Şimdi Ara

yan flüt

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
12.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 500tl param var arkadaşlar. yan flüt alacam bu paraya en kaliteli yan flüt hangisidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: elfsrcn

500tl param var arkadaşlar. yan flüt alacam bu paraya en kaliteli yan flüt hangisidir?

İyi gunler ben yamahaci olarak yamaha nin en alt serisini alarak baslamanizi tavsiye ederim ,sonucta baslarda cok berbat sesler cikacak ogrenme evresinde bide kalitesiz bisi alarak kendinize ve cevrenizdekiler eziyet etmeyin yamaha nin ses entonasyonu falan tartisilmaz guzeldir gozunuz kapali alabilirsiniz sesini merak ediyorsaniz ben kayitlarimiwww.soundcloud.com/bariscapt adresine yukluyorum fikir almak amacli bakabilirsiniz birde ukalalik olarak almayin lutfen ama bu ensturmanin ismi yan flut degil fluttur ingilzcesinde bile flute olarak gecer baska bir kelime gelmeden basina,bir flutcu olarak bilgilendirmek istedim iyi calismalar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bende almayı düşünüyorum ama 500 TL'ye Yamaha almak zor en düşük modeli 1500 TL civarında acaba Conductor-Helena Mia-John Packer-Suzuki-Trevor James gibi modeller nasıl ? çünkü bu ürünlerin fiyatları biraz daha makul seviyelerde gözüküyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hcaliskan_17

bende almayı düşünüyorum ama 500 TL'ye Yamaha almak zor en düşük modeli 1500 TL civarında acaba Conductor-Helena Mia-John Packer-Suzuki-Trevor James gibi modeller nasıl ? çünkü bu ürünlerin fiyatları biraz daha makul seviyelerde gözüküyor?

Bana soruyorsaniz eger ben ikinci el bir yamahayi diger tum flutlere tercih ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: bariscapt

quote:

bende almayı düşünüyorum ama 500 TL'ye Yamaha almak zor en düşük modeli 1500 TL civarında acaba Conductor-Helena Mia-John Packer-Suzuki-Trevor James gibi modeller nasıl ? çünkü bu ürünlerin fiyatları biraz daha makul seviyelerde gözüküyor?

Bana soruyorsaniz eger ben ikinci el bir yamahayi diger tum flutlere tercih ederim

o kadar mı işe yaramazlar
  • ya ben işe yaramaz kelimesini kullanmadım,bir flütçü olarak fikrimi soyledim :) oncelikle sunu belirteyim, ilk mesajda da yazmıstım flut hakıkaten ses cıkarmaya baslayana kadar zor katlanılır bir ensturman ama bir ses cıkmaya baslasın ,yani gercek nota sesleri ,dinlemeye ve calmaya doyamazsın,bu seslerin guzel ve dogru cıkması, fludun yapılısı metalının kalıtesı vs bircok seye göre değişir,entonasyon cok onemli yanı bir flutte ,mesela do ufluyorsanız bu gercek do mu yoksa do ya benzer bir ses mi bunu anlamanız ,kulagınız iyi değilse cok zor bunun için tuner kullanmanızı tavsiye ederim, uflediginiz nota hangisi ise tuner da o nota üzerinde yeşil ısık ufledıgınız surece yanmalı,ben bu ozellikleri yamahada buldum ,ama sıfırları hakıkaten pahalı dogru herkes alamaz ama iyi kullanılmıs ki bunu anlamak ıcın bilen birisiyle baksanız iyi olur diger saydıgınız markalardan daha zevk veriri size,ama illa sıfır alıcam diyorsanız yine bilen biriyle alın derim
    iyi çalısmalar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bariscapt -- 15 Ocak 2013; 1:17:39 >

• quote:

ya ben işe yaramaz kelimesini kullanmadım,bir flütçü olarak fikrimi soyledim :) oncelikle sunu belirteyim, ilk mesajda da yazmıstım flut hakıkaten ses cıkarmaya baslayana kadar zor katlanılır bir ensturman ama bir ses cıkmaya baslasın ,yani gercek nota sesleri ,dinlemeye ve calmaya doyamazsın,bu seslerin guzel ve dogru cıkması, fludun yapılısı metalının kalıtesı vs bircok seye göre değişir,entonasyon cok onemli yanı bir flutte ,mesela do ufluyorsanız bu gercek do mu yoksa do ya benzer bir ses mi bunu anlamanız ,kulagınız iyi değilse cok zor bunun için tuner kullanmanızı tavsiye ederim, uflediginiz nota hangisi ise tuner da o nota üzerinde yeşil ısık ufledıgınız surece yanmalı,ben bu ozellikleri yamahada buldum ,ama sıfırları hakıkaten pahalı dogru herkes alamaz ama iyi kullanılmıs ki bunu anlamak ıcın bilen birisiyle baksanız iyi olur diger saydıgınız markalardan daha zevk veriri size,ama illa sıfır alıcam diyorsanız yine bilen biriyle alın derim
    iyi çalısmalar,

peki tin whistle yani irlanda flütü hakkında bilginiz var mı?

• quote:

quote:

ya ben işe yaramaz kelimesini kullanmadım,bir flütçü olarak fikrimi soyledim :) oncelikle sunu belirteyim, ilk mesajda da yazmıstım flut hakıkaten ses cıkarmaya baslayana kadar zor katlanılır bir ensturman ama bir ses cıkmaya baslasın ,yani gercek nota sesleri ,dinlemeye ve calmaya doyamazsın,bu seslerin guzel ve dogru cıkması, fludun yapılısı metalının kalıtesı vs bircok seye göre değişir,entonasyon cok onemli yanı bir flutte ,mesela do ufluyorsanız bu gercek do mu yoksa do ya benzer bir ses mi bunu anlamanız ,kulagınız iyi değilse cok zor bunun için tuner kullanmanızı tavsiye ederim, uflediginiz nota hangisi ise tuner da o nota üzerinde yeşil ısık ufledıgınız surece yanmalı,ben bu ozellikleri yamahada buldum ,ama sıfırları hakıkaten pahalı dogru herkes alamaz ama iyi kullanılmıs ki bunu anlamak ıcın bilen birisiyle baksanız iyi olur diger saydıgınız markalardan daha zevk veriri size,ama illa sıfır alıcam diyorsanız yine bilen biriyle alın derim
    iyi çalısmalar,

Yok ne yazikki

• quote:

quote:

iyi çalısmalar,

tin whistle biraz araştırdım ama Türkiye'de kurs bulamazsın

• Flut icn egitim almak istiyorsaniz tavsiye edecegim tek kisi var turkiyede ben ondan aldim uzun zaman ders sun flut caliosam onun sayesinde kendisi yeni turkunun flutcusu ayni zamanda sertap erener sebnem ferah gibi guclu seslerin de nefesli ensturmanlarini da caliyor adi Serdar Barcin,kendisi turkiyedeki en usta flutcu bana gore

• arkadaşlar Conductor - 1115S Gümüş Yan Flüt aldım bakalım yeni başlayacağımı da düşünürsek umarım verim alabilirimhttp://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/OrderDetails.aspx?orderNumber=64065346

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hcaliskan_17 -- 21 Ocak 2013; 9:14:51 >
  • en kalitelisi hangisidir bilmem ama sevmediğim bir arkadaşımı hatırlattın bana. kendisi de yan flüt çalıyor kendi çapında..
  • quote:

arkadaşlar Conductor - 1115S Gümüş Yan Flüt aldım bakalım yeni başlayacağımı da düşünürsek umarım verim alabilirimhttp://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/OrderDetails.aspx?orderNumber=64065346

umarm keyifle calarsın yeni flüdünü güle güle kullan ,ama şuna yan flüt demeyin lütfen :)
  • quote:

quote:

arkadaşlar Conductor - 1115S Gümüş Yan Flüt aldım bakalım yeni başlayacağımı da düşünürsek umarım verim alabilirimhttp://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/OrderDetails.aspx?orderNumber=64065346

umarm keyifle calarsın yeni flüdünü güle güle kullan ,ama şuna yan flüt demeyin lütfen :)

yeni flütüm ile ilgili temennilerin için teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

Ben calismalarimiwww.soundcloud.com/bariscapt adresini yukluyorum calismaarimin hepsinde flut caldim dinlemek istersen ,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben calismalarimiwww.soundcloud.com/bariscapt adresini yukluyorum calismaarimin hepsinde flut caldim dinlemek istersen ,

dinlemesi çok güzelde şimdi bunu nasıl çalacağız onu öğrenmek gerekiyor

• elfsrcn E kullanıcısına yanıt
    ben satıyorum TREVOR JAMES VIVACE marka bir ay önce aldım hiç kullanmadım ilgilenirsen pm at 600 tl

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-trevor-james-vivace-152136621/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan_ouz -- 11 Şubat 2014; 16:32:44 >
  • Merhaba

Ardor NG101 modelini kullanan bir arkadaşım memnun olduğunu söyledi. Yan flüt hakkında ayrıntılı bilgi ve eğitim bilgisi için: yan flüt kursu izmir
  • yan flüt eğitimine başlangıç yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz, sizler adına çok faydalı olacağına inanıyoruz :)

Yan flüt kursu İzmir
  • İnternette dolanırken tekrar bu yazıya denk geldim ve anladığım kadarı ile konunun zamanı dolmuş :) yine de yan flüt almak isteyen kişiler olabileceği için sizinle şu bilgiyi paylaşmak istiyorum.
    Yan flütte oluşabilecek arızalar isimli yazımda yan flüt bakımından tutun da başlangıç ve orta seviyede alınabilecek yan flüt marka ve modellerininden de bahsettim. Aklınıza takılan bir soru varsa yardımcı olmaktan mutluluk duyarım :)
    İzmir Yan Flüt Kursu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.