Şimdi Ara

YANIYORRRRR!!!!! Amazon.usa - Laptop Acer Predator GTX 1660TI- 7 Bin TL Gümrük Dahil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
3
Favori
7.143
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YANIYORRRRR!!!!! Amazon.usa - Laptop Acer Predator GTX 1660TI- 7 Bin TL Gümrük Dahil

Arkadaşlar merhabalar uzun zamandır bakıyorum bu bilgisyara.

Yeni çıkan bir model. Bilgisyarda undervolt işlemi yapılarak kutudan çıktığı için çoğu rtx 2070 li laptop ile aynı sonuçları elde ediyor. Yani laptop ihtiyacı olan, hem oyunlarda hem ağır programlarda üstün bir performans alırsınız.

Black Friday'de bile böyle indirim görmeniz zor. Tek yapmanız gereken 1 aylık prime üyeliği yapmanız. Birçok kişiye ücretsiz 1 ay deneme sürümü de veriyordu yanlış hatırlamıyor isem.

Ben bir tane satın aldım. İstanbulda kapıya kadar gümrük ve kargo masrafları dahil 7000 TL ye denk geliyor.

999 dolar ürünün fiyatı 199 dolar gümrük masrafı 23 dolar ise kargo masrafı.
    Totalde 1222 dolar * 5,70 = düz hesap 7000 TL'ye geliyor.

1660 TI ekran kartı
    Intel 9750 H işlemci
    15,6 inç 144 hz 3 ms ekran
    8x8 16 gb ram (32 gb'a kadar destekliyor)
    Mini display port (240 hz monitör çıkışı testekli)
    256 gb nvme m2 ssd (bir m2 slot da boş olarak geliyor)
    HDD veya 2.5 inç ssd takılabiliyor boş yeri var.

Belki tek dezavantajı thunderbolt 3 girişinin olmaması. O da birçok kişi için önemli değil.

AMAZON LİNKİhttps://www.amazon.com/gp/product/B07QXLFLXT/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

ÜRÜNÜN RESMİ SİTESİhttps://www.acer.com/ac/en/US/content/predator-series/predatorhelios300

YANIYORRRRR!!!!! Amazon.usa - Laptop Acer Predator GTX 1660TI- 7 Bin TL Gümrük Dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat882 -- 15 Temmuz 2019; 16:13:43 >

• Bu arada yanıyor cihazlar alev alıyor diyen kardeşlerim için benzer donanımdaki çoğu bilgisayarda durum aynı

Gigabyte Aorus 15-SA (Core i7-9750H, GTX 1660 Ti, 144 Hz FHD)

MSI GP75 Leopard 9SD Intel Core i7-9750H NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (Laptop)

Asus ROG Zephyrus G GA502DU (Ryzen 7 3750H, GTX 1660 Ti Max-Q)

Asus Rog Strix G G531GU AL001 2019 Quick Test - i7-9750H | 16GB DDR4 | GTX 1660 Ti
    https://www.youtube.com/watch?v=5S-S-Ra9QdE&feature=youtu.be&t=185

Çözüm ne peki?

Undervolt, sıvı metal termal macunu ve kaliteli bir notebook soğutucu (Zalman, TT ve CM'de etkili modeller var)
  • Ben de arıyorum ama fazla yandığı için pas mecbur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: malitoprak91

Ben de arıyorum ama fazla yandığı için pas mecbur
    Nedenini anlayamadım dostum ?
    neden pas geçtiniz.
  • rezleyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: malitoprak91

Ben de arıyorum ama fazla yandığı için pas mecbur
    https://www.amazon.es/ASUS-ROG-Strix-G531GT-BQ005-Ordenador/dp/B07RFXG4QC?ref_=Oct_DLandingS_PC_779e9f90_21&smid=A1AT7YVPFBWXBL

Buyur herkese yapmam bu güzelliği :=)
  • Güzel fiyat Türkiye'de en yakın fiyata

7899 TL Acer Nitro5 AN515 i7 9750H 8GB 512GB GTX1660TI 15.6" NH.Q5BEY.002
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/acer-nitro5-an515-i7-9750h-8gb-512gb-gtx1660ti-156-nhq5bey002-P356495648

7999 TL Monster Tulpar T5 V19.1.1 Intel Core i7 9750H 16GB 1TB + 256GB SSD GTX1660Ti Windows 10 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar
    https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V19-1.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 15 Temmuz 2019; 15:57:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Nedenini anlayamadım dostum ?
    neden pas geçtiniz.

Alıntıları Göster
    Hocam benim cebi de yakıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

https://www.amazon.es/ASUS-ROG-Strix-G531GT-BQ005-Ordenador/dp/B07RFXG4QC?ref_=Oct_DLandingS_PC_779e9f90_21&smid=A1AT7YVPFBWXBL

Buyur herkese yapmam bu güzelliği :=)

Alıntıları Göster
    Kargo vergi dahil ne kadar ediyor hocam prime denemeyi önceden kullandım bakamadım

• Bu arada yanıyor cihazlar alev alıyor diyen kardeşlerim için benzer donanımdaki çoğu bilgisayarda durum aynı

Gigabyte Aorus 15-SA (Core i7-9750H, GTX 1660 Ti, 144 Hz FHD)

MSI GP75 Leopard 9SD Intel Core i7-9750H NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (Laptop)

Asus ROG Zephyrus G GA502DU (Ryzen 7 3750H, GTX 1660 Ti Max-Q)

Asus Rog Strix G G531GU AL001 2019 Quick Test - i7-9750H | 16GB DDR4 | GTX 1660 Ti
    https://www.youtube.com/watch?v=5S-S-Ra9QdE&feature=youtu.be&t=185

Çözüm ne peki?

Undervolt, sıvı metal termal macunu ve kaliteli bir notebook soğutucu (Zalman, TT ve CM'de etkili modeller var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 15 Temmuz 2019; 16:16:34 >

• cohannan kullanıcısına yanıt
    Çözüm gaming laptop almamak. Bu sistemler stabil değil. 1 - 1.5 sene sonra servis maceraları başlıyor.
    Oyun için masaüstü + ufak tefek işleriniz için ultrabook daha ucuza geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: incubus

Çözüm gaming laptop almamak. Bu sistemler stabil değil. 1 - 1.5 sene sonra servis maceraları başlıyor.
    Oyun için masaüstü + ufak tefek işleriniz için ultrabook daha ucuza geliyor.
    En güzeli senin dediğin gibi aslında. Parçaları da kupon kart kampanları ile ayrı ayrı alınca baya hesaplı olur. Bi de böyle araştırayım

• MSI Gaming bir laptop almıştım geçen senelerde. İşlemci 90 dereceyi geçiyordu sürekli. İşlemci ısınınca da performans direk düşüyor. Oyun oynanmıyordu adam akıllı. Oyun için daha iyi bir teknoloji çıkmadan laptop asla almam bir daha. Yok çift fanmış, yok cooler boost muş hikaye geçiniz.

• 14 nm'ye geçilmiş intel 9. nesil işlemciler, sıcaklık 97 dereceye dayanmış. Ben mi yanlış görüyorum. 2019 yılına geldik artık bu manzaralarla karşılaşmak istemiyorum.

Ayrıca 2 bin liraya pentium işlemcili ince taşınabilir laptop + 5 bin liraya bu laptoplardan güçlü ve stabil masaüstü pc toplanabilir. Bu işten anlamayanlar genelde bu laptopları alıyor.
  • Zorunlu durumlar hariç ben bu Gaming Laptopları kim kullanıyor merak ediyorum.
  • incubus İ kullanıcısına yanıt
    Aslında yanlış lanse ediliyor; bu ve buna benzer ürünler oyuncu/gaming dizüstü sınıfında değil. Multimedya sürümlerin, orta sınıf oyun ağırlıklı modeller altında satılması olarak tanımlanabilir. Kasa rengi değiştirilip, birkaç arma eklenerek gaming seri olarak piyasaya sürülüyor sadece. Ağır oyuncu serilerindeki gibi soğutma sistemi yok ya da ağır gaming modelleri kadar başarılı olunamıyor. Her yıl işlemci ve ekran kartlarının mimarisi değişse de soğutma konusunda herhangi bir iyileştirme yapılamıyor maalesef. Isı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşük tdp değerleri 7 nm üretim teklonojisi artık 3. Nesline gelen bir ryzen gerçeği var. Ufak tefek laptoplara girmesini beklemek daha mantıklı şuan 3700 3800 serisi işlemciler ile oluşacak ryzen mobiller hem daha ucuz hem daha serin olacaktır. Önümüzde ki 3 ay içinde bu alternatif işlemcili makineleri görebiliriz. Artik tdp değerleri intel için büyük bir soruna yol açıyor. Çünkü 9 nesildir aynı mimari ve yapabileceklerini yaptılar. Yeni bir mimariye geçmedikçe kendini tekrar edecek p4 dönemi gibi oldu bu donem

• ha bi siz akıllısınız , laptop alınmaz da masaüstü diyenler ! hadi gittiğin yere götür bakayım o masaüstünü ? çok ısınıyorsa laptop, koyarsın altına soğutucu. zaten uzun süreli oynanacaksa, klavye bağlar oynarsın, o da soğutucu üstünde idare edersin.

• Abi benim anlamadığım birşey var.
    Adamın üstüne kar koyduğu fiyattan ,üstüne gümrük, kargo herşeyi ekleyip hala Türkiyeden nasıl 1000 lira daha ucuza alabiliyoruz?Vergi aynı vergi,dolar aynı dolar.Ki adam da belli bir vergi veriyor ülkesine getirirken az veya çok o ayrı ama sonuçta bir vergi ,nakliye vs veriyor.Sen parekende fiyatından alıyorsun adamdan,toptan değilki bu?

Herkes birbirini öpmeye çalışırsa ,üçgen şeklinde birbirine takarsa,ahçı bahçıvana ,bahçıvan şöföre ,şöför uşağa sonra hepsi uşağa mantığı ile hareket ederse nasıl düze çıkacağız biz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 15 Temmuz 2019; 19:43:4 >

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    düze çıkalım diyen kim ki? herşey paradir, gerisi yalandır.

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Herkes herşeyden şikayet ediyor ama düzeltmek için kimse kılını kıpırdatmıyor,sorunların oturdukları yerden kendi kendine düzeleceğini sanıyor sanırım bu millet.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.