Şimdi Ara

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
5
Favori
23.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sdcvn

Odanınz geniş ise kule iyidir..3 yollu modeller mid ve Wooper ayrı olanlar daha güzel gibi..

Ama mekan dar, eşyalar vs varsa akustik olarak nasıl olur şüpheli..

Müzik için zaten Kuleler güzel, frekans aralığı geniş ise harici Suba gerek duymazsınız..

**Amfinin BASS ayarı olmalı tabi...Haporlor de crossover buna tepki verebilmeli..Yoksa Sabit bir Bass ile ayar yapamazsınız

Haklısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oystergrey

quote:

Orijinalden alıntı: kenai

Bütçeniz ve zevkiniz doğrultusunda her hoparlör olabilir. Zensor 5 de güzel bir hoparlördür neden olmasın.

Cevabınız için teşekkürler. Zensor 5 e alternatif olarak q aqoustics 3050 düşünüyorum. Yorum yapabilirmisiniz?

Q Aqoustics 3050 benim de merak ettiğim bir hoparlördü. Ne yazık ki dinleme imkanım olmadı, yalnız tahminime göre zensor 5 ten daha başarılı olacağını sanıyorum.
  • RN402 neden düşünmüyorsunuz? Amazon'da herşey dahil EUR 372,84 geliyor.
  • Rn402 sanki birşeylerden kısılmış ve ortaya melez bir şey çıkarılmış gibi duruyor. Bass-treble-loudnees-balance potları tuşlu yapılmış ama rn500 ve rn602 modellerinde bu potlar manuel ve çok şık duruyor, hatta bana göre piyasadaki giriş seviye cihazların içinde en şık duranı, diğer özellikleirne girmeye bile gerek yok, görsellik benim için çok önemli, alım gücüme uygun olan bütün yamahalara baktım ve benim için en uygun iki cihaz var...

Yamaha rn502

Yamaha a-s501 stereo amfi + network player

Aklımda sadece bu iki seçenek kaldı... bakalım hangisi kısmet olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Komple set (Yamaha R-N602 + Heco Victa Prime 302 + Sonorous SP 100 Siyah ayak + Supra Ply 2.0 5 metre kablo) 3500 TL veriyorum, istekli arkadaşlar irtibat kurabilir..
    Hepsi Faturalı, Orj. 2 haftalık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 15 Mart 2017; 12:27:18 >
  • Bu ürün stereo amfi değil bilginiz olsun.

AVR ile müzik dinlemek ile arasında bir fark yok yapı olarak, daha önce kullanmış birisi olarak sözylüyorum.

AVR'den tek fark stereo hoparlör çıkışı olması.

Kendisine gelen tüm sesleri dijital olarak işleyip sonra analoğa çeviriyor.

Özellikle pikap ya da DAC ile kullanmayı düşünenler bu cihazdan uzak dursun.
  • Dün iki arkadaşımı Yamaha rn500 ile dinleme yapmaları için bilindik bir satıcıya yönlendirdim. orada gidip dinlemişler ama sesi pek hoşuna gitmemiş iki arkadaşımın da kötü demediler ama benim istediğim gibi değilmiş. network bağlantı yaparken sorun yaşamışlar, usb belleği tanımamış eror vermiş vs vs. hem satıcının hem arkadaşlarımın tavsiyesi stereo performans istiyorsan sadece stereo amfi alacaksın, bu tarz network ağırlıklı yapılan cihazlar seni ses olarak (tabiki beklenti ile alakalı) tatmin etmez yönünde olunca bende zor da olsa bu beklentimden vazgeçip stereo amfi almaya karar verdim, bu hafta amazondan Yamaha a-s501 model stereo amfi almaya karar verdim. Yamaha amfiler hiç aklımda yokken birden bire tesadüfen radarıma girdi. umarım pişman olmam, yabancı kullanıcılar genel konularda cihazı sevmişler. gerçi hoşuma gitmezse iade seçeneğim var. Amazon gibi bir yerden almanın avantajı olacak. artık bu tür cihazları Türkiye den kolay kolay almayacağım (istisnalar hariç diyeyeim)

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinyigit-

Dün iki arkadaşımı Yamaha rn500 ile dinleme yapmaları için bilindik bir satıcıya yönlendirdim. orada gidip dinlemişler ama sesi pek hoşuna gitmemiş iki arkadaşımın da kötü demediler ama benim istediğim gibi değilmiş. network bağlantı yaparken sorun yaşamışlar, usb belleği tanımamış eror vermiş vs vs. hem satıcının hem arkadaşlarımın tavsiyesi stereo performans istiyorsan sadece stereo amfi alacaksın, bu tarz network ağırlıklı yapılan cihazlar seni ses olarak (tabiki beklenti ile alakalı) tatmin etmez yönünde olunca bende zor da olsa bu beklentimden vazgeçip stereo amfi almaya karar verdim, bu hafta amazondan Yamaha a-s501 model stereo amfi almaya karar verdim. Yamaha amfiler hiç aklımda yokken birden bire tesadüfen radarıma girdi. umarım pişman olmam, yabancı kullanıcılar genel konularda cihazı sevmişler. gerçi hoşuma gitmezse iade seçeneğim var. Amazon gibi bir yerden almanın avantajı olacak. artık bu tür cihazları Türkiye den kolay kolay almayacağım (istisnalar hariç diyeyeim)

elinizdeki kolonlarla istediğiniz sesi alabilmeniz zor sanki???

• the wade kullanıcısına yanıt
    Analog girişten aldığı sinyali sadece yükseltecektir.

• stakanar S kullanıcısına yanıt
    Malesef bu cihaz stereo amfi mantığıyla çalışmıyor. bu bir reciever, ve içine giren her sinyal önce dijitale sonra tekrar analoğa çevriliyor. Aynı AVR gibi.
  • the wade kullanıcısına yanıt
    Hocam bu herhangi bir kaynaktamı yazıyor neden böyle birşey yapılsın pek kafam basmadı.evet kendi içinde dac katı var fakat dijital girişler ve internet radyosunda kullanıldığını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Orijinalden alıntı: aydinyigit-

Dün iki arkadaşımı Yamaha rn500 ile dinleme yapmaları için bilindik bir satıcıya yönlendirdim. orada gidip dinlemişler ama sesi pek hoşuna gitmemiş iki arkadaşımın da kötü demediler ama benim istediğim gibi değilmiş. network bağlantı yaparken sorun yaşamışlar, usb belleği tanımamış eror vermiş vs vs. hem satıcının hem arkadaşlarımın tavsiyesi stereo performans istiyorsan sadece stereo amfi alacaksın, bu tarz network ağırlıklı yapılan cihazlar seni ses olarak (tabiki beklenti ile alakalı) tatmin etmez yönünde olunca bende zor da olsa bu beklentimden vazgeçip stereo amfi almaya karar verdim, bu hafta amazondan Yamaha a-s501 model stereo amfi almaya karar verdim. Yamaha amfiler hiç aklımda yokken birden bire tesadüfen radarıma girdi. umarım pişman olmam, yabancı kullanıcılar genel konularda cihazı sevmişler. gerçi hoşuma gitmezse iade seçeneğim var. Amazon gibi bir yerden almanın avantajı olacak. artık bu tür cihazları Türkiye den kolay kolay almayacağım (istisnalar hariç diyeyeim)

elinizdeki kolonlarla istediğiniz sesi alabilmeniz zor sanki???

Yapacak bişey yok maalesef, tesi560 ile denemekten başka çarem yok, Gaziantep'te bu işle ilgilenen yerler yok, olsaydı amfileri getirir evde tek tek denerdim muhakkak kendime göre doğru sesi duyabileceğim bir amfi bulurdum. Tesiler bir tık kapalı çalan hoplar ama tamamen perdelenmiş gibi değil, canlı parlak çalan bir amfi ile iyi çalacağını düşünüyorum. Zaten Yamaha hoşuma gitmezse koşulsuz iade yapabiliyoruz. En doğrusunu dinleyince anlayacağım. Marantz pm6006 almayı çok istiyorum ve Yamaha ile arasında nerdeyse fiyat farkı yok ama tesilerim henüz çok yeni ve bu yüzden elden çıkartamam marantz'da flat çalan bir amfi düz çalınca tesileri canlandıramaz gibime geliyor, Arkadaşımda tesilerin üst modeli olan diva665 vardı elindeki amfisi marantz pm7005 modeldi ancak divalarda tesilerden daha kapalı çaldığı için mecburen yeni horparlör aldı ve amfisini şu an tam istediği gibi kullanıyor, sesin önündeki perde ortadan kalktı mutlu mutlu kullanıyor. Çok parlak çalmasını istemiyorum sadece şu an çaldığından bir tık daha canlı çalarsa benim için yeterli, bir kaç aydan beri tiz seslere karşı kulağım aşırı duyarlı hale geldi :( bende düz çalan müzikleri daha çok dinleyebiliyorum, buda benim için nedenlerden biri... mesela yamaha ve kef paralak çalar ama ben çıkan sesi kulağımdan ötürü dinleyemem. Bu nedenle Yamaha a-s501 ve İndiana Line Tesi560 ile belki uyumlu olur ümidi ile alışverişimi bugün kısmet olursa yapacağım. Hayırlısı olsun

• Flac gibi ,DSD gibi veya Orjinal Cd veya, kayıpsız studyo kayıtları dinleyemeyecek iseniz, hiç bir cihaz size mükemmel ses vermez..

Yani stero amfi sesi güzel çıkartır AVR sinema güzel çıkarmaz deyimi bence hatalı, dinlediğiniz Kaynak mükemmelse ses te mükemmel oluyor

stero amfi ile Mp3 dinlerseniz, networkten (vTuner) yayın dinlerseniz veya spotfyden kaynak ne kadarsa o kadar verim alınır..
    Stero amfinin ses bir fazla katkısı yok hatta hiç müdahalesi yok denilebilir..High Fidelty Yüksek Sadakat terimi de buradan geliyor zaten..Digital ses işin içine girince renk değişiyor..

Bu stero işine beni de bulaştırdılar geldiğim nokta : Dinlediğim müziğe göre Haporlor sececekmişim? Dinlediğim tarza göre anfi seçecekmişim :) Her cihaz/haporlor, her tarz müziğe uygun değil maalesef...Rock/Pop başka, Klasik/Slow başka imiş..

Bunları kimse söylemiyor zamanla öğreniyorsunuz iş işten geçince..Kolay gelsin

Kayıpsız ses Kayıpsız sonuç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 15 Mart 2017; 18:3:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Malesef bu cihaz stereo amfi mantığıyla çalışmıyor. bu bir reciever, ve içine giren her sinyal önce dijitale sonra tekrar analoğa çevriliyor. Aynı AVR gibi.

Hangi cihazdan bahsediyorsunuz, konunun başında bulamadım cihazı??
  • Rn500' den bahsediyor galiba, hocam bende stereo modeli olan Yamaha a-s501 almaya karar verdim, artık TESİ 560 ile ne kadar iyi çalar orasını kestiremiyorum. Hayırlısı bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Stereo amfi mantigi nedir?

• Sadece stereo ampli alacaksanız havuz genişliyor. what hi-fi dahil bütün incelemelerden 5 yıldızla çıkmış ve ve prestijli European Imaging and Sound Association tarafından yılın stereo sistemi seçilmiş MARANTZ PM6006 var.

Paranız olunca aynı dizayn network katını alırsınız.
  • Pm6006 çok güzel bir amfi hatta ikinci elde bir tane var fiyatta uygun fakat bendeki kuleler bir tık kapalı çaldığı için marantz ile sürüldüğü zaman kapalı çalmasından korkuyorum, biliyorum ki marantz pm6006 Yamaha dan daha doğal ve naturel çalar ama bu naturellik benim Tesi'leri iyice kapatır diye korkuyorum. Yamaha'yı bu yüzden tercih ediyorum. Network player marantz na6005 model aldı arkadaşım ama hiç kullanışlı değildi tekrar iade etti, her açtığında sürekli bağlantı sorunu yaşadı. Şimdilik yamaha as501 ile spotify ve laptoptan flac dinleyeceğim. İnş memnun kalırım :( memnun kalmazsam o zaman farklı cihazlara bakmayı denerim.

• A501 in Spotify Connect desteği yok?

Nasıl spotfy aktaracaksınız?

Connect olmadan Bluetoth gerek o da yok As501 de..

İllaki cihaza Kablo bağlantısı yapmanız gerek bu durumda..Sesi (Kulaklık çıkışından) Line (L/R olarak) olarak alınca da düşük olur...

Optic ve Coaxcial kaliteli fakat laptopların bu çıkışı yok, varsa güzel..

TIDAL, High/HIFI de kaliteli müzikler var mesela ama işte aktarmak sıkıntı..
    İçerik olarak spotfy daha kullanışlı, TIDAL Flac çalıyor muş..Kalite ama içerik çok zayıf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 15 Mart 2017; 23:21:47 >
  • Bu son paragraftaki serzenişiniz biraz haksız olmuş. Birçok konuda o hoparlör istediğiniz tonu vermez gibi birçok yorum var.

Kendi adıma Heco başlığında Heco'ların rock müzik için pek de uygun olmadığını birçok kez yazmışımdır

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.