Şimdi Ara

Yamaha D'elight (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
4
Favori
51.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlginize teşekkürler.

G.O.Paşa bayiine gidip test ettim. 2 kişi olmamıza rağmen yol tutuşu, süspansiyonu, çekişi yeterli geldi. Kendi orjinal lastikleri ıslak zeminde kaydığı için test motoruna michelin powerpure model lastik takmışlar.

Alacak arkadaşlara tahmini maliyet:
    D'elight : 4850 TL (axcess'e farksız 5 taksit. Nakitte 100 TL hediye çeki.
    Michelin lastik: çifti 210 TL
    Trafik sigorta : 220 TL
    Ruhsat (siz çıkarırsanız) 160 TL
    Plaka : 15 TL
    Toplam : yakl. 5500 TL

+
    Yan koruma demirleri: 250 TL
    Komple aksesuar seti : 1500 TL
    Kasko : 2500 TL
  • dhkn kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar yarın bu motoru alma nıyetındeyım.Yalnız bayıye daha ugrayıp test edemedım..sorum olacak kullanıcılara..yarım kask alırsak sele altına sığarmı kuçuk gozukuyor da sele altı?
  • Yarım kask sığmıyor galiba, top case alınmalı. Kasko fiyatları anlamsız derecede kol. Ben 40,000 TL lık arabama 600TL yaptırabiliyorken 5000tl lık scootera 2500 Tl kasko çıkması yaptırmayın demek, başka bir şey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Yarım kask sığmıyor galiba, top case alınmalı. Kasko fiyatları anlamsız derecede kol. Ben 40,000 TL lık arabama 600TL yaptırabiliyorken 5000tl lık scootera 2500 Tl kasko çıkması yaptırmayın demek, başka bir şey değil.
    Koltuk altına en ufağından yarım kask belki sığar. o da belki diyorum. Genişlik ve uzunlukta sorun yok, yükseklik sorunu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moradalpay

arkadaşlar yarın bu motoru alma nıyetındeyım.Yalnız bayıye daha ugrayıp test edemedım..sorum olacak kullanıcılara..yarım kask alırsak sele altına sığarmı kuçuk gozukuyor da sele altı?

Sele altı gayet geniş , benzin deposuda önde olduğundan ferah kalmış.Ben ekstra bagaj almayı düşünüyordum vazgeçtim. Yükseklik biraz koltuğun altından dolayı sıkıntı yaratabiliyor. Fakat bende noxun yarım kaskı var o sığıyor. Ayrıca selenin ön tarafında kask kayışından kilitleyebileceğin çıkıntılar yapmışlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhkn

İlginize teşekkürler.

G.O.Paşa bayiine gidip test ettim. 2 kişi olmamıza rağmen yol tutuşu, süspansiyonu, çekişi yeterli geldi. Kendi orjinal lastikleri ıslak zeminde kaydığı için test motoruna michelin powerpure model lastik takmışlar.

Evet bir kaç kişiden daha duydum ıslak zeminde kaydırdığını. Peki alternatif olarak düşünülebilecek lastik powerpure muymuş. Bilgi verdilermi ayrıca D'elight için lastik anlamında önerisi olan arkadaş var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephisto26

sizden de 2500-3000 civarı commuter tarzı bir motorsiklet önerisi alabilir miyim güvenilir şekli düzgün kaliteli kendini ispatlamış bir motor önerebilirseniz memnun olurum

Scooter harici ilgim dışı ama nacizane fikrim ybr125 veya rtr125 olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

quote:

Orijinalden alıntı: mephisto26

sizden de 2500-3000 civarı commuter tarzı bir motorsiklet önerisi alabilir miyim güvenilir şekli düzgün kaliteli kendini ispatlamış bir motor önerebilirseniz memnun olurum

Scooter harici ilgim dışı ama nacizane fikrim ybr125 veya rtr125 olabilir.

Alıntıları Göster
    sele altına yarım kask sığıyor, ama tam kask sığmıyor. ben kızıltoprak taki bayiden aldım, davut diye bir arkadaşımız var orda, dünyanın en tatlı insanı. o dönemde vespa almayı planlıyordum, tatlı dili, sattığı ürüne olan hakimiyeti ve dürüstlüğüyle beni o anda yamaha sahibi yaptı. bununla birlikte bir aydır kendisinin başının etini yiyorum, ama bana bir türlü r125 getiremedi. her an ninja 300e aklım kayabilir bu yüzden.

Islak zeminde kayma mevzunu çok tecrübe edemedim, çünkü yağmurda çıkarmıyorum. kasko fiyatı olarak anadolu sigortadan 1600TL fiyat aldım, ama bana da çok geldiği için yaptırmadım. kapalı otopark dışında bi yere bırakmak zorundaysam mutlaka bi yerlere kitlemeye çalışarak çalınma riskiyle başetmeye çalışıyorum. 1000km bakımı 50TL tuttu, kızıltoprakta yaptırdım yine. servis konusunda yardımcı olan arkadaş da(gökhan) gayet ilgiliydi, ben bir sorun yaşamadım.

• quote:

İlginize teşekkürler.

Alacak arkadaşlara tahmini maliyet:
    D'elight : 4850 TL (axcess'e farksız 5 taksit. Nakitte 100 TL hediye çeki.
    Michelin lastik: çifti 210 TL
    Trafik sigorta : 220 TL
    Ruhsat (siz çıkarırsanız) 160 TL
    Plaka : 15 TL
    Toplam : yakl. 5500 TL

+
    Yan koruma demirleri: 250 TL
    Komple aksesuar seti : 1500 TL
    Kasko : 2500 TL
    Honda pcx almaya niyetliyken Yamaha delight aldım. Sonuçta ev iş arası 8-10 km yol yapacağım. Benim için düşük hacimli bir scooter yeterli olacaktı. Dolayısıyla fazladan 2000 tl vermek istemedim.
    400km'ye yaklaştım. Motor çok keyifli. Gerçekten dedikleri gibi özellikle şehir içinde insanın eli ayağı oluyor. Çok pratik. Geçenlerde bankada işimi vardı, önüne park ettim. Arabayla gitsem park yeri arayacaktım. Kendimi tuhaf hissettim doğrusu.
    Yağmurda ben de binmiyorum. Islak zemin için yorum yapamayacağım. Sonuçta küçük tekerler he zaman dezavantajlı. Kesinlikle dikkatli olmak gerekiyor.
    Yarım kask kullanıyorum. Koltuk altındaki bagaja çok rahat sığıyor. Yanında yer bile kalıyor. Benzin deposunun yerini de çok beğendim.
    Kontak anahtarı çok işlevsel. Motoru elektriği açıyor, seleyi açıyor, benzin depo kapağını açıyor, direksiyonu kilitleyip açıyor.
    Yakıt konusunda şunları söyleyebilirim. depoyu doldurduktan sonra ibre kırmızı çizginin altına inince benzin aldım. 3.9 lt aldı. (Kitapçığında 4.4 lt yazıyor) 160 km yol yaptım. Yani yaklaşık 1 lt ile 40 km yol yapmışım. o da 100 km'de 2.5 lt yapıyor. Rodaj sonrasın bu değerlerin daha da iyi olacağı söyleniyor.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Umarım faydalı olur.
    Herkese kazasız keyifli sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dt.erdenay

Islak zeminde kayma mevzunu çok tecrübe edemedim, çünkü yağmurda çıkarmıyorum. kasko fiyatı olarak anadolu sigortadan 1600TL fiyat aldım, ama bana da çok geldiği için yaptırmadım. kapalı otopark dışında bi yere bırakmak zorundaysam mutlaka bi yerlere kitlemeye çalışarak çalınma riskiyle başetmeye çalışıyorum. 1000km bakımı 50TL tuttu, kızıltoprakta yaptırdım yine. servis konusunda yardımcı olan arkadaş da(gökhan) gayet ilgiliydi, ben bir sorun yaşamadım.

Selam dt.erdenay

Özellikle sormak istediğim servisi hangi yağı önerdi. ( Kaç - kaç ) Yaz veya kış ile ilgili mevsimsel farklı bir yağ önerdimi. Ayrıca filtre temizliğimi oldu yoksa değiştirdilermi. Ekstra yakıt veya yağ katkısı veya 1000km. den sonra özellikle dikkat etmen gereken herangi bir bilgi paylaştımı ?
    Bizimde 1000 km. bakımları yaklaşıyor. D'elight için bakım konusunu biraz daha detaylı anlatırsan sevinirim. Bilinçli gidelim servise

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: stiperformance

quote:

İlginize teşekkürler.

Evet bir kaç kişiden daha duydum ıslak zeminde kaydırdığını. Peki alternatif olarak düşünülebilecek lastik powerpure muymuş. Bilgi verdilermi ayrıca D'elight için lastik anlamında önerisi olan arkadaş var mıdır ?

G.O.Paşa-Rami servisi Kardeş motor Michelin Powerpure tavsiye etti. Kendi kullandıklarına takmışlar, yağmurda hiç kaymıyormuş.

• quote:

quote:

quote:

İlginize teşekkürler.

G.O.Paşa-Rami servisi Kardeş motor Michelin Powerpure tavsiye etti. Kendi kullandıklarına takmışlar, yağmurda hiç kaymıyormuş.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar,

Delight için GIVI marka orjinal ön cam aldım. Fiyat 325 TL ancak kalite ben varım diye bağırıyor ve çok şık durdu.
     Yamaha D'elight Yamaha D'elight Yamaha D'elight

• quote:

Arkadaşlar,

Delight için GIVI marka orjinal ön cam aldım. Fiyat 325 TL ancak kalite ben varım diye bağırıyor ve çok şık durdu.

Kasasız belasız iyi günlerde kullan. Ben benzin kapağı dışında krom set aldım ön ve arka tamponlar dahil aksesuar motoru çok değiştiriyor. Ön camda kararsız kaldım. Sanki havasını bozar gibi düşündüm. Ancak güzel durmuş. Bir süre kullandıktan sonra işlevsel olarak tecrübelerini yazarsan sevinirim. Benim çok nadirde olsa Alaçatı - İzmir arası gitmem gerekebiliyor. O yüzden deneyimlerini bekliyorum. Ayrıca yeni gördüğüm D'elight aksesuarlarından artçı için sırt yaslama arkalığı çıkmış. Onu düşünüyorum şu aralar...
  • quote:

quote:

Arkadaşlar,

Kasasız belasız iyi günlerde kullan. Ben benzin kapağı dışında krom set aldım ön ve arka tamponlar dahil aksesuar motoru çok değiştiriyor. Ön camda kararsız kaldım. Sanki havasını bozar gibi düşündüm. Ancak güzel durmuş. Bir süre kullandıktan sonra işlevsel olarak tecrübelerini yazarsan sevinirim. Benim çok nadirde olsa Alaçatı - İzmir arası gitmem gerekebiliyor. O yüzden deneyimlerini bekliyorum. Ayrıca yeni gördüğüm D'elight aksesuarlarından artçı için sırt yaslama arkalığı çıkmış. Onu düşünüyorum şu aralar...

Alıntıları Göster
    yağ konusunu ben servise bıraktım, bana bişey sormadılar, ben de bişey söylemedim :)
    servise kızıltoprakta bayinin yanında girdi. 50TL ödedim.

• quote:

quote:

Arkadaşlar,

Çok teşekkürler.

Bende o tarz aksesuarları takmayı düşünüyorum.

• @Herkese merhaba,

2013 Agustos sonlarina dogru Kanuni PONY (50 cc) aldim. Ilk motorum olacagi icin, hem ehliyet sinavina kadar biraz pratik yapmak hem de biraz olsun acemiligi bu motor ile gidermekti. Ancak, henuz 650 km olmasina ragmen 5 kez buji, 1 kez de karburator degisti. bana mi denk geldi bu kotu tarafi anlamadim ama hala da sorun cikarmakta...

Simdi, oncelikle bu motorsikletten kurtulmak durumundayim. Sonra, yeni bir scooter alacagim. Ancak, marka ve model konusunda kararsizim. Aslinda Yamaha ve Honda almak isterim ama butcem su an icin maksimum 3000 TL verebilecek durumda. Bunun disinda KUBA, RKS, STMAX gibi motor markalari var.

- KUBA'nin scooterlarina baktim, hosuma gitmedi. Cok erkek isi ve kaba

- RKS'nin RY18 modeli var. Servisteki ustam tavsiye etmedi.

- STMAX'in VIVA 80 modeli var. 80 cc ve cidden cok hizli gidiyor. Bugun bindim. PONY ile arasinda 30 cc olmasina ragmen hosuma gitti. Ama, topcase yeri yok ve renkleri begenmedim. Ama zorda kalirsam alabilirim :/ (Ilk kez gordugum bir marka)

- HONDA Fizzy bana uygun ama 4090 TL fiyat koymuslar. Beni cok zorlar gibi.

- YAMAHA D'elight, gercekten cok guzel bir motor ama 4500 TL. Biraz imkansiz gibi..

- SYM'in Jet 4 (4600 TL), Mio 100 (5900 TL), Fiddle II 125, Orbit II 125 (3875 TL. - en alinabilir bu herhalde). Ne bu arkadas? Honda ve Yamaha'dan daha pahali. Hatta Vespa'dan... Anlamadim? Ama scooterlar cok guzel gercekten de...

Alacagim motoru, sadece Ayvalik icinde ve cevresinde kullanacagim. Gidebilecegim en uzak mesafe 45 km olur. Bu durumu gozonune alirsak, hangi marka ve model tavsiyeleriniz olur? Sorun cikartmayacak, eli yuzu duzgun, bir bayanin kullanabilecegi turden bir scooter ariyorum. Bu konu hakkinda yardimci olacak arkadaslara (ACILDIR) simdiden cok tesekkur ederim ve cok minnettar olacagim..

Herkese kazasiz ve keyifli surusler dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDCORALDIVER -- 7 Mayıs 2014; 2:48:17 >

• REDCORALDIVER kullanıcısına yanıt
    Size en uygun yamaha delight ama fiyatı gerçekten çok pahalı. bu durumda sym fiddle2 tavsiye ederim. Ayvalıkta servisi de var, sorun yaşamazsınız ama üzerine oturup bir denemeniz lazım boyunuza göre sele yüksek kalabilir.
    Sym fiddle 4300+ plaka sigorta 600= 4900 tl. arkaya birde topcase kappa 35 onunda fiyatı 200 tl. motor geldi size 5100 e

Bunun yerine 2.el temiz bişey almaya çalışın.( d'elight veya fiddle ). tercihinizi çevre illerden yana kullanın. sonuçta sizin oralarda bu motorlar, büyük şehirlerde ki

kadar yorulmuş olmaz. honda fizzye gelirsek tipsizliklik abidesi ! Çinlilerden ise uzak durun scooterden soğursunuz. ( Kullandığınızda çinli ) hakkınızda hayırlısı olsun.
  • stompanato kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bugun YAMAHA D'elight'a baktim. Gercekten de lokum :) Herhalde bunu alacagim. 4800 TL dedi ama, bir arkadas tanidik cikti bayiyi. Belki biraz daha iner. Elimden geleni yapacagim dedi. Siz ne dusunuyorsunuz bu motor hakkinda?

HONDA'nin Cin oldugunu bilmiyordum. :/

Cevap icin tesekkur ederim.
    Aynı birebir mesajları hem forum'a yazıyorsunuz, hem de özelden kopyala yapıştır yolluyorsunuz. Bu davranışınızın sebebi nedir anlayamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhkn -- 10 Mayıs 2014; 8:04:16 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.