Şimdi Ara

Yamaha HS7 PC bağlantısı ve akustik yalıtım malzemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yamaha HS7'de dengelenmiş (balanced diye geçiyor) TRS ve XLR girişleri var. Ses kartımın çıkışları ise aşağıdaki gibi.

Yamaha HS7 PC bağlantısı ve akustik yalıtım malzemesi

RCA ve kulaklık çıkışı mevcut.

Teknik forumlarda gürültünün az olması için dengelenmiş bağlantı yapmak öneriliyor. Ancak RCA-TRS veya RCA-XLR bağlantıları dengelenmemiş bağlantılar oluyor, okuduğum kadarıyla. Nasıl bağlantı yapmamı önerirsiniz? Yoksa ses kartımı mı değiştirmeliyim?

2. konu, yan duvarları kaplamak istiyorum. Aşağıdaki gibi paneller var. Bunlar iş görür mü? Fiyat/performansı daha iyi ürünler var mı?

[link=http://www.hepsiburada.com/mastercare-karbon-piramit-akustik-sunger-50-cm-yukseklik-7-cm-091246-p-HRMAR091246][/link]

• Hifi sistemin, yuvarlak olan ses girişi,, 3.5mm mi, yoksa 5mm mi,, diğer üç girişli yer yerine, yuvarlak girişi kullanmak için kablo olarak seçenek daha çok olabilir.

İster 5mm giriş, isterse 3.5mm giriş olsun, mutlaka alacağınız kablo stereo olsun.. siz önce 3.5 mi yoksa 5mm mi , belirleyin ona göre yol izleyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses kartınızda kı analog cikis olan out varya rca iki adet biri kırmızı biri beyaz oraya bir interconnet takip

Yamaha hoparlörde ki input 2 ye bağlantı yapacaksınız

Mevcut ses kartınız da balance cikis yok

İkisi seçenek balance a kafayı taktı iseniz ses kartı gidecek dac alacaksınız

Ama o seviye bir Hoparlor icin balance in bir anlami yok

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Ses kartınızda kı analog cikis olan out varya rca iki adet biri kırmızı biri beyaz oraya bir interconnet takip

Yamaha hoparlörde ki input 2 ye bağlantı yapacaksınız

Mevcut ses kartınız da balance cikis yok

İkisi seçenek balance a kafayı taktı iseniz ses kartı gidecek dac alacaksınız

Ama o seviye bir Hoparlor icin balance in bir anlami yok

Focusrite 2i2 ses kartı alacağım. Bağlantıları TRS-TRS şeklinde yapacağım. Kablonun kalitesi önemli midir?

Ek olarak aşağıdaki konularda yardımcı olabilir misiniz?

- Ses yalıtımı malzemelerinin temini. Özellikle bass trap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Really -- 1 Mayıs 2017; 16:17:43 >
  • Bende bugün elime ulaşan Yamaha hs7 lerime 2 çift mono trs kablo ile ses kartımdan çıkış aldım kablolarda öyle aman aman kablolar değil sadece test amaçlı taktığım kablolar olmasına rağmen cubase 5 üzerinden Aldığım akustik gitar kaydımın monitördeki tonu resmen ağzımı düşürdü.Şimdi soru böyle kaliteli bir referansa trs xlr çok detaya girmeden adam akıllı 2 çift planet vaves trs-trs mono kablo alıp huzur içinde çalışmak en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum . Eğer yanlışım varsa düzeltin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.