Şimdi Ara

YANIYOR... 240GB NVME SSD 386 TL... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
3
Favori
4.288
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cohannan

482 TL KingSpec 480GB PCI-e NVMe M.2 SSD (Okuma:2072MB/s, Yazma 1676MB/s)

https://forum.donanimhaber.com/forumid_2120/tt.htm

120GB = 181 TL
    240GB = 295 TL
    480GB = 482 TL
    garanti yok.

dolar 4,25 tl oldu. 240gb lik olan 307 tl ye gelir.

şu an çekle 343,90 tlye mal oluyor.

37 tl farka değer mi?
  • sabbra kullanıcısına yanıt
    onu takmayın ssd lafı geçdimi otomatik bu mesajı yapiştırıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürünü internetten biraz araştırdım. Üründe DRAM bulunmuyor. Host Memory Buffer ile vadedilen hızlara çıkabiliyor. Yani üründe DRAM bulunmadığı için sistem belleğiniz kullanılıyor. Bu yüzden ucuz.
    https://en.colorful.cn/contents/162/97.html#
    https://www.tomshardware.co.uk/colorful-smi-sm2262,news-56840.html

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Ürünü internetten biraz araştırdım. Üründe DRAM bulunmuyor. Host Memory Buffer ile vadedilen hızlara çıkabiliyor. Yani üründe DRAM bulunmadığı için sistem belleğiniz kullanılıyor. Bu yüzden ucuz.
    12 GB ram var cihazimda. Sorun olur mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Ürünü internetten biraz araştırdım. Üründe DRAM bulunmuyor. Host Memory Buffer ile vadedilen hızlara çıkabiliyor. Yani üründe DRAM bulunmadığı için sistem belleğiniz kullanılıyor. Bu yüzden ucuz.
    Colorful'ın giriş seviyesi NVMe SSD, Window'un Host Memory Buffer teknolojisini destekleyen bir DRAMless tasarımı olarak sunulacak. Bu özellik SMI'nin SM2263XT denetleyicisinden gelir ve flash çeviri katmanı tablosu haritasını önbelleğe almak için sistem belleğinizin (24MB'a kadar) küçük bir bölümünü kullanır. Güçlü birleşim, giriş seviyesi NVMe CN600'ün 2GB / s hızında ardışık veri okuma ve 1.6GB / s'ye kadar yazma imkanı sağlar. Bu seri 240GB'tan 1TB'ye kadar kapasite boyutlarında gönderilecektir.

Bunun benzerini samsung ssd kullananlar samsung magician yazılımında rapid mode'u açarak yapıyordu. Güzel bilgi teşekkürler bu arada pek vaad ettiği hızları sunmuyor

YANIYOR... 240GB NVME SSD 386 TL...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 4 Mayıs 2018; 17:46:45 >

Sorun olacağını sanmıyorum. Teknolojinin çalışma prensibi hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    Test yapan arkadaşın anakartı nvme desteklemiyo bence. 10Gb/s M.2 destekli bir anakarta takılınca samsung evo 960 da bu hızları verir. Alan arkadaşlar bi test etsin bakalım fiyatına göre iyi ama markayı bilmem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar birde hafta başında HB'nın indiriminden yararlanıp SSD alanlar cidden şanslı. Doların çıkması ile uygun fiyata satılan tüm SSD'ler fiyatlara yansımadan tüketildi. Bende bir adet 860 aldım satıcı iptal etti. Dünya'da SSD nin ucuzlamasından daha hızlı bir şekilde TL değer kaybediyor ne yazık ki. Bu durumları da göze alırsak bence güzel bir paylaşımda bulundu arkadaş.
  • Marka model yazarak testlere siz de bakabilirsiniz 800 850 maksimum önceki mesajimdaki kingdiandan çok düşük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 4 Mayıs 2018; 19:12:50 >
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    fotoğrafı aldığınız sitede özelliklerde 800 okuma 700 yazma olarak yazıyor zaten ya n11 deki satıcı hızları yanlış girdi yada farklı model

https://www.links.co.jp/item/cn600/

• quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Colorful'ın giriş seviyesi NVMe SSD, Window'un Host Memory Buffer teknolojisini destekleyen bir DRAMless tasarımı olarak sunulacak. Bu özellik SMI'nin SM2263XT denetleyicisinden gelir ve flash çeviri katmanı tablosu haritasını önbelleğe almak için sistem belleğinizin (24MB'a kadar) küçük bir bölümünü kullanır. Güçlü birleşim, giriş seviyesi NVMe CN600'ün 2GB / s hızında ardışık veri okuma ve 1.6GB / s'ye kadar yazma imkanı sağlar. Bu seri 240GB'tan 1TB'ye kadar kapasite boyutlarında gönderilecektir.

Bunun benzerini samsung ssd kullananlar samsung magician yazılımında rapid mode'u açarak yapıyordu. Güzel bilgi teşekkürler bu arada pek vaad ettiği hızları sunmuyor

Alıntıları Göster
    Türkçeye tercüme için teşekkürler fakat eski modeli örneklemişsiniz.

Linkini verdiğiniz sayfayı incelerseniz controller olarak realtek rts5760 olarak görürsünüz.

Benim verdiğim linkteki üründe controller smi 2263xt olduğunu görürsünüz.

Ayrıca sizin verdiğiniz linkteki ürün DDR3 256mb dram li ürün. Satıştaki ürün ise dramless üründür.

Ürün yarın eline ulaşır sanırım. Laptopa takip test ederek sonuçları paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabbra -- 5 Mayıs 2018; 14:44:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sabbra

Türkçeye tercüme için teşekkürler fakat eski modeli örneklemişsiniz.

Linkini verdiğiniz sayfayı incelerseniz controller olarak realtek rts5760 olarak görürsünüz.

Benim verdiğim linkteki üründe controller smi 2263xt olduğunu görürsünüz.

Ayrıca sizin verdiğiniz linkteki ürün DDR3 256mb dram li ürün. Satıştaki ürün ise dramless üründür.

Ürün yarın eline ulaşır sanırım. Laptopa takip test ederek sonuçları paylaşırım.

Alıntıları Göster
    Var mı hocam bir gelişme? SSD'yi deneme fırsatı bulabildiniz mi?

• Sıcak fırsatlardaki cahil tayfa kendini belli etmiş hemencecik

• 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, size zahmet pcie 240gb kapasiteli bir SSD paylaşabilirmisiniz. Tabi 344 TL'den uygun olması kaydıyla.

• Hızlar 700-800 MB dolaylarında;

Samsung EVO 960 ile mukayyese dahi kabul etmez. 2 Tane takıp RAID yapsanız yine yakalayamaz EVO 960'ı. Ucuz olduğunu düşünmüyorum. Samsung EVO 850 SATA SSD'ye benzer performansta bir ürün. Yani sadece adı NVME...
  • acer aspire a515-51g-51r7 laptopta bu değerler çıktı.

• Hocam herkes farklı hızlar paylaşıyor. Ürünü bizzat test edebilen olmadı sanırım. Bu arada geçen Hepsiburada'nın 960 evosunun daha iyi bir fırsat olduğunu yukarıda yazmıştım bende. Yine arada 140 TL fark var. 492 e 344 bu fiyat bandında neredeyse %43 lük (344*1.43~492) bir fark oluşturuyor. Bu azımsanamayacak bir fiyat farkı bence. Samsung 492 olduğu sırada bu 344 olsa bende Samsung'u alırdım ama şuan indirim kuponları ile bile 550 nin altına alınmıyor olması lazım. Dolar bir haftada %7 artı fiyatlar nasıl olduysa %7 den fazla arttı.

Edit: Sabbra hocam paylaşım için teşekkürler. İlk paylaşım yapan arkadaşın değerleri doğruymuş demek ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilsultan -- 6 Mayıs 2018; 16:52:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilsultan

Hocam herkes farklı hızlar paylaşıyor. Ürünü bizzat test edebilen olmadı sanırım. Bu arada geçen Hepsiburada'nın 960 evosunun daha iyi bir fırsat olduğunu yukarıda yazmıştım bende. Yine arada 140 TL fark var. 492 e 344 bu fiyat bandında neredeyse %43 lük (344*1.43~492) bir fark oluşturuyor. Bu azımsanamayacak bir fiyat farkı bence. Samsung 492 olduğu sırada bu 344 olsa bende Samsung'u alırdım ama şuan indirim kuponları ile bile 550 nin altına alınmıyor olması lazım. Dolar bir haftada %7 artı fiyatlar nasıl olduysa %7 den fazla arttı.

Edit: Sabbra hocam paylaşım için teşekkürler. İlk paylaşım yapan arkadaşın değerleri doğruymuş demek ki.
    benim anlamadım yazma hızları okuma hızından nasıl daha fazla olabiliyor?

Acaba bu hızlar normal mi ? İlk mesajda bahsedilen hız daha yüksekti.
  • kadtas kullanıcısına yanıt
    Bende anlamadim durumu. Fakat bu hızlara rağmen sistemim uçuyor gibi. Chrome tiklamamla açılıyor. Kasma sıfıra indi.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.