Şimdi Ara

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
5
Favori
23.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dikmen'de bulabilirsiniz Heco'yu da. Dediğim gibi Zensor 3 ile Creek'in uyumu iyi olmayabilir bunu bilemiyorum. Yamaha ile kullanmış bir deneyim gerekiyor.
    Buna göre karar verilebilinir.
  • Denemesi bedava Zensor 3 ile Yamahayı.
    Dikmen'de bulabilirsiniz Heco'yu da. Dediğim gibi Zensor 3 ile Creek'in uyumu iyi olmayabilir bunu bilemiyorum. Yamaha ile kullanmış bir deneyim gerekiyor.
    Buna göre karar verilebilinir.
  • Dikmenden aldım zatem Yamaha ve Hecoyu :D

Dikmeni tanımam, pek alışverişte olmadı sadece bilindik yer olduğundan aldım ama bana Kablo varmı dedim bana Yok dedi..O sebeple pek güvenim kalmadı ürün tavsiye konusunda..

Dikmenin Demo odası yok..Satış magazasının çok küçük bir bölümü, ufacık hani 3x3 metre kare diyeyim, cihalara raflarda, haporlorler yerde..Böyle dinleti yapılıyor :D

Dikmeni eleştirmiyorum sadece dinleyerek Dikmenden alınmaz diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Dikmenden aldım zatem Yamaha ve Hecoyu :D

Dikmeni tanımam, pek alışverişte olmadı sadece bilindik yer olduğundan aldım ama bana Kablo varmı dedim bana Yok dedi..O sebeple pek güvenim kalmadı ürün tavsiye konusunda..

Dikmenin Demo odası yok..Satış magazasının çok küçük bir bölümü, ufacık hani 3x3 metre kare diyeyim, cihalara raflarda, haporlorler yerde..Böyle dinleti yapılıyor :D

Dikmeni eleştirmiyorum sadece dinleyerek Dikmenden alınmaz diyorum

Bir tavsiye sadece, bir de Zensor 3 ile deneyin. Dikmen gerçi böyle şeyler konusunda pek bir yardımcıdır(!) ama gene buradan alışveriş yaptığınızı söyleyip bir demo isteyin aynı anda bir de Heco çalsın.

Tavsiye sadece...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam dedim ya, kendi evimde dinlemedikçe, Dikmen, Can hifi, Av pro vs buralarda ne dinlesem beni yanıltır...

Şuanda Heco ile devam ediyorum bazen iyi bazen iyi gelmiyor..Araştırmalrım devam Dali 3 de aklımda, birkaç model daha var..

Pro Av de dinleyebilirim, biraz daha dinleme alanı var gibi, görmedim..

Emin olsam Kule alacağım ama Raf bile bana fazla geliyorsa Kulede ses iyice boğar diye düşünüyorum..

Benim en büyük problemim BASS ların başımı ağrıtması..Yani Çok Bass gelmiyor kırıyorum ama işte o havadaki titreşim beni rahatsız ediyor..Basın şiddeti beni rahatsız eden..SIFIR basstan bahsetmiyorum..BAss olacak ama nasıl derler Tok ses olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Mart 2017; 16:19:15 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydinyigit-

Hecolarını biz alacaktık surround kullanmak için, amfi ile beraber satıyorum deyince vazgeçtik. Sanırım halâ ne yapacağı konusunda kararsız.

Problem Heco da mı Cihazda mı çözemediğim için öyle demiştim, Heco güçlü ama ben kısık ses dinliyorum, fazla açınca da fazla ses oluyor..Kısır döngü O sebeble benim kullanıma uymadı...

Ayrıca amozon fiyatını söylediniz daha düşük veriyorum dedim, 2 haftalık haporlor-ki haporlorlerin yanma süresi 200-300 saat deniliyor - yok olmaz dediniz, sanki amozon mahalle bakkalı hemen alıp begenmedim geri al diyorsunuz :))

1 senelik ürün olur 2nci el denir de..neyse...gerçekler acıdır, alınmaca gücenmece yok..

Şu amozon muhabbetini sevmedim, amfi için de bir arkadaşa amozondan 200 Tl fazla fiyat verdim (Türkiye Garanti dikkatinizi çekerim) arkadaş beğenmedi..ne diyelim :))..Ciddi alıcı olsa amozondan da düşüğe verirdim..Güven meselesi

Hocam aynen dediğin gibi; Amazon mahalle bakkalı gibi :) perşembe sipariş verdim cumartesi istanbul gümürkten çektiler ve hafta içi elime ulaşır. 15-20 gün dinlerim, beğenmedim mi iade ederim biter gider, kimseyle uğraşmaya da böylece gerek kalmıyor, fiyat olarak zaten tartışılmaz, aldığım Yamaha as501 Türkiye de en ucuz 2450₺ ama bana gelişi 1396₺ oldu herşey dahil, Maalesef bu gerçeklerde acı... çok ekstra birşey olmadıkça asla burdan alışveriş yapmam zaten. Aldığım bir amfim kapalu kututan hatalı çıktı, satıcı firma yetkili servise götürün dedi. Benim paramı bu tür adamlar kazanmasın, işini düzgün yapan amazon kazansın.

• quote:

quote:

quote:

Hecolarını biz alacaktık surround kullanmak için, amfi ile beraber satıyorum deyince vazgeçtik. Sanırım halâ ne yapacağı konusunda kararsız.

Problem Heco da mı Cihazda mı çözemediğim için öyle demiştim, Heco güçlü ama ben kısık ses dinliyorum, fazla açınca da fazla ses oluyor..Kısır döngü O sebeble benim kullanıma uymadı...

Ayrıca amozon fiyatını söylediniz daha düşük veriyorum dedim, 2 haftalık haporlor-ki haporlorlerin yanma süresi 200-300 saat deniliyor - yok olmaz dediniz, sanki amozon mahalle bakkalı hemen alıp begenmedim geri al diyorsunuz :))

1 senelik ürün olur 2nci el denir de..neyse...gerçekler acıdır, alınmaca gücenmece yok..

Şu amozon muhabbetini sevmedim, amfi için de bir arkadaşa amozondan 200 Tl fazla fiyat verdim (Türkiye Garanti dikkatinizi çekerim) arkadaş beğenmedi..ne diyelim :))..Ciddi alıcı olsa amozondan da düşüğe verirdim..Güven meselesi

Hocam aynen dediğin gibi; Amazon mahalle bakkalı gibi :) perşembe sipariş verdim cumartesi istanbul gümürkten çektiler ve hafta içi elime ulaşır. 15-20 gün dinlerim, beğenmedim mi iade ederim biter gider, kimseyle uğraşmaya da böylece gerek kalmıyor, fiyat olarak zaten tartışılmaz, aldığım Yamaha as501 Türkiye de en ucuz 2450₺ ama bana gelişi 1396₺ oldu herşey dahil, Maalesef bu gerçeklerde acı... çok ekstra birşey olmadıkça asla burdan alışveriş yapmam zaten. Aldığım bir amfim kapalu kututan hatalı çıktı, satıcı firma yetkili servise götürün dedi. Benim paramı bu tür adamlar kazanmasın, işini düzgün yapan amazon kazansın.

50-60 euro kargo bedeli çıkar beğenmezseniz sadece...

• Marantz na6005 network player almıştık geçen ay arkadaşıma beğenmedi geri iade etti, hatta 15₺ kur farkından dolayı fazla para yatırdı amazon. Bu fazlalığı kargo bedelinden dolayı verdi, küçük alışverişler için kargo bedeli istiyorlar. Ama kesinlikle marantz için kargo bedeli istemediler,

velev ki dediğiniz gibi 50€ kargo bedeli oldu diyelim, 200₺ yapar. Alıp beğenmediğim ve ikinci elde çok daha aşağı fiyata bile zor satacağım mal için bir ay kullanıp 200₺ zararla iade ettim sayarım kendimi... bu tarz alışverişler için şimdilik amazon iyidir...

• quote:

Marantz na6005 network player almıştık geçen ay arkadaşıma beğenmedi geri iade etti, hatta 15₺ kur farkından dolayı fazla para yatırdı amazon. Bu fazlalığı kargo bedelinden dolayı verdi, küçük alışverişler için kargo bedeli istiyorlar. Ama kesinlikle marantz için kargo bedeli istemediler,

velev ki dediğiniz gibi 50€ kargo bedeli oldu diyelim, 200₺ yapar. Alıp beğenmediğim ve ikinci elde çok daha aşağı fiyata bile zor satacağım mal için bir ay kullanıp 200₺ zararla iade ettim sayarım kendimi... bu tarz alışverişler için şimdilik amazon iyidir...

Ben bu bedeli almasını isterim. Böyle güzel bir veli nimet art niyetli insanlarda ne yazıkki kötü sonuçlar doğuruyor olan bizim gibi tüketicilere oluyor malesef...

Amazon da giderse hep bu art niyetli insanlardan gidecek bizi fahiş fiyatlı satıcıların eline düşürecek. Son kale burası kaldı...

Kesinlikle sizi kast etmiyorum...

• quote:

Hocam dedim ya, kendi evimde dinlemedikçe, Dikmen, Can hifi, Av pro vs buralarda ne dinlesem beni yanıltır...

Şuanda Heco ile devam ediyorum bazen iyi bazen iyi gelmiyor..Araştırmalrım devam Dali 3 de aklımda, birkaç model daha var..

Pro Av de dinleyebilirim, biraz daha dinleme alanı var gibi, görmedim..

Emin olsam Kule alacağım ama Raf bile bana fazla geliyorsa Kulede ses iyice boğar diye düşünüyorum..

Benim en büyük problemim BASS ların başımı ağrıtması..Yani Çok Bass gelmiyor kırıyorum ama işte o havadaki titreşim beni rahatsız ediyor..Basın şiddeti beni rahatsız eden..SIFIR basstan bahsetmiyorum..BAss olacak ama nasıl derler Tok ses olacak...

Bu hoparlör işi gerçekten can sıkıcı. Zensor 5 ler ebat olarak ince ve kısa, bana göre kule ve raf tipi arası. Gerçek Danimarka imalatı diye biliyorum. Basslarını dinledim, dolu,derin ve geniş. Zensor 3 lerin de başarılı olacağına inanıyorum.

Şimdilik kullandığım JBL sva 1500 ler de raf tipinden yüksekler, bas ve tiz de yeterli ama vokallerde sesler geride kalıyor.( gerçi kulak hizasına yükseltince vokal sesler arttı.) Bu nedenle arayışım midi ayrı hoparlör.

• yalnız beğenmedim geri gönderirim olayını fazlaca yaparsak ,ki türk milleti olarak cılkını çıkarmayı nedense çok iyi beceriyoruz,amazon da bi yerden sonra "eeeh bunlarla mı uğraşıcam ben be!" deyip türkiyeye mal göndermeyi bırakabilir.ben zaten ithalatçıların ve yerli üreticilerin ne yapıp edip amazondan satışı yasaklatacaklarını düşünüyorum adamlara bahane yaratmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

yalnız beğenmedim geri gönderirim olayını fazlaca yaparsak ,ki türk milleti olarak cılkını çıkarmayı nedense çok iyi beceriyoruz,amazon da bi yerden sonra "eeeh bunlarla mı uğraşıcam ben be!" deyip türkiyeye mal göndermeyi bırakabilir.ben zaten ithalatçıların ve yerli üreticilerin ne yapıp edip amazondan satışı yasaklatacaklarını düşünüyorum adamlara bahane yaratmayın.

+100000000000
  • oystergrey O kullanıcısına yanıt
    Sanırım 3 way Haporlorler daha iyi gibi..Wooper ve Mid Haporlorler ayrı ama bakıyorum hep

2xWooper/mid--1x Mid şeklinde Wopeeri çoğaltıyorlar..

Bunu 2xmid --1xwooper şeklinde yapsalar veya arkada bir jumper ile Wooperi 2x veya 1x olarak ayarlatabilseler daha güzel olur..

Adamlar ne verdi ise onu değiştirmeye izin vermiyorlar..

Bilmiyorum ama Sub Wooperlerin bazı modellerinde arkasında ayar düğmeleri var..Bu tarz şeyleri Hapörlörlere de koysalar ses frekans ayarı yapılabilir..
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Amozon Ucuz değil, Türkiyede satışlar pahalı..Belkide satıcılar fazla açgözlü...Dürüstçe az kazanıp çok satsalar hem ithalat kapısı açılır hem herkes kazanır..
  • türkiyede hemen hemen herkesin derdi "3 e maledeyim 10 a satayım" arkadaşım,alırken de bedavadan biraz daha pahalı olsun..sadece amfide bilmemnede geçerli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 20 Mart 2017; 19:59:54 >
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Herkes Mini Çakal :))))
  • Ya hu arkadaş konu nereye gelmiş;

Keyfi olarak gönderilmez elbet, ama istediğim gibi olmayan bir ürünü neden kullanayım ki. Hem bunu yurt içinden aldığımız herhangi bir internet sitesine de yapıyoruz, beğenmeyince geri gönderiyoruz ve firma bu şekilde mağdur olmuyor, Uzaktan alışverişin kanunu bu, amaç tüketiciyi korumak. Unutmayın ki Amazon'da babasının hayrına satış yapmaz, kâr zararı hesap edemeyecek kadar salak değiller. Bütün masraflarını alıp sonra ürün gönderiyorlar. Gönderilen her ürünün % kaçı iade ediliyordur ki? Bunların hesabını yapıyorlardır.

Art niyet olmadan yzaktan alışverişte iade en doğal hakkımızdır. Saygılar

• bende abartmayalım amazon uğraşmaz bizimle sonra dedim zaten niye geri iade yapıyorsunuz demedim.
  • Flac ve DSD dosyalarını Windows media Player Desteklemiyor, dolayısı ile Yamaha RN602 üzerinden network Server ile sadece Mp3 ler gözüküyor?

iTunes te aynı şekilde Flac/DSD desteklemiyor..

Peki bu Yamaha neden Media Player ve AirPlay koymuş cihaza?

PC üzerinde paylaşım yaptım ama bunu değil Media Player üzerindeki paylaşımı görüyor..

Çözümü olan var mı?

Ek kodek paketi ile Flac doayasını MP çalma listesine atıp çalıyor ama yine Yamaha network üzerinden bunlar gözükmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 23 Mart 2017; 0:33:40 >
  • Dsd dosyasını fat 32 bir usb bellek ve ya hdd ye atarak direk cihaz üzerinden dinleyebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.