Şimdi Ara

Yamaha D'elight (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
203
Cevap
4
Favori
51.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bi kaç sorum var givi ön cam sürati çekişi etkiliyormu? Benzinde, tüketimde bir artış oldumu taktıran arkadaşlara sorayım? Son olarakta yüksek hızlarda kafa sallıyormu ön cam yüzünden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amcho -- 17 Kasım 2014; 14:49:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aprilia scarebeo 200 ie 2011 model scooter ımla takas yapmak isteyen var mı? yanlız biraz fiyat farkı motorların durumuma göre olur. Takas istememin tek nedeni scarebeo benim için çok hızlı zira daha kullanmasını bilmiyorum
  • 20 TL YANİ 1 DEPO İLE 170 KM GİTTİM . HATTA BİTENE KADAR KULLANDIM BİRDEN BİRE BİTMİYOR. HAFİF HAFİF GAZ YEMEMEYE BAŞLIYOR. BİTİNCEDE ÖNCEDEN PET ŞİŞEYE KOYDUGUM BENZİNDEN TAKVİYE YAPIP BENZİN İSTASYONUNA GİTTİM .

LASTİKLERİMİ MİCHELİN 4 MEVSİM İLE DEGİŞTİRDİM . YERİ İYİ TUTUYOR HİÇ KAYMADI.

AYNALARI YAMAHANIN BAŞKA MÖDELİNİN AYNASI İLE DEGİŞTİRDİM DAHA GENİŞ AÇI GÖRÜYORUM ARTIK . BİRDO GİDON AYNASI ALDIM ONLARIDA TAM ARKAMI GÖRECEK ŞEKİLDE DEGİŞTİRDİM.

BUNUN DIŞINDA ÖN CAM TAKTIRMADIM BENCE GEREK YOK.
  • Biraz fotolarla şenlendirseniz konuyu
  • gralcan kullanıcısına yanıt
    Resim ekleme sorunu var
  • Son durum bu...

Seleyı açık kahve tonlarında deri ile kaplattım. Buda motorun rengini biraz daha açtı.
    Orjinal plastik siyah aynalarını çıkarttım. ( Görüş açısı çok kötü ) Yelerine yuvarlak Vespa aynası taktım.
    Orjinal plastik elcik topuzlarının yerinde D'elight aksesuarı olan krom topuzları taktım.
    Komple ön arka koruyucu krom barlar taktırdım. Bunlardan D'elight orjinal aksesuarı.
    Yamaha servisinde Kappa marka arka çanta ve taşıyıcı takımını taktırdım.

Yamaha D'elight Yamaha D'elight Yamaha D'elight
  • kullanan arkadaşlar 2 kişilik performansı nasıl cb125e kullanıcısıyım memnunum motorumdan ama delight çok hoş bi motor genelde eşimle binicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayokhan

kullanan arkadaşlar 2 kişilik performansı nasıl cb125e kullanıcısıyım memnunum motorumdan ama delight çok hoş bi motor genelde eşimle binicem

Zaten küçük bir scooter 2 kişi pek olmaz. Anca kısa mesafe.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

quote:

kullanan arkadaşlar 2 kişilik performansı nasıl cb125e kullanıcısıyım memnunum motorumdan ama delight çok hoş bi motor genelde eşimle binicem

cb ile devam o zaman :)
  • quote:

quote:

quote:

cb ile devam o zaman :)

Olmaz diyen arkadaşa katılmıyorum. Kullananlar 115cc ve enjeksiyonlu D'elight motorun en 150cc performansı olduğunu bilirler.
    Ayrıca ben ilk çıktığında aldım ve eşimle birlikte kullanıyorum.
    Hatta surekli izmir - alaçatı arası gidiyoruz. ( durmadan 250 - 300 km çok yaptım. 2 Kişi olarak. Bildiğim için söylüyorum uzun yolda dahi çok rahat 2 kişi + yükle bile.
    Bir üstte koyduğum resimler daha yeni. Yani motorda yıpranma dahi yok.
    Gözünü kapatarak binebilirsin. Yokuş , uzun yol vs. seni hiç üzmez.
    Ayrıca motorun yükleme kapasite 350kg.

5,000 TL yi sadece kısa mesafede kullanabilirsin diye istemiyorlar :))
  • İstisnalar bozmaz. Siz 2 kişi kullanabilirsiniz imkansız demedik. Boyu 180 üzeri olanlar tek kişi bile diz mesafesinde de sıkıntı yaşar. Hoş bir bayan scooterı bana göre. Durmadan 250-300km yapmanız ise hem teknik hem de insani olarak çok zor. Bir kere deposu 4lt benzin alıyor. 100km de 2lt yaksa 200km de benzincide durmanız lazım. Saatle 100km ile gitseniz ( ki gitmez) 3 saat o sele üzerinde kimse oturamaz. Birazcık abartı var yazdıklarınızda, motoru kötülemedik amacına uygun kullanmak gerek. Sonuçta uzun yol motoru değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 11 Nisan 2015; 17:09:42 >
  • sanırım cb daha rahat benim için
  • quote:

İstisnalar bozmaz. Siz 2 kişi kullanabilirsiniz imkansız demedik. Boyu 180 üzeri olanlar tek kişi bile diz mesafesinde de sıkıntı yaşar. Hoş bir bayan scooterı bana göre. Durmadan 250-300km yapmanız ise hem teknik hem de insani olarak çok zor. Bir kere deposu 4lt benzin alıyor. 100km de 2lt yaksa 200km de benzincide durmanız lazım. Saatle 100km ile gitseniz ( ki gitmez) 3 saat o sele üzerinde kimse oturamaz. Birazcık abartı var yazdıklarınızda, motoru kötülemedik amacına uygun kullanmak gerek. Sonuçta uzun yol motoru değil.

Durmadan söylemimi yanlış anladınız. Bugün goldwinge binen adam bile belli aralıklarla durulması gerektiğini zaten söyler. İzmir - Alaçatı arası dedim. 75km dir bu mesafe. Alaçatıdan izmire gider merkezde dolanır işlerini bitirir , sonrasında Alaçatıya döndüğünde 250 - 300 km. yapmış oluyorsun. Yani günü durmadan ordan oraya dolu koşturman durumunda bile seni üzmüyor.

Sizin söyleminizdeki 2 kişi pek olmaz sadece kısa mesafe demenize katılmadığımı söyledim. Motoru kötülüyorsunuz demedim. Bazı söylemlerimede espri kattım. Eleştiriye pek açık bir toplum değiliz.

Diz mesafesi sorununa bende katılıyorum. boy 1,80 ile 1,85 den yukarısı için diz mesafesi rahatsız edebiliyor.Ki ben 1,78 boyundayım hiç rahatsız olmadan kullanabiliyorum. Bunu önceki mesajlarımdada belirtmiştim. Ama şu söylediğimin arkasındayım. İzmir - Ankara arası bile ufak molalarla sizi rahat götürebilecek bir motor.
    Bu tabii ki uzun yol motoru kesinlikle değil. Sadece bu kategorideki bir motor için gerçekten kaliteli ve kullananı üzmeyecek bir performansa sahip olduğunu belirtmek için söylüyorum. Şehir içinde , çok kıvrak , seri , km 10 kuruş yakan ekonomik. , yüklemeyede gelen , artçılı veya artçısız kulanılabilecek. Hem erkek hem bayan motoru.

Uzun yol test videoları ve artçılı sürüş testleri youtube da mevcut. Ayrıca cbr ile çok farklı kategoriler , kullanım alanları , sürüş deneyimler , performansları vs...

eksi ve artılarını net olarak belirtmek istedim sadece.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stiperformance -- 14 Nisan 2015; 9:00:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halitalkan

Merhaba
    Birkaçgün önce konyada çok şiddetli rüzgar çıktı. 70km/h hızındaymış. Motor yolda bir sağa bir sola gitti durdu. Oldukça yavaşladım. Diğer motorlar nasıldır bilmiyorum ama şerit şerit gezdim diyebilirim)))
    Saygılarımla...

O hızda rüzgara karşı stabil kalabilecek motosiklet sayısı çok azdır.
    Gayet normal bir durum.
    Endişe edecek birşey yok.
    Not: yamahacı değilim, delight ım da yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amcho

Arkadaşlar bi kaç sorum var givi ön cam sürati çekişi etkiliyormu? Benzinde, tüketimde bir artış oldumu taktıran arkadaşlara sorayım? Son olarakta yüksek hızlarda kafa sallıyormu ön cam yüzünden?

Givi veya başka marka fark etmez, bu tip motosiklerde sürati her zaman azaltır.
    Benzin tüketiminde bir artış olmaz olsa da kayda değer bir tüketim olmaz.
    yüksek sürat derken 130 ve üstü olması lazım ki bu scooter zaten o hızı yapmaz.
    ön cam daha çok konfor için takılır, konforun getirisi her zaman tüketimin götürüsünden fazla ise doğru tercih yapmışsınız demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stiperformance

Daha önce D'elightın kendi üzerindeki maxxis lastiklerin özellikle ıslak zeminde porblemli olduğunu konuşmuştuk. Hatta burada lastik konusunda yardım istemiştim. Fakat bu konuda herangi bir cevap veren olmadı.
    Bu konuda bir çok tamirci , kullanıcı ve yetkili bayileri ile görüştüm.

Kendi orjinal lastik ebatları : 90 * 90 * 12 Bu ölçülerde düzgün lastik bulmak mümkün olmuyor.
    Bu yüzden en uygun seçenek 110 * 70 * 12 oluyor. Motorumun 4,000 km bakımında bu ebattaki michelin power pure seçeneğini tercih ettim. Adet fiyatı 110 - 120 TL civarında. Islak ve kuru performansı çok başarılı Yumuşak çift hamurlu.

Yere iyi tutunmayan motorun markası , fiyatı , kalitesi hiçbir şey ifade etmez sonuçta....

Michelin lastiği aldınız mı?
    Ebat tutmuyor ama.
    Almadıysanız iyi yapmışsınız, aldıysanız eğer bence orijinal ölçülerine dönün.
    Motosiklette ebatlarla oynamak, şahin doğan arabaların lastikleri ile oynamaya benzemez, tehlikelidir.
    Sawa veya çinko markalarına bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devrim1972

quote:

Daha önce D'elightın kendi üzerindeki maxxis lastiklerin özellikle ıslak zeminde porblemli olduğunu konuşmuştuk. Hatta burada lastik konusunda yardım istemiştim. Fakat bu konuda herangi bir cevap veren olmadı.
    Bu konuda bir çok tamirci , kullanıcı ve yetkili bayileri ile görüştüm.

Kendi orjinal lastik ebatları : 90 * 90 * 12 Bu ölçülerde düzgün lastik bulmak mümkün olmuyor.
    Bu yüzden en uygun seçenek 110 * 70 * 12 oluyor. Motorumun 4,000 km bakımında bu ebattaki michelin power pure seçeneğini tercih ettim. Adet fiyatı 110 - 120 TL civarında. Islak ve kuru performansı çok başarılı Yumuşak çift hamurlu.

Yere iyi tutunmayan motorun markası , fiyatı , kalitesi hiçbir şey ifade etmez sonuçta....

Michelin lastiği aldınız mı?
    Ebat tutmuyor ama.
    Almadıysanız iyi yapmışsınız, aldıysanız eğer bence orijinal ölçülerine dönün.
    Motosiklette ebatlarla oynamak, şahin doğan arabaların lastikleri ile oynamaya benzemez, tehlikelidir.
    Sawa veya çinko markalarına bakın.

Evet İstanbul Gaziosmanpaşa Yamaha yetkili servisinin önerisi ile aldım. Yaklaşık 2000 km dir kullanıyorum. Motosiklet sürüş güvenliği konusunda resmen çağ atladı. Tabanı daha geniş olduğundan yada michelin kalitesi ile alakalı olsa gerek , 2000 km dir çok rahat bir sürüş gerçekleştiriyorum Başta şüphelerim vardı. 90*90*12 ölçülerinde izmirde, gerçekten adam akıllı lastik bulamadım. Michelin ve bunun ayarında bildiğimiz markaların bu ebatta üretimi yok.
    Belirttiğin sava lastikte goodyearın yan üretimi diye biliyorum ondada bu ebatlar yok. Sadece birkaç uyduruk çin ve tayvan malı lastik bulabildim. Onlarıda bisikletime takmam.

Yetkili servislerinde özellikle bu motorun lastiklerini powerpure 110 * 70 * 12 olarak değiştirdiklerini söylediler. Çin malı lastiklere göre pahalı ama kesinlikle yol tutuş güvenlik anlamında çok başarılı. Yamahanın nasıl böyle bir facia yaşattığını anlayamadım.
    Yakıt ve performans anlamında bir değişiklik olmadı.
    Hazır konu açılmışken tekrar söyleyim, Kuru zeminde pek sıkıntı yaratmasada , üzerinde gelen maxxis lastiklerle kesinlikle ıslak zemine çıkmayın. Çok ciddi kazalar atlattım bilginize...

Yamaha D'elight
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=104656178. Arkadaslar suzuki adress enjeksiyonlu 113 cc 9 nw tork kilometrede 90 kurus yqkiyor pcx e rakip olarak suzuki 1 haftaya bayilerde olcak 14 jant olmasi yoltutusu ve hiz anlaminda tatminkar.. Altinda 20 kg alan var 5.2 litre ile 255 km. Yol katediyor 97 kg .. Scooter da 14 jqnt hem sehir ici hem uzun yol icin bir arti ..
     Yamaha D'elight

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_ozen0707 -- 17 Nisan 2015; 0:44:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_ozen0707

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=104656178. Arkadaslar suzuki adress enjeksiyonlu 113 cc 9 nw tork kilometrede 90 kurus yqkiyor pcx e rakip olarak suzuki 1 haftaya bayilerde olcak 14 jant olmasi yoltutusu ve hiz anlaminda tatminkar.. Altinda 20 kg alan var 5.2 litre ile 255 km. Yol katediyor 97 kg .. Scooter da 14 jqnt hem sehir ici hem uzun yol icin bir arti ..
    :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stiperformance -- 22 Nisan 2015; 20:52:42 >
  • quote:

:)

14 jant varken hocam kucuk teker scooter almak mqntikli diil cidden :))

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.