Şimdi Ara

YANIYORRR !!! Next Hd Black Plus 75 TL. Stok bitti :( (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
10
Favori
11.740
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tv nin görüntü ayarlarını değiştirmeyi denedin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosoon

Tv nin görüntü ayarlarını değiştirmeyi denedin mi?

Tv lg kendi uydusunda sıkıntı yok ama genede deneyeyim. Arızalı ise değişime göndereceğim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zorbey27

quote:

Orijinalden alıntı: hgl

quote:

Orijinalden alıntı: The Tardis

Benim kargoda geldi. Ürün gayet güzel. Tek sorunu kanal geçiş hızı. Babam falan bayıldılar. Anteninide al diyo youtubedan filim izleriz diyor :)
    Kayıt özelliği çok kolay. Fat32 formatında usb takın kırmızı kayıt tuşuna basın kaydetsin. durdurma tuşuna basın dursun. Ardından kendi menüsü üstünen izeyebilrisiz. Lakin HD yayınları 1080p formatında kayıt ediyor ve kendi üzerinden izletemiyor. Bilgisayarda baya rahat sorun yok. CAm gibi görüntü :)
    Tek kumada işinide çözdük baya rahat oldu. 1 kumanda eksildi hayatımızdan :) Yardımcı olan herkese teşekkürler.. :)

Düzenleme: Benimde alarm içinde kalmıştı :) Ayrıca şimdi mkv olarak 780 mb boyutunda 720p bir film ve altyazı denedim. Görüntü kalitesi muazzam güzeldi ama altyazı için aynı şeyi diyemem. Altyazı köşerleri falan baya kötü ayrıca arakplan olarak siyah duruyordu ve bu beni üzdü. 1080p kendi videosunu oynatamıyor ve cihaz kendine restart atıyor bilginiz olsun.

Bugün geldi. Teknosa cihazın kutusunu ne idiği belirsiz kocaman, 5-6 tane daha cihaz alacak başka bir kutunun içinde göndermiş. Cihazın kutusunun jelatini alttan açılmıştı.

Taktım direkt çalıştı. Eski SD alıcıma (Next 18000 CX HDMI) göre çok çok hızlı açılıyor. Kanal geçişleri de daha hızlı. Cihazın açılma ve kanal geçiş hızı bana göre yeterli. Görüntü kalitesi gayet iyi. Fakat şurada (http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=5909) bahsedilen sıkıntı bende de var. Yazılım güncellemesi ile düzeleceğini umuyorum.

Üzerinde 02.12.2013 tarihli yazılım vardı ve uydudan otomatik güncelleme yapmıyordu. http://www.nextservis.com sitesindeki (Dosya menüsü altından ulaşılıyor) en son yazılımı (07.07.2014) USB ile atmayı denedim hata verdi. Önce 24.03.2014 sonra 26.06.2014 ve en sonunda 07.07.2014 tarihli yazılımları sırasıyla atmam gerekti. En son yazılımı yükledikten sonra uydudan güncelleme fonksiyonu düzgün çalışmaya başladı.

Ben cihazı genel olarak beğendim. 75 TL için gayet iyi bir cihaz.

Nerden bakıyoruz üzerinde hangi yazılım var diye?

Menu > Gereçler > Sistem Bilgisi: Burada yazılım tarihi 20140707 gibi tersten yazıyor olması lazım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zorbey27

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Tardis

Benim kargoda geldi. Ürün gayet güzel. Tek sorunu kanal geçiş hızı. Babam falan bayıldılar. Anteninide al diyo youtubedan filim izleriz diyor :)
    Kayıt özelliği çok kolay. Fat32 formatında usb takın kırmızı kayıt tuşuna basın kaydetsin. durdurma tuşuna basın dursun. Ardından kendi menüsü üstünen izeyebilrisiz. Lakin HD yayınları 1080p formatında kayıt ediyor ve kendi üzerinden izletemiyor. Bilgisayarda baya rahat sorun yok. CAm gibi görüntü :)
    Tek kumada işinide çözdük baya rahat oldu. 1 kumanda eksildi hayatımızdan :) Yardımcı olan herkese teşekkürler.. :)

Düzenleme: Benimde alarm içinde kalmıştı :) Ayrıca şimdi mkv olarak 780 mb boyutunda 720p bir film ve altyazı denedim. Görüntü kalitesi muazzam güzeldi ama altyazı için aynı şeyi diyemem. Altyazı köşerleri falan baya kötü ayrıca arakplan olarak siyah duruyordu ve bu beni üzdü. 1080p kendi videosunu oynatamıyor ve cihaz kendine restart atıyor bilginiz olsun.

Bugün geldi. Teknosa cihazın kutusunu ne idiği belirsiz kocaman, 5-6 tane daha cihaz alacak başka bir kutunun içinde göndermiş. Cihazın kutusunun jelatini alttan açılmıştı.

Taktım direkt çalıştı. Eski SD alıcıma (Next 18000 CX HDMI) göre çok çok hızlı açılıyor. Kanal geçişleri de daha hızlı. Cihazın açılma ve kanal geçiş hızı bana göre yeterli. Görüntü kalitesi gayet iyi. Fakat şurada (http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=5909) bahsedilen sıkıntı bende de var. Yazılım güncellemesi ile düzeleceğini umuyorum.

Üzerinde 02.12.2013 tarihli yazılım vardı ve uydudan otomatik güncelleme yapmıyordu. http://www.nextservis.com sitesindeki (Dosya menüsü altından ulaşılıyor) en son yazılımı (07.07.2014) USB ile atmayı denedim hata verdi. Önce 24.03.2014 sonra 26.06.2014 ve en sonunda 07.07.2014 tarihli yazılımları sırasıyla atmam gerekti. En son yazılımı yükledikten sonra uydudan güncelleme fonksiyonu düzgün çalışmaya başladı.

Ben cihazı genel olarak beğendim. 75 TL için gayet iyi bir cihaz.

Nerden bakıyoruz üzerinde hangi yazılım var diye?

Menu > Gereçler > Sistem Bilgisi: Burada yazılım tarihi 20140707 gibi tersten yazıyor olması lazım.

Bu arada bugün yeni yazılım (20140926) yayınlanmış. Uydudan güncelleme yaptım. Bazı HD kanallardaki tekleme problemi çözülmüş. Bu son yazılımı yüklemenizi öneririm.

http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=5909
    http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=6033

• hgl H kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ihtiyacım vardı.

• yirthan kullanıcısına yanıt
    Elinizde varsa farkli hdmi kablo ilede denemizi oneririm.
    Bende lg de kullanıyorum problem yok.

• serqet S kullanıcısına yanıt
    Ilk basta bende yapamadim.
    Telefonun on kamerasini açtım televizyonun onune koydum. Kumanda tarama moduna gecriginde ve sinyal gonderdiginde telefonun ekranindan belli oluyor. 30sn de eşleşti.

• Yeni güncellemeyi yuklemeyin. Hd kanalların kalitesi anlaşılır şekilde düşüyor.

• Arkadaşlar anlamiyorum yardimci olabilecek varsa sevinirim

Cool modeli mi bu mu daha iyi acaba?

Cool modeli ile biraz fiyat farki var sanirim sizce hangisini almaliyim ne gibi farklar var?

• Yeni güncellemeyi yükledim ancak uzun süre stand-by'da kalınca açılmama sorununu giderememişler...
  • Maclar sifreye giriyor ,anlamadım gitti

• Dostlar bu cihaz duvara monte olan bir tv nin scart girişine oluyor mu. Sığıyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hardday kullanıcısına yanıt
    bu cihaz hd olduğu için scart bağlantısı yoktur.sadece hdmı ile tv ye bağlanır.ben aldığım cihazı kendim kullanmıyorum ama bağlantıyı hdmı ile yaptım.üzerinde scart yok diye biliyorum.
  • Hocam teşekkür ler, benim şöyle bir sorunum var. Böyle bir devasal uydu alicim var. Ve kablolar sinir bozucu. Küçük tv nin arkasında duran bir hd alıcı istiyorum. Sanırım böyle bir şansım olmayacak.

bu televizyonun arkasında dahdmı girişi olması gerekir.tv hd değil mi?
    ben aldığım cihazı 42" philips tv ye bağladım.hdmı kablosu ile bağlantı yaptım.uydu alıcısını isterseniz duvara askı aparatı ile sabitleyebilirsiniz.kutu içerisinde askı aparatı var.hem yapışkanlı hem de vidası var.siz hangisini tercih ederseniz o şekilde askı aparatını duvara sabitleyerek,cihazıda aparata asıyorsunuz.scart ile hd uydu alıcı bağlanmaz,bağlansa da görüntü hd olmaz.bildiğim kadarı ile bütün hd uydu alıcıları hdmı kablo ile bağlanrı yapılır.
    tv nizin arkadasına bakın,hdmı girişi mutlaka vardır.en az 2 giriş oluyor.
  • Var hocam hdmi girişi tv de. Yardım ın için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    önemli değil,forum paylaşmak ve yardımlaşmak içindir.bende çok yardımlar alıyorum.
    iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yldrm35

Yeni güncellemeyi yuklemeyin. Hd kanalların kalitesi anlaşılır şekilde düşüyor.

şu an hangi sürümü kullanıyorsunuz? ve memnun musunuz? bende 24 aralık 2014 sürümü var galiba. uydudan güncelledi manuel güncellemedim.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.