numaralı hesaba Ayhan DEMİR adına para yatıyor.

5500 kodlu şubede aynı hesap numaralı ve aynı isimde hesap bulunması neredeyse imkansız, milyonda bir ihtimal.
    Yani EFT yapan kişiye para geri dönecektir.

Para şu anda yanlışlıkla giden Şubede tutuluyordur, para giden şubeyi ( sanırım Bostancı yazmıştın ) orayı ara ve şube kodunu yanliş bildirdiğini para miktarını ve ismini söyle, 10 dakikada para hesabına geçer. Aynısı bana oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samtual -- 23 Haziran 2009; 12:11:21 >
  • Peki arkadaşlar hepinize çok teşkkür ediyorum rahatladım baya.Yüksek ihtimal çözdük gibi zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aLTuu

quote:

Orjinalden alıntı: emreygt

konu ile ilgili bilgim yok ama bi anım var

Enişten kullanamıyorsa ben kullanabilirim. Acayip para kullanırım, öyle bir yeteneğim vardır.

• Korkmana gerek yok para eft ile gönderilmiş ise hesap sahibinin ismi ile eftde yazan isim farklı olduğu için eft geri gelecektir. ama yinede müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirmekte fayda var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecay

Nasıl oldu diye sormayın olan oldu(hata benim yanlış şube kodu vermişim) ve benim hesabıma gelmesi gereken 500TL bir başkasının hesabına gitti.Bu durumda ne yapılabilir.Bilgisi olan veya banka çalışanı olup ciddi yardımı dokunabilecek olanlar bana ulaşsınlar lütfen.

Gönderilen banka hangisi tam bilmiyorum
    Gelmesi gereken banka İş Bankası Şehremini Şubesi olacak iken Bostancı Şubesine gitmiş.Şube kodu hariç hesap numarası aynı.

büyük geçmiş olsun erdem abim inş. en kısa zamanda hallolur

• 2 seçenek var;

1.si para gönderen kişinin hesabında gitti olarak görünür ve hesaptan düşer ancak diğer şubedeki o hesap numarasına sahip kişi ile isim soyisim örtüşmediğinden göndericinin bankasında geçii bir hesapta tutulur ve bir dilekçe ile istediği hesaba geri geçer(bizzat olay başıma geldi hatta 1500tl ye yakın bir meblaydı:S)

2.bazı bankalarda otomatik olarak belirli bir süre içinde (ki bu süre 24 saat genellikle) hesaba geri gelir.

her iki durumda da problem yok
  • Benim de başıma geldi bugün yanlış eft. Hesap numarasının başına birde şube kodunu yazmışım kopyala yapıştırdan. Hemen doğru eft yi yaptım bir kez daha akabinde garanti bankası kasımpaşa şubesini aradım durumu izah ettim. Operasyonda görevli arkadaş eft nin gittiğini söyledi fakat 2 eft yaptığımı 1. sinin aynı isme ve yanlış hesap no olarak gönderdiğimi söyledim. Baktı işlemi buldu 2. onay gelmeden iptal etti 2 saat sonra hesabıma geçti yanlış eft ücreti.

Ama kendi şubemi arayıp durumu izah ettiğimde hiç bir işlem yapmasanız bile eft hesap no ve isim tutmadığından dolayı zaten geri gönderilirdi diyor.

Havale veya iban ile yapılan yanlışlar ancak karşı tarafın insafına kalıyormuş. Mahkeme açmadan da alınamıyormuş. Bir kaç konu bulmuştum bu durum ile ilgili.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.