Şimdi Ara

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
5
Favori
23.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RN602 ile çalan bir kaynagı, aynı zamanda Bluetooth cihaza (Kulaklık olabilir) yollayabiliyorsunuz..ben PC ile bağlantı kurdum..

RN602 de sesi kapasanız bile Aktardığınız cihazda çalmaya devam ediyor, isterseniz ikisi aynı anda çalıyor..

Ama bunu Musicat ile yaptım, cihaz menusunde böyle birşey göremedim..Fakatt, sakat bir şey, Bluetooth taramasında yabancı bir Bluetoth (Muhtemel Komşu) de gösteriyor..güvenlik kodu vs de yok..Yanlışlıkla secseniz sesi aktaracak..
  • Bu DSD ler hep Jazz, Klasik Muzik veya adını sanını duymadığımız grup/şahısların gibi..
  • FlyingUnderpants F kullanıcısına yanıt
    Merhaba..

Foobar ile nasıl cihaza erişiyorsunuz ben denedim olmadı? Adım adım yazarsanız sevinirim

Cihaz, Server üzerinden Flac, Mp3 görüyor ama DSD leri görmedi bende? Foobar ile Flac,Dsd,Mp3 olarak nasıl gösteriyorsunuz?

Teşekkür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 3 Nisan 2017; 0:12:41 >
  • Michael Jackson da var dsd olarak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kenai kullanıcısına yanıt
    Bakıyorum, var çok şey pop, slow, rock, 80 ler olarak..Bazıları ISO veya tek parça Riplenmiş...Seçme imkanım yok, tek olanları seçiyorum..Teşekkür..

Dün haberim olsaydı, Kablo Net doğumgünü hediyesi 100 Mbps Hız internet verdi 1 günlük :) şimdiki hızın 5 katı nerdeyse ve ücretsiz :)

Kaçırdık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 3 Nisan 2017; 0:50:12 >
  • Yamaha USA, 2017 yazında TIDAl desteği geliyor diyor? Umarım Türkiyeyi de kapsar
    http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/hifi-components/stereo-receivers/r-n602/

Yamaha Europe linkinde ise Tidal gözüküyor?
    https://europe.yamaha.com/en/news_events/2017/rxv_series_streaming.html

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 3 Nisan 2017; 12:41:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kenai

Dsd leri Rutracker sitesinden indirebilirsiniz. Hi res audio diye aratınca çıkar.

Teşekkür ederim kenai, bakmaya çalışıyorum şu an. İnş iyi müzikler vardır. Tabi ki benim için :) pop-rock-metal-ve hareketli müzikleri hiç sevmiyorum artık, halbuki önce hep harektli müzik dinlerdim son bir yılda çok itici gelmeye başladı. Acaba ben mi değiştim müzik zevkim mi bilemiyorım.

Neyse hemen adı geçen siteye bakıp indirmeye çalışacam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Sağolun, bahar geldi sizin de yazlık sefası yakındır :)
  • arkadaşın önerdiği rutracker daha kalıcı ve iyi bir çözüm. ben ordan burdan ne bulduysam indirdim valla hatırlamıyorum google ile şansa buldum :)
  • Hocam foobar'ı kurduktan sonra yine kendi sitesinden components diye geçen bir takım eklentiler kurmak gerekiyor.
    asio, wasapi, upnp/dlna, super audio cd decoder gibi eklentileri kurun. Daha sonra preferences sekmesinden ayarlarını yapın. buradan anlatılacak gibi değil.

benim laptop ses kartı wasapi ile uyumluydu ve wasapi genel olarak daha sorunsuz bir codec, onunla ilerlemenizi tavsiye ederim.

ben bu kaynaktan faydalandım, ingilizce varsa burdan part 1 ve part 2 yi uygulayın siz de:

https://diyaudioheaven.wordpress.com/digital/pc-software/foobar-2000-for-dummies/

SACD eklentisi kurudm, çalıştı..Bluettothen yolluyorum ama DLNA/Upnp Pluginleri bulamadım..Network özellikleri de yok..

Sormak istediğin Yamaha SERVER aktif yapınca, Foobar olarak görüyor mu PLAYLIST olarak? Media Playere attıklarımı Çalma listelerinde görüyor (kodek eklemek lazım M.Player için)

Foobarın güzelliği, Bluettoottan bağlanınca kopmadan Ses açma/Kapama, Şarkı atlama yapıyor..Diğer Bluettothlar biraz narin

İnceleyeceğim teşekkür
  • Evet görüyor. Cihazda server'a gelince ok yapın. alt üst oklarla playlist'i seçin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinyigit-

quote:

Orijinalden alıntı: kenai

Dsd leri Rutracker sitesinden indirebilirsiniz. Hi res audio diye aratınca çıkar.

Teşekkür ederim kenai, bakmaya çalışıyorum şu an. İnş iyi müzikler vardır. Tabi ki benim için :) pop-rock-metal-ve hareketli müzikleri hiç sevmiyorum artık, halbuki önce hep harektli müzik dinlerdim son bir yılda çok itici gelmeye başladı. Acaba ben mi değiştim müzik zevkim mi bilemiyorım.

Neyse hemen adı geçen siteye bakıp indirmeye çalışacam...

Geldi mi Hocam amfiniz ve izlenimleriniz nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kenai kullanıcısına yanıt
    Hocam siz önerdikten sonra üye oldum. DSD değil ama dinlediğim tür müzikte bir hayli flac varmış, tavsiye için teşekkürler.

Sormak istediğim bu site ratio mantığı ile mi çalışıyor, yani üyelikten atılmamak için sürekli ratio'yu yüksek mi tutmalıyız, yoksa eski tranceroute gibi bir donation yapıp uzun süre sorunsuz mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

Evet görüyor. Cihazda server'a gelince ok yapın. alt üst oklarla playlist'i seçin.

Pluginleri kurdum Sadece ASIO kurdu ama Driver yok diyor..

Yamahanın görmesi için OUTPUT kısmından ne yapacağız?
    Media Library den Klasör mü göstereceğiz..
  • Hocam benim sol menüye dikkatli bakın bu sekmeler olmalı.
    Output ayarları ilk resimde, server(basic settings) ikinci resimde, server(streaming profile) üçüncü resimde.

Eğer cihaz görmüyorsa eklentilerinizde bir sorun olabilir.

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi

Enteresan, bunları yapmadım..Direk Media Library kısmına Foobarın Yolunu gösterdim..Serverde önceden :

Yamaha Srv Paylaşım vardı, altına
    Foobar ekledim..
    Serverde Yamaha ve Foobar olarak gördüm..

Yine enteresan Foobar secip Klasörler deyince Yamahaya da erişti..

Yine enteresan DSD klasör görüyor SADC süpe Audio Cd çaldı??

Özleliklerde Yamahanın SACD yok oysa? Foobar çevirmiyordur umarım, zira bahsedilen siteden SADC ISO indiridim..Iso olarak açıyor Foobar..

UPNP ekledim paylaşımdaki ayarlar kendisi gelmiş, ama emin değilim UPNP ile mi oldu Media Library ilemi, oldu ama..

*** Teşekkür***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 3 Nisan 2017; 22:49:54 >

• Yamaha R-N602, Süper Audio CD çalıyor mu??

Foobar üzerinden çaldı ama emin değilim Foobar mı çeviriyor yoksa Yamaha destekliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

Hocam siz önerdikten sonra üye oldum. DSD değil ama dinlediğim tür müzikte bir hayli flac varmış, tavsiye için teşekkürler.

Sormak istediğim bu site ratio mantığı ile mi çalışıyor, yani üyelikten atılmamak için sürekli ratio'yu yüksek mi tutmalıyız, yoksa eski tranceroute gibi bir donation yapıp uzun süre sorunsuz mümkün mü?

Ben üye olmadan indirdim genelde, üyelik kısmını bilmiyorum. Ama ratio istemiyor sanırım.

• Foobar çalıyor.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.