Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.844
Cevap
43
Favori
331.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2080'i aksam saatlerinde biraz ayar yaparak dinleme imkanina kavustum. Oncelikle yamaha ayarlari karisik yorumlarini cok okumustumz oradan baslayayim. Cok detay var, yerlerini ilk basta bilmeyince ve acaba su ayari nerden yaparim diyerek deneme tanilmaya kalktiginda zorlanmak cok normal oluyor. 10 sene once aldigim onkyo anfi ile yamahayla degismeme sebep rz830'un menuleri hemen hemen ayniydi. Biraz aliskanlik gerektiriyor.

Ancak eq ayari gercekten zor. Bildigimiz parametrik bar seklindeki eq karsima yatay bir formatta ses uzmanina hitap eder sekilde frekans degerleri ile ayarlanmasi gerekince isler biraz karisti. Bas, tiz ve midin az cok alt ust frekans degerlerini tahmin ediyorum ama ara frekanslari ici cep telefonundaki eq parametrelerinden yararlandim.

Henuz ypao mikrofonu kullanmadim kalibrasyin icin.

Telefon uygulamasi uzerinden sesi etkileyecek ayarlara ulasmak biraz daha basit. Uygulama menuler arasinda kaybolmadan kulagima hitap eden sesi bulmakta en aon asamada yararli oldu.

Turkcell, digiturk platformlarini kullaniyorum. Bunun haricinde netflix ve spotify tv uzerinde kurulu. Tum kaynaklar tv'nin hdmi girislerine bagli ve arc uzerinden anfi ile tv birbirine bagli. Yani tum kaynaklari tv uzerinden seciyorum. Daha once lg sk10y soundbarda arc uzerinden tv acip kapanmasinda soundbar da acilip kapaniyordu. Yamahada kapaniyor ancak acilmiyor. Tabi acilmadigi icin de ilk asamada ses de alinmiyor. Bunu cozecegim muhakkak ama simdilik baktigim ayarlarla olmadi.

Pioneer s31 serisi hoparlorle ve pioneer sub ile kullandigimi daha once soylemistim. Subwoofer devrede olmadiginda dagi mevcut hoparlorlerle guzel bir bas derinligi alabiliyorum. Daha once yamaja hic kullanmamistim ancak sunu soyleyebilirim ses kanallari arasindaki gecisleri hic bu kadar iyi hissettigim bir anfi kullanmadim.

Ses parlakligi ve yormasi konusuna gelirsek, bu serinin ses karakterinde farklilik var mi bilmem ama pioneer vsx921'e gore daha yumusatilmis bir ses algoritmasi var. Hatta lg sk10y soundbardan daha yumusak.

Hoparlorlerim tiz haric iki yollu kule, merkez yine iki yollu ve tiz suruculu, surroundlar ise tek yol ve tizli. Bir de atmos hoparlor alacagim ama daliye hevesli iken hem buyuklugu hem de atmos sertifakasi olmamasi nedeni ile karar icin bekliyorum. Bu haliyle net ama guclu bir sese ulasmati basardim diyebilirim.

AI modunda ses parametresini cinema neo:6 ya aliyor orada kendim secebilir miyim henuz bulamadim ama gercekten sese katki sagliyor.

Bence cihazin asil basarilarindan biri kendi dsp seceneklerinin bir ses labarotuvari gibi calisip cok basarili olarak cevresel efektler verebilmesi. Cok anfi denedim ama bundaki gibi islenmis bir sesi saf ve dogal olarak yansitan cihazla karsilasmadim.

Ben stereo konusunda audiofil degilim. Yani gidip stereo bir sistem kurmam. Bu kadar guzel bir ses duyduktan sonra da hic aramam. Yani amator ustu kulaklar icin cok irdelemeye gerek yok stereo modunu. Tv uzerinden spotify ile tum enstrumanlari ve vokali icime isleye isleye gece saat 12:00'de oldukca dusuk ses kademesinde almak benim icin ziyade.

Simdilik kisa bir on izleme paylasmak istedim. Ogrendikce ve baska ozellikleri kesfedersem yazmaya gayret ederim.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Soundbar konusuna gore burasi cok hareketli degil gibi. Neyse biz yazalim belki almak isteyenler icin yardimci olur. Tv ile beraber acilma isini cozdum. Hdmi girisi otomatik yerine optic/coax secince direk gorur hale geldi.

Telefon uygulamasinda bircok ses modu icin hizli detay ayari grafiksel olarak yapilabiliyor. Bu pioneer uygulamasinda mevcuttu, yamahada da karsilasmis olmak sevindirici.

Su ana kadar ses konusunun hakkini veriyor. Dun digiturk portal uygulamasindan oblivion test ettim. Bilenler icin bu platform.biraz zamanin gerisinden geliyor ve ses pcm destekli. Burada cihaza is dusuyor ve neo:6 cinema modunda test ettim. Sonuc basindan tizine, kanallar arasi geciaten diyaloglarin berrakligina kadar ust duzeydeydi

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Soundbar konusuna gore burasi cok hareketli degil gibi. Neyse biz yazalim belki almak isteyenler icin yardimci olur. Tv ile beraber acilma isini cozdum. Hdmi girisi otomatik yerine optic/coax secince direk gorur hale geldi.

Telefon uygulamasinda bircok ses modu icin hizli detay ayari grafiksel olarak yapilabiliyor. Bu pioneer uygulamasinda mevcuttu, yamahada da karsilasmis olmak sevindirici.

Su ana kadar ses konusunun hakkini veriyor. Dun digiturk portal uygulamasindan oblivion test ettim. Bilenler icin bu platform.biraz zamanin gerisinden geliyor ve ses pcm destekli. Burada cihaza is dusuyor ve neo:6 cinema modunda test ettim. Sonuc basindan tizine, kanallar arasi geciaten diyaloglarin berrakligina kadar ust duzeydeydi

Saygilarimla.
    Oncelikle amfiniz hayirli olsun. Ancak o amfi ile o hoparlorler olmaz hocam. Pioneer fason yaptiran bir firma hoparlorlerini. Zaten kimse de sallamiyir daha sozu gecen markalarin modelletrine bakin. Elinizde Mercedes araba var ona gidip Fiat Tempra lastigi takmayin.
    Heco victa, magnat shadow ucuz olsun derseniz Tempus, Dali zensor serilerine bakin. Focal Definitive gibi bir markanin 5.1 ini alsaniz bile daha iyi performans alirsiniz emin olun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhaba

Yamaha RX V583
    Yamaha NSF 150
    Yamaha NS 333
    Yamaha NSC 444
    Yamaha NS SW 100

Sistemi için 8.000TL fiyat aldım...
    Doğru bir sistem midir?
    Bütçeme uygun alternatif öneriniz var mıdır?
    Kablolama öneri ve maliyet öngöürnüzü alabilir miyim?

şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: manigo

Merhaba

Yamaha RX V583
    Yamaha NSF 150
    Yamaha NS 333
    Yamaha NSC 444
    Yamaha NS SW 100

Doğru bir sistem midir?

şimdiden teşekkürler
    Merhaba,setten ziyade bütçeniz dahilinde kalitesi bilinen,kullanıcılar tarafından tavsiye edilen ürünlerden parça parça alabilirsiniz mesela amfi ve ön hoparlörlerden başlayabilirsiniz,seti bu doğrultuda tamamlayabilirsiniz,öbür türlü seçtiğiniz set amfi hariç ileride sizi mutlu etmeyebilir.

• Tesekkur ederim. Hoparlor konusunda katiliyorum size cok basarili modeller ve markalar var ama ben pioneeri daha cok fiyat performans olarak arastirdim aldim. Pioneer ve sony'nin pazara yonelik ucuz modelleri var biliyorum ama s31 modelinin yotumlari ve incelemeleri oldukca dikkat cekiciydi. Surround olarak kullanilan kitaplik hoparloru dahi tek basina alinabilecekler listesinde yaziliyordu. Pioneer icin genelbyazdiginizi dusunuyorum ama belki bu hoparlore onkyo eli degmis dahi olabilir. Su an icin aldigim sesten memnunum ama dediginize de katilmamak soyle mumkun degil, eger orta ust bir anfin varsa hoparlorler de bilindik rustunu ispat etmislerden olmali. Siz de haklisiniz tabi ki.

Saygilarimla.

https://www.youtube.com/watch?v=IU3u5p0puG0&feature=youtu.be

• manigo M kullanıcısına yanıt
    Begendiginiz anfinizin guncel modelden farklarini inceleyin derim. Hoparlor dinlemeden biraz sans isi. Hoparlor fiyatlari biraz yuksek seviyede. Ben yukarda bahsettigim gibi pioneer aldim daha ucuzlari da yine pioneerin iki serisi var 1000tl civarinda satilan setler. Eger ses konusunda onceden deneyiminiz yoksa muhtemelen mutlu olursunuz.

Saygilarimla.

• Rx A2080 ile testlerim suruyor.Artik eq ve gerekli ayarlari yaptim. Bu setideki Aİ yani sahnenin ses agirliklarini hesaplayarak daha dolgun bir surround deneyimi sunan ozellik oldukca basarili. Tabi oldukca kisa sure icersinde sesi analiz edip kulaga hos gelecek sesleri uretebilmek cihazin basarisi.

Ekranda hosuma gitmeyen Dolby yazisini gormek icin ses kaynak moduna getirmek gerekiyor. Eger bu formatta ekrani tutarsak sectigimiz dsp modunun ismini kisa sure ekranda goruyoruz ve kaynak dolby degilse pcm yazisini goruyoruz. Ancak cihazin dsur, neatural:x ses cozumlerini actigimizda ekranda bu formatlarin isimleri yaziyor.

Eger pcm yazisi yerine dsp isimlerini gormek istersek cihaz ustundeki information tusuna bir daha basiyoruz ama bu sefer de dolby digital yayina gectiginde hicbir ibare yazmiyor. Dsur, neatural:x formatlarini secince de surround dec. Yazisi cikiyor. En azindan bir led ile cok kanalli yayina gectiginde belli etse iyi olurdu.

Ancak ses rengi, dusuk seste dahi secilebilir sekilde kanallardan gelen sesi duymak, yuksek seste gurultu yapmamasi hemen herkesin bir avrden almak istedigi kalitedir sanirim.

Pioneer hoparlorler basarili tiz ve hassasiyeti ile iyi sonuc cikariyor. Bir atmos eklentisi olabilir. Dali Altecolari bu noktada tercih etmeli miyim diye dusunuyorum. Herkes sesini cok begenmis ancak atmos sertifikasi yok sanirim. Kendinden cussesiz atmos sertifikalilar ise daliden de pahali. Birtek sony vardi ucuz olarak, aslinda pioneer hoparlorlerin ovalimsi yapisi nedeni ile en kucuk hoparloru tercih etmek belki iyi olur ama onlar da piyasada bulunmuyor sanirim.

Sonuc olarak ilk defa Yamaha kullanan birisiyim. Herkes sert karakterli oldugunu soylediginden kendimi hasin, metalik sesler bulmaya hazirlamistim ama pioneer vsx921'e gore sertligi daha az diyebilirim. Seriden mi kaynakli bilmiyorum bu durum ancak yamaha sertligini sanki biraz gerilerde birakmis gibi.

Saygilarimla.

• Yeni seriler daha yumusak bencede

• quote:

Orijinalden alıntı: manigo

Merhaba

Yamaha RX V583
    Yamaha NSF 150
    Yamaha NS 333
    Yamaha NSC 444
    Yamaha NS SW 100

Doğru bir sistem midir?

şimdiden teşekkürler
    Evet kış geliyor evde geçirilen vakit artıyor ve tekrar hi-fi sistem kurma aşkıma geri dönüyorum.

Bende rx v585 bakıyorum ama 583 ile aralarında 1500tl fark var oldukça büyük bir fark.

özellik olarak ise 585te google asistan desteği ve sanırım kablosuz musiccast hoparlör desteği var.(583te olmadığına emin olamadım)

22 yıllık müzisyenim
    *evde hem güzel müzik dinleyebileceğim
    *netflix'ten dolby atmos ve surround film-dizi izleyebileceğim
    *xbox one dolby destekli oyunları oynayabileceğim
    *ipad pro'da yaptığım şarkıları bluetooth ile dinleyebileceğim bir sistem kurmak istiyorum.

manigo arkadaşımın bu sistemi aslında bana fiyat ve marka olarak oldukça hitabediyor.
    Tecrübeli arkadaşlar yukarıda istediğim konulara uygun başka bir öneride bulunur mu acaba??

• quote:

Orijinalden alıntı: BREATH

Evet kış geliyor evde geçirilen vakit artıyor ve tekrar hi-fi sistem kurma aşkıma geri dönüyorum.

Bende rx v585 bakıyorum ama 583 ile aralarında 1500tl fark var oldukça büyük bir fark.

özellik olarak ise 585te google asistan desteği ve sanırım kablosuz musiccast hoparlör desteği var.(583te olmadığına emin olamadım)

22 yıllık müzisyenim
    *evde hem güzel müzik dinleyebileceğim
    *netflix'ten dolby atmos ve surround film-dizi izleyebileceğim
    *xbox one dolby destekli oyunları oynayabileceğim
    *ipad pro'da yaptığım şarkıları bluetooth ile dinleyebileceğim bir sistem kurmak istiyorum.

manigo arkadaşımın bu sistemi aslında bana fiyat ve marka olarak oldukça hitabediyor.
    Tecrübeli arkadaşlar yukarıda istediğim konulara uygun başka bir öneride bulunur mu acaba??

Alıntıları Göster
    Bende 585 var. Çok memnunum. 583 hakkında bilgim olmadığı için pek karşılaştırma yapamıyorum.

• BREATH kullanıcısına yanıt
    Tekrar sistem kurmak istiyorum demissiniz. Daha once ne marka kullanmistiniz? Atmos icin ek hoparlorler almaniz gerekiyor ya da tavana montaj. Bunlarin maliyetlerini de gozonune alin derim.

Saygilarimla.

• Yok sistemim yoktu, tekrardan bu isteğim canlandı demek istemiştim.
    Atmos özelliğini anlayabilmek için tavan hoparlörüne ihtiyacım olduğunu bilmiyordum.
    Birde toplu sinema sistemleri var satılan ama rx v385 amfi ile satılıyor fakat şu an bulamadığım ama 385 485 585 685 modellerini karşılaştıran bir linkte 385in dolby surround özelliği yok görünüyordu çok anlamsız geldi.

Sony nin 1080 modeline çok yaklaşmaya başladım çünkü yamaha 585 çok pahalı geliyor.hala arayıştayım

• Yok sistemim yoktu, tekrardan bu isteğim canlandı demek istemiştim.
    Atmos özelliğini anlayabilmek için tavan hoparlörüne ihtiyacım olduğunu bilmiyordum.
    Birde toplu sinema sistemleri var satılan ama rx v385 amfi ile satılıyor fakat şu an bulamadığım ama 385 485 585 685 modellerini karşılaştıran bir linkte 385in dolby surround özelliği yok görünüyordu çok anlamsız geldi.

Sony nin 1080 modeline çok yaklaşmaya başladım çünkü yamaha 585 çok pahalı geliyor.
    hala arayıştayım,çünkü müzikte dinlerken beni tatmin edebilecek güzellikte bir sese sahip amfi almak istiyorum.

Sony fiyatina gore oldukca begeniliyor. Tabi bu isin tek dogrusu yok. Yani 585 yerine rx a3080 alsaniz aradaki farki her an anlayabilecek miyiz bunlar biraz muamma. Amfiler genelde siniflarina gore segmente edilip, fiyatlari belirleniyor. Yapilan test yorumlari da fiyat performansa bagli olarak netlesiyor. 1080 mukemmel degil ama bu paraya daha iyisi yok babinda degerlendirilen bir amfi. Atmos maalesef biraz masracli ve mesakatli. En kokay cozumu kule hoparlorunuzun ustune bir hoparlor daha eklemek. Onun da en ucuzu sony ss cse, 1.300tl. Ev ortaminda kablosuz ag ozelligi olan ve 7.2 cikis sunan her amfinin ev icersinde kullanimi mutsuz etmeyecektir. Uzun sure kullanirim dusuncesi artik amfiler icin de ok gecerli degil. Sahibinden com da bakin, 5 senelik amiral gemileri baglantilarin degismesi nedeni ile muzelik duruma gelmisler hizlica. Sadece ses ise amac biraz daha pahali anfiler de tercih edilebilir.

Saygilarimla.

müzikte işin içine girecekse onkyo 696 yı çok övüyorlar bu konuda yabancı sitelerde sonyden bir tık önde olduğu söyleniyor bence değerlendirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: odesy

müzikte işin içine girecekse onkyo 696 yı çok övüyorlar bu konuda yabancı sitelerde sonyden bir tık önde olduğu söyleniyor bence değerlendirin
    Onkyo'nun Sterero Amplisi ne ki? Sinema amplisi Stereo'da iyi olsun.
  • teknika kullanıcısına yanıt
    doğrudur
  • Selam arkadaşlar Yamaha rx v650 nin müzik performansı nasıldır acaba? Baya eski bir cihaz öyle yüksek bir beklentim yok sadece muadili markalara göre sesini merak ediyorum. 400 500 TL fiyat bandında bulunabiliyor,bu fiyat bandında bir alıcıya iytiyacım var tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini
    paylaşırsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

Stereo sistem icin bu serilere degil stereo ampli lere bakmaniz gerekir mesala as 501 gibi
    Yamaha RX-V385 ile 2.0 kule hoparlörlerle sinema izlemek istiyorum mantıksız mı? zamanla sistemi yükselteceğim.
  • 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.