Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yandex Haritalar API Teknolojileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: karakoyunn, karakoyunn Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
14
Cevap
1
Favori
1.590
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> Yandex Hizmetleri >> Yandex Haritalar API Teknolojileri
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2 Mesaj
      11 Haziran 2019 15:59:17 Konu Sahibi
      Yandex Haritalar API’sini web siteniz veya mobil uygulamanızda hemen kullanın!

Yandex Haritalar’ı web sitenize veya mobil uygulamanıza entegre edebilir, müşterilerinize haritada arama, rota oluşturma, trafik yol durumu gibi
      hizmetleri hemen sunmaya başlayabilirsiniz! Ayrıca geocoding, distance matrix gibi gelişkin geolokasyon servislerini kullanabilirsiniz.

Yandex Haritalar API ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için:
      https://ya.cc/62Ej8

Doğrudan iletişime geçmek için:
      E-posta: mapsapi-tr@yandex-team.com.tr

Neden Yandex Haritalar API Teknolojileri?

Kaliteli ürün ile doğru sonuç
      Harita bazlı teknolojilerin kullanımında kalite çok önemlidir. Doğru adres noktaları ile geocoder, hatasız ve eksiksiz yol geometrileri ile rotalama, kapsamlı trafik bilgisi ile rota süresi gibi farklı algoritmalar daha doğru sonuçlar verir.

360 derece harita / API çözümleri
      Yandex Haritalar, kurumunuzun tüm harita altyapısı ile ilgili ihtiyaçlarını karşılayan 360 derece Harita API çözümlerine sahiptir. Harita ürünleriyle ilgili farklı sorunlarınızı çözmek için artık birden fazla yerle çalışmanıza gerek kalmaz.

Türkiye'nin en kapsamlı veri tabanı
      Yaklaşık 15 milyon adres noktası,
      1 milyon km yol uzunluğu ve 3 milyondan fazla kurum bilgisiyle Yandex kapsamlı bir veri tabanına sahiptir. Veri tabanının tamamı Yandex'in kendi ekibi ve kaynakları ile oluşturulmuştur ve Yandex tarafından güncellenir ve tarafından korunur.

Her zaman güncel haritalar
      Yandex, 2018 yılından itibaren tamamen kendi mühendisleri ve haritacıları tarafından geliştirilen haritaları kullanır. Yandex Haritalar haftada 2 kez güncellenerek en doğru lokasyon bilgisini sunar. Yandex Haritalar, Türkiye'nin en sık güncellenen haritaları olarak öne çıkar.

Kullanıcıların gücü
      Yandex Navigasyon’un Türkiye'deki 4.5 milyon kullanıcısı sayesinde, Yandex Haritalar’ın lokasyon veritabanı Navi kullanıcıları tarafından her gün güncellenir.

Güvenilir altyapı
      Türkiye'de 2013 yılından beri pazar lideri olan ve ayda 80 milyon kez açılan Yandex Navigasyon aynı Harita API Teknolojisini kullanır.

Yandex'in Harita API servisleri nelerdir ve neler yapabilirsiniz?

JavaScript Maps API

JavaScript Maps API, Yandex Haritalar’ı web sitenize veya mobil uygulamanıza yerleştirmenize izin veren bir üründür.

Sağlanan Servisler:
      • Canlı trafik bilgisi
      • Harita gösterimi
      • Geocoding
      • Rota oluşturma
      • POI/Adres araması
      • Autosuggest / Autocomplete
      • Panorama (sokak görüntüsü)

Mapkit (Mobil SDK)

iOS veya Android mobil uygulamanızda Yandex Haritalar’ın kullanılmasını sağlar.

Sağlanan Servisler:
      • Harita gösterimi
      • Canlı trafik bilgisi
      • Geocoding
      • Rota oluşturma
      • POI/Adres araması
      • Autosuggest / Autocomplete
      • Panorama (sokak görüntüsü)

HTTP Geocoder API

Coğrafi bir nesnenin adresini koordinata, koordinatını adrese çevirmeye yarayan teknolojidir.
      Geocoder’a HTTP üzerinden veya Java Script API kullanılarak erişilebilir.

Places API

Haritada yer alan kurum araması için kullanılır.
      POI’lerin isim, adres, telefon numarası, işletme türü ve çalışma saatlerine göre arama yapabilme imkânı sağlar.

Distance Matrix & Routing API

Distance Matrix, rotaların süresini ve uzunluğunu hesaplamanıza izin veren bir HTTP API'dir.
      Routing API ise belirtilen A ve B noktası arasında rota hesaplamanıza olanak tanıyan servistir. Süre ve uzaklık bilgisini verir.

Yandex Haritalar API ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için:

https://ya.cc/62Ej8

Doğrudan iletişime geçmek için:
      E-posta: mapsapi-tr@yandex-team.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yandex Türkiye -- 13 Haziran 2019; 12:5:5 >
      |
      |

• Yarbay
      15211 Mesaj
      11 Haziran 2019 23:46:50
      Static Api'yi göremedim listede. Halihazırda olması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      12 Haziran 2019 01:42:22
      Carplay desteği ne zaman sağlacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      12 Haziran 2019 06:25:51
      Yararlı konu.

|
      |
      12 Haziran 2019 11:18:12
      Yandex browser, yandex arama motoru, yandex disk kullanmama rağmen yandex haritalara bir türlü alışamadım. İki kere denedim fakat tekrar Google haritalara döndüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      12 Haziran 2019 13:11:08
      güzel ama neden para ödeyelim, ülke içinde iyisin peki ama ya diğer ülkelerde ne oluyor? Diğer ülkelerde nasıl çalışıyor bilmiyorum ki uygulamaya eklemek isteyeyim ?
      12 Haziran 2019 18:01:59 Konu Sahibi

Merhaba,

Static API ürün portföyünde mevcuttur.https://tech.yandex.com.tr/maps/staticapi/?from=mapsapi dokümantasyona bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
      |
      |
      programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      12 Haziran 2019 18:03:30 Konu Sahibi

Merhaba,

Bu konuyu Yandex Navigasyon ekibine ilettik.
      Bu forumda navigasyondan öteye Yandex Haritalar API teknolojileri hakkında bilgiler sağlamaya çalışacağız. Navigasyon ile ilgili yorum ve sorularınız olursa destek@yandex.com.tr üzerinden ilgili ekip ile irtibata geçebilirsiniz.
      |
      |
      ayhand28 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      12 Haziran 2019 18:04:43 Konu Sahibi

Merhaba,

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Harita veya navigasyon uygulaması dışında geliştiricilere açık olan API teknolojilerine ihtiyacınız olursa bize buradan yazabilirsiniz.
      |
      |
      kadir_yilmaz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      12 Haziran 2019 18:06:33 Konu Sahibi

Merhaba,

Uygulamanız için bir harita entegrasyonuna ihtiyacınız varsa, mapsapi-tr@yandex-team.com.tr bu adres üzerinden ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.
      Ürün ekibimiz bilgi almak istediğiniz diğer konular için de bu adres üzerinden destek olacaktır.
      |
      |
      Krethuss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      14 Haziran 2019 17:02:43
      kurumsal hesap onayında ve telefon desteğinde on numara bir ofisiniz var, google servislerinin yavaşlığını, fiyat politikalarının tr ye uyumsuzluğunu da hatırlamak lazım.

|
      |
      15 Haziran 2019 09:16:29
      quote:

Orijinalden alıntı: Krethuss güzel ama neden para ödeyelim, ülke içinde iyisin peki ama ya diğer ülkelerde ne oluyor? Diğer ülkelerde nasıl çalışıyor bilmiyorum ki uygulamaya eklemek isteyeyim ?
      Doğu Avrupa, Asya ülkeleri ve Türkiye'de başarılılar ama dünyanın geri kalanında Google en iyisi.

|
      |

I am The Doctor. I always will be. But times change, and so must I... we all change. When you think about it, we are all different people, all through our lives and that's okay, that's good! You've gotta keep moving, so long as you remember all the people that you used to be. I will not forget one line of this, not one day. I swear. I will always remember when the doctor was me.
    • Yarbay
      3027 Mesaj
      16 Haziran 2019 13:15:18
      Yandex virüs gibi bilgisayarlara zorla yüklenmeyi bıraktı mı?

|
      |
      16 Haziran 2019 23:29:41
      Websitemde kullanıyorum ve oldukça memnunum. Teşekkürler Yandex
      |
      |
      17 Haziran 2019 15:59:59
      merhaba Yandex navigasyon ile Sivas'tan Trabzon'a gittim. gidişte sorun yaşayınca, dönüşte alternatif güzergah kullandım sonu. değişmedi. ormancıların kullandığı dağ yollarını,tarlaları gösteriyor. çok şükür kaza bela yaşamadan gidip döndüm. ama bilinmeyen yollarda, yandex rotasına güvenilmez. bunu öğrenmiş oldum.
      |
      |
Blogio
SEO
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.