Şimdi Ara

Yandex Browser'ın yeni güvenlik önlemlerini değerlendirdik, diğerleriyle hız testi yaptık! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
1.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • CIA'den yossi kohen okuyacağına Rusyadan Putin reyiz okusun verilerimi ;)

• yandex virüsü gibisi yok. Ne yapsan silinmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forgot

yandex virüsü gibisi yok. Ne yapsan silinmiyor.

Yandex'e virüs diyen Bitdefender'den başkası yok PC'de ama virüstotal'e sorduğumuzda kendisi de dahil sonuç: Clean, 0 / 67

https://www.virustotal.com/#/file/df8a1f3872b34e155268b8efcbea2db71111a2916d62ab4431b0de4254d040a8/detection

Evet, Browser.exe denilen, yandex browser.

Bu arada Bitdefender kullanıcısıyım ve testlerde birinciliği bırakmadığı sürece onunla kalmaya devam edeceğim.

Yorumum, Yandex'in finansal işlemlerde ve "Güvensiz wi-Fi ağlarında" sağladığı güvenliği, artık ücretsiz olarak kullanıcılarına sağladığı için Bitdefender'ın hedefi haline geldi.

Mesela, Şu anda İş bankası internet sitesi ABD firması Norton Security ile anlaştığından beri Bitdefender'in güvenli browser'ını engellemeye başladı.

Gibi, gibi...

• forgot F kullanıcısına yanıt
    Ayrıca, CCleaner'in eski versiyonu ile yani 5.33'ten den eski olanıyla program kaldırıp sonra da kayıt defteri temizliği yapınca bu güne kaldırılamayan program görmedim.

Aksine 3 aylık promo ile yüklediğim Norton Security'yi kendi sitesinden indirdiğim uninstall tool ile silip yerine yüklediğim Kaspersky'ye rağmen ikide bir "Koruman yok, sen bittin, hemen Norton indir" diye pırtlayan pencerelerden de Ccleaner ile kurtuldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

quote:

Orijinalden alıntı: forgot

yandex virüsü gibisi yok. Ne yapsan silinmiyor.

Yandex'e virüs diyen Bitdefender'den başkası yok PC'de ama virüstotal'e sorduğumuzda kendisi de dahil sonuç: Clean, 0 / 67

https://www.virustotal.com/#/file/df8a1f3872b34e155268b8efcbea2db71111a2916d62ab4431b0de4254d040a8/detection

Evet, Browser.exe denilen, yandex browser.

Bu arada Bitdefender kullanıcısıyım ve testlerde birinciliği bırakmadığı sürece onunla kalmaya devam edeceğim.

Yorumum, Yandex'in finansal işlemlerde ve "Güvensiz wi-Fi ağlarında" sağladığı güvenliği, artık ücretsiz olarak kullanıcılarına sağladığı için Bitdefender'ın hedefi haline geldi.

Mesela, Şu anda İş bankası internet sitesi ABD firması Norton Security ile anlaştığından beri Bitdefender'in güvenli browser'ını engellemeye başladı.

Gibi, gibi...

hocam silinmiyor ve zorla kuruluyor, bundan büyük virüs mü var?

• forgot F kullanıcısına yanıt
    Hocam bu yazıyı yazdığım bilgisayardan, denemek için bir kaç gün önce yukarıda belirttiğim yöntemle yani Ccleaner'ın eski versiyonuyla Yandex tarayıcıyı kaldırıp yine ccleaner ile kayıt defteri temizliği yaptım ve Yandex tarayıcıya ait bir iz göremiyorum bilgisayarımda.

Bu güne kadar Yandex tarayıcının gördüğüm tek yamuğu, format sonrasında Yandex kurduğumda Windows'un explorer ve edge tarayıcılarına kendini arama motoru olarak ataması oldu.
    Onu da kolayca değiştirmek mümkün ama zaten windows'un tarayıcıları pek kullanılmadığı için üzerinde durmadım.
  • Tarayıcılar, sayfaları 1 saniye hızlı açılsa ne olur, açılmasa ne olur? Benim için önemli olan gizlilik. Gizlilik de açık kaynak yazılım olmaktan geçiyor. O yüzden ben Mozilla Firefox kullanıyorum. Özellikle CCleaner'ın zararlı yazılım olayından sonra daha dikkatli olmamız gerekiyor.
  • neymiş güvenliği, yandexe; hao123 illeti bulaştı, bi sürü yöntem denedim, temizleyemedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık Firefox hepsinden daha hızlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Chrome çok ram yiyor ama garip bir şekilde bir kullanan bir daha bırakamıyor, fazla sade ve rahat bir kullanımı var.

Chrome gercekten cok ram yiyor. Firefox eklentisiz sekliyle ayni hizda calisiyor chromela ve cok daha az ram yiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yandex kullananlar bir süre sonra sıkılıp Chrome a dönüş yapıyorlar. Hız açısından başta iyi olsa da fazla sekmede sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu durumu en iyi aşan bence Chrome dur.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.