Şimdi Ara

yanlış bios lütfen yardım!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bilgisayara yanlış versionun biosunu yükledim bilg. açılıo ama sürücüleri denetled,kten sonra yeni bios olduundan f1 ile geçmemi istio fakat klavye kitlenmiş durumda o yüzden geçemiyorum bu sorunu nasıl çözebilirim veya o durumda nası yeni bios yüklerim
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• biosa açıp,advanced bios feature bölümüne gir.menüden first boot device satırının sağındaki hdd seçeneği page up yada page down tuşlarını kullanarak getir esc ye basarak en baş bios sayfasına dön ve savele y ile enter de bukadar........
  • klavye kilitlendi diom
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrah6600

biosa açıp,advanced bios feature bölümüne gir.menüden first boot device satırının sağındaki hdd seçeneği page up yada page down tuşlarını kullanarak getir esc ye basarak en baş bios sayfasına dön ve savele y ile enter de bukadar........

klavyem kitleniyor diyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: computeron

quote:

biosa açıp,advanced bios feature bölümüne gir.menüden first boot device satırının sağındaki hdd seçeneği page up yada page down tuşlarını kullanarak getir esc ye basarak en baş bios sayfasına dön ve savele y ile enter de bukadar........

anlıyorum... klavyen mi bozuk başka klavye denedin mi ?

• quote:

quote:

quote:

anlıyorum... klavyen mi bozuk başka klavye denedin mi ?

klavyeyi başka pcde dededim calışıo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zedat_1903 -- 23 Eylül 2007; 15:51:55 >

• hadi yaa ölmüş burası yok mu çare bulan biri
  • biosu resetlersen düzelebilir belki. olmazsa da birinden ödüç klavye bul. bu devirde herkeste bilgisayar var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zedat_1903

hadi yaa ölmüş burası yok mu çare bulan biri

yanlış bios yüklemelerini bu şekilde düzeltemezzsin mb unu çıkarıp bios yazan yerde güncel ve beta olmayan yükselme yapacaksınız bu kaçınılmaz....
  • yanlış biostan dolayı f1 e bas mesajı çıkmaz...orda başka bir mesaj çıkıyordur. sen çıkan yazıyı buraya yaz..keyboard erroor yazıyor olmasın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mikail13

yanlış biostan dolayı f1 e bas mesajı çıkmaz...orda başka bir mesaj çıkıyordur. sen çıkan yazıyı buraya yaz..keyboard erroor yazıyor olmasın...

yanliş bios die mesaj cıkmıo zate yeni bios die mesaj cıkıo load defaults falan yazıo yani herşey sıfırlandı dio
  • load defaults: varsayılanları yükle demektir. (yüklendi değil yani)

buna göre bios sıfırlarsan sorunun çözülür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

load defaults: varsayılanları yükle demektir. (yüklendi değil yani)

buna göre bios sıfırlarsan sorunun çözülür.

yok kardeşim olmuyo ben buna bu haldeyken kendim nası doğru biosu yüklerim bilen var mı yoksa bi anakartcıya mı götürmem lasım illaki
  • hocam pilini cıkar 30 saniye bekle belki düzelir
    gecenlerde bi yerde okumustum insallah dogrudur denemekte fayda var
  • Son mesajımda belirttim.
  • quote:

Son mesajımda belirttim.

ya ben senin dediini tam anlayamadım daha ayrıntılı yazar mısın?
  • hadi arkadaşlar yokmu yardım eden
  • http://forum.donanimhaber.com/m_3633854/tm.htm
    en altta ewerfener yazmış oku ıstersen :)
  • başka fikri olan
  • Bios u yanlış yükleseydin eğer bilgisayar açılmazdı. Eğer load defaults diyorsa

Kasanın içinde anakart üzerinde yanında cmos yazan bi jumper var. Bilgisayarın elektriğini kes. Jumper ı bir yandaki iğneye tak. Çalıştırmaya çalış. Açılmayacaktır muhtemelen. Elektriği çek. Jumper ı eski yerine al ve çalıştır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.