Şimdi Ara

YAMAHA RXV 375 A/V RECIEVER 700 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
2.584
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sesvegoruntusistemleri.com/RXV-375-AV-Receiver,PR-2682.html

700 TL

Fiyat bana çok mantıklı geldi kaçırmamak lazım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• niventr N kullanıcısına yanıt
    Daha önceki konuda da 724 lira 9 taksitti sanırım havale ile 685 liraydı.Nedense bu av-r de sürekli kampanya var.Fiyatı iyi.Media Marktta 1449 lira sanırım halen.
  • ben hk komple seti 1200 tl ye aldım

sadece hoparlörleri 1600 tl istiyorlar.

bakmayın siz fiyatlara ederi bu zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemix

ben hk komple seti 1200 tl ye aldım

sadece hoparlörleri 1600 tl istiyorlar.

bakmayın siz fiyatlara ederi bu zaten

HK set ile ilgili tam detay verebilir misiniz? Hangi model ve sıfır mı?
  • Ürünle ilgili yorumlar nedir? Giriş seviyesi için alınabilir mi? Benzer fiyatlara Pioneer 323 de var sanırım. Hangisini almak daha makul olur? Ya da üzerine biraz daha katıp Pioneer 921 yada başka bir şey almak düşünülebilir mi? Örneğin Denon X serilerinde de makul fiyatlar var sanırım. Elbette bu ürüne göre fiyatlar daha fazla ama buna para vermek yerine onlara mı yönelmek lazımdır?

Birde hoparlör konusu var. Bunun alıp daha sonra da F/P olarak nitelenecek bir hoparlör bulmak lazım. Onunla ilgili tavsiye var mı acaba?
  • icb kullanıcısına yanıt
    Bu cihazı almaktansa biraz daha üstüne konup Pıoneer Vsx 921 alınabilir;1000 liraya sıfırı 700 liraya temiz 2.elleri bulunabiliyor.Daha da yukarılara çıkılıp daha güncel cihazlar Vsx 923 ya da Vsx 924 alınabilir.
    Ya da Denon X2000 sıfır olarak 1350 liraya bulunabiliyor.
    Her iki cihaz da 7.1 bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: icb

Ürünle ilgili yorumlar nedir? Giriş seviyesi için alınabilir mi? Benzer fiyatlara Pioneer 323 de var sanırım. Hangisini almak daha makul olur? Ya da üzerine biraz daha katıp Pioneer 921 yada başka bir şey almak düşünülebilir mi? Örneğin Denon X serilerinde de makul fiyatlar var sanırım. Elbette bu ürüne göre fiyatlar daha fazla ama buna para vermek yerine onlara mı yönelmek lazımdır?

Birde hoparlör konusu var. Bunun alıp daha sonra da F/P olarak nitelenecek bir hoparlör bulmak lazım. Onunla ilgili tavsiye var mı acaba?

cihaz giriş seviyesi için yeterli gibi
  • Cevap için çok teşekkürler hocam.

Seçenekler dediğin gibi haklısın ama aklımı kurcalayan şey buna gerek olup olmadığı. Yani 1000 TL'ye 921 almak varken 923 yaklaşık iki katı fiyata satılıyor. 923 yada 924 alıp aradaki farkı vermek yerine, parayı hoparlöre yatırmak daha makul olur gibi ama bu doğru tercih olur mu emin olamıyorum.

Aslında 921'in doğru tercih olduğundan emin olsam, başka bir şeye de bakmayacağım.
  • Evet arada çok ciddi fark var.Bence 921 doğru tercih ve de bildiğiniz gibi EISA ödüllü bir cihaz.924 te ek olarak 2-3 katı fiyatını hak edecek özellik yok bence.Bence 1000 liraya sıfır 921 direk alınıp sonra hoparlör seti bakılabilir.Tabi bu işler hep bütçeyle alakalı.
  • X-GeN X kullanıcısına yanıt
    avr 156

hkts 9

bdt 20

1180 tl ye almıştım :)

arkadaşlar bu işe bulaşacaksanız önce bu işin sonu olmadığını düşünün.

sound bar lı bir lg alın yeterince işinizi görür. (400-500tl)

yok ben kaşınıyorum illaha gircem diyorsanız.öncelikle yeriniz ne kadar müsait bunu belirleyin.

sonra kesinlikle set 5.1 şeklinde küçük uyuduları takmaya kalkmayın.

setinizi tek tek alın mesela önce stereo çiftini alın. ( örnek dali zenzor )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemix -- 10 Ekim 2014; 14:53:38 >
  • acemix kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle valla.Ben şimdi kabloları değiştirmeyi düşünüyorum.Her parça eklemede hanımla kavga üstüne kavga
  • Aynı görüşteyim, Sony STR 840 amfi HK 16 uydu seti var. AVR ise seçimizniz iÜç nokta önemli birincisi yer, ikincisi büyük hoparlörler olması üçüncüsü komşular . Bunlardan sıkıntınız varsa saund bar sistemi alın hiç uğraşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.power -- 10 Ekim 2014; 14:59:13 >
  • Peki istendiğinde müzik için stereo olarak Wharfedale 9.6 veya Yamaha NS-777 hoparlörler kullanılacak, istendiğinde de film için Harman Kardon HKTS 9 veya 16 serisi bir takım kullanılacaksa hangi amfiyi önerirsiniz?

Yani stereo modda yalnızca kuleler, surround modda ise kuleler hariç 5 kanal HKTS takımı kullanılacak. Özellikle stereoda hem performans hem de kalite verebilecek hangi amfi tercih edilmeli?

Bu arada elimde Yamaha RX-V350 mevcut, bunu satıp yeni amfiye ve hoparlörlere geçmeyi düşündüğümden araştırıyorum.
    Bir de ikinci elde Yamaha RX-V371 modelini buldum 400tl'ye, sizce nasıl?

Not: Biliyorum yeri burası değil ama forum bölümünde de cevap veren yok dün akşamdan beri :)
  • X-GeN X kullanıcısına yanıt
    Ben bu orta karar amfiler arasında çok fark göremedim. HK sistemlerinde sub'ın kendi amfisi mevcut zaten satellite leri de kaliteli ..Satellite ha 50 w güç gitmiş ha 150 w güç gitmiş zaten bas yok ne fark eder. Yurtdışı forumlarında da bütün amfi incelemelerinde kullananlar ucuzununda pahalısınında kullananlar arada çok az ses farkı olduğunu söylüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.power -- 10 Ekim 2014; 15:17:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.power

Ben bu orta karar amfiler arasında çok fark göremedim. HK sistemlerinde sub'ın kendi amfisi mevcut zaten satellite leri de kaliteli ..Satellite ha 50 w güç gitmiş ha 150 w güç gitmiş zaten bas yok ne fark eder. Yurtdışı forumlarında da bütün amfi incelemelerinde kullananlar ucuzununda pahalısınında kullananlar arada çok az ses farkı olduğunu söylüyorlar.

Yorum için teşekkürler, ama ben de zaten Harman Kardon uyduları değerlendirerek amfi seçimi yapmaya çalışmıyorum. En önemlisi stereo için kullanacağım kuleleri kaldırabilmesi...
  • niventr N kullanıcısına yanıt
    Eğer bir ürünün Sıcak Fırsat olduğunu düşünüyorsanız bir dahakine lütfen fiyatını da yazınız.

Ben ekledim fiyat bilgisini...
  • Pionner vsx 323 ve vsx 324 fiyatları da 700 civarinda. Bu urun ile karşılaştırırsak hangisi daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S0NADAM kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla yamahalar sert ses karakterine sahip.Sırf film için alınacaksa yamaha iş görür bence.Gerçi avr ile ne kadar müzik dinlenir o da ayrı konu.
  • Kaptım bir tane konuyu açan arkadaşa teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemix

avr 156

hkts 9

bdt 20

1180 tl ye almıştım :)

arkadaşlar bu işe bulaşacaksanız önce bu işin sonu olmadığını düşünün.

sound bar lı bir lg alın yeterince işinizi görür. (400-500tl)

yok ben kaşınıyorum illaha gircem diyorsanız.öncelikle yeriniz ne kadar müsait bunu belirleyin.

sonra kesinlikle set 5.1 şeklinde küçük uyuduları takmaya kalkmayın.

setinizi tek tek alın mesela önce stereo çiftini alın. ( örnek dali zenzor )

3 parçayı mı 1180 e aldınız? (bluray,avr,hoparlör)

ne zaman ve nerden almıştınız?

ikinci el mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 3 Kasım 2014; 16:35:39 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.