Şimdi Ara

Yamaha Tricity (125cc - 3 Tekerlekli) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
12
Favori
55.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: savrotin

Ben hayırlısı ile aldım motoru gri rengi kalmış beğenmezsem beyaz getirtecekler.2 senedir scooter kullanıyorum,tricityi kullandıktan sonra burdan izlenimleri yazarım.Aslında test sürüşüdü yaptım sünger gibi motor tatlı bir yaylanması var.dönüş turlarıda güzel.Şekli falanda çok hoş arkadaşlar.

Üstündeki lastikler ne marka hacı?Yol tutuşu nasıl?Kayma durumu yaşadınmı hiç?

Hayırlı olsun bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_emir07

quote:

Ben hayırlısı ile aldım motoru gri rengi kalmış beğenmezsem beyaz getirtecekler.2 senedir scooter kullanıyorum,tricityi kullandıktan sonra burdan izlenimleri yazarım.Aslında test sürüşüdü yaptım sünger gibi motor tatlı bir yaylanması var.dönüş turlarıda güzel.Şekli falanda çok hoş arkadaşlar.

Hayırlı olsun bu arada

dostum lastiklere dikkat etmedim,aldığım yerdeki kişide tanıdığım bir kardeşim,abi motoru devirmen icin yetenekli olman lazım dedi :) .Sonra çıkardı benim için 2 tur attım sert zikzak falan çizdim yol tutuşu güzel ön konsoluda o kadar geniş değiş xmax a aynı gibi,çift teker trafikte aralardan geçmez diyorlardı ama motor hem seri hemde çok geniş değil.çok rahat geldi bana ödemesini yaptım şirket için kullanacam şirketede kestirdim faturasını.9 a böldürdüm vade farkı aldılar 300 tl,400 tl de takipçiye verdim plaka ruhsat vs için, toplam 10,100 e patladı.çarşamba perşembe teslim edecekler.kullandıktan sonra tekrar yazarım.

• 21 Ağustos Perşembe günü MT-125 ile birlikte Türkiye'de lansmanı yapılacaktır.

Moto Etkinlik sitesinden editör Barcelona'daki lansmana giderek test yazısı ve video hazırlamış.

http://www.motoetkinlik.com/dikkat-bagimlilik-yapar-test-yamaha-tricity/

http://www.youtube.com/watch?v=X8d_86K5O3I

• quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun bu arada

dostum lastiklere dikkat etmedim,aldığım yerdeki kişide tanıdığım bir kardeşim,abi motoru devirmen icin yetenekli olman lazım dedi :) .Sonra çıkardı benim için 2 tur attım sert zikzak falan çizdim yol tutuşu güzel ön konsoluda o kadar geniş değiş xmax a aynı gibi,çift teker trafikte aralardan geçmez diyorlardı ama motor hem seri hemde çok geniş değil.çok rahat geldi bana ödemesini yaptım şirket için kullanacam şirketede kestirdim faturasını.9 a böldürdüm vade farkı aldılar 300 tl,400 tl de takipçiye verdim plaka ruhsat vs için, toplam 10,100 e patladı.çarşamba perşembe teslim edecekler.kullandıktan sonra tekrar yazarım.

Allah kaza bela vermesinde 3 tekerleki diğe yan yatmaz diye bi kural yok.Bak bu Piaggio mp3 buda 3 tekerlekli ama yerdeki ufak bi yarık aracın bütün dengesibi bozup yatırdı aleti
    Zahmet olmazsa üstündeki lastikler ne marka öğrenebilirmisiniz?
    2.50 de kaza

• Handling ;)

Motosikletin haberini okuyun denge konusunu çok iyi anlayacaksınız. Aracın ağırlığı %50 %50 ön arkaya paylaştırılmış. Ayrıca ön 2 tekerden biri boşa çıksa bile diğeri motoru tutuyor. Çok güzel alet yapmışlar. Ben kesin alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakaerkan -- 19 Ağustos 2014; 11:23:51 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun bu arada

Allah kaza bela vermesinde 3 tekerleki diğe yan yatmaz diye bi kural yok.Bak bu Piaggio mp3 buda 3 tekerlekli ama yerdeki ufak bi yarık aracın bütün dengesibi bozup yatırdı aleti
    Zahmet olmazsa üstündeki lastikler ne marka öğrenebilirmisiniz?
    2.50 de kaza

dostum Allah kimseye kaza bela vermesin bu motorun nasıl düstügünüde anlamadım herhalde tek teker yarıga girdi sonra adam sag ayagını koydu devirdi.istisna herzaman var tabiki.senin icin yarın gidip lastiklerin markasını soracağım.

• Beyler Allah nasip ederse bende bu motor dan almayı düşünüyorum , alıp da kullanan arkadaşlar izlenimlerini paylaşırlarsa memnun olurum
  • Lastikler maxxis marka.

oldukça sessiz ses çıkmıyor motordan.

125 cc 2 kişi bayırda çok zorlanır.

normal motor kadar aralara girmez yurtdışında girer ama türkiyede şeritte giden yok.

ayakta durmuyor. 3 teker diye güvenmeyin devrilirsiniz labut gibi

normal motor kadar yatmıyor pay kalmadığında ben gidiyorum diyor.

frenlemesi güzel.

hız yapmayan orta yaşlı eşiyle gezmek isteyen insanlara uygun bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prometheus #

Beyler Allah nasip ederse bende bu motor dan almayı düşünüyorum , alıp da kullanan arkadaşlar izlenimlerini paylaşırlarsa memnun olurum

Dostum ben gri rengini aldım 115 km de yol yaptım.Al derim pişman olmazsın.sadece sana tavsiyem motoru aldıktan sonra bi 100 tl garibanın birine ver hayır yap.Sürekli bakıyor millet kullanınca farkedeceksin zaten,insanlara farklı geliyor.

Yol tutuşu çok şahane,fren kombinasonuda çok iyi sol freni sıktın mı 3 tekeri dengeli bir şekilde kitliyor.İlk kullanımda 70 i geçmedim.manisa - izmir izmir - manisa yaptım.yokuşta zorlanma yapmadı.dönüş tur olayıda sıkıntılı değil. yakıtına bakıyorum şimdi ilk depoyu bitirdim mi yazarım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Prometheus #

Beyler Allah nasip ederse bende bu motor dan almayı düşünüyorum , alıp da kullanan arkadaşlar izlenimlerini paylaşırlarsa memnun olurum

Dostum ben gri rengini aldım 115 km de yol yaptım.Al derim pişman olmazsın.sadece sana tavsiyem motoru aldıktan sonra bi 100 tl garibanın birine ver hayır yap.Sürekli bakıyor millet kullanınca farkedeceksin zaten,insanlara farklı geliyor.

Yol tutuşu çok şahane,fren kombinasonuda çok iyi sol freni sıktın mı 3 tekeri dengeli bir şekilde kitliyor.İlk kullanımda 70 i geçmedim.manisa - izmir izmir - manisa yaptım.yokuşta zorlanma yapmadı.dönüş tur olayıda sıkıntılı değil. yakıtına bakıyorum şimdi ilk depoyu bitirdim mi yazarım.

Hayırlı olsun kardeşim Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin , bakalım bütçeyi ayarlaya bilirsem almaya niyetliyim.Teşekkürler verdiğin bilgiler için.

• Hizlanmasi nasil?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altın Elbiseli Adam yeni videosunda bu tricity var dostlar.
    Fiyat bilgisi ve belli seviye ön bilgiyi videodan alabilirsiniz.
  • aracınız rodajdadır ama yakıt durumu nedir bakabildiniz mi? teknik özelliklerinde yakıtı vermemeleri kıllandırdı beni.
  • savrotin kullanıcısına yanıt
    Dönüşler normal iki tekerli skuterlere göre nasıl, malzeme kalitesi vs ne durumda, maksimum sürati ve ivmelenmesi ne durumda, otoyola çıkılabilir mi mesela.

bir de sanırım Avrupa'da bu üç tekerlekli motosikletler araba ehliyetiyle kullanılabiliyor, bu motoru kullanmak için motosiklet ehliyeti almamız lazım mı, yoksa araba ehliyetiyle kullanabiliyor muyuz. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 27 Ağustos 2014; 19:32:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deli Hamsi

Altın Elbiseli Adam yeni videosunda bu tricity var dostlar.
    Fiyat bilgisi ve belli seviye ön bilgiyi videodan alabilirsiniz.

beyler video da b ehliyeti ile kullanabiliyorsunuz diyo doğrumu b sınıfı ile kullanabiliyormuyuz bu aleti.

• Prometheus # kullanıcısına yanıt
    Benin bildiğim Avrupa'da bazı ülkelerde freni ayakta olan 3 tekerli motosikleti otomobil ehliyeti ile kullanabiliyorsun. Bu motorun frenleri elde.

Zaten Türkiye'de 3 tekerli motosikletler için ayrı bir düzenleme olduğunu da sanmıyorum. Büyük ihtimalle motosiklet ehliyeti isteyeceklerdir. Gene de bilen biri kesin olarak aydınlatırsa daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Dönüşler normal iki tekerli skuterlere göre nasıl, malzeme kalitesi vs ne durumda, maksimum sürati ve ivmelenmesi ne durumda, otoyola çıkılabilir mi mesela.

bir de sanırım Avrupa'da bu üç tekerlekli motosikletler araba ehliyetiyle kullanılabiliyor, bu motoru kullanmak için motosiklet ehliyeti almamız lazım mı, yoksa araba ehliyetiyle kullanabiliyor muyuz. Teşekkürler.

Hocam cihaz 255 km ye geldi.motoru ilk çıkardığımız da benzin ışığı yanıp sönüyordu.36 tl verip fulledim. Sonra kullanmaya basladim; izmir manisa manisa izmir yaptım.150 km ye geldiğinde gece 2 de asildim motora 96 gördü rodaj muhabbetlerinden dolayı fazla yuklenmedim.yol tutuşu viraj dengesi çok şahane araba kullanmiyorum artık.heryere motorla gidiom.millette alışkın değil burda fotoğraf falan çekiyorlar, motor çok ilgi çekici çünkü.yakit mevzusuna gelince fulledikten sonra 30 tl lik bir yakıt aldı. Yani 30 tl ye 245 km gitti makina.yolun çoğuda düzlük değildi. Manisa izmir arası sürekli yokuslar var.bence güzel bir motor hizlanmasindada günden güne fark var.sahsi kanatimi sorarsanız tavsiye ederim sizi uzmuyecek şekil bir cihaz.saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alan kullananlara hayırlı olsun.
    Ben şehir içi için Delight almıştım çok beğenerek kullanıyorum. Ancak İstanbul'da E5 gibi yollarda ufak kalıyor ve kimse adam yerine koymuyor.

Acaba bende buna geçsemmi diye düşünüyorum.
  • Arkadaslar, ben sifir motor tecrubesi olan, ama sehir ici ulasim icin motorsiklet almayi ciddi ciddi kafasina koymus bir kimseyim. 36 yasindayim ve hic motora binmedim. Bu yuzden scooter bakayim dedim. O arada tricity ile karsilastim. Ilk etapta gorunusu ilginc oldugu icin hosuma gitti. 125cc zaten bana yeter normal sartlar altinda. Daha sonra derinlemesine arastirmaya basladim. Inanin bana ben derinlemesine arastirmaya basladigim zaman gercekten derinlemesine olur. Bize bu motor daha yeni geldi ama Endonezya, Tayland gibi uzakdogu ulkelerinde (ki bu ulkelerdeki motorsiklet kullanim oraninin yaninda Turkiye goz yaslari icinde kalir. Trafikte 40-50 motoru bir arada tek karede gorebilirsiniz buralarda) yaygin bicimde kullanilmaya baslandi bile. Dolayisiyla, TR'de dogru duzgun bir kullanici yorumu bulmaniz su anda neredeyse mumkun degilken, bu ulkelerde sebil. Ve bu ulkelerin coguyla is yaptigim icin dostlarim var. Bu dostlarim benim icin kendi ana dillerindeki yorumlari cevirip yolladilar sagolsunlar. Yani avrupa dillerindeki kullanici yorumlarina ek olarak, diger ulkelerdeki yorumlari da aldim. Ozetle soyleyeyim, sonuc gayet olumlu. Ayrica Piaggio ve Peugeot'nun da benzer yapida motorlari var ama su ana kadar okuduklarim bana sunu soyluyor: Tricity ile yukarida bahsettigim motorlarin onde cift teker sistemine sahip oluslarindaki ortak tek nokta gorunus. Yani Yamaha kendi patentiyle tamamen yepyeni bir sistem oturtmus. Fonksiyon olarak digerleriyle ilgisi yok. Motoru biraz daha dengeli ve konforlu yapmak disinda ondeki cift tekerlegin tek tekerlege kiyasla bir esprisi yok. Ayrica vurgu yapilan diger bir nokta da, motorun agirlik merkezinin GP motorlari gibi 50:50 one ve arkaya paylastirilarak tam dengede tutulmus olmasi. Yani islerini ciddi yapmislar gibi gozukuyor ve kullananlarin yorumlari da bunu destekler nitelikte. Uzun suredir motor kullanan yakin bir arkadasimin "sakin alma bundan, sana hayatta aldirmam bu motoru" demesine ragmen bu motoru alacagim. Ama size uzunca bir sure kullanici yorumu yazamam cunku daha ehliyet vs durumlari var. Yani Mart 2015'den once almayi dusunmuyorum. Herkese sevgiler...

• 300 cc civarı güçlü çift silindir bi blokla sunsalar caddeler driftçilerle dolardı heralde Her köşe başında yansınnn diyenler boşverin 125 iyi az gitsin az yaksın yakıt tabi zorlandıkça grafikte yukarıya tırmanabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.