Şimdi Ara

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
5
Favori
23.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gildorx

Dikmen Müzik'ten (www.dikmen.com.tr) iki hafta önce RN-602 için peşin ödemede 2.900 TL ve RN-402D için de peşin ödemede 2.430 TL fiyat almıştım.
    ayrıca proAV'dan da medimarkt'lardan gelen teşhir ürünü olarak raflarda durmuş sıfır durumda R-N500 için de uygun fiyat vermişlerdi (2.000 TL)

Hocam ben de buna benzer bir fiyatı istanbul hi-fi firmasından aldım.

İstanbul'da ikamet etmiyorum. Sizce havale yolu ile alsam dikmen müzik veya istanbul hi-fi firmaları ile sorun yaşar mıyım?
    Teşhir veya açık ürün gönderme vs gibi.. Veya kargoda oluşacak bir sıkıntıda sorumluluk kabul etmeme gibi..
  • FlyingUnderpants F kullanıcısına yanıt
    bu firmalar büyük ve ciddi firmalar, büyük ihtimalle sorun yaşamazsınız, kargoda sorun yaşanmaması için dikkatli paketleme yapacaklarını düşünüyorum. yine de her türlü muhtemel olumsuzlukların satış sırasında konuşulmasında fayda var.
  • Detaylı bilgilendirmelerin için teşekkürler Sdcvn...

Salonda kullanacağım için kule tipi tercih edeceğim. Bass konusunda yanı fikirdeyim, önemli olan net ve temiz sesleri yakalayabilmek. Kesinlikle stereo da sub a sıcak bakmıyorum.

Bütçe konusunda da haklısınız, fazla abartmadan orta halli bir kule bulmak farz oldu.

Gelişmeleri paylaşacağım. :)
  • Mrb..

NR602, wifi connection nasıl kapatılır, birkaç kurcalama yaptım internet baglantısını sıfırladı..

Wifiyi aç/kapa yapmak istiyorum istemediğim zaman wifi çalışmasın??

Setup--Connection-Status var ama yapamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Mrb..

NR602, wifi connection nasıl kapatılır, birkaç kurcalama yaptım internet baglantısını sıfırladı..

Wifiyi aç/kapa yapmak istiyorum istemediğim zaman wifi çalışmasın??

Setup--Connection-Status var ama yapamadım

İlk izlenimleriniz nasıl?
    **Müzik ve Seste Tek doğru yoktur derler..Cihaz güzel..Sizin kullanacağınız haporlor, dinleme açısı, oda akustiği, dinlenen kaynagın bitratesine göre(128,320...) değişiyor..

Bass ayarı gercekten sıfırlıyor arttırıyor, istediğim özellikti..

Raf tipi heco 302 ile gayet güzel..Zaten Kısık sesle dinliyorum..

Tabii, kaynağa göre ses kalitesi değişik..Bazı Radyolar çok güçlü iken bazı Radyolar biraz daha az..Bazılarında BASS çok vururken bazılarında normal..

DSD (HD müzik formatmış) denemedim bikaç örnek var..

Wifi Bağlantısı Wireless yaptım (WPS vs başka ayarlar var onları yapamadım nedense)

Android Musicast uygulaması güzel..Net Radyo ve Tunerden 40 ar tane favori ekleniyor..Cep telden Radyo freekansı seçilebiliyor..

vTuner yamaha sayfasında BookMark yapılan radyolar, direc NR602 üzerinden çalıyor bu güzel..cep telefona gerek yok..

Spotify görüyor cihazı...(Uygulama ile bunları kontrol ediyorsunuz)

cep uygulamasında demodaki Bass/tiz ayarı yok, ses açma kapama var..Uygulama güzel açıp kapatılabiliyor Cihaz..

A + B (4 haporlor bağlanabiliyor, A-b seçilyor)

**Sadece on panel Bass/Treble tuşları adi plastik :( yamahaya yakışmamış...

Servere (PC) bağlanıyor..musicast kolay tanıttım..Şimdilik sorun yok..

Net Radyoda bazı kanallar gerçekten çok güçlü..Ama her kanal yok vtunerde ama, Radyo IP,URL adresini biliyorsanız vtuner üzerinden manuel ekleniyor..

vTunerde Katogori yapabiliyor ve Radyo kanalları onlara atabiliyorsunuz Güzel..Türkü-Pop-Yabancı-türkçe gibi manuel Klasör yaparsanız, cihaz bunları görüyor..

Radyo dinliyorum ben genelde o sebebple radyo yayını ne kadarsa o kadar..

haporlor konumu önemli..Benim rafları 20 cm uzağa koyunca Duvardan, Tv ye de 30 cm kadar uzak tutunca ses daha güzel geldi..Normalde duvardan 40 cm tavsiye ediliyor ama o kadar alanım yok :)

Ses olarak bir problem yok tabi göreceli bu kişiye göre değişir..Ben Çok ses açıp GÜm GÜM dinlemiyorum..

Ama gece bile Açtığımda o ses çok fazla rahatsız etmiyor..

Kule ile dinlesem nasıl olur emin değilim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Mart 2017; 20:34:43 >

• Aynı cihazı kullanıyoruz, size de hayırlı olsun. Radyoların kaliteleri yayın yaptıkları formatlara göre değişiyor. Bazısı MP3 formatında bazıları ise aac formatında yayın yapıyor. Her ikisinde de yine ayrıca kalite farkı var, 64 mbps den başlıyor 320 mbps ye kadar, cihaz bunları ayrıntılı olarak gösteriyor. En kısa zamanda dsd denemenizi tavsiye ederim. Özellikle Michael Jackson Thriller albümü çok güzel. @sdcvn

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güle güle kullanın.

Bilmiyorum arada jazz dinler misiniz ama radyo ağırlıklı dinliyorsanızhttp://www.europaradiojazz.org eklemenizde fayda var. Ücretsiz FLAC yayını yapan ender radyolardan.
    Sağolun..Jazz ile aram yok ..

vTuner web değil de stream adres istiyor (http://46.20.7.125/listen.pls ,,http://sh.mncdn.com:8092/listen.pls ..gibi)

Bazı radyolar internetten yayın yapıyor ama stream adresleri ya yanlış ya yok..

vTuner yerine TuneIn olsa daha iyi olurmuş, daha çok seçenek var Türkiye Radyolarından..

**Sony sanırım GOOGLE CAST kullanıyor***

Musicast = Google Cast gibi olsa daha iyi olur..Dolu Radyo yayını var
    https://www.google.com/chromecast/built-in/apps/

yamaha Pahalı cihaz yapmış ama kısıtlı, sadece Tunein ve vTuner çalışıyor, juke,Qbuz vs ler Hem paralı hem Türkiyede destek problem..

Cihazın ekranından internete girilip,www.radyoxxxx.com gibi link çalıştırılsa süper olurmuş...Veya PC den bir yazılımla direk cihaza kablosuz ses aktarım olsa o da olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Mart 2017; 21:35:57 >

• itunes üzerinden AirPlay ile nr602 ye aktarım var..Pc den denedim oldu..Mac Air üzerinde Radyo programı var..Cahit Çercioğlu yapımı..

Bunu denemedim, belki aktarım yapabilir..**Olmadı**

Bluetooth açarak, Sony Z5 üzerinden video sesini (youtube) cihaza aktardım :) Throw özelliği çalışıyor

DDS denedim, süperr :) keşki tüm kaynaklar böyle olsa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 5 Mart 2017; 19:37:44 >
  • Yamaha kullanan arkadaşlar muhakkak diğer marka modelleri de araştırmışlardır...

bilenler bu cihazlar hakkında yorum yaparlarsa sevinirim. Ben pek yorum bulamadım bu receiver amfiler hakkında..

Pioneer sx-n30

Onkyo tx-8130

Yamaha r-n500 veya r-n602

Bu modeller arasında çok ses kalite farkı varmıdır acaba, hoparlörüm İndiana Line Tesi560 kule. Tesiler biraz kapalı çalan hoparlörler yamaha da parlak çalan bir ampli acaba ikisi birbirine uyarmı...

Detaylı mid ve tizler istiyorum biraz parlak çalabilirler ama çokta tiz çalmalarını istemem, basslar derinden ve tok olsun istiyorum ki tesiler bass konusunda başarılıdır subwoofer ihtiyacı duymuyorum zaten stereo'da sub kullanılmaz diyen bir sürü işin uzmanı var, tabi ki en büyük olay zevk meselesi isteyen istediği gibi kullanır . Marantz pm6006 amfi ile bu cihazlar arasında kararsız kaldım, değerli yorumlarınızı bekliyorum. Acelem yok bu cihazların hangisi daha detaylı ve kaliteli çalar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazdıklarının hepsine katılıyorum
  • Dsd müzikleri nereden bulabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oystergrey

Dsd müzikleri nereden bulabilirim ?

Birkaç örnek var ama intermette ama o kadar..Para ile satan siteler ise çok..

Ama Televizyonda 4K nasılsa müzikte DSD aynı gibi..HD müzik..
  • Bulduklarım olur ise paylaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: oystergrey

Bulduklarım olur ise paylaşırım

Flac müzikler de kaliteliye benziyor, Flac müzik paylaşımlar mevcut çokça..
  • oystergrey O kullanıcısına yanıt
    Denemek için örnekler var

https://www.oppodigital.com/hra/dsd-by-davidelias.aspx
  • Ne istediğinize bağlı..

Harici Cd playeriniz, Pikap, Flac gibi Arşiviniz var ise Marantz PM serisi güzele benziyor ama o Cihazlarda ne radyo ne network olmuyor?

Network, Bluetooth, Radyo olsun derseniz entegre STERO cihazlara bakacaksınız Yamaha R-N602,marant SR5023 gibi...

hem sinema hem müzik derseniz AVR Marantz 1506 gibi bakın...Diğer AVR ler de Yamaha RX481, RX677

Haporlor de, db olarak yükse ve Frekans aralığı geniş olanlara bakacaksınız onlar da 1000 TL den başlıyor, sonu yok..

Youtubede izleyin birkaç marka model en akla gelmeyecek modellerden çok güzel ses çıkıyor :) Bu iş değişken..Oda akustiği, dinleme alanı vs vs vs.. Cihazda Bass/treble ayarı mutlaka olmalı...Haporlor de Crossover desteği vermeli..

Her cihazla uygun ayar ve konumla güzel ses alırsınız..Haporlor özellikleri Bass/Tiz tepkimesi önemli..Deneyin derler ama herkesin kulak zevki farklı...

Mesela MAGNAt sinema için uygun-sertken Heco Müzik için daha yumuşak derler..

Denon-Yamaha Sert/sinema içinken Marantz nüzik için yumuşak, sşnemada zayıf derler..Değişir tabi bunlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 7 Mart 2017; 17:51:14 >

• Yamaha RN 602 dışındakileri dinleme imkanım olmadı. Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. Eğer hoparlörlerinizin bas frekansı iyiyse, çok rahat sürer Yamaha. Ben stereoda sub kullanmıyorum hiç de gerekli olduğunu hissetmedim. Subwoofer li sinema sistemiyle karşılaştırıyorum arada bir, çünkü iki sistemde aynı ortamda yan yana kurulu, sub stereo için hoparlörleriniz zayıfsa belki olabilir. Yamaha çok yönlü be başarılı bir cihaz kısacası tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 Hafta oldu yeni aldığım Yamaha N-R602 ve Heco Victa Prime 302 Raf Hap..satıyorum..Almadan şüphelerim vardı gerçi..

Cihaz çok güzel, Network özellikleri, Cep Telefon uygulaması ama benim kullanım amacıma uygun gelmedi..Kulaklık ile müzik dinlemeye alışmışım, harici stero ile pek alışamadım

Tek eksi tarafı düşük kalite MP3 leri iyi çalmıyor :d normal bu da ama işte beklenti..

Fazla müzik dinleyemiyorum, cihaz da beni dinle diyor :(

İstekli varsa PM atınız

İstanbul/Üsküdar görüp dinleyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 8 Mart 2017; 9:39:43 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.