Şimdi Ara

Yalancı almancı röportajı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
1.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    “Hükümeti övmek için apaçık yalan söyledi. Sonunda gurbetçi olduğunu itiraf etti. Niye yalan söyledi, niye itiraf etti, anlayan var mı?”
    https://twitter.com/raporturkiye/status/1543320847733194752?s=20&t=4Xkv5H0h6WKrTodcw-APtg

• Benim arkadaşın peder de Almanya'dan emekli olmuş. Burada 2100 euro emekli maaşı alıyor. Kendileri tahmin edersiniz ki koyu ak partili. Arkadaşlığımızı bitirdim sırf bu mevzulardan sebep, kanser oluyorum çünkü her bir araya geldiğimizde.

Bu gurbetçilerin hepsi böyle çok ciddiye almamak lazım, mikrofon uzatmamak lazım sonra kendilerini nimetten sanıyorlar. Tek vasfı; Almanya'da oturmak olan bu insanların kendilerini bu derecede nimetten sayıp, yüksekte görmelerine çok fazla ayar olup tahammül edemiyorum. Hiç bir gurbetçiyi Ülkeye sokmayacağız ama dolar 100 TL olacak desinler kabulümdür. O kadar tiksindim artık bunlardan. Bunlar artık bizim vatandaşımız değiller. Türk değiller.

2.100 euro anlık olarak 36.709 Türk lirasına denk geliyor.Bu almancıların malum parti sevgisi bu yüzden...Türkiye ekonomik olarak ne kadar batarsa,döviz ne kadar yükselirse bunların işine geliyor.O nedenle bizlerle dalga geçer gibi değil direk 'dalga' geçerek röportaj yapıyorlar ya da ortamlarda bilmişlik taslıyorlar.Ayrıca 'Türk' olmadıklarına tamamen katılıyorum.Bunların Türkiye'ye ve bizlere karşı bitmek tükenmez bir kinleri,nefretleri var.Türkiye ne kadar batarsa o kadar mutlu oluyorlar..Yahu elin has Almanı Türkiye'ye geldiğinde artan pahalılıktan dolayı bizlere acır,üzülür sözde bu ülkenin vatandaşı dahası 'Türk' olduğunu iddia eden bu tipler ''Ekonomi çok iyi.Siz nankörsünüz' diye ortalıkta dolaşır.Ciddiyim bu ülkenin dış düşmanlara ihtiyacı yok kendi içimizdeki bu tipler fazlasıyla yetiyor...

20.000 maaşı varmış, böl 17.5'e x 1144 euro maaş. Muhtemelen max 1100 euro'dur. 19'u 20'ye yuvarlamıştır.

Kur uçtu bunların iyice götü kalktı. Tuvalet temizlemekten emekli olan anaokul terkler bile bi havalara girmiş.

Burada Afgan ile aynı maaşı verecek olsalar seni işe bile almazlar aç ölürsün vasıfsız pislik.

Yurt disinda adam yerine konulmayan tipler buraya gelince bizden ustun olduklarini zannediyorlar. Su hayatta yapabildigin tek sey: yurt disindan emekli olmak. Baska bir meziyetin var mi? Yok. Kendi cabanla yapabildigin, para kazanabildigin bir is var mi? Yok.

Dunya gorusu sadece emekli olmak ve ev almak olan birisinin buraya gelip caka satmasi acayip gicigima gidiyor. Gidiyor yabancilarin bo.unu temizleyip emekli oluyor sonra yurt disinda degeri olmayan parasini burada bozdurunca kendini kral zannediyor.

Eger 1 euro 1 lira olsaydi gorurdum sizi. Kaciniz buraya donecekti merak ediyorum. Aslinda sokak ropartaji yapanlara soru onereyim. Eger 1 euro 1 lira olsaydi geri donermiydiniz? Bakalim kim ne cevap verecek.

Kendilerinden hic hazetmiyorum. Ikiyuzluler!

Çeşmeye gidince şu alamancılara ayar oluyorum. Benim memleketim olduğu için kalacak yerim, akrabam çok. Ancak sokakta 3 kişi varsa 2'si alamancı. Geriye kalanlar ya suriyeli ya da yazlıkçı yerli. Gariban belediye otobüsleriyle gelen öğrencilerde var. Alamancılar türkçe bile konuşmuyor. Bunların ülkeyle hiçbir bağı yok. Ucuz olmasa buraya gelmezler. Ne kültürümüz ne dilimiz aynı değil.

Memleketin insanı kendi ülkesindeki tatil yerine gelemiyor. Pahalı geliyor ki gerçekten pahalıdır. Yabancı ülkedeki düşük orta seviye insanlar burada keyif çatıyor.

Şundan 10 sene 6 sene önce tatil yerlerinde almancıyı takan yoktu. Burası zengindi öyle almanyadan lüks araba getirmekle birşey olmuyordu. İstanbullu, ankaralı zenginlerin yanında sönük kalıyorlardı. Şimdi ülke 80'li yıllara döndü. Ülkenin kaymak yerlerinde tek özelliği zengin ülkede yaşamak olan sıradan insanlar yaşıyor.

• Benim arkadaşın peder de Almanya'dan emekli olmuş. Burada 2100 euro emekli maaşı alıyor. Kendileri tahmin edersiniz ki koyu ak partili. Arkadaşlığımızı bitirdim sırf bu mevzulardan sebep, kanser oluyorum çünkü her bir araya geldiğimizde.

Bu gurbetçilerin hepsi böyle çok ciddiye almamak lazım, mikrofon uzatmamak lazım sonra kendilerini nimetten sanıyorlar. Tek vasfı; Almanya'da oturmak olan bu insanların kendilerini bu derecede nimetten sayıp, yüksekte görmelerine çok fazla ayar olup tahammül edemiyorum. Hiç bir gurbetçiyi Ülkeye sokmayacağız ama dolar 100 TL olacak desinler kabulümdür. O kadar tiksindim artık bunlardan. Bunlar artık bizim vatandaşımız değiller. Türk değiller.

• Euro sevgisinden.
    Fiyatınızı söyleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben anlayamıyorum hadı bunlar gelıyor parada var hırsızlar dolandırıcılar bunları soymuyormu hergun bu kadar olay oluyor bunlara bulasan yokmu. Gerçi gecen muge anlıda olmustu almancı emeklıler oldurulmustu evlerınde bayagı kan govdeyı goturmustu evde o olay aydınlandımı bılemıyorum

• sinirlenmemek için açmayacağım. yaz geldi iş yerinde yeterince alamancı ile boğuşuyorum zaten

• Bu kitlede olağanüstü yalancı var. Malum partinin Türkiye destekçileri de yalancılar çok patlattım yalanlarını yüzleri bile kızarmıyor.

Üstelik yalanı çıkarı olmadan söyleyen var herhalde kendini psikolojik olarak tatmin ediyor yalan söyleyince kendi ''yalandan'' bile üstün çıkınca....

insanlığın utanç kaynakları.

• Birgün bu Almancı mevzuu fena patlayacak. Bizim insanımız iyidir hoştur ama ne yapacağı da öngörülemez. Birisinin ters tarafına gelir, sonrası hiç iyi olmaz.

• vicuk ben spaydi kullanıcısına yanıt

2.100 euro anlık olarak 36.709 Türk lirasına denk geliyor.Bu almancıların malum parti sevgisi bu yüzden...Türkiye ekonomik olarak ne kadar batarsa,döviz ne kadar yükselirse bunların işine geliyor.O nedenle bizlerle dalga geçer gibi değil direk 'dalga' geçerek röportaj yapıyorlar ya da ortamlarda bilmişlik taslıyorlar.Ayrıca 'Türk' olmadıklarına tamamen katılıyorum.Bunların Türkiye'ye ve bizlere karşı bitmek tükenmez bir kinleri,nefretleri var.Türkiye ne kadar batarsa o kadar mutlu oluyorlar..Yahu elin has Almanı Türkiye'ye geldiğinde artan pahalılıktan dolayı bizlere acır,üzülür sözde bu ülkenin vatandaşı dahası 'Türk' olduğunu iddia eden bu tipler ''Ekonomi çok iyi.Siz nankörsünüz' diye ortalıkta dolaşır.Ciddiyim bu ülkenin dış düşmanlara ihtiyacı yok kendi içimizdeki bu tipler fazlasıyla yetiyor...

• Avrupa'da çakal olmayı öğrenmiş bir tek.

Kaç defa söyledik, söylüyoruz, söyleyeceğiz. TR'de yatırımı, malı-mülkü olmayan hiç kimse OY KULLANAMAMALI. Yeni yönetimin ilk işlerinden biri bu olmalı.

• 20.000 maaşı varmış, böl 17.5'e x 1144 euro maaş. Muhtemelen max 1100 euro'dur. 19'u 20'ye yuvarlamıştır.

Kur uçtu bunların iyice götü kalktı. Tuvalet temizlemekten emekli olan anaokul terkler bile bi havalara girmiş.

Burada Afgan ile aynı maaşı verecek olsalar seni işe bile almazlar aç ölürsün vasıfsız pislik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 3 Temmuz 2022; 19:41:40 >
  • Çeşmeye gidince şu alamancılara ayar oluyorum. Benim memleketim olduğu için kalacak yerim, akrabam çok. Ancak sokakta 3 kişi varsa 2'si alamancı. Geriye kalanlar ya suriyeli ya da yazlıkçı yerli. Gariban belediye otobüsleriyle gelen öğrencilerde var. Alamancılar türkçe bile konuşmuyor. Bunların ülkeyle hiçbir bağı yok. Ucuz olmasa buraya gelmezler. Ne kültürümüz ne dilimiz aynı değil.

Memleketin insanı kendi ülkesindeki tatil yerine gelemiyor. Pahalı geliyor ki gerçekten pahalıdır. Yabancı ülkedeki düşük orta seviye insanlar burada keyif çatıyor.

Şundan 10 sene 6 sene önce tatil yerlerinde almancıyı takan yoktu. Burası zengindi öyle almanyadan lüks araba getirmekle birşey olmuyordu. İstanbullu, ankaralı zenginlerin yanında sönük kalıyorlardı. Şimdi ülke 80'li yıllara döndü. Ülkenin kaymak yerlerinde tek özelliği zengin ülkede yaşamak olan sıradan insanlar yaşıyor.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Simdi soyle bir durum var. Oncelikle Almanci diye nitelendirdiginiz insanlar Türkler. Bu insanlar dogduklari Avrupa topraklarinda Türkluklerinden dolayi cocukluktan baslayip daha ilkokulda ogrenci iken ogretmenleri tarafindan dogduklari ulkeye ait olmadiklari hissettiriliyor. Bunlar dogduklari yeri vatani
    sanirken birden oraya yabanci olduklarini farkediyorlar. Sonra Türklüge sariliyorlar ve ogretmenlerin onlara yasattiklari o travmayi bu sekilde bastiriyorlar. Tatilde ulkelerine gelince duygu yuklu oluyorlar. Anaokukundan baslayip surekli gun asiri evden uzak kaldiklari icin Almanca agirlikli konusuyorlar. Evde anne baba ise gidiyor ve bu cocuklar tum gun ya okulda yada disarda diger arkadaslariylalar. Bu sebepten anadillerini tam olarak ogrenemiyorlar. Evde anne babalarindan ise onlarin yillarca once koylerinde konustuklari gibi ait olduklari yorenin sivesiyle turkce ogreniyorlar aslinda bu bana gore guzel birsey siveni koruyacaksin!
    Turkiyeye gelince ise kafalarindaki Turkiye algisi yerine bambaska bir durumla karsilasiyorlar ve orayada tam olarak ait olmadiklarini goruyorlar. Aslinda aci bir durum ne dogdugun yere, nede vatanina ait gormuyor insanlar seni. Bu insanlar yinede kafalarindaki Turkiyeyi seviyorlar ve Avrupada Turklugu yucelten koruyan ne varsa ona sariliyorlar. Bu sebepten iktidarin ulke ekonomisini soktugu durum yerine C. Baskani kime nasil
    Posta koydu bununla ilgileniyorlar.

Bunlari neden anlattim onlarin durumunu anlamaniz icin. Yukardaki arkadas onlara hem alamanci diyor hemde turkce bile konusmuyorlar diyor, bu cumlede bile kendiyle celisiyor. Sana gore bu adam Turkmu? oyle
    Kabul etmiyorsan neden almanca konusmalarini yadirgiyorsun? Turk goruyorsan neden Cesmede tatil yapmasi sana dokunuyor? Bu kin niye? Ulkedeki ekonomik bozuklugun sebebi onlarmi? Yoksa senin yaptigin yanlis secimlermi?

Onlarinda dedeleri Canakkalede savasti neden Çesmede tatil yapmasin? Onu bunu begenmezler ama kendilerinede donup bakmazlar. Memnun degilsen ulkenin halinden yaptigin secimleri gozden gecir. 20 yildir neyi yanlis yapiyoruz diye dusun! Hakli olunmayan yerler yok degil ama sucu ona buna atarak duzelmez bu isler. Trafik kural bilmezlerden gecilmez, sokaklar sokak kopeklerinden gecilmez ama suclu olan alamancilar yani yine dis güjler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 3 Temmuz 2022; 11:30:45 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Hükümet yanlılarına artık sadece gülüyorum   

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt

hocam konu dışı da belediye otobüsüyle gelen öğrenciler deyince merak edip araştırdım. Çeşme’ye Fahrettin Altay-Urla ve Urla-Çeşme yoluyla gidilebiliyormuş. ben şahsen Çeşme Seyehat’i sevmiyorum o yüzden bu yol mantıklı geldi ama çok uzun sürüyor mu ya da kalabalık oluyor mu bilginiz var mıdır?

• Buradan çıkarın ben borsa başlığında yazmıştım.10-15 bin kazanıyorum diye ortada hava atmayın zira para değil demiştim.Karşı çıkmışlardı.Bu tirbüşon almanya'da izole bir tip muhtemelen.Telafüz ettiği rakama bakın.Aldığınız maaşlar ne kadar rezil anlayın işte.

Ha asıl problem ekonominizin çok kötü olması.Türkiye gsmh'si şuan nüfusuna oranla 1.8 Trilyon dolar olması gerekirken 800 Milyar dolar buda aşırı fakirleşme ile ulaşılmış rakam.Me kadar kötü bir ekonominiz var buradan anlayın.

• Üzüldüğüm konu bu asagilik insanlarin Avrupa'da değilde Türkiye'de olsa bu beceriksizlikle ve bu IQ ile yemeye ekmekleri de olmadi gotlerinde donlarida ancak çoğu işsizlik hastalık vs gibi çalışmadan aldıkları ( Avrupa'dan aldıkları eurolae ile )paralarla Türkiye'de kendilerinden her konuda üstün insanları aşağılamak için kullanmaları.

Ben bu yuzsuzlere kizmiyorum ki bunları adam eden Avrupa'ya kızıyorum. Gerekli kurumlarda biliyor bunların Avrupa'dan parayı alıp avrupalilari asagiladigini ama hiç bir bok yapmıyorlar.

• Ekonomi düzelse adam Euro ile gelip burada krallar gibi gezemez. Onun işine geliyor tabi ki.

• Akp iktidarının ilk dönemlerinde, herkesden daha fazla Muhalif takılıyorlardı.Ne zaman ki TL tepetaklak gitmeye başladı "Aslan Reis, Büyük Lider, Değeri bilinmeyen Lider" salvoları başladı...Yeni gelen Hükümet bunların çifte vatandaşlığını iptal etmeli

• Bunun tam tersini yapanda var. Avrupa'da köpek gibi çalıştırılıp ama burada hayat süper diyen :))

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hiç mi uzaktan ülkenin haline bakıp üzülmüyorlar?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.