Şimdi Ara

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
5
Favori
23.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlarınızın ses hakkındaki yorumlarına hiç bir şey diyemem fakat yamaha'nın network özellikleri
    kusursuz şekilde çalışıyor, sıfır sorun diyebilirim. Mevcut network'de bir problem olmalı.
    Hergün Sabah 08.00 - 18.00 aralıksız networkten kullanıyorum.

Ayrıca usb görmeme sebebi çok büyük ihtimal usb diskin FAT32 formatlı olmamasıdır sanırım NTFS dir.
    zira NTFS desteklemediğini bizzat yaşadım, kitapçığında da yazıyor.

Dinlemeye giden arkadaşlar başka bir sistemi dinlemişlermi gittikleri yerde? şahsen ben de merak ediyorum
    aynı kayıtların farklı sistemlerdeki sonuçlarını..

Sizin denklemde hep tesi'ler sabit kalıyor, anfi ve network cihazını ayrı ayrı almayı göze almışsınız.
    Tesi'leri elden çıkarmayı düşünmezmisiniz? Biraz zarar ettirecektir tabiki..

Bir de müzik türüne göre sistem bileşenleri doğru sanırım. R-N500 + nota ile akustik ağırlıklı müziklerden
    daha çok keyif alıyorum. Cesaria Evora özellikle Rogamar albümü, Loorena Mc Kenneth, Buena vista Social Club
    Akustikhane türkçe akustik müzikler çok keyifli.
    Ayrıca Vtuner'de bir blues kanalı var ki blues meraklısı hiç değilimdir, 1.fm Absolute Blues Hits
    günün belli kısmında bu kanalı dinliyorum, müziği değil cihazı dinliyorum resmen, kayıtlarını çok beğeniyorum.
    baslar tizler pırıl pırıl..

Spotify ise kayıt kalitesi anlamında hiç beğenmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: crop_factor

aydinyigit hocam,

Arkadaşlarınızın ses hakkındaki yorumlarına hiç bir şey diyemem fakat yamaha'nın network özellikleri
    kusursuz şekilde çalışıyor, sıfır sorun diyebilirim. Mevcut network'de bir problem olmalı.
    Hergün Sabah 08.00 - 18.00 aralıksız networkten kullanıyorum.

Ayrıca usb görmeme sebebi çok büyük ihtimal usb diskin FAT32 formatlı olmamasıdır sanırım NTFS dir.
    zira NTFS desteklemediğini bizzat yaşadım, kitapçığında da yazıyor.

Dinlemeye giden arkadaşlar başka bir sistemi dinlemişlermi gittikleri yerde? şahsen ben de merak ediyorum
    aynı kayıtların farklı sistemlerdeki sonuçlarını..

Sizin denklemde hep tesi'ler sabit kalıyor, anfi ve network cihazını ayrı ayrı almayı göze almışsınız.
    Tesi'leri elden çıkarmayı düşünmezmisiniz? Biraz zarar ettirecektir tabiki..

Bir de müzik türüne göre sistem bileşenleri doğru sanırım. R-N500 + nota ile akustik ağırlıklı müziklerden
    daha çok keyif alıyorum. Cesaria Evora özellikle Rogamar albümü, Loorena Mc Kenneth, Buena vista Social Club
    Akustikhane türkçe akustik müzikler çok keyifli.
    Ayrıca Vtuner'de bir blues kanalı var ki blues meraklısı hiç değilimdir, 1.fm Absolute Blues Hits
    günün belli kısmında bu kanalı dinliyorum, müziği değil cihazı dinliyorum resmen, kayıtlarını çok beğeniyorum.
    baslar tizler pırıl pırıl..

Spotify ise kayıt kalitesi anlamında hiç beğenmiyorum.

+1 tanimadigi hdd ve usb disk olmadi. Dlna uzerinden pcdeki butun arsivimi actim hic ama hic takilmadi ve gormemezlik yapmadi.

Network ozellikleri kusursuz...

Ses kalitesine gelince, ben verdigi detaydan cok ama cok memnunum tabiki elinizdeki kolonlarin da cok buyuk onemi var. Jbl studio 530 ile kullaniyordum daha onceleri ozellikle rock muzik dinlerken arkadasim hayret ediyordu daha once duymadigi tinilari veriyordu alet...

Suan ikonlarimla verdigi sesten cok ama cok memnunum. Indiana line gibi bir hoarlorlerle bu amfi degil herhangi bir amfi gercek potansiyelini sergileyemeyecektir diye dusunuyorum. 2.elde de sikinti yaratacak bir hoparlorler yerine daha acik ce detayli bir hoparlorle cihaz hakkinda gorusleriniz degisecektir. Dalileele Yamaha cok uyumlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlarımın müzik kulağı fena değildir, dinlediğimiz müzikler ve ardığımız sesler genelde aynıdır, birbirimizin beğendiklerini genelde beğeniriz. ancak dinleme ortamı çok vasat mış dediklerine göre, hatta kaynak olarak sadece bi tane demo cd'si çalabilmişler, artık nasıl bir yerse farklı kombinasyonları deneme şansları olmamış, stereo amfi ve rn500 denemişler. rn500 için asla kötü çalıyor demediler, ''sadece safkan stereo amfi gibi çalmıyor'' ''aldığın zaman bir ihtimal seni memnun etmeyebilir'' dediler. satıcıya parasını ödeyeyim ama hoşuma gitmezse kargolar bana ait tekrar iade edeyim yerine as501 alayım dedim kabul etmedi. bende rn500 defterini kapattım.

USB konusunda haklı olabilirsiniz size katılıyorum, ancak network player bağlantısında neden sorun yaşadılar onu da merak ettim doğrusu, çok ta fazla uğraşamamışlardır sorun nerde diye.

Tesilerden neden vazgeçemiyorum; tesileri yerleştirmek için tv ünitemi yaptırdım sağolsun mobilyacı arkadaş tesilerin sığacağı şekilde milimetrik olarak pay bırakmış bu yüzden tesileri satarsam yerine koyacağım takım ünitenin içine oturmayacak veya hiç sığmayacaktır :( tesileri kısmen bu yüzden elden çıkaramıyorum.. ondan daha da önemlisi tesilere bir şans vereyim diyorum çünkü daha önce kullandığım eski pioneer amfimde güzel çalıyordu ve oldukça memnundum sadece amfim eski olduğu için bir çok tamirat görmüş ve seste bozulmalar başlamıştı. yamaha as501 geldiğinde dinlersem ve hala istediğim sesi alamazsam hiç gözünün yaşına bakmam, hassasiyeti yüksek bir hoparlör ve iyi çalmaması için hiç bir neden yok, kalitesinden şüphem yok 1500TL civarında sıfır kule tipi hoparlörün içinde benim için uygun seçenek buydu. tabi farklı hoplarda vardır zevk meselesi ama dinleme imkanı olmayınca ya forumlardan okuduklarımızla hareket ediyoruz yada karambole seçiyoruz. Bulunduğumuz ilde dinleme imkanımız maalesef hiç yok.

bakalım tesiler yamaha ile nasıl olacak?

• Bende Yamaha RN 602 kullanıyorum 1tb hdd bağlı sorunsuz ve çok hızlı çalıştırıyor. Network özellikleri de çok başararılı ben hiç sorun yaşamadım. All in One bir ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinyigit-

arkadaşlarımın müzik kulağı fena değildir, dinlediğimiz müzikler ve ardığımız sesler genelde aynıdır, birbirimizin beğendiklerini genelde beğeniriz. ancak dinleme ortamı çok vasat mış dediklerine göre, hatta kaynak olarak sadece bi tane demo cd'si çalabilmişler, artık nasıl bir yerse farklı kombinasyonları deneme şansları olmamış, stereo amfi ve rn500 denemişler. rn500 için asla kötü çalıyor demediler, ''sadece safkan stereo amfi gibi çalmıyor'' ''aldığın zaman bir ihtimal seni memnun etmeyebilir'' dediler. satıcıya parasını ödeyeyim ama hoşuma gitmezse kargolar bana ait tekrar iade edeyim yerine as501 alayım dedim kabul etmedi. bende rn500 defterini kapattım.

USB konusunda haklı olabilirsiniz size katılıyorum, ancak network player bağlantısında neden sorun yaşadılar onu da merak ettim doğrusu, çok ta fazla uğraşamamışlardır sorun nerde diye.

Tesilerden neden vazgeçemiyorum; tesileri yerleştirmek için tv ünitemi yaptırdım sağolsun mobilyacı arkadaş tesilerin sığacağı şekilde milimetrik olarak pay bırakmış bu yüzden tesileri satarsam yerine koyacağım takım ünitenin içine oturmayacak veya hiç sığmayacaktır :( tesileri kısmen bu yüzden elden çıkaramıyorum.. ondan daha da önemlisi tesilere bir şans vereyim diyorum çünkü daha önce kullandığım eski pioneer amfimde güzel çalıyordu ve oldukça memnundum sadece amfim eski olduğu için bir çok tamirat görmüş ve seste bozulmalar başlamıştı. yamaha as501 geldiğinde dinlersem ve hala istediğim sesi alamazsam hiç gözünün yaşına bakmam, hassasiyeti yüksek bir hoparlör ve iyi çalmaması için hiç bir neden yok, kalitesinden şüphem yok 1500TL civarında sıfır kule tipi hoparlörün içinde benim için uygun seçenek buydu. tabi farklı hoplarda vardır zevk meselesi ama dinleme imkanı olmayınca ya forumlardan okuduklarımızla hareket ediyoruz yada karambole seçiyoruz. Bulunduğumuz ilde dinleme imkanımız maalesef hiç yok.

Selamünaleyküm

"Tesilerden neden vazgeçemiyorum; tesileri yerleştirmek için tv ünitemi yaptırdım sağolsun mobilyacı arkadaş tesilerin sığacağı şekilde milimetrik olarak pay bırakmış bu yüzden tesileri satarsam yerine koyacağım takım ünitenin içine oturmayacak veya hiç sığmayacaktır" demişsşiniz ya buraya biraz takıldım.

Hangi hoparlör olursa olsun sağında solunda bir miktar boşluk kalması lazım diye biliyorum. Onları bir de ünitenin dışına çıkarıp deneme imkanınız var mı?

• atilla hoca indian tsi 560 hava çıkış portu ön tarafta ön tarafa çeksede bir şey farketmeyecek
  • Evet hocam. Yalnız Alper de yazmıştı yanılmıyorsam hecolar için. Duvarla falan arasinda sağ ve solundan 50-60 cm boşluk kalmalı diye,

Şöyle demiş:Hoparlörlerin yan taraflarında duvar var ise yerleşim odanın tam köşesine denk geliyorsa çok dikkat edin yan duvarlardan en az 70cm ile 100cm arasında boşluk vermeye çalışın. Köşelere konumlanmış bir hoparlör gerçek performansının çok altında bir performans gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 16 Mart 2017; 18:53:33 >
  • kenai kullanıcısına yanıt
    Elektronik müzik ile deniyor musunuz, trance ve house gibi müziklerde tepkileri nasıl merak ediyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

Orijinalden alıntı: aydinyigit-

arkadaşlarımın müzik kulağı fena değildir, dinlediğimiz müzikler ve ardığımız sesler genelde aynıdır, birbirimizin beğendiklerini genelde beğeniriz. ancak dinleme ortamı çok vasat mış dediklerine göre, hatta kaynak olarak sadece bi tane demo cd'si çalabilmişler, artık nasıl bir yerse farklı kombinasyonları deneme şansları olmamış, stereo amfi ve rn500 denemişler. rn500 için asla kötü çalıyor demediler, ''sadece safkan stereo amfi gibi çalmıyor'' ''aldığın zaman bir ihtimal seni memnun etmeyebilir'' dediler. satıcıya parasını ödeyeyim ama hoşuma gitmezse kargolar bana ait tekrar iade edeyim yerine as501 alayım dedim kabul etmedi. bende rn500 defterini kapattım.

Selamünaleyküm

"Tesilerden neden vazgeçemiyorum; tesileri yerleştirmek için tv ünitemi yaptırdım sağolsun mobilyacı arkadaş tesilerin sığacağı şekilde milimetrik olarak pay bırakmış bu yüzden tesileri satarsam yerine koyacağım takım ünitenin içine oturmayacak veya hiç sığmayacaktır" demişsşiniz ya buraya biraz takıldım.

Hangi hoparlör olursa olsun sağında solunda bir miktar boşluk kalması lazım diye biliyorum. Onları bir de ünitenin dışına çıkarıp deneme imkanınız var mı?

Tabi ki ünitenin dışına alınca sahne genişliği farkedilir derece artıyor, sesler daha iyileşiyor, fakat ünite içinde gömülü değil etrafı açık arkasında 10cm boşluk var sadece ayaklarının konduğu standı 17.5cm pay bırakmış, hoparlörün tabanı tam oturuyor üstüne. Hoparlörün alt tarafta 30cm kısım üniteye 1cm mesafede, bununda çok etki edeceğini düşünmüyorum. Zaten olsada kpyacak başka yerim yok, mecburen bu şekilde dinleyeceğim. Tesilerin hava portu ön tarafta, eğer arkada olsaydı zaten almazdım. Çünkü basslar çok uğultu yapar.

Bugün amazondan Yamaha as501 stereo amfi siparişi verdim, en geç mart sonuna kadar elime ulaşacak, inş memnun kalırım, eğer kalmazsam zaten tekrar iade edeceğim. Hayırlısı olsun

• Hayırlı olsun. As500 kullandım ve başarıli bulduğum bir amfıydı.

• Dinlenen kayıtlar Flac te olsa, müziğin tarzına göre amfi+Haporlor tepkisi farklı oluyor..

Bir (Aynı şarkının) kayıdın farklı studyo çekimleri bile farklı oluyormuş...

Bass ayarı her müzikte eşit değil, kiminde az , kinde çok gelebiliyor..vites değiştirir gibi bu ayarlarla oynamak lazım sanırım ideal dinleme için..Ama yine kayıtlardan ötürü, her müzik güzel olmuyor..

Kişiden kişiye değişiyor bu iş..

Duvardan uzak tutma durumu yine oda durumuna, eşyaya göre değişiyor..İdeal bir Ses geçirmez oda olmazdıkça bunu tutturmak çok zor

Benim dinleme mesefaem 2,20 metre..Fazla oynama şansım yok..Sağa sola da açamıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 16 Mart 2017; 21:33:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenai

Bende Yamaha RN 602 kullanıyorum 1tb hdd bağlı sorunsuz ve çok hızlı çalıştırıyor. Network özellikleri de çok başararılı ben hiç sorun yaşamadım. All in One bir ürün.

Aynen, Network özellikleri çok iyi..Sadece vTuner yerine TUNEIN olsaymış daha güzel olurmuş..TuneIn daha detaylı..

Tidal ile denemem oldu tabi Bluetooth üzerinden , güzel...Ama optic kablo ile aktarabilsem NR602 üzerine daha güzel olacak ta, mesafe uzun..Bilgisayardan Bluetooth aktaramadım..Görüyor cihazı ama ses aktarmıyor..

Spotify daha kullanışlı...

N500 ile N602 arasında bana göre en artı şey Wifi-Bluetooth ve Android Musicast yazılımı..

Google Chrome Cast uygulamasına destek verse yamaha daha çok secenek var Googlede..

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Flac gibi ,DSD gibi veya Orjinal Cd veya, kayıpsız studyo kayıtları dinleyemeyecek iseniz, hiç bir cihaz size mükemmel ses vermez..

Yani stero amfi sesi güzel çıkartır AVR sinema güzel çıkarmaz deyimi bence hatalı, dinlediğiniz Kaynak mükemmelse ses te mükemmel oluyor

stero amfi ile Mp3 dinlerseniz, networkten (vTuner) yayın dinlerseniz veya spotfyden kaynak ne kadarsa o kadar verim alınır..
    Stero amfinin ses bir fazla katkısı yok hatta hiç müdahalesi yok denilebilir..High Fidelty Yüksek Sadakat terimi de buradan geliyor zaten..Digital ses işin içine girince renk değişiyor..

Bu stero işine beni de bulaştırdılar geldiğim nokta : Dinlediğim müziğe göre Haporlor sececekmişim? Dinlediğim tarza göre anfi seçecekmişim :) Her cihaz/haporlor, her tarz müziğe uygun değil maalesef...Rock/Pop başka, Klasik/Slow başka imiş..

Bunları kimse söylemiyor zamanla öğreniyorsunuz iş işten geçince..Kolay gelsin

Kayıpsız ses Kayıpsız sonuç..

Stereo amfi ile avr'de dinlenen müziklerin kayıtlarının mükemmel olduğunu varsayarsak aralarında fark olamayacağına bu forumda kimseye inandıramazsınız, herkes bilir ki iyi müzik stereo amfide dinlenir, avr'nin işi sinemadır, stereo amfinin işi müziktir. Şuan evimde bulunan yeni aldığım Sony'nin kendi cihazları içinde üst seviye str-dn1070 model avr'si var, aynı kablo ve hoparlör takımı ile müzik dinlerken 12 yaşındaki oğlum bile pionner sa-950 (1984 model) amfimden çıkan sesin açık ara daha iyi olduğunu fark ediyorsa sizin söyledikleriniz havada kalır demektir.

Asla bir stereo amfi ile avr aynı şekilde müzik çalamaz. Arada bariz şekilde fark vardır bizzat denemiş biri olarak biliyorum. Öyle olsaydı müzik ve film tutkunlarının hepsi tek amfi alarak işlerini görürlerdi.

Stereo amfiler receiver alıcılardan daha iyi çalar bu bir gerçektir. Daha önce ikisini de kullandım. Sadece rn500 ve 602 modelleri önceki nesil receiver alıcılardan daha iyidir bu da ayrı bir gerçek ama bir stereo gibi de değildir tabi ki...

As501'de spotify desteğinin olmadığını biliyorum, elimde hem harici bluetooth adaptörü var ki hiçte fena sayılmayacak kalitese ses aktarıyor ve 1tb flac arşivim var, bilgisayarımdan optik çıkış ile as501'e bağlamayı düşünüyorum. Yani her türlü bağlantıyı yapabilirim as501'e. Bilgisayar işin içine girince her türlü format ve kaliteli sesi aktarmak sorun olmaktan çıkıyor.

• Senin dediğin gibi eğer avr 'de iyi müzik dinleyebilseydim neden stereo amfiye para vereyim. Kesinlikle iyi müzik için stereo amfi şart

• Arkadaşlar, R-N602 için her müziğe uygun bir raf haporlör tavsiye edermisiniz..(metal-jazz hariç her tür dinlerim) canlı çalsın..

Heco 302 kullanıyorum ama hava portu arkada, büyük kolonlar, duvardan uzaklaştıramıyorum fazla alan dar..

İki kolon arası da kısa olduğundan tam ses alamadım..

Ön portlu, frekans tepkimesi güzel tecrübe ettiğiniz modelleri yazarsanız sevinirim

1000--max 2000 tl bütçe.. teşekkür
  • Ben size Avr ile Stero aynı demedim ki? Kaynak mükemmel olmadıkça-benim ne Flac albümüm var,ne de temiz kaynak kullanıyorum, Radyo yayını dinliyorum..Antenli Radyo..Steronun Kralı olsa benim işime yaramıyor? Problem bu..

Radyo dinleyecek birine Stero amfi tavsiye edilmemeli diyorum..bana Stero amfi veya receiver entegre amfi tavsiye ettiler, gereksiz oldu diyorum...

Yine Digital kaynak,Mp3.. müzik dinleyecek birine de Stero amfi gereksiz diyorum..

Diyorum ki Radyo dinlemek için Marantz NR1506 sinema amfisi de alsam olurmuş..

Tekrar yazıyorum Örjinal,Flac kaynak dinlemiyorum...

kalitesiz kaynağa çok kaliteli cihaza gerek yokmuş diyorum??

Stero özelliği yüksek bir AVR ile de gayet müzik dinlenir -benim için diyorum-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 16 Mart 2017; 23:46:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

Elektronik müzik ile deniyor musunuz, trance ve house gibi müziklerde tepkileri nasıl merak ediyorum?

Her tür müziğin güzel örneklerini sever ve dinlerim. Elektronik müziği severim elimdeki hoparlörler elektronik trance pop rock vb türler için daha yatkın olabilir. Jbl Studio 270 . Yamaha sizin sorduğunuz müzik türlerinde beni tatmin ediyor, atak, akıcı ve canlı bir performansı olduğunu söyleyebilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca net radyo olarak paradise fm i tavsiye ederim. Stereo sistemle MP3 dinlemek doğru olmaz, minimum gerçek flac olmalı. Ben dsd, flac wav, cd Dvd audio olarak dinliyorum. Arşivlerinizi kayıpsız formatlara dönüştürmek doğru ve yerinde bir iş olacaktır, naçizane.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yanlış anladık birbirimizi, şimdi oldu. seni yanlış yönlendirmişler hocam, hatta hepsi bir arada setler var hoparlör dahil satılan onkyo-pioneer-sony-yamaha-denon gibi, onlarda da aynı özellikler var ve hopalör için ayrıca para vermiyorsun. benim evdeki cihazlarımda radyo özelliğini hiç açmadım, hatta Sony avr cihazımın (şu an kullanmıyorum) fm antenini bile takmadım.

ben kaliteli müzik dinlemek istiyorum ve sürekli flac arşivimi genişletiyorum. bende önceleri spotify ile yeterli ses olur beni tatmin eder diyordum ama flac ve cd dinledikçe spotify yetersiz gelmeye başladı. belki tidal'a geçerim bu aralar. her tınıyı kendi çapımda 3-5 bin tl vererek verdiğim paranın karşılığı olan sesi en iyi nasıl alırım nasıl duyarım araştırması yapıyorum. forumdaki abiler-üstadlar-iş bilen kardeşlerin hepsini okumaya çalışıyorum, ne kadar dinleti yaparsam kulak aşinalığım o kadar artıyor.

mesela şubat ayında İstabul'da bilindik naif bir hi-fi satan yerde pahalı bir cihaz dinledik arkadaşlarımla, inanın benim duyabileceğim belkide en iyi sesti (çünkü fiyat astronomik) benim evime misafir edebileceğim ürünler değillerdi. bende ses ararken bu dinlediğim sesi aramıyorum zaten. sadece kendimce en iyi nasıl zevk alırım müzik dinleme işinden arayışı içindeyim. inş iyi bir sistem kurabilirsem uzun yıllar hiç dokunmadan dinlemeyi düşünüyorum. çünkü herkes biliyor ki müzik işinde iki kat para harcayınca duyacağın seste harcadığın para ile orantılı şekilde artmıyor.

söylediğinde haklısın; çünkü elindeki rn602 sana fazla gelmiş anlaşılan. sadece radyo dinlemek için amfi alınmaz bence. hatta stereo müzik dinleyenler radyo dinlemezler, en azından ben şahit olmadım :)

• Ben radyocuyum, ama müziği öyle çalsın arka planda işim yapayım değil, ciddi müziğin tonuna kaptırırım kendimi..

İstanbulda Süreyya sineması vardı çok eskiden, en büyük Tek parça Salon...Orda arada müzk çalardı mesela, salon etkisi olsa gerek o kadar süper olurdu ki..Akustik ve ses düzeni de etkili tabi..

Yine Can hifi Demo odasında bir müzik dinledim -Özel ortam, özel cihazlarla- İşte bu diyorsun ama işte ev ortamında bunu yakalamak zor..

O sebeble Stero işi elbet güzel ama ben radyodan zaplıyorum kanal, müzik değiştiriyorum vs, bu da bir müzik duygusunu tatmin yolu bana göre...En azından Kulaklıkla sesi daha yakın temiz alıyorum :)

Müzik konusu çok hassas, bileşenler çok iyi olmayınca en ufak bir pürüz, cızırtı mahvediyor sesi..

Bir zamanlar ben de arşiv yapardım ama, sonradan heves kaçıyor, olunca dinlemek istiyor insan, zaman alıyor, vakit alıyor..Sinema, Oyun, Kitap, TV...bir de müzik :) kafa karışıyor

Umarım güzel bir sisteminiz olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 17 Mart 2017; 10:21:10 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.