Şimdi Ara

Yamaha D'elight (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
203
Cevap
4
Favori
51.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murat_ozen0707

quote:

Orijinalden alıntı: stiperformance

:)

14 jant varken hocam kucuk teker scooter almak mqntikli diil cidden :))

Scooter alırken sadece jant ölçüsüne göre motor arıyorsan daha uygun fiyatlı 16 inç jantlı motosiklet önerebilirim...Ayrıca şu an kullandığım scooter jant 12inç fakat genişlik 110 . bu rakam senin bahsettiğin 16 inçte 80 lerde. Jantın boyutu tabi ki önemli ama taban genişliği yol tutuştaki en önemli etken.. Eğer alacaksan bunları daha detaylı araştırmanı tavsiye ederim.

Jantın çapı büyüdükçe motosikletin hakimiyeti artmaktadır
    Lastiğin et kalınlığı arttıkça yol tutuşu azalır. Konfor yükselir.
    Lastiğin kalınlığı azaldıkça yol tutuşu artar. Konfor azalır.
    Lastiğin geniş olması daha fazla temas yüzeyi demektir. Yol tutuşu artar.
    Özellikle uzun yol için yapılan motorlardaki en önemli kıstas lastiğin genişliğidir. Bu dikkatimizi hep çekmiştir.

Bu konuda başka konuşmak istemiyorum. Çünkü konu D'elight için açıldı. Konunun dışına taşımayalım. Jant ile ilgili konular mevcut orda görüşlerimizi paylaşabiliriz.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stiperformance -- 22 Nisan 2015; 23:58:58 >

• quote:

quote:

quote:

Scooter alırken sadece jant ölçüsüne göre motor arıyorsan daha uygun fiyatlı 16 inç jantlı motosiklet önerebilirim...Ayrıca şu an kullandığım scooter jant 12inç fakat genişlik 110 . bu rakam senin bahsettiğin 16 inçte 80 lerde. Jantın boyutu tabi ki önemli ama taban genişliği yol tutuştaki en önemli etken.. Eğer alacaksan bunları daha detaylı araştırmanı tavsiye ederim.

Özellikle uzun yol için yapılan motorlardaki en önemli kıstas lastiğin genişliğidir. Bu dikkatimizi hep çekmiştir.

Bu konuda başka konuşmak istemiyorum. Çünkü konu D'elight için açıldı. Konunun dışına taşımayalım. Jant ile ilgili konular mevcut orda görüşlerimizi paylaşabiliriz.

Teşekkürler...

ben bu dolma tekerlim scooterlardan kullandım honda spacy suzukilerin ant ler olsun yamahanın olsun benim honda c100 cub serileri daha rahat geldi taki ve honda pcx 125 ve suzuki brugman kullanana dek ... benim tavsiyem 14 jant civarı ıdeail pcx cok konforlu yol tutusu süper.. kullanılan süspansiyonda önemli artı sele genişligi.. tümseklerde bile sürtme sorunu oluyor dolma tekerlerde .. ben sadece kücük sekment hacımli motorlar için diorum büyük motorlarda teker kalınlıgı konforda etkili seyahat motorlarda olsun... kucuk sekmentler cok farklı bişey cok ta teoriye kapılmayın bu kucuk caplılarda arkadasın dedi gibi ... ..not: eger inanmayan varsa küçük cc lerde 14 jant ve dolma teker motorun ikisini denesin ve ne kadar haklı oldumu bu konuda görmesini isterim... amacım burda bir motoru veya markayı kötülemek diil kücük hacımli scooterlarda size yasadım tecrübeleri aktarmakti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_ozen0707 -- 23 Nisan 2015; 20:11:51 >

• Orijinalden alıntı: murat_ozen0707

Teşekkürler...

ben bu dolma tekerlim scooterlardan kullandım honda spacy suzukilerin ant ler olsun benim honda c100 cub serileri daha rahat geldi taki ve honda pcx 125 kullanana dek ... benim tavsiyem 14 jant civarı ıdeail pcx cok konforlu motor.. kullanılan süspansiyonda önemli artı sele genişligi.. tümseklerde bile sürtme sorunu oluyor dolma tekerlerde .. ben sadece kücük sekment hacımli motorlar için diorum büyük motorlarda teker kalınlıgı konforda etkili seyahat motorlarda olsun... kucuk sekmentler cok farklı bişey cok ta teoriye kapılmayın bu kucuk caplılarda arkadasın dedi gibi ... ..
    [/quote

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_ozen0707 -- 23 Nisan 2015; 20:10:59 >

• güzel
  • Merhabalar bende motor almak istiyorum bütçrme uygun hemde bayanın rahatlıkla kullanabilceği. Yedek parça da sorun yaşamak istemiyorum. Asya nostalji düşündüm ama şimdi de bi arkadaşım yamaha tavsiye etti? Öneriiz var mıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dlkgbt kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Şu an Yamaha D'elight kullanıyorum. Bir önceki motorum asya nostalji serisiydi..
    Kullanım anlamında gidon şekli asyada daha chooper tarzı. Kuvvet olarak birbirlerine yakınlar , yakıt olarak büyük fark var. D'elightın kontrolü daha rahat. 98 Kg. motor ağırlığı.. Çok minyon bir yapınız yoksa rahatlıkla arka ayak üzerine kaldırıp indirebilirsiniz.

Ancak hem fiyatı uygun olsun , az yaksın , tam bayan motoru olsun derseniz. Kalite anlamında Yamahanın altı olsun , asyanın muadili olsun derseniz. ST max viva80 ler var. Tipik bayan motorudur. Pembe , turkuaz , çiçekli desenli drenajları vardır.

Ayrıca tavsiyem almadan önce kriterlerinizi belirlemeniz. Sağlamlık , fiyat , yakış , görüntü vs. gibi..
    O zaman daha yararlı tavsiyeler çıkacaktır...
  • Motor için kaliteli bir incelemeyihttps://www.youtube.com/watch?v=eNJ5sDciwQs adresinden izleyebilirsiniz arkadaşlar.

Faydalanacağınızı düşünüyorum ;)
  • Arkadaşlar,
    bu cuma Konya'dan Silifke'ye gitmeyi düşünüyorum.
    parkur 280 km. virajı bol bir yol. Önerileriniz varsa yazabilir misiniz?
  • Selam delight mı honda spacy alpha mı? Hangisini önerirsiniz
    ? Ya da tvs scoty pep plus s mı delight kı?
    Pep plus 3290 kredi kartına 9 taksite veriyorlar?

• refree78 R kullanıcısına yanıt
    Valla bu sayfada sordun diye değil gerçekten yamaha hepsinden üstün. spacy tam bir kurye motoru. hiç tavsiye etmem.
  • D'elight süper bir motor kalite akıyor fakat biraz tuzlu
  • Bu hafta sonu D'elight ile Konya'dan Silifke'ye 280 km lik yola gittim ve geldim toplamda 560 km çok keyifli seyahat ettim. hava yaklaşık olarak 35-36 derece olmasına ve deniz seviyesinden 2000 rakıma çıkıp 1100 rakıma tekrar inmeme rağmen motorda hiç tekleme olmadı. gidişte 5 seferde 1,5 saat mola ve dönüşte 3 seferde 30 dakika mola verdim. gidiş sürem sadece yol 4,5 saat dönüş sürem de 4 saat oldu. toplam 70 tl benzin parası verdim. harika bir seyahatti.
  • Merhabalar ben bu motoru almak istiyorum fakat performansi ne kadar yeterli ben cogu zaman 2 kisi surucem motoru rahat seri kalkarmi motor yoksa yigilirmi kalkana kadar ben 60 kg artci75kg :135 kg
    Motorun 114 cc olmasi biraz kotu olmus bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Furak07 F kullanıcısına yanıt
    iki kişi zorlanmazsınız ama çok seri olmasını beklemeyin. ben çok nadir 80+83 kg binip 13 km kullanıyorum hiç zorluk çekmiyorum. hız 80 km ye kadar çıkıyor.
  • halitalkan kullanıcısına yanıt
    bende nmaxten malesef zamlar dolayısıyla delıgth dusurcem hedefı,sızın boy kg nedır,lastıklerın kalıtesı ve ebadı olarak yasadıklarınızı acarmısın kullancıısı olarakbuyuk lastık avatnajı ıle suzukı address ve kymco agılıty cıty 125 var aklımda,ama 2.plandalar.
  • Crauls kullanıcısına yanıt
    BEN 178 BOYUNDA VE 80 KG AĞIRLIKTAYIM. HİÇBİR PROBLEM YAŞAMIYORUM. 90/90/12 LASTİKLER. ÜZERİNDEKİ LASTİKLERLE KULLANIYORUM. AMA PROBLEMLİ. SUYU GÖRÜNDE SÖRFE BAŞLIYOR. TAM EBAT LASTİK BULMAK BİRAZ ZOR. MİCHELİN LASTİK İSTİYORUM. SUZUKİ ADRESS DE GÜZEL AMA BİRAZ TİPSİZ AÇIKÇASI. KESİNLİKLE İKİNCİ EL BİR DELİGHT ÖNERİRİM. SIFIRI ÇOK PAHALANDI. ÇOK GÜZEL İKİNCİ ELLER VAR.
  • Merhaba arkadaşlar bende bugün Delight ımı aldım kahverengi
    2014 model sıfır 5900TL 9 taksit
    2016 modellerin fiyatı artıcak dedi sorduğum bütün bayiler
    bende 2014 falan demedim sıfır sıfırdır dedim aldım gitti
  • Hocam gecmiş sayfalarda vespa tarzi aynanız ve paspas gördüm motorunuzda hoş olmuş nereden alabiliriz internet üzerinden , birde bende rüzgarlık taktırmayı düşünüyorum GİVİ ve kendi orjinal rüzgarlığı arasında kaldım givi biraz kaba gibi ama büyük işe yarar kendi kısa rüzgarlığı ise yarıyormu yoksa sadece göstermelik mi?

• war3z kullanıcısına yanıt
    hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız suruslerınız olsun =) foto isteriz
  • Bu gidişle motor olacak 10bin lira yine alamayacağız arkadaş zam üstüne zam...

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.