Şimdi Ara

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
5
Favori
23.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu ikisinden bir ile oldu ama emin değilim..PC restart yapınca Media Playerden Cihaz ile Yürüt diyorum çalıyor..
    media player codec pack 4.4.43
    Xiph.Org Open Codecs 0.85.17777

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 23 Mart 2017; 1:53:40 >
  • VLC player kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oystergrey

VLC player kullanıyorum.

Media Player ile Flacları attım tamam da Sıralama (Sarkı sıralaması PC den olmadı, Amfiden oluyor..Onla uğraşıyorum)

Media Player Klasörleri açıp hepsini alt alta diziyor..Biraz uğraştırıcı ama inat ettim :)

Her Klasörü tekrar oluşturmak lazım (Falc eklentisi ile böyle oldu, Mp3 leri kendi şarkıcıya göre grupluyor)

VLC ile yapamadım..VLC arayüzü karışık.
  • bunun çözümü WD Cloud drive alıp media server olarak kullanmak. Tüm formatları destekliyor, Yamaha RN602 de hepsini çalıyor. (DSD denemedim)
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür , ayrı bir cihaz almam şimdi, PC üzerinden yapmaya çalışıyorum oldu ama az bir kısım olmadı..

Flac lisans istediği için midir bilmiyorum, Mp3 lerde sıkıntı yok..DSD klasörü / şarkıları ise hiç görmüyor Network/Pc üzerinden çözemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 23 Mart 2017; 18:5:17 >
  • Forum oldukça yararlı oluyor,burada yazanlar sayesinde her şeyi anlamasam da yeni bir şeyler öğreniyorum. Şimdi de DSD olayına bakacağım :) Yaşlanmışım gerçekten !!!
  • quote:

Forum oldukça yararlı oluyor,burada yazanlar sayesinde her şeyi anlamasam da yeni bir şeyler öğreniyorum. Şimdi de DSD olayına bakacağım :) Yaşlanmışım gerçekten !!!

DSD işini çok ciddi tutuyorlar..Bir veya şarkı bulabildim onun dışındakiler hep ücretli..Ücreti geçtim çoğu Klasik müzik, Caz tarzı..

Şimdi bu Klasik Caz tarzında bana göre DSD olmasına çok ta gerek yok , mid-tiz sesler olunca zaten sıkıntı pek olmuyor gibi..

Önemli olan Pop-Slow modern zamanların şarkıları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 23 Mart 2017; 21:3:32 >
  • iTunes (AirPlay) herzamanki gibi ALAC istiyor Apple Lossless--Flac çevirmek istiyor..çevirdim ama Flac-ALAC (Flactan Alac şekli) iyi gelmedi...

Flac direk çalmak daha iyi...

PC üzerinden Bluetooth aparatı ile de Yamaha ya attım sesi ama o da az cılız kaldı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 23 Mart 2017; 23:9:38 >
  • Siz en iyisi hepsini usb hard diske atın yine sorunsuz dinleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Siz en iyisi hepsini usb hard diske atın yine sorunsuz dinleyin.

Ben zaten dinliyorum sorun değil..Network üzerinden deneme yapıyorum, amaç network :)
  • Evet arkadaşlar RN602 siparişi vermiş bulunuyorum.
    Baktım amazon.de'ye gümüş rengi gelmedi, ben de iç piyasadan aldım.
    Gelecek ay doların artacağını düşündüğüm için fazla uzatmak istemedim.

602 için 4-5 farklı siteden onlarca profosyonel ve kullanıcı yorumu okudum, tamamı olumlu. Uzunca bir süredir piyasayı takip ediyorum yeni all in one stereo network receiver da gelmiyor, sadece onkyo yeniledi seriyi (TX-8270) o da network üzerinden 24-bit/88.2kHz ya kadar destekliyor.

Babamın artık kullanmadığı pioneer sistemin hoperlörlerini evime getirdim ve ampli ile bunları süreceğim. 3 yollu Pioneer S-Z93 8OHM 120W. Daha önce dj ekipmanlarımla kullanmıştım, 20 senelik ama o kadar berrak ve güzel ses veriyor ki.. Hem de hoperlöre para harcamamış olacağım.

Cihazı kurcaladıkça haberleşiriz.

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi

• quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

Evet arkadaşlar RN602 siparişi vermiş bulunuyorum.
    Baktım amazon.de'ye gümüş rengi gelmedi, ben de iç piyasadan aldım.
    Gelecek ay doların artacağını düşündüğüm için fazla uzatmak istemedim.

602 için 4-5 farklı siteden onlarca profosyonel ve kullanıcı yorumu okudum, tamamı olumlu. Uzunca bir süredir piyasayı takip ediyorum yeni all in one stereo network receiver da gelmiyor, sadece onkyo yeniledi seriyi (TX-8270) o da network üzerinden 24-bit/88.2kHz ya kadar destekliyor.

Babamın artık kullanmadığı pioneer sistemin hoperlörlerini evime getirdim ve ampli ile bunları süreceğim. 3 yollu Pioneer S-Z93 8OHM 120W. Daha önce dj ekipmanlarımla kullanmıştım, 20 senelik ama o kadar berrak ve güzel ses veriyor ki.. Hem de hoperlöre para harcamamış olacağım.

Cihazı kurcaladıkça haberleşiriz.

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi

Hayırlı olsun kısa vadede bu hoparlörler size hitap etse de cihazın kalitesini sunmayacaktır, tavsiyem ikinci el q acoustics 3050, zensor 3 seviyesinde bir bookshelf edinmenizdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• FlyingUnderpants F kullanıcısına yanıt
    RN-602 den ses olarak memnunum, B&W leri kullanınca daha keyifli oldu. O hoparlörler size yetmeyecek :)
  • FlyingUnderpants F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun..Ben Heco 302 Raflar ile kullanıyorum, BASS lar çok fazla geliyor,

RN602 network üzerinden çeşitli testlerim oldu (Mp3, mp3 320kbs,Flac, DSD)

(Windows Media Player, Windows iTunes Airplay , Mac Air iTunes Air play)

Server (PC)

Flac oynatma ile sorunuz olursa bu konuda deneylerim oldu, paylaşırım..**Direk Flac dosyası desteklemiyor m.player ve itunes**

DSD klasörü nedense ne server ne media player, ne de ituneste göremedim--DSD oynatıyor ama network üzerinden görmedi..

Android üzerinden Musicast Uygulaması ile, Cihaz üzerinden kullanımlar bazı yerlerde farklılık gösterebiliyor..

**Benim Musicast nedense kullanmadığım bir zaman sonra kullanırsam tekrar kurulum yap diyor, tekrar cihazı tanıtıyorum, bu neden anlamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 28 Mart 2017; 10:26:17 >
  • quote:

RN-602 den ses olarak memnunum, B&W leri kullanınca daha keyifli oldu. O hoparlörler size yetmeyecek :)

Merhaba bu BW lerin 685s,686s gibi yeni modelleri var ama bir de 2nci el değişik modeller var..

DM 601..gibi?

Çok Haporlor tavsiyesi var ama, Raf ve Kule olarak tavsiyeleri alabilirim..BAss/Treble ayarı yapılabilen baş ağrıtmayacak TOK Bass..

Benim araştırmalarım Tavsiye Kule :

Dali ikon mk2
    Q Acoustic 3050
    Q Acoustic 2050 (önceki model)
    Elac fs 247

Raf

B&W 685s /686s
    Dali Zenzor 3
    Focal...
    Aqusitic 2020 (üstteki Kuleye göre belki iyidir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 28 Mart 2017; 10:36:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Merhaba bu BW lerin 685s,686s gibi yeni modelleri var ama bir de 2nci el değişik modeller var..

DM 601..gibi?

Çok Haporlor tavsiyesi var ama, Raf ve Kule olarak tavsiyeleri alabilirim..BAss/Treble ayarı yapılabilen baş ağrıtmayacak TOK Bass..

Benim araştırmalarım Tavsiye Kule :

Dali ikon mk2
    Q Acoustic 3050
    Q Acoustic 2050 (önceki model)
    Elac fs 247

Raf

B&W 685s /686s
    Dali Zenzor 3
    Focal...
    Aqusitic 2020 (üstteki Kuleye göre belki iyidir)

Merhaba , yazdığınız hoparlörler içinde Dali ikon mk2 ve Q Acoustic 3050 kıyaslamasını bir satıcı yaptı bana. 2 sini de dinlemedim, ama Dali'lerin daha iyi çalacağını Q Acoustic 3050lerin biraz bağırabileceğini belirtti, ifadesi aynen böyleydi.

Ben vokalleri önemsediğim için 3 yollu tercih ettim.B&W için hep olumlu geri dönüşler var. Ben de memnu kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Hayırlı olsun..Ben Heco 302 Raflar ile kullanıyorum, BASS lar çok fazla geliyor,

RN602 network üzerinden çeşitli testlerim oldu (Mp3, mp3 320kbs,Flac, DSD)

(Windows Media Player, Windows iTunes Airplay , Mac Air iTunes Air play)

Server (PC)

Flac oynatma ile sorunuz olursa bu konuda deneylerim oldu, paylaşırım..**Direk Flac dosyası desteklemiyor m.player ve itunes**

DSD klasörü nedense ne server ne media player, ne de ituneste göremedim--DSD oynatıyor ama network üzerinden görmedi..

Android üzerinden Musicast Uygulaması ile, Cihaz üzerinden kullanımlar bazı yerlerde farklılık gösterebiliyor..

**Benim Musicast nedense kullanmadığım bir zaman sonra kullanırsam tekrar kurulum yap diyor, tekrar cihazı tanıtıyorum, bu neden anlamadım..

Teşekkürler... B&W de iki adet yuvarlak sünger geldi. Süngerler de 2 parça. Hava çıkış delikleri için. Ya tamamen kapatıyor ya da %50 gibi. Basın tonu değişiyor daha azalıyor. Sizin Heco'larda deneyebilirsiniz bu yöntemi. Belki arzu ettiğiniz bassları yakalayabilirsiniz.

Benim musiccast ta hiç kopma olmuyor, zaman zaman yavaşlıyor.Nerede bıraktıysam oradan devam ediyor. Falc dosyalar usb bellekte hem amfi üzerinden hemde android üzerinden oldukça pratik kontrol edebiliyorum.

• oystergrey O kullanıcısına yanıt
    Sünger tıkadım zaten :) ama farklı bir bez parçası ile daha tok ses geldi...Süngerin yapısı da etken..

Ama tam kıvamda Bass alamadım..Aslında haporlor yerleri değişitirmek lazım ama işte kısıtlı alan

Müsicast kopma değil...kullanmadığım zaman, tekrar açınca kurulumu tekrar yapıyor..

Belki ben Grenfy uygulaması ise tüm uygulamaları kapatıyorum, program etkiliyor olabilir..
  • hava çıkış portunu arkada yapmalarının espirisi nedir ben anlamadım hala.eski hoparlorlerde önde hep.yenilerde duvara az yaklaştırdımı başlıyor uğuldamaya.biraz üç kağıda kaçıyorlarmış gibi sanki amaç duvarı arkalarına alıp basları kuvvetlendirmekse ama çok saçma uğuldadıktan sonra ne işe yarayacakki.
  • oystergrey O kullanıcısına yanıt
    Problem bazı haporlorler fazla güç istiyor, ses seviyesi fazla açınca kendine geliyor..

Bana kısık seste de net ses verecek hap.. lazım..Öyle cam titretecek seviye acamammm

Haporlor çapları çok geniş, Büyük Alan istiyor..Yeni nesil Hap. böyle maalesef..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 28 Mart 2017; 12:48:13 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.