Şimdi Ara

Yanlış Batarya Kalibrasyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar, yanlışlıkla tam dolu olmadan batarya kalibrasyonu yaptım. Bu kalibrasyon dan sonra tel sarj tutmamaya başladı. Teli şarj ediyorum hiç %100 olmuyor %80 civarında oluyor ekranda şarj ediyormuş gibi görünüyor fakat bir yandan düşüyor. Şarjı çıkarıyorum birden %15 kalıyor teli kapatıp açıyorum %40 lar da kalıyor ve normal bir şekilde düşüyor. Sabaha kadar şarjda bıraktım şarj kullanımı önce %80 lere gelmiş sonra sürekli aşağı doğru inmiş ve sabah %30 da aldım. Hem şarj etmiyor birde üstüne şarjdan yiyor sanki :) Teli kapalıyken de şarj etmeye çalışsam ekranda şarj oluyor gibi görünüyor fakat telefon soğuk şarj olurken ki gibi sıcak değil ve hiç durmuyor sürekli şarj ediyor gibi davranıyor çıkarıp açınca %30 larda gösteriyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Pil alsam sorun düzelir mi emin değilim?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Sorun yanlış kalibrasyondan olmayacak kadar büyük,sorun pilden gibi görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sarzin tamamen bitmesini bekle. Ve kapali olarak sarz et. geni recivery kullan.

• Sorun yazılımsal değilde donanımsal gibi görünüyor.

• arkadaşlar bende kalibrasyon yaptım ama tel %45 deyken konuşuyorum birden ses geliyor şarj azalma sesi %15 de verdiği ikaz sonra teli kapatıyorum şarjda azalma yok %40 larda oluyor bazen aşağı yukarıda çıkıyor bu sorunu nasıl çözebilirim.

teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

arkadaşlar bende kalibrasyon yaptım ama tel %45 deyken konuşuyorum birden ses geliyor şarj azalma sesi %15 de verdiği ikaz sonra teli kapatıyorum şarjda azalma yok %40 larda oluyor bazen aşağı yukarıda çıkıyor bu sorunu nasıl çözebilirim.

teşekkürler..

Yaklaşık olarak aynı sorunu yaşıyoruz. bu akşam şarjı bitirip birkaç saat şarj edip kalibrasyon yapıp teli açacağım düzelmezse yarın arkadaşın pili ile deneyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

arkadaşlar bende kalibrasyon yaptım ama tel %45 deyken konuşuyorum birden ses geliyor şarj azalma sesi %15 de verdiği ikaz sonra teli kapatıyorum şarjda azalma yok %40 larda oluyor bazen aşağı yukarıda çıkıyor bu sorunu nasıl çözebilirim.

teşekkürler..

Yaklaşık olarak aynı sorunu yaşıyoruz. bu akşam şarjı bitirip birkaç saat şarj edip kalibrasyon yapıp teli açacağım düzelmezse yarın arkadaşın pili ile deneyeceğim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.