Şimdi Ara

Yandex Map Editor Türkiye (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
3
Favori
10.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yandex Mail kullandığım için yazın haberdar olmuştum, evin çevresindeki yanlış route ları az çok düzelttim mekanları ekledim, yolu bilmeyen insanlara yardımımız dokunsun çok da maddi bakmamak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir kaç aydır kullanıyorum bu sistemi ve 4 bin düzenleme ile sanıyorum Türkiye'de en çok düzenleme yapan 2 veya 3. kişiyim(Türkiye'deki gönüllüler arasında). astatin13'ün de dediği gibi bu güne kadar yandex sayesinde kazandığımın maddi ve manevi karın yanında buna harcadığım zaman çok az kalır. uygulama fazlasıyla basit, bilgisayar mühendisi olduğum için haliyle bana çok daha kolay. eğer çok değişiklik yapacaksanız klavye kısayollarını öğrenmenizi öneririm, çok işe yarıyor.

geçen gün google haritalar istanbul genelinde büyük bir güncelleme aldı. o gelene kadar yandex haritası açık ara öndeydi, şuanda yakın gibiler ancak sanıyorum hala yandex öndedir. google haritalarda da bir kaç bildirim yaptım ancak en basit bildirimlerimin bile onaylanması aylar sürüyor, tabi onaylanırsa. üstelik kolay bir sistemi de yok.
  • Yol bina gibi katmanlar ile uydu fotoğrafları arasında bariz kayma var. Nasıl düzelir?
  • Adamlar hizmeti bedava sunarken, herkes de bedava kullanırken iyi sizden bişey istenince teşvük isterük.

• interwap kullanıcısına yanıt
    moderatörlere bildirebilirsiniz. daha önce o bölgede değişiklik yapan kişilere bildirirseniz daha doğru olur. ufak bir bölge ise bana da bildirebilirsiniz
    not: binalar zemininlerine göre çizilir, uydu görüntülerinde nadiren de olsa kayma olabilir. sol alttan gps izlerine bakarak kontrol etmeyi deneyebilirsiniz
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    Sanki google elin amerikasının firması değil. Yallah amerikaya kardeşim

• yandex haritalarda, özellikle mobil uygulamasında isaretledigimiz bi noktanın veya konumumuzun rakım bilgisini verse guzel olur. eskiden google eart uygulamasında vardı şimdi ne googlede, ne here wego uygulamasında yok bu. yandex bununla birlikte bi adım önde olur. yandex navigasyonla giderken bi köşede bu bilgi olsa çok hoş olur. bu duzenlemeyi bi arkadaş onerirse sevinirim

• MrKattchup kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, haritamıza yaptığınız katkılar için çok teşekkür ederiz.
  • canarslan12 C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, haritamıza yaptığınız katkılar için çok teşekkür ederiz.
  • Oktaymese O kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Konuyu değerlendirmeleri için ilgili birimimize ileteceğiz.
  • Bundan 150 sene kadar önce Rus orduları Yeşilköy'e kadar gelmişti. Sonra tabii geri püskürttük işgalci şerefsizleri... Şimdi kendi elimizle kendi şehirlerimizin, mahallelerimizin haritasını, önemli noktalarını Rus istihbaratına vermemizi istiyorlar ve benim mesajıma kadar bu konuda duyarlılık gösteren tek bir vatansever Türk evladı da çıkmamış.

Uyanık olun beyler, bayanlar.

Harita demek her şey demek. Öyle uydudan bakmakla filan olmaz o iş. Mutlaka yerinde bilgi toplamayı gerektirir. Ellerinizle Rus ayısına bilgi vermeyin.

Ruslar, 1877'de bugün Atatürk Havalimanı'nın olduğu bölgeye kadar geldiler, bir de anıt diktiler. Rusların sepetlenmesinin ardından o utanç anıtı dinamitle yıkıldı. Sonra bir ara hükümetimiz o anıtı tekrar dikmeye kalktı ama mesele lafta kaldı, hayata geçmedi.

Yandex Map Editor TürkiyeYandex Map Editor TürkiyeYandex Map Editor Türkiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MajörParite -- 20 Kasım 2018; 10:45:20 >

• Amerika'da mükemmel şekilde çalışan community based çalışmalar Türkiye'de enayi miyim anlayışıyla bir gram ilerlemiyor. Yahu adam bir harita ve navigasyon altyapısı kurmuş ve sana ücretsiz kullandırıyor. Yapacağın şey gördüğün hataları düzeltmek, işletmeleri eklemek vs. Bunu yaptığında yine bir insan faydalanacak. Başkası için çıkar gözetmeden yardım edebilmek de bir medeniyet belirtisi sanırım.

• MajörParite kullanıcısına yanıt
    Bu neyin kafası?

• quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Amerika'da mükemmel şekilde çalışan community based çalışmalar Türkiye'de enayi miyim anlayışıyla bir gram ilerlemiyor. Yahu adam bir harita ve navigasyon altyapısı kurmuş ve sana ücretsiz kullandırıyor. Yapacağın şey gördüğün hataları düzeltmek, işletmeleri eklemek vs. Bunu yaptığında yine bir insan faydalanacak. Başkası için çıkar gözetmeden yardım edebilmek de bir medeniyet belirtisi sanırım.
    Kapitalist düzende kimse kimseye bedava su bile vermez.
  • Selamlar,
    Çıkmaz sokak işaretlemeyi bulamadım. Evin yanında ana caddeye bağlanan bir yol görünüyor ama orası aslında kaldırım ile kapalı. Her giren araç 30 metre sonra farkedip geri geri çıkmak zorunda kalıyor. Bunu nasıl şaretleyebilirim?
  • MajörParite kullanıcısına yanıt
    Türlü türlü iş modeli var. Bir şirkete para kazandırmak için paranın direk cebinizden çıkması gerekmez.

Kapitalist düzen gibi modası geçmiş terimlerle konuya yaklaşmak sağlıklı bir sonuç doğurmaz.

• Yaşadığım yerdeki ters yön ışık bilgilerini düzelttim.

• gozcelik G kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sokağın yol ile bağlantısını kestikten sonra yol ile arasına yaya yolu çizmeniz yeterlidir. Bu konuda herhangi bir problem yaşarsanız Map Editor üzerinden moderatörlerimizle de iletişime geçebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yandex Türkiye -- 22 Kasım 2018; 11:26:45 >
  • ben tortum şelalesini eklemek için bir saat uğraşmış başşarılı olamamıştım.
    coğrafi alan , doğal önemli yer vb bir seçenek yoktu. lokanta tesis gibi
    işaretlenebiliyordu onlarda vardı ve yanlış anlaşılabiliyordu.
    hemen karayolunun dibindeki yeri bulmam gece ve yağışta olduğundan eziyete dönmüştü.
    rahat kullanılabilirse özellikle mobilden iyi olur. seve seve katkı yaparım.
  • bytradm B kullanıcısına yanıt
    ekleme kısmındaki aramaya şelale yazınca direkt olarak "şelale" çıkıyor. mobilde "not defteri" şeklinde var. haritada bulunduğunuz konuma notlar ekleyebiliyorsunuz, sonra bilgisayardan gerekli düzeltmeleri yaparken notlara erişebiliyorsunuz. güzel ve kullanışlı bir şey. tabi komple mobilden yapılabilse güzel olur ama çizim kısmı çok zor olur yine de
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.