Şimdi Ara

YANDEX İLK ÇIKTIĞINDA VİRÜS DEĞİLMİYDİ ? :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
2
Favori
6.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk çıktığında yeni alkol alıyordu herifler kafa patlatıyordu muhabbetiyle bezdiriyordu sağa tıklıyorsun onu indiriyor sola tıklıyorsun anasayfa olmuş. Şimdi alkolik oldular. Ne de olsa Ruslar.
  • bir zamanlar oyun yükleriken pcye bulaşmış beni saatlerce silmeye ugraştırmış bir yandex kullanacağımı hiç sanmıyorum
  • arkadaşı sadsece takım para kazansın diye kullanıyoruz..
  • Eski halini bilmiyorum ama akılıma Alexa geldi. Alexa'da ilk çıktığında spyware'di. Windowsu yüklediğinde otomatik yükleniyordu ve arkaplanda bilgi topluyormuş demekki.
    Yani planlı getirilmiş şeyler..
  • yandex yüzünden 5 ay boyunca anasayfa.im denen bir zımbırtıyla uğraştım :D
  • arama motoru desen tırt. hic bir işe yaramaz disk ve navigasyon e eyvallah ama gerisi tırıvırı. kullanici dostu olmalı ne oyle bacadan tuvaletten girmeye calışmalar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yandex'in kendini tanıtma politikası diyelim hocam :)
  • Bu alemde uzak durulması gereken hatta karantiye alınıp çiçek virüsü gibi yerin dibinde muhafaza edilmesi gereken,bunca güzel uygulama varken kullanımında neden ısrar edildiğini anlamadığım,ve hatta kullanıcılarına
    da garip garip baktığım ,benden uzak kim isterse ona yakın olası bir acaip uygulamadır. :)

Hatırlıyorumda çocukken geçirdiğim su çiçeğinden bile bu illetten kurtulduğumdan daha çabuk kurtulmuştum...

Zaten Rusta nur olsa gökten elma yağardı be :) Gerçi bu aralar uçak yağıyor ama yapacak bişey yok :)
  • metintin M kullanıcısına yanıt
    Torbacının numarası ne?

• ruslar bilgi guvenligi konusunda ne kadar guvenebilir siniz bankacilik islemlwri ysparken dikkatli olun bence

• Yandex den nefret ettigim kadar nefret etmiyorum ie den. Bilgisayara bir kere bulasiversin heryerden firlayiveriyor zipcikti.
    Viruslu vodkali mi bilmem ama uzakdurulasi bir zirzop bence.

• Yandex disk, navigasyon ve mail kullanıyorum.
    oldukça da memnunum.
    bilgi sızdırması umurumda da değil açıkçası. İstihbaratçı mıyım lan ben. ne yapsın yandex benim dandik resimlerimi.
    ha programlarla birlikte kendini ekletme gibi bir huyu var evet.
    ama siz işi bilen bir adamsanız yüklemezsiniz. ben bir kez bile yandexi ana sayfa yapmadım, tarayıcısını yüklemedim.
    siz her uygulamayı next next diye kuran düz adamsanız kurulabilir evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahimgk

Eskiden bilgisayara bir şekilde bulaşıp, anasayfa değiştirme sekmesinide bir güzel pasif hale getirip bilgisayarı kasan ve çökerten yandex hazretleri şimdi forumdonanıma falan arama motoru oldu ne kadarda büyüdü hayret ediyorum doğrusu .. hatta geçenlerde yandex mail hesabı açtım beğenmedimde değil hani .. gmaile taş çıkaran cinseten kaçan virüs büyük mü oluyor ?

He, virüslüydü.. hatta virüs olarak ürettiler sonra imana geldi, hizmet edeyim dedi bi yararım olsun şu aleme

İşte koca yandex'in kısa hikayesi

• Bu konu ne ya

• BAzı şeyleri indirmek için tıkladığımızda mediaget iniyor kurunca yandex browser açılıyordu

• aynen öyle virüsle zor kullanarak yayıldılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardunyocu

Yandexin her kurulum dosyasinda zorla kendini kurdutmak istemesi olmasa, iyi cocuk aslinda. Uzun zamandir eposta ve disk servisini kullaniyorum. Bir donem disk sisteminin windows programinda bi hata olusmus hatta adamlar bana ozur dilemek icin 200 gb hediye vermislerdi.

Google olsun yandexten selamlar

Bende de var o 200GB'dan. Yandexin en sevdiğim hizmetlerinden biri.
  • android'de navi eğer yanlışlıkla tıklarsan babalar gibi bar'ı koyup geçiyor bildirim paneline. ve kaldıramıyorsun. silip kuruyorsun gene orada.
    ya klasörünü falan silmek lazım ya da komple silip google amcaya ruhu teslim etmek lazım.
  • Merhaba,

Hoşuma gitmedi,beğenmedim.

• Ülkemizde ilk çıktığından beri e-posta ve tarayıcısını kullanıyorum herhangi bir spyware girişimini görmedim bu güne kadar.
    Ayrıca güvenlik açısından "Halka açık WİFİ ağlarına bağlandığında bağlantı korumasını etkinleştir" özelliği ise fevkaledenin de fevkinde
    Çünkü bu özelliği ücretli Int.Sec. programları sağlıyor.

Arama motorunda ise elbette google çok daha üstün.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.