Şimdi Ara

Yamaha ve Yamaha Ybr 125 kullanıcıları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
0
Favori
198.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 25000 de bi ybr aldım arkadaslar sonunda beni bu sewdaya bulaştıran motorumu almış bulunuyorum daha oncekı motorum bws ydi :)
  • Ybr mi satmıştım.Sanırım 1 ay oldu.Motosiklet alacak olsam yine siyah ybr alırım.
  • siyah renk olarak güzel duruyor ybr de fakat çok çizik belli ediyor ayrıca yaz sıcagında siyah renk güneşi çekiyor ve depoyla beraber benzin de ısınıyor bu da yeteri verimi saglamıyor benzin iyi yanmıyor ucup gidiyor ;)
  • S.a arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama bende ybr yok en kısa zamanda almayı düşünüyorum şu anda bisan lifanla idare ediyorum.Bi kaç tane elimde ybr resmi war ve ybr yi aldım zmn böle yapmak istiyorum...

Yamaha ve Yamaha Ybr 125 kullanıcıları

• Arkadaşlar bide bişi sorcam cbr 125 deki gibi ybrnin arka lastiği 120 lik veya 130 luk olrak deişiyormu???
  • Arkadaşlar ben motosiklet almayı düşünüyorum ve ybr 125 almaya yoğunlaştım
    ama bazı kullanıcılar şimdiki ybr lerin çin malı olduğunu pek sağlam olmadığını söylüyorlar
    bu konuda yorumları tecrübeleri olan arkadaşlar fikir verebilirse çok sevinirim
  • hic 2008 model ybr 125 sahibi varmı onların dusuncelerini merak ediyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fisheye

hic 2008 model ybr 125 sahibi varmı onların dusuncelerini merak ediyorum..

böyle 1 topik warmış kaybolmuş demekki.

bu arada arkadaşım 08 i bırak 2009lar çıktı.karıştı galiba .

2009lar uzay kafa yani 2004 teki ile ayne gibi.ben hiç sewmedim onları.
  • bu arada buda benim yeni kızım

istiyenle 2-3 bin km olan tertemiz tiger ybr performans abart egzosunu takaslıyabilirim.

http://img236.imageshack.us/my.php?image=090608162848bn7.jpg
  • quote:

max 14000-15000 devri geçmiyorum.

o kadar deviri nasıl yapar o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nipp10 -- 9 Eylül 2008; 20:55:50 >
  • 600 cc mi bu bee 14-15 binmiş ohaaa en fazla 10 bin yapar kasarsan 1100 redline girersin oda bi kaç saniye kalabilirsin
  • ramcoxx motosikletinin siperliğini nereden temin ettin acaba bana da lazım yarımcı olursan sevinirim...
  • slm millet ben yeni geldim bu da motorum
  • yamaha çin malı diyorsunuz yha helal valla ben çok memnunum benim motorum 2009 model

• quote:

Orjinalden alıntı: _DIESEL_

600 cc mi bu bee 14-15 binmiş ohaaa en fazla 10 bin yapar kasarsan 1100 redline girersin oda bi kaç saniye kalabilirsin

Yok,bayır aşağı falan 11000 ile seyahat yapılabiliyor ama bir gram üstüne çıkmak mümkün değil,mümkünse de 45 derece yokuşaşağı falan gerekir herhalde fakat yine de sanmam,çünkü motor freni çok baskın oluyor o devirde.

10000 de tıkanma çok sözkonusu değil fakat düz yolda 10500 ü geçmez.11000 e ancak rüzgarsız ve hafif eğimli yolda varıyor.Zaten 5. vites 11000 devir yaklaşık olarak 125 km/s gibi bir hıza denk gelir,çoğu YBR de(benimki dahil) bunu düz yolda yapamaz.
  • arkadaşlar, iyi güzel diyorsunuzda bir makinenin ne kadar devir çevirdiğinden çok, ne kadar az devir çevirebildiği önemlidir..

Mesela X hacmindeki bir makine 60HP'yi 4000rpm'de verirken;
    diğer X hacmindeki makine 60HP'yi 10.000rpm'de veriyorsa ilk makine yani düşük devirde çalışanın motoru daha uzun ömürlü, daha güçlü ve tercih edilebilir olur..

Cruiser ve Endurolar bu yüzden uzun ömürlüdür. Düşük devirlerde bile yüksek güç sağlarlar!! Mesela Suzuki Intruder maksimum gücüne 3500rpm'de ulaşabiliyor! Yani kasmadan, zorlanmadan; sağ elinizin altında HER AN yüksek bir güç var..
  • arkadşlar motorumun garantisi bitiyor.

son kez servise gideceğim. neleri kontrol ettirmeliyim veya yaptırabilirim

yağ değişim zamanım geldi tawsiye edeceğiniz motor yağı yada buji olarak ne almalıyım.

+fara ampul olarak beyaz helojen ampul taktırmak istiyorum ama ybr farı soketli değil ne yapılmalı?

paylaşımlar için şimdiden teşekkürler
  • wonderful
  •  Yamaha ve Yamaha Ybr 125 kullanıcıları
    [simage][/simage]
  • scooterlar bnm hoşuma gidiyo
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.