Şimdi Ara

Yandaşlar'Fetö'cü,İmamoğlu'nun Reklam Şirketi,Olay Tv'nin Sponsoru' dediler Cumhurbaşkanı Ödül Verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
65
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 2
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 2 dakika
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Guest-400988AF7 (1 mesaj) Surpentor (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (2 mesaj)
 • @
2 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl ilk defa Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) 2019 yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni'ne katıldı.

  Törende, Ahmet Hakan’dan Burak Özçivit’e, Kenan İmirzalıoğlu’ndan Ebru Özkan’a birçok tanınmış isim de ödüllerini aldı.  Ödüllerin yanı sıra başarılı bulunan isimlere bir de plaket verildi. Plaket verilen isimler arasında Reklamcı ve iş insanı Murat Kapki de vardı.  Murat Kapki törende Erdoğan ile olan fotoğrafını sosyal medya hesabından, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin çatısı altında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin elinden bu plaketi almak şahsım ve firmam adına büyük bir onurdur” ifadeleriyle paylaştı.  Hâlbuki Murat Kapki, iktidar medyasında, “İmamoğlu’nun reklam şirketinin sahibi”, “Olay TV’nin sponsoru”, “Kardeşi FETÖ okulunda müdür”, “bilinmezliklerle dolu bir isim” olarak günlerdir hedef gösteriliyordu.  Son olarak Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, köşesinde, Murat Kapki ile ilgili, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bağlantı iddialarını sıralayarak, “Siz de fark ediyor musunuz? Neredeyse her gün, Ekrem İmamoğlu’nun giderek alengirli hâle gelen ilişkiler ağından bir kesit daha öğrenmiş oluyoruz” demişti.  Murat Kapki ismi çıkınca aynı tarihlerde Sabah gazetesi de harekete geçti.


  Gazetede, Murat Kapki’nin sahibi olduğu Advertcity isimli şirketin ihaleye girmeden İstanbul’daki üst geçitlerde bulunan reklam alanlarını aldığı ileri sürüldü. Kardeşi olduğu iddia edilen Ferhat Kapki’nin de FETÖ’nün ABD’deki bir okulunda müdürlük yaptığı ileri sürüldü.


  Takvim gazetesi de Fenerbahçeli olan Kapki için, “Usulsüz ihalenin verildiği şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kapki, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’a yakınlığı ile biliniyor” ifadelerini kullanmıştı.


  Sonuç olarak İBB’ye ve Ekrem İmamoğlu’na yüklenmek için hakkında, “İmamoğlu’nun reklam şirketi”, “Olay TV’nin sponsoru”, “Kardeşi FETÖ okulunda müdür”, “bilinmezliklerle dolu bir isim” iddiaları öne sürülen Murat Kapki’ye bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi çatısı altında ödül verildi.


  Üstelik Kapki, ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı.  İşte o fotoğraf ve yandaş isimlerin haberleri:  Yandaşlar"Fetö'cü,İmamoğlu'nun Reklam Şirketi,Olay Tv'nin Sponsoru" dediler Cumhurbaşkanı Ödül Verdi


  Yandaşlar"Fetö'cü,İmamoğlu'nun Reklam Şirketi,Olay Tv'nin Sponsoru" dediler Cumhurbaşkanı Ödül Verdi


  Yandaşlar"Fetö'cü,İmamoğlu'nun Reklam Şirketi,Olay Tv'nin Sponsoru" dediler Cumhurbaşkanı Ödül Verdi


  Yandaşlar"Fetö'cü,İmamoğlu'nun Reklam Şirketi,Olay Tv'nin Sponsoru" dediler Cumhurbaşkanı Ödül Verdi


  Yandaşlar"Fetö'cü,İmamoğlu'nun Reklam Şirketi,Olay Tv'nin Sponsoru" dediler Cumhurbaşkanı Ödül Verdi  https://odatv4.com/erdogandan-yandaslara-gol-13012135.html

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl ilk defa Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) 2019 yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni'ne katıldı.

  Törende, birçok tanınmış isim de ödüllerini aldı. Ödüllerin yanı sıra başarılı bulunan isimlere bir de plaket verildi. Plaket verilen isimler arasında Reklamcı ve iş insanı Murat Kapki de vardı.
  HÜKÜMET MEDYASI HEDEF GÖSTERİYORDU


  Odatv, bu törenin ardından hükümete yakın medyanın Kapki hakkındaki tavrına mercek tutmuştu.

  Murat Kapki, iktidar medyasında, “İmamoğlu’nun reklam şirketinin sahibi”, “Olay TV’nin sponsoru”, “Kardeşi FETÖ okulunda müdür”, “bilinmezliklerle dolu bir isim” olarak günlerdir hedef gösteriliyordu.


  Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur da, köşesinde, Murat Kapki ile ilgili, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bağlantı iddialarını sıralayarak, “Siz de fark ediyor musunuz? Neredeyse her gün, Ekrem İmamoğlu’nun giderek alengirli hâle gelen ilişkiler ağından bir kesit daha öğrenmiş oluyoruz” demişti.  UĞUR’DAN YENİ YAZI: HEM KÜLLİYE İÇİNDE HEM DE CUMHUR İTTİFAKI’NI OLUŞTURAN PARTİLERDE…  Işıkçılar Cemaati’nin yayın organı Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Cumhurbaşkanlığı’ndaki törenin ardından “İmamoğlu’nun reklamcısı Külliye’ye nasıl sızdı, amacı neydi?” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

  Uğur, ödül töreniyle ilgili “operasyon” tanımlaması yaparken, törendeki Kapki’ye plaket verilmesi için yapılanlarla ilgili şu iddialarda bulundu:


  “Hem Külliye içinde, hem de Cumhur İttifakı’nı oluşturan partilerde üst düzeyde danışman olan birtakım iş adamlarıyla bağlantılar kurulur. Sponsorlar listesine girip Cumhurbaşkanı’ndan plaket alırken fotoğraf çektirmeyi kafasına koyan Murat Kapki’nin gözünde para mara yoktur. Ne kadar istenirse verecektir ki bazı iş adamlarından aldığım bilgiye göre bu miktarın İKİ MİLYON LİRA olduğunu öğrendim.”


  “HİÇ UMMADIĞIMIZ ZAMANDA KARŞILAŞTIĞIMIZ BİR ‘AKIL’ ORTAYA ÇIKAR”


  Cumhurbaşkanlığı çalışanları ve AKP ile MHP üyelerini suçlayan Fuat Uğur yaşananlarla ilgili “Parmak ısırtan bir operasyon bu inanın” dedi.


  Bazıları gerçekten işi iyi biliyor. Öyle acayip bir olay ki, ben anlatacağım, siz teker teker taşları yerine oturtacaksınız. Kim kimdir ve ne yapmak istiyor, anlayacaksınız” ifadelerini kullanan Uğur, geçmişte kaleme aldığı yazılarını hatırlattı.


  Uğur yazısında şunları kaydetti:


  “Nitekim Mevlüt Yüksel ve benim yazımın ardından ihaledeki bu yasa dışılıklarla FETÖ bağlantıları Sabah ve Takvim gazeteleriyle aHaber’de de çıkınca paçalar tutuşur.

  Bir formül bulunmalıdır. İşte o vakit, hiç ummadığımız zamanda karşılaştığımız bir “akıl” ortaya çıkar ve der ki: ‘Cumhurbaşkanı ile bir fotoğraf çektirirsen sana kimse dokunamaz. Soruşturma başlatacak savcı varsa bile eli boşa düşer!’


  Ve plân işlemeye başlar, anında da FORMÜL bulunur. Yazı ve haberlerin çıkmasından 5 gün sonra, yani geçen hafta perşembe günü harekete geçilir.

  13 Ocak günü Külliye’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği’nin (RTGD) her yıl düzenlediği “Medya Oscarları” ödül töreni vardır. Ve o ödül töreninde sponsor olan iş adamlarına da Cumhurbaşkanı tarafından plaket verilecektir.


  “HAYRETTİR Kİ KÜLLİYE YENİ LİSTEYİ ONAYLAYARAK GERİ GÖNDERİR”


  Ancak gelgelelim Murat Kapki sponsor değildir. Ne yapılacaktır?


  Sonra hem Külliye içinde, hem de Cumhur İttifakı’nı oluşturan partilerde üst düzeyde danışman olan birtakım iş adamlarıyla bağlantılar kurulur. Sponsorlar listesine girip Cumhurbaşkanı’ndan plaket alırken fotoğraf çektirmeyi kafasına koyan Murat Kapki’nin gözünde para mara yoktur. Ne kadar istenirse verecektir ki bazı iş adamlarından aldığım bilgiye göre bu miktarın İKİ MİLYON LİRA olduğunu öğrendim.

  İşte o aracı isimler RTGD Başkanı Şebnem Bursalı’yı arayıp durumu iletirler. Şebnem Bursalı 10 kişilik sponsorlar listesinin çoktan Külliye’den onaylandığını ve değiştirilemeyeceğini söylese de karşı taraf ısrarcıdır.


  “Değiştirelim ya da bir ismi çıkaralım” diye bastırırlar. Ama kim feragat eder ki hakkından? Murat Kapki’ninki kadar “aciliyeti” olmasa da Cumhurbaşkanı ile çekilmiş bir fotoğraf tüm sponsorların hayalini süslemektedir.


  Sonunda bir isim ikna edilerek listeden çıkarılır ve yerine Murat Kapki konur. Hayrettir ki Külliye yeni listeyi onaylayarak geri gönderir. Anlaşılan kimse “Bu murat Kapki kimdir, nedir?” diye sorup soruşturma ihtiyacı hissetmemiştir.


  Ve 13 Ocak gecesi Murat Kapki Cumhurbaşkanı’nın elinden plâketi alır almaz, dakikasında fotoğrafını tüm sosyal medya hesaplarında paylaşır. Amaç hasıl olmuştur.


  “RİCASI ÜZERİNE DE ARACI İSİMLERİ YAZMADIM”


  Neyse, Murat Kapki’nin Külliye’ye sızma operasyonuyla ne kadar “kârlı” bir iş yaptığı, hemen ertesi gün ortaya çıktı bile. İBB meclisinde Advertcity’ye altın tepside ikram edilen ihaledeki usulsüzlük ve yasa dışılıklarla ilgili AK Parti tarafından verilen soru önergesinden, aşağıda göreceğiniz Ferhat Kapki bağlantısını içeren maddenin çıkarılmış olması bile, bu “başarılı fotoğrafın” nasıl amacına ulaştığını bize daha ikinci gününde göstermiş oldu.


  Bu arada bir not vereyim. Bu Murat Kapki’nin nasıl son anda sponsorlar arasına kaynak yaptığına dair bilgileri gazeteci ve yazar meslektaşım sevgili Şebnem Bursalı’dan aldım. Ricası üzerine de aracı isimleri yazmadım.


  Zaten arayan bulur.”
  https://odatv4.com/kulliyedeki-isimlere-agir-suclamalar-16012120.html
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 16 Ocak 2021; 16:46:21 >  |
  |
 • çok fazla terse düştükleri haber oluyor hangi birine yetişeceksin. ayrıca yüzleri falan yok ki kızarsın bence bu tarz haberleri paylaşmayın.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.