Şimdi Ara

Yamaha D'elight (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
4
Favori
51.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: war3z

Hocam gecmiş sayfalarda vespa tarzi aynanız ve paspas gördüm motorunuzda hoş olmuş nereden alabiliriz internet üzerinden , birde bende rüzgarlık taktırmayı düşünüyorum GİVİ ve kendi orjinal rüzgarlığı arasında kaldım givi biraz kaba gibi ama büyük işe yarar kendi kısa rüzgarlığı ise yarıyormu yoksa sadece göstermelik mi?

Merhaba cevap biraz geç oldu. Konu uzun süre kapanınca tekrar dönüş yapmamıştım.
    Aynalar orjinal vespa aynası taktırdım. Burdaki tek sorun Delightta aynalardan biri ters paso vespa aynasının ikiside düz paso. Bu yüzden vespa aynasının birinin alt vida kısmını kesip ters pasolu uç kaynattırdım. Paspasıda kendim yaptım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stiperformance

Son durum bu...

Seleyı açık kahve tonlarında deri ile kaplattım. Buda motorun rengini biraz daha açtı.
    Orjinal plastik siyah aynalarını çıkarttım. ( Görüş açısı çok kötü ) Yelerine yuvarlak Vespa aynası taktım.
    Orjinal plastik elcik topuzlarının yerinde D'elight aksesuarı olan krom topuzları taktım.
    Komple ön arka koruyucu krom barlar taktırdım. Bunlardan D'elight orjinal aksesuarı.
    Yamaha servisinde Kappa marka arka çanta ve taşıyıcı takımını taktırdım.

Yamaha D'elight Yamaha D'elight Yamaha D'elight

merhaba hocam motor çok güzel bende yeni aldım ama kendi aynalarından hiç memnun değilim taktığınız vespa aynaları direk uyuyormu somunları tersmiş delightın ayrıca fiyatı ne kadar tşk ederim
    edit.daha önce aynı soru sorulmuş görmemişim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furniture78 -- 22 Şubat 2017; 23:21:48 >

• çok tatlı bir motor şu d'elight, söylemesi bile güzel. d'elight.

hafif klasik arabalarda olduğu gibi bi havası var. kahveye falan da benziyor. eve alıp sevesim geldi valla
  • Sene 2013 de 4binlerde olan motor şimdi 9.5bin

Nedir bu zamlanmanin sebebi arkadaşlar. Yoluncak kaz mi arıyorlar. Yoksa altin kaplama mi bunun motoru

• quote:

Orijinalden alıntı: cudjex

Sene 2013 de 4binlerde olan motor şimdi 9.5bin

Nedir bu zamlanmanin sebebi arkadaşlar. Yoluncak kaz mi arıyorlar. Yoksa altin kaplama mi bunun motoru

Dolar 2013'te kaç liraymış, şimdi kaç lira ona bak. 2013'ten beri enflasyon yüzde kaçmış ona bak. Sonra bir hesap yap.
  • Emre D kullanıcısına yanıt
    merak edip baktım. Eylül 2013 te yamaha delight fiyatı 4590TL = 1700 Euro (€/TL: 2.70)
    Mart 2017 delight fiyatı : 9450TL = 2400 Euro (€/TL: 3.93)

Fiyata döviz olarak bakıyorsak enflasyon hesabına gerek yok. Bu modele fazla zam yapıldığı (yaklaşık %40 kadar) çok açık. Döviz bazında 2.5 yılda %40 ciddi bir oran. Yamaha bu modeli Vespacık yapmaya çalışıyor belli ki. Ama aklı olan 1000TL daha koyar nmax alır. Küçücük scootera 9bin küsür veren sadece meraklısıdır herhalde.

Aynı tarihlerde yani Ekim 2013 de sym symphony almıştım 4400TL ye şimdiki fiyatı 6400TL. Euro bazında fark yok. Yamaha delightta niye böyle sormak lazım. Galiba siz yapmadınız bu hesabı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 28 Mart 2017; 22:59:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

merak edip baktım. Eylül 2013 te yamaha delight fiyatı 4590TL = 1700 Euro (€/TL: 2.70)

Fiyata döviz olarak bakıyorsak enflasyon hesabına gerek yok. Bu modele fazla zam yapıldığı (yaklaşık %40 kadar) çok açık. Döviz bazında 2.5 yılda %40 ciddi bir oran. Yamaha bu modeli Vespacık yapmaya çalışıyor belli ki. Ama aklı olan 1000TL daha koyar nmax alır. Küçücük scootera 9bin küsür veren sadece meraklısıdır herhalde.

Aynı tarihlerde yani Ekim 2013 de sym symphony almıştım 4400TL ye şimdiki fiyatı 6400TL. Euro bazında fark yok. Yamaha delightta niye böyle sormak lazım. Galiba siz yapmadınız bu hesabı.

Benim yerime cevap vermişsiniz teşekkür ederim.

• quote:

Döviz bazında bakıyorsanız enflasyona niye gerek yok? Birbiri yerine kullanılan şeyler değil ki.
    Ayrıca niye eurodan bakıyorsunuz? İthalatı euroyla mı yapıyoruz? Genelde dolarla yapılır.

4950 lira = 2500 dolar (1,98).
    9450 lira = 2617 dolar (3,61).

3,61'den hesaplayınca bile dolar olarak arada sadece 117 dolar fark oluyor. Bu zamların çoğunun 3,90'lara çıkınca fırsattan istifade edilerek yapıldığını unutmayalım. 3,90'dan hesaplarsak 2013'tekinden daha ucuza bile gelecek.
    Enflasyon ayarlaması yapmadan bile gördüğünüz gibi arada pek fark yok.
    2013'te parite 1,33 civarındaydı. Bugün 1,06-1,08'lerde. Yani sırf o yüzden yaklaşık yüzde 20 hatalı sonuca ulaştınız.

Ayrıca atladığınız bir şey var, o da yeni Delight'ın 125cc olması ve kasasının tamamen yenilenmesi. Eskisiyle aynı fiyat olacak hâli yoktu herhalde.

Aslında hiçbir şeye keyfi zam yapılmadı. Paramız inanılmaz değer kaybettiği için her şeye zam gelmeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre D -- 29 Mart 2017; 0:25:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

quote:

Döviz bazında bakıyorsanız enflasyona niye gerek yok? Birbiri yerine kullanılan şeyler değil ki.
    Ayrıca niye eurodan bakıyorsunuz? İthalatı euroyla mı yapıyoruz? Genelde dolarla yapılır.

4950 lira = 2500 dolar (1,98).
    9450 lira = 2617 dolar (3,61).

3,61'den hesaplayınca bile dolar olarak arada sadece 117 dolar fark oluyor. Bu zamların çoğunun 3,90'lara çıkınca fırsattan istifade edilerek yapıldığını unutmayalım. 3,90'dan hesaplarsak 2013'tekinden daha ucuza bile gelecek.
    Enflasyon ayarlaması yapmadan bile gördüğünüz gibi arada pek fark yok.
    2013'te parite 1,33 civarındaydı. Bugün 1,06-1,08'lerde. Yani sırf o yüzden yaklaşık yüzde 20 hatalı sonuca ulaştınız.

Ayrıca atladığınız bir şey var, o da yeni Delight'ın 125cc olması ve kasasının tamamen yenilenmesi. Eskisiyle aynı fiyat olacak hâli yoktu herhalde.

Aslında hiçbir şeye keyfi zam yapılmadı. Paramız inanılmaz değer kaybettiği için her şeye zam gelmeye başladı.

Ne diyeyim üzücü bir durum hocam. D'elight ta gözüm var ama elim sınırına gitmiyor.

9500 + plaka ruhsat ekipman derken 12-13k yapıyor meret... Yaşadığım şehirde ikinci el bulsam anında alacam.

• Emre D kullanıcısına yanıt
    Ya enflasyon oranında TL hesabı yaparsınız, ya da döviz kuru. İkisi birden olacak hali yok herhalde. Enflasyonu baz alırsanız her yıl için %9 desek 3 yılda fiyatı 5960TL yapar. Ayrıca ithalatı Euro ile yapıyoruz. Yamaha Avrupa'dan ithal ediliyor gümrük birliği nedeniyle. Doların Euro karşısında çok değer kazandığını da unutmayalım. Arada daha büyük fark var. 3 sene önceki 2500 dolar ile şu anki 2500 dolar aynı değil.
    Ancak buradaki fark esasen 125cc ye bindirilmiş görünüyor. Aynı modelden bahsetmiyoruz dolayısıyla yamahaya neden bu kadar zam yaptığını sorgulayamayız ben buna dikkat etmemiştim. Bu tamamen yeni model olarak bu fiyata çıkmıştır gerisi müşterinin takdiri.
    Ben almam, alana da lafım olamaz.
  • 7400 liradan (aranizda en pahali alanim muhtemelen) 2016 model sifir D'elight aldim. Koruma demirlerinin tanesi 230 tl olmus. Forumda ilk alanlar ikisine 250 TL verdigini yazmis. O da neredeyse zaman icinde %100 zamlanmis.

Ayna aparatını bulamıyorum. Yön gösterecek olan var mı?
  • stiperformance S kullanıcısına yanıt
    Merhaba dostum, vespa'nın hangi modelinin aynası bu?
  • Arkadaşlar bende aranıza katıldım. 3 senedir motor kullanıcısıyım, vitesli motorumu sattım, kafamda 2 motor var işe gidiş geliş için scooter olarak bunda tercih yaptım. Motosiklet daha yeni plakalığı nerede takdırdınız ? Ya da nerede taktırabilirim, servis ne kadar ücret ister ?
  • Arkadaşlar şu aynayı nerden kaça temin ettiniz. Bende aldım delight arkadaştan 2014 10 binde çanta var sıfır hasar sıkıntısız.

• Konu aktif mi bilmiyorum ama ben yinede yazayım belki sesimi duyanlar olur

Ev iş arası kullanmak için ve haftasonları kısa mesafe istanbul içi gezmeleri için hangisini tavsiye edersiniz_?

Yamaha D'elight mi yoksa sym FİDDLE 3 mi_? Motoru iki kişi kullanılacağız, toplamda en fazla 150 kilo ve standart boylardayız (165-170)

7000TL + plaka + tescil v.s Sıfır sym FİDDLE 3 mu tercih etmeliyim yoksa o fiyatlara ikinci el Yamaha D'elight mi.

Selamlar saygılar.
  • İkisinede bir zamanlar sahiptim,kesinlikle yamaha yı tavsiye ederim. boy ve kg uygundur. japonda kafa ağrımaz 👍🏻

• Raelro R kullanıcısına yanıt
    Delight 2 kişi için çok küçük hatta 1 kişi için bile uzun boylulara olmaz. sym fiddle3 bence her açıdan iyi.
  • merhaba,

Yamahanın ismi cezbetsede nispeten küçük cc oluşu ve motora çoğunlukla iki kişi bineceğimizden dolayı kafamda soru işareti oluşmuyor değil. SYM ise yamaha ismi kadar güven vermesede sıfır oluşu aklımı çeliyor. pöfff kafamda deli sorular
  • Merhaba arkadaşlar, 2016 model yamaha d-elight ile artık bende aranızda ve yollardayım. Herkese kazasız belasız sürüşler.
  • Arkadaşlar merhaba yeni yamaha d'elight 125 kullanan varmı aramızda? varsa yakıt tüketimi motorun konforu nasıl bilgi verebilirmi.internette araştırdığımda yeni kasa d'elight 125 hakkında hiç bir inceleme yazısı bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.