Şimdi Ara

Yalın İnternet Kazığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telekom Telefonda sabit ücret başladığında, gerekçe şöyle idi; telefon hattını bağlıyoruz vatandaş bu hattını hiç kullanmıyor veya çok az kullanıyor bunun karşılığında hattın bakım vs. giderlerini bile karşılamıyor diye vatandaştan cüzi bir ücret alınmasına karar verilmişti.

Ancak bu ücret aylık belirli bir konuşma süresinin ücretini zorunlu olarak konuş-konuşma alınması şeklinde idi (ör: aylık sabit ücret 7 tl ve bunu karşılığında tam hatırlamıyorum ama 1 saat ücretsiz konuşma ve daha sonraki aşan zamanlarda normal ücretlendirme şeklinde). Çünkü O zamanlar şimdiki gibi paket satın almalar diye bir şey yoktu.

Başlangıçta mantıklı bir bakış açısı daha sonra vatandaşı sömürme aracı olarak kaldı ve devam ediyor. Ülkemizde vatandaşa konulan geçici vergiler, kesilen geçici paralar her zaman bir kılıf bulunup vatandaşı sömürme aracı olarak devam ettiği gibi bu Telekom sabit ücreti de aynen böyle.

İnternet içinde kullandığın kadar öde şeklinde bir tarife olur ve kullanıcı icabında bunu aylarca kullanmaz, telekomda der ki bu hat bana bu şekliyle para getirmiyor ve kendini kurtarmıyor. Onun için bakım parası alacam derse anlarım.

Şimdi, telekomun, devletin, hükümetin bir yetkilisi çıkıp da ben internet kullanacağım aylık şu kadar ücretle bir paket satın aldım. ADSL veya FİBER zaten internet paketlerinde kullansan da kullanmasan da vereceğin bir ücret varken, bir de YALIN İNTERNET adı altın telefon hattından ADSL için 16 TL, FİBER için 28 TL alınmasının mantığını bana ve bütün vatandaşlara izah edebilecek bir yetkili var mı acaba?

Vatandaşın başka alternatif olmaması dolayısıyla, Bunca yıldır Telekom’un fahiş fiyat politikasına ek olarak bir de bu şekilde vatandaşı yalın bırakana kadar yolmaya devam etmesini ve Devletin tekel karşısında vatandaşını korumamasını kınıyorum. Bunun en etkili çözümü ise vatandaşın biraz sıkıntıyı göze alarak Telekom aboneliklerini kapatmasıdır.

(Sen ne yaptın diyen olursa; Ben nisan ayından itibaren yetersiz olmasına rağmen her konuda mobil devam ediyorum. Ne zaman ücretlendirme normale döner o zamana kadar. Mobil firmalar da apayrı bir konu zaten.)

• Ben anlamadım, telefon hattınızı kapatıp yalın internet kampanyasına geçtiniz ve 16tl mi alıyor telekom hala?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan_gs

Ben anlamadım, telefon hattınızı kapatıp yalın internet kampanyasına geçtiniz ve 16tl mi alıyor telekom hala?

Hayır kardeş, ben kapattırdığım için sorunum yok.
    Ülkemde böyle yamuk bir durum olduğundan durum tespiti yapayım dedim, sabit ücretin nasıl başladığını bilmeyenlere.
  • Güya bir de indirim söz konusuydu, unutturduya getirdiler akk hızının 3 Mbps'ye çıkarıldıktan sonra, biz Türk milleti de bunu yedik :) TTnet'in düşünce yapısı bu şekilde işliyor malesef.
  • Bende telefonu kapattım bosuna para veriyoruz vatandası keriz yerine koyuyorlar.
  • ben Turk Telekom'a hak veriyorum

her şirketin başındaki adamda, her şirketin CEO sunda Allah korkusu olacak diye bir kaide yok. Adam Allah'tan korkmuyor benim için önemli olan para diyor ki bunu sorgulayama hakkın yok adam paraya tapıyorsa bunun öbür dünyasını düşünmüyorsa saygı duyacaksın.

ama burada saçma olan bu adamlar vatandaşı nasıl soysam diye bir amaç güderken buna engel olan devlet kurumları var.

örneğin sabit ücret 7 liraydı. İçinde konuşmasıyla beraber. Şimdi sabit telefon kapalı herşey kapalı. Taahhütsüz yalın adsl erişim ücreti 15 lira.

Bu adamlar bu fiyatlara kafalarına göre getirmediler. Getiremezler de. Bilişim ve Teknoloji Kurumu (BTK) diye birşey var. Paketlerde bir değişiklik zamdır bilmemnedir uygulanacaksa Turk Telekom'un bu değişikliği BTK'ya onaylaması gerekiyor. BTK'da babalar gibi onaylıyor

Kısacası Turk Telekom devlete "ben vatandaşı soymak istiyorum müsade var mı" diyor

devlet de tabi ya müsade senin al tepe tepe kullan diyor. Bence Turk Telekom'un sabit ücret politikasını değil buna devletin engelleme yetkisi olmasına rağmen neden göz yumduğunu konuşmak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mc_fosil

ben Turk Telekom'a hak veriyorum

her şirketin başındaki adamda, her şirketin CEO sunda Allah korkusu olacak diye bir kaide yok. Adam Allah'tan korkmuyor benim için önemli olan para diyor ki bunu sorgulayama hakkın yok adam paraya tapıyorsa bunun öbür dünyasını düşünmüyorsa saygı duyacaksın.

ama burada saçma olan bu adamlar vatandaşı nasıl soysam diye bir amaç güderken buna engel olan devlet kurumları var.

örneğin sabit ücret 7 liraydı. İçinde konuşmasıyla beraber. Şimdi sabit telefon kapalı herşey kapalı. Taahhütsüz yalın adsl erişim ücreti 15 lira.

Bu adamlar bu fiyatlara kafalarına göre getirmediler. Getiremezler de. Bilişim ve Teknoloji Kurumu (BTK) diye birşey var. Paketlerde bir değişiklik zamdır bilmemnedir uygulanacaksa Turk Telekom'un bu değişikliği BTK'ya onaylaması gerekiyor. BTK'da babalar gibi onaylıyor

Kısacası Turk Telekom devlete "ben vatandaşı soymak istiyorum müsade var mı" diyor

devlet de tabi ya müsade senin al tepe tepe kullan diyor. Bence Turk Telekom'un sabit ücret politikasını değil buna devletin engelleme yetkisi olmasına rağmen neden göz yumduğunu konuşmak gerekiyor.

Yani yalın internete geçenlerin telefonları iptal oluyor.Buna rağmen abonelik parasını almaya devam mı ediyor? Yazılanlardan pek birşey anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: teacher22

Yani yalın internete geçenlerin telefonları iptal oluyor.Buna rağmen abonelik parasını almaya devam mı ediyor? Yazılanlardan pek birşey anlamadım.

onun gibi bir şey. internet ücretinin dışında, yalın internet kullandığın için extradan 15 lir para ödüyorsun. yani ttnet diyor ki, sen telefon kullanmasan da ben o sabit ücreti bir şekilde senden almasını bilirim.

aslında olayı tekel bir firmanın insiyatifine bırakmak zaten saçmalık. adamlar her türlü soyacak bir yöntem bulur. önemli olan halk için var olan devlet diye adlandırdığımız yapının halkını tekelcilere karsı korumamasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoopi -- 6 Ağustos 2012; 19:24:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

quote:

Orijinalden alıntı: teacher22

onun gibi bir şey. internet ücretinin dışında, yalın internet kullandığın için extradan 15 lir para ödüyorsun. yani ttnet diyor ki, sen telefon kullanmasan da ben o sabit ücreti bir şekilde senden almasını bilirim.

aslında olayı tekel bir firmanın insiyatifine bırakmak zaten saçmalık. adamlar her türlü soyacak bir yöntem bulur. önemli olan halk için var olan devlet diye adlandırdığımız yapının halkını tekelcilere karsı korumamasıdır.

Midyata pirince giderken evdeki bulgurdan da olacağız anlaşılan.Ülen bu ne biçim kapitalizm arkadaş. Açlıktan bufolalara saldıran aslandan da felaket.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Günceldir, bu gidişle güncel kalacak.
  • ÖTV vergisi de depremin masraflarını çıkarmak için geçici olarak kesilen, daha sonra sabitlenen vergilerden.Ses çıkaran yoksa devam politikası.
  • Sabit telefona zaten her ay 17 lira geliyor adsl ile birlikte. Yalın internet tarifesini 10 lira sabit ücret sanıyordum, bir de baktım ki sitelerinde 15 lira yazıyor. Bu ne yahu, bildiğin dalga geçmişler.

Demek ki milleti böyle soyarak, sağa sola sponsor oluyorlar. Dikkat ederseniz reklamları ve sponsorlukları azaldı 2012 senesine göre.. Bende diyordum ne güzel her şeye destek oluyorlar. Meğersem bizden alıp, "söğüşleyip" veriyorlarmış.

Kimse bize zorla kullanın demiyor ancak tekelleşmeden bir çıksınlar o zaman göreceğiz bunları. Adeta ağlaya ağlaya üyeleri geri toplamak için uğraşacaklar.

Şu an bu firmaya en ciddi rakip Superonline. Onları da yavaş çalıştırıyorlar. Ama er geç Superonline, TTNet'in elindeki müşterilerin büyük çoğunluğunu alacaktır.
  • en iyisi hiç kullanmamak. oh 3G den giriyorum kafam rahat.
  • eskiden türk telekom grubunda çalışıyordum,milleti bu kadar soyan aşşağılık bir kurum daha yoktur heralde..çalışırken bile iğreniyordum kurumdan..Allah kimseyi telekoma muhtaç etmesin..
  • Bu iş o kadar yamuk ve traji-komik ki, adamlar fiber kablo çekiyor; illaki telefon hattında olacak yoksa 28 TL alırız diyorlar. tam cinnetlik durumlar.
    Hadi telefon hattında geçirdiniz gidiyorda.......

Yalın fibernet nedir ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Blacksmith-

ÖTV vergisi de depremin masraflarını çıkarmak için geçici olarak kesilen, daha sonra sabitlenen vergilerden.Ses çıkaran yoksa devam politikası.

cumhuriyet tarihinde kaldırılmış bir vergi yok kardeşim. araştırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donttreadonme

quote:

Orijinalden alıntı: -Blacksmith-

ÖTV vergisi de depremin masraflarını çıkarmak için geçici olarak kesilen, daha sonra sabitlenen vergilerden.Ses çıkaran yoksa devam politikası.

cumhuriyet tarihinde kaldırılmış bir vergi yok kardeşim. araştırdım.

Kim tatlı gelen parayı keser ki? Bugün deseler ki, şunlara yardım, bunlara yardım, 2 ay geçici olarak herkesten 1 lira alacağız deseler Türkiye genelinde. 2 ay geçtikten sonra almaya da devam ederler. Ne olacak yani 1 lira ile battınız mı politikası olur sonra. Muhalefet partileri diyebiliyor mu ki, biz gelirsek bu ötv, mtv kaldıracağız? Hadi desinler bakalım?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.