Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.844
Cevap
43
Favori
331.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rgokdemir

Yaş kurtarsa üni sınavlarına girip doktor olurdum bu saatten sonra

Aman aman kimseye tavsiye etmem, kısa bir özgeçmiş vereyimde neden tavsiye etmediğim netleşsin.. Düşünen olursa da başına ne geleceklerini bilsin..

Hacettepe Tıp Fakültesi'den 6 yıllık eğitim sonrası mezun olup doktor oldum. Yine Hacettepe'de asistanlık sınavı sonrasında 5 yıl daha kalarak kalp cerrahı oldum. Bu 5 yılda her üç günde bir hastanede yattım, 3-4 saatlik uykularla idare ettim. Toplamda iki yıla yakın hastane odalarında yatmışlığım var.
    11 yıllık eğitim sonrası kalp cerrahı olduk ama kağıt üzerinde, Uzmanlık sonrası Hacettepe'de 1.5 yıl, sonra da Başkent Üniversitesinde 8 yıl çalişarak yaklaşık 3000 çocuk kalp ameliyatı yaptıktan sonra artık eğitim süremi doldurduğumu düşünüp İstanbul piyasasına giriş yaptım.

Bu eğitim ve deneyim kazanma süresi toplamda 20 yıl kadar sürmüş, (hesaplayınca bunaldım )

İstanbul piyasasında da 2.5 yıl çalıştıktan sonra Arabistan seçeneği çıkınca buraya gelmiş olduk...

Bu sebeple hiçkimseye doktorluğu tavsiye etmem...

Zaten bir laf vardır, insanın aptalı doktor, doktorun aptalı cerrah, cerrahın aptalı da kalp cerrahı olur diye..

Başka doktorlar varsa kusura bakmasınlar...

• Bu kadar açıklamadan sonra;

Direk...

U Turn

• valla bende "bi daha dünyaya gelirsem, kesinlikle makine mühendisi olmam" diyordum ama beterin beteri varmış demek ki...
    şimdi elektronik mühendisi olup, yamaha' da çalışmak vardı yaaaa.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnanz

herkese selamlar yamaha rxv 465 in ekranında o an kullanılanin dsp efekktinin ismi yerine (7 ch enhancer gibi),input isminin(digitürk, bluray gibi)yazması için ne yapabilirim?Çünkü input ismi 2-3 saniye görünüyor dsp efektte geçiyor tekrar. yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler...

kesin emin konuşmayayım arkadaşım ama kullandığım yamaha cihazların menülerinde öyle bir şey görmemiştim ben.genelde kullanılan ses alanları veya ses alanı seçilmezse algılanan ses tipi ekranda görülür.Displayde Küçük fontlarla yazılı ve altına kırmızı çizgi çekilmiş olarak, seçilen kaynak gösterilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zapatero -- 10 Mart 2010; 22:23:37 >
  • ben x65 arıyorum ama fiyatlar çok karışık.

565, olmadı 465 i en ucuz nerede kaça bulurum istanbulda.

doğubankta 465'i 10 taksit 1070 liraya buldum. 365 de MM'de 750 lira. ama paraya kıyıp upconversion'lı 565'i almak istiyorum. nereden almalı sizce? kaç paradır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aHMET- -- 11 Mart 2010; 0:31:13 >
  • Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim..Bu konularda acemiyim kusura bakmayın..Straight modu ile direct modu arasında ne fark var. Bir de jamo sub 300 de nasıl bir ayar yapmalıyım? Yamahadan otomatik ayar yaptırdım Ama sub woofer çok uğultulu bir sesle diğer sesleri bastırıyor.yamaha 465 arayanlar için geçen hafta saturunde kampanya vardı,yamaha 465+prism audio 100 set 1200 lira 6 taksit,devam ediyormu bilmiyorum.Herkese iyi günler...
  • Straight modu diger kaynaklardan gelen sesi avra oldugu gibi aktarır direck modu saf dogal stereo ses elde etmek için sadece 2 kanalın devrede oldugu sistemdir sub ayarı için fazı 0 ses seviyesini ortaya getir crossover 50 yap oto ayar yap kampanya devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan
    . Evdeli her tadilat icin site yonetimi eleman yolluyor, zaman kaybi olmuyor. (the_cantan'in soyledigi duvara hop astirmak en kolayi, cagiriyorum destek biriminden birini artik Baglades'limi, Hint'limi kim gelirse merdiveni getirip montaji yapiyor. Gerekli olmadigi

hehehe şiir pek sevmem ama görünce....

Kimi Hindu, kimi Yamyam, kimi bilmem ne bela...

Hani tauna da zuldür bu rezil istila...

ki üstadlara saygımız ve sevgimiz büyük.M.A.Ersoy ve NFK ve diğerleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Arabistan ortami farkli. Burada calisan yabancilar icin oyle sistem kurulmus ki, insan sadece isini yapiyor gunluk hayatin hicbir angaryasi yok. Askeri guvenlikli site icinde elektrigi, suyu odenen dayali doseli lojman veriyorlar. Evdeli her tadilat icin site yonetimi eleman yolluyor, zaman kaybi olmuyor. (the_cantan'in soyledigi duvara hop astirmak en kolayi, cagiriyorum destek biriminden birini artik Baglades'limi, Hint'limi kim gelirse merdiveni getirip montaji yapiyor. Gerekli olmadigi halde 3-5 tl (turk lirasi karsiligi) verincede cok mutlu ayriliyorlar)

Cocugu okuluna yine sitenin servisleri goturup getiriyor, calisan kadin ile. O tip isler icinde zaman kaybi olmuyor.

Zaten calisan kadinlar bizim ulkedeki calisan kadinlar gibi ah uh demeden calisiyorlar, ev de hanim icinde cok rahatlik oluyor.

Boyle olunca da hobilere zaman kaliyor.

Öyle de hele şükrü hocam

Bende sandımki kendi montajını kendi yapıyor!
    Amma marifetli bir dr.
    +
    Oysa benim tanıdığım bütün dr ler (Yanlış anlaşılmasın) evinde sigorta atsa şalteri kaldırmaz elektrıkçi çağırır.
    Şükrü hocam farklı diye düşünüyordum

• Ahmet Üstad tam dediğin gibi.

Bazan hanım şunu yapsana diyor, bende derhal, Bu işleri yapmak için burada para alan insanlar var, onların ekmeğine mani olmamamız lazım diyorum..

Sadece cihaz bağlantılarını ve kablo çita olayını ben yapıyoum, daha risksiz. Ne olur ne olmaz Üstadım.
  • Hocam;
    O kadar okul staj vs. den sona hakediyorsun
  • Teşekkürler Ahmet Üstad,

Foruma girişlerini azaltılca rating düştü haberin olsun...
  • Adaşım var hocam
    Birkaç mesaj üste, yerimi doldurur.
    +
    rating derdimiz yok ayrıce bilirsin.
    İş nedeni ile ir yoğunluk var. Çok giriş yapamıyorum.
    Ama buradan onkyoya, rgokdemir den sonra, bir transfer daha yaparsak ortalık şenlenir tekrar
  • Ahmet

Yamaha topigini rgokdemir düşmanı yapican ;)
    Biraz da ONKYO dan bal yapalım dedik ;)
  • Yok yok konunun senle ilgisi yok.
    +
    İnşallah yeni tranfer olacak
  • Kapımız açık
    Gönlümüz de ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

Adaşım var hocam
    Birkaç mesaj üste, yerimi doldurur.
    +
    rating derdimiz yok ayrıce bilirsin.
    İş nedeni ile ir yoğunluk var. Çok giriş yapamıyorum.
    Ama buradan onkyoya, rgokdemir den sonra, bir transfer daha yaparsak ortalık şenlenir tekrar

Bakalım ne çıkacak bunun altından....

Biz tek kişi bile kalsak ayaktayız

**Ahmet Üstad sen foruma giriş yapmayınca devamsızlıklar artıyor, ben bile kendime başka hobiler bulmaya başladım... Aman ihmal etmeyelim...

• muhabbetimiz mi sıkıyor acaba
    yada illa "özledik nerelerdesiniz ?" dedirtmek istiyorlar herhalde
    ayrıca kimi kandırıyorsunuz yine bizden, kasif@ onkyocular etrafını sardı galiba
  • Bu FB..GS değilki değiştirmeyelim ilerde ne olur belli olmaz.
  • Ben bu aralar seni uzaktan sevmk aşkların en güzeli diyerek forumu uzaktan seyrediyorum. İşler yoğun, hafta içi giremez oldum. Ama gölüm sizinle

quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

muhabbetimiz mi sıkıyor acaba
    yada illa "özledik nerelerdesiniz ?" dedirtmek istiyorlar herhalde
    ayrıca kimi kandırıyorsunuz yine bizden, kasif@ onkyocular etrafını sardı galiba

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.