Şimdi Ara

Yamaha D'elight (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
4
Favori
51.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuba xcg 150 hakkında bilginiz var mı almayı düşünüyorum fiyatından ve kullananların olumlu yorumlarından dolayı , sizin görüşünüz nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephisto26

Kuba xcg 150 hakkında bilginiz var mı almayı düşünüyorum fiyatından ve kullananların olumlu yorumlarından dolayı , sizin görüşünüz nedir

Benim fikrimi sormuşsunuz teşekkür ederim.

Çin malı markalar satın alınabirlilik bakımından kolay ulaşılabilir. ama ben aldığım malın satış sonrası

Verilen hizmet ve malın dayanıklılık kısmına odaklanırım. eğer ki cebimdeki para japon almaya yetmiyorsa 6 ay daha sabreder.

Yine japona yönelirim. marka fanatiği değilim hayatımda hiç bir şeyin fanatiğide değilim. ama iş kalite konusuna geldiğinde kaliteyi ucuza alınmayacağını

Biliyorum. sabredin aceleye getirmeyin yamaha veya honda markalarının modellerine yönelin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: stompanato

quote:

Kuba xcg 150 hakkında bilginiz var mı almayı düşünüyorum fiyatından ve kullananların olumlu yorumlarından dolayı , sizin görüşünüz nedir

Çin malı markalar satın alınabirlilik bakımından kolay ulaşılabilir. ama ben aldığım malın satış sonrası

Verilen hizmet ve malın dayanıklılık kısmına odaklanırım. eğer ki cebimdeki para japon almaya yetmiyorsa 6 ay daha sabreder.

Yine japona yönelirim. marka fanatiği değilim hayatımda hiç bir şeyin fanatiğide değilim. ama iş kalite konusuna geldiğinde kaliteyi ucuza alınmayacağını

Biliyorum. sabredin aceleye getirmeyin yamaha veya honda markalarının modellerine yönelin...

teşekkür ederim oldukça aydınlatıcı ve yol gösterici bir açıklama.

• quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim oldukça aydınlatıcı ve yol gösterici bir açıklama.

Rica ederim. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

• Arkadaşlar merhabalar, bu motorun tüketim verileri nedir acaba? Depo kapasitesi olan 4.4 litre ile ş. İçinde 150 km gider mi mesela?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakallıyan

Arkadaşlar merhabalar, bu motorun tüketim verileri nedir acaba? Depo kapasitesi olan 4.4 litre ile ş. İçinde 150 km gider mi mesela?

fazlasını bile yapar diye düşünüyorum.
  • cnr.kh kullanıcısına yanıt
    Benim işim ile evim arası tam motorluk aslında, hem 120 tl otopark parası verip hem de 200 mt. yürüyeceğime ufak bi motor alayım dedim. Daha önce bi tecrubem yok hatta A2 ehliyetimi de yeni alacağım. Boyum 1.77, acemiliğimi atmak, gündelik işlerimi ekonomik olarak yapmak için bir motor arıyorum. Sizce D'elight benim için iyi bir seçim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakallıyan -- 29 Eylül 2013; 20:41:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrb arkdaşlar nisan ayında bsw mi verip xenter almıştım evet çok güzel ama ş.içi için biraz büyük geçen hafta d'elight modelini görünce bayıldımk hem klasik görünüm
    hemde yakıt yönünden cimriliği tam şehir içi için ideal.duyduğum kadarıylada 20 lira benzinle 160 km gidiyor.bugun denizlide ki bayiye gidip motorları değiştirdim xenter ı verip yerine d'elight modelini aldım yarın plaka işlemlerinden sonra teslim alıcam inşallah.herkese kazasız belasız günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: elzo

mrb arkdaşlar nisan ayında bsw mi verip xenter almıştım evet çok güzel ama ş.içi için biraz büyük geçen hafta d'elight modelini görünce bayıldımk hem klasik görünüm
    hemde yakıt yönünden cimriliği tam şehir içi için ideal.duyduğum kadarıylada 20 lira benzinle 160 km gidiyor.bugun denizlide ki bayiye gidip motorları değiştirdim xenter ı verip yerine d'elight modelini aldım yarın plaka işlemlerinden sonra teslim alıcam inşallah.herkese kazasız belasız günler

Bende ( görsel anlamda )xenterı çok beğeniyorum.

Neden internet üzerinden satışa sunmadınız ? bayiye verip çok zarar etmişinizdir.

Peki xenterı kullanmış biri olarak az bir detay verirmisin ?

1-Benzin deposu kaç litre alıyor kaç km gidiyor ?

2-Ara hızlanmaları 2 kişi için yeterlimidir sollamarda vs ?

3-En beğendiğiniz yanı ve en beğenmediğiniz yanı ne oldu ?

Cevaplarsanız memnun olurum. teşekkür ederim.

Sizinde yeni scooterınız hayırlı olsun tekeriniz düz bassın... ( D'elight çok şirin ve sevimli bir scooter )

• sele biraz alçak uzun boylular için sıkıntı olabilir. ben de bir ara düşündüm ama sonra baktım hakikaten küçük.
  • Kendime motor bakarken bu konu ile karşılaştım, ama konunun aynısı "stompanato" arkadaşın kelimesi kelimesine 1 nisan 2013 tarihinde motorsikletle ilgili bir forumda şimdi sormak istediğim stompanato'ya hocam siz firma yetkilisi misiniz ?yada reklam amaçlımı konuyu açtınız bunları sormamın nedeni bu model hakkında bilgi almak istemem ama bunu tarafsız bir şekilde yapan arkadaşlardan almak istememyoksa bayiye gider sorarım,konu kelimesi kelimesine aynı olunca bir soğuma oldu bende aynı kişi olsanız diğer forumdaki ile neden kelimesi kelimesine 5 ay sonra aynı konuyu açtınız anlam veremiyorum ve amacınızı sormak istiyorum ne yapmaya çalışıyorsunuz ?
    konuda bahsettiğim forum ve konu www.motosiklet.net/forum/scooter-maxi-scooter/121471-yamaha-d'elight-amator-inceleme.html

• Bende test sürüşüne çıkmıştım bu motorla çok hoşuma gitmişti,performansı,frenlemesi hacmine ve klasmanına göre gayet yeterli.

Vespa'ya tonla para vermeye hiç gerek yok Yamaha çok güzel bir motosiklet yapmış.
  • cemil88 C kullanıcısına yanıt
    Firma yetkili değilim !
    Bu konuyu açmamın sebebi, scooter araştırıyordum. beğendim gidip test ettim. fakat bana uygun olmadığına kanaat getirdim.

Ama bu scooteri beğenen fakat test edememiş arkadaşlara bir nebze olsun yardımcı olmak adına açtım.

Soğuyacak bişey yok. aksine bu forumu bilmeyen insanların üyesi olduğum diğer popiliritesi yüksek olan motosiklet.net de paylaştım.

Aksine bunun sizi rahatsız değil. mutlu etmesi lazım. bayiilere gittiğinizde altınıza test makinası vermiyor malesef.

Kullandığım scooterıda yazıyım hondanın pcx modeli...
  • quote:

quote:

Butce sorunu var yoksa onerdiginiz motor cok ideal gerçekten bütçe de sorun olmasa honda pcx i tek gecerim zaten deneme firsatim da oldu cok güzel bir alet.
    Onerebileceginiz 5 bin civarında baska bir scooter var mı

Peki o zaman size önerebileceğim bir scooter var.

Sym symphony 125 cc 4 zamanlı tek silindirli 8.8 hp ( Çok şık makina 16. inç teker çapı size, bizim berbat yollarımızda max konfor sağlıycaktır )

Fiyatı 4.767 tl. ( Başlangıç için ideal bir scooter )

http://www.sym-tr.com/urun/symphony-sr-125/ İncelemeniz için linkini kopyaladım...

Dip not. Honda tr malesef bize paket motoru yolladığı için fizzy ve spacy gibi, ben bunları kişisel kullanımlar için şık bulmuyorum. ama pcx te ise durum farklı, fakat hondanın pcx ten başka sh 300 serisi varki oda vergiye takılıyor kısaca küçük hacimde 0 km scooterı yok ve tr getirmiyor. halbuki yurt dışında honda vision 110 honda sh 125/150 serileri var fakat honda bizim ülkemizi pazar bakımından kaale almadığı için durum böyle kısıtlanıyor. ps 150i ise üretimi durmuş bir scooterdır. üretimi durmuş bir motorunda sıfır olarak asla almam.
     Yamaha D'elight Yamaha D'elight

Yamaha Delight araştırırken bu topic'i okudum ve yazınız üzerine Sym Symphony'ye de bir baktım, sonuçta geçtiğimiz hafta füme bir symphony aldım.
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kambochian

quote:

quote:

Butce sorunu var yoksa onerdiginiz motor cok ideal gerçekten bütçe de sorun olmasa honda pcx i tek gecerim zaten deneme firsatim da oldu cok güzel bir alet.
    Onerebileceginiz 5 bin civarında baska bir scooter var mı

Peki o zaman size önerebileceğim bir scooter var.

Sym symphony 125 cc 4 zamanlı tek silindirli 8.8 hp ( Çok şık makina 16. inç teker çapı size, bizim berbat yollarımızda max konfor sağlıycaktır )

Fiyatı 4.767 tl. ( Başlangıç için ideal bir scooter )

http://www.sym-tr.com/urun/symphony-sr-125/ İncelemeniz için linkini kopyaladım...

Dip not. Honda tr malesef bize paket motoru yolladığı için fizzy ve spacy gibi, ben bunları kişisel kullanımlar için şık bulmuyorum. ama pcx te ise durum farklı, fakat hondanın pcx ten başka sh 300 serisi varki oda vergiye takılıyor kısaca küçük hacimde 0 km scooterı yok ve tr getirmiyor. halbuki yurt dışında honda vision 110 honda sh 125/150 serileri var fakat honda bizim ülkemizi pazar bakımından kaale almadığı için durum böyle kısıtlanıyor. ps 150i ise üretimi durmuş bir scooterdır. üretimi durmuş bir motorunda sıfır olarak asla almam.
     Yamaha D'elight Yamaha D'elight

Yamaha Delight araştırırken bu topic'i okudum ve yazınız üzerine Sym Symphony'ye de bir baktım, sonuçta geçtiğimiz hafta füme bir symphony aldım.
    Teşekkürler.

Çok şık bir scooter.
    Kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• internetten satışa sundum ama çıkmadı bir süre bende bayiye verdim.birde exenterla kaza yaptım büyük teker olmasına ragmen kayıp düşmüştüm o yüzden exenterdan soğumuştum birde ş.içinde gerçekten xenter bana biraz fazla geldi diyebilirim güç ve hızlanma açısından.bayiye verince evet bizim bws arada kaynamış gibi oldu :( ama şimdiki motorumu çok seviyorum Akvaryumcu olarak plakamıda aldım 20 akv .. şeklinde siyah reng tercih ettim şu an 840 km d'elight ım şimdilik memnum. bir an önce yaz gelsin istiyorum çünkü soğukta tadı çıkmıyor.
  • Sym Yamaha kadar kaliteli midir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elzo E kullanıcısına yanıt
    Yamaha görsel açıdan honda dan çok daha yakışıklı motorları var.
    Xenter'a bayılıyorum. fakat nasıl olduysa şartlar diyiyim, pcx aldım ve çok memnunum.
    Fakat altını çiziyorum. servis kalitesi honda gibi olsa yedek parça vs hiç durmam yamaha ya geçerim.
    Honda da dizaynırlar görme özürlü
  • tunewiki kullanıcısına yanıt
    Kalite bakımından japonlar bir tık öndeler.
  • bende yaklaşık 10 gün önce bir yamaha d'elight aldım. depo kaç lt dikkat etmedim ama, 20TL'ye doldu. Yaklaşık 90km yol yaptım ve ibre yarıya yaklaştı, kullanıcı önerilerine dikkat ederek hiç saatte 50km üzerine çıkmadım. arka fren güvensizliği konusunda diğer arkadaşlara katılıyorum, bence diğer bir eksisi de, aynaların arkayı göstermede bence yetersiz kalması (sanırım motorun genişliğini daha makul tutabilmek için çok dışarı doğru açılmamış)

artıları ise; çok pratik, sessiz çalışan ve yakıt tüketimi olarak makul olması. benim ilk motorum ve ilk motor tecrübem, kıyaslayabileceğim sadece sürücü kursunun uyduruk sınav motoruydu. ilk motor olarak iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.