Şimdi Ara

Yaklaşık 11.000 TL'lik Sistem Önerileri (Toplandı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayar toplandı. Büyük yardımları için asko56 hocama, güç kaynağı konusundaki yardımları için Lana-Del-Rey hocama, monitör konusundaki tavsiyesi için de Frank Sobotka hocama çok teşekkür ediyorum.

Anakart: ASUS z370 prine

İşlemci: INTEL Core i7-8700K

Ekran Kartı: Msi gtx 1080

Ram: KINGSTON HX424C15FB2K2/16 Kingston Hyperx FURY Black 16GB DDR4 2400MHz

SSD: SAMSUNG 860 Evo nvme 250 gb

HDD: Seagate Barracuda 2TB SATA3 3.5'' HardDisk

Kasa: Aerocool P7-C1 Pro

Güç Kaynağı: Aerocool p7 750w 80+ Platinun

Soğutucu: Deep Cool Captain240 White Sıvı İşlemci Soğutucusu

Monitör: Dell S2417DG Gaming LED Monitör 1930 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErsunYanalFanboi -- 22 Şubat 2018; 23:35:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çöp bide 9k verdiysen iade et

senin yaptıgın pc den 1000 tl daha uygun ve daha iyi bir pc ve i7 7700k yı nasıl sogutucaksınız sogutucuda yok o pc de
    https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/oyuncu-masaustu/intel-coffee-lake-core-i7-8700k-3-7ghz-gtx1080-8gb-16gb-ddr4-250gb-ssd-1tb-hdd-oyun-bilgisayari.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 9 Şubat 2018; 22:20:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

çöp bide 9k verdiysen iade et

senin yaptıgın pc den 1000 tl daha uygun ve daha iyi bir pc ve i7 7700k yı nasıl sogutucaksınız sogutucuda yok o pc de
    https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/oyuncu-masaustu/intel-coffee-lake-core-i7-8700k-3-7ghz-gtx1080-8gb-16gb-ddr4-250gb-ssd-1tb-hdd-oyun-bilgisayari.html

Soğutucu ekledim. Pek anladığım bir konu değil soğutucu işi. Bu arada neden çöp dediğinizi de açıklayabilir misiniz

• seçtiginiz parçaların intel tarafından destegi bitmiş ürünler yani eski ürünler oluyor güncel olarak attıgım sisteme yönelmeniz gerekiyor bu kadar para verip eski parçaları almanıza razı olamam bu attıgım sistemi alıp üstüne bir monitör alıp olayı kapatabilirsiniz

bide seçtiginiz ekran kartı bu sisteme hiç yakışmamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 9 Şubat 2018; 22:44:29 >
  • quote:

seçtiginiz parçaların intel tarafından destegi bitmiş ürünler yani eski ürünler oluyor güncel olarak attıgım sisteme yönelmeniz gerekiyor bu kadar para verip eski parçaları almanıza razı olamam bu attıgım sistemi alıp üstüne bir monitör alıp olayı kapatabilirsiniz

bide seçtiginiz ekran kartı bu sisteme hiç yakışmamış

Anakart - işlemci - ekran kartı üçü de mi öyle? Bir de sizin kasa monitörle falan benim topladığımdan daha pahalı oluyor sanırım. Sitenin yorumlarını da okudum korkuttu biraz. Hazır kasa yerine parça tavsiyesi verebilir misiniz? Ekran kartı ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErsunYanalFanboi -- 9 Şubat 2018; 22:47:10 >
  • Yaklaşık 11.000 TL'lik Sistem Önerileri (Toplandı)

topladım hocam en güvenilir siteden yaptım attım inceleyin gayet güzel oldu
  • quote:

Yaklaşık 11.000 TL'lik Sistem Önerileri (Toplandı)

topladım hocam en güvenilir siteden yaptım attım inceleyin gayet güzel oldu

Çok teşekkürler baya hoşuma gitti. Monitörle birlikte pahalı olacak ama bakalım artık. Anakartı neye göre seçtiniz hocam o konuda çok bilgisizim ve merak ettim.

• Anakart zaten intelde suan sadece z370 çipsetli anakartla mevcut bide herşey msı oldu hepsi rengarenk çalisir artık

Tabi bu sistemi alırsanız

• quote:

Anakart zaten intelde suan sadece z370 çipsetli anakartla mevcut bide herşey msı oldu hepsi rengarenk çalisir artık

Tabi bu sistemi alırsanız

1-2 şey hariç almayı düşünüyorum hocam teşekkür ederim. Ekran kartı çok pahalı oldu, belki onun bir alt modelini falan alırım.

• ekran kartı 1070ti ın altına düşmeyin hocam
  • quote:

ekran kartı 1070ti ın altına düşmeyin hocam

Son bir şey sorabilir miyim asus 1080 ile msi 1080 arasında bir fark var mı?

• asus hepsinden daha serin ve daha performanslı

asus strix 3 fanlı

msı gaming x 2 fanlı
    https://www.youtube.com/watch?v=WmVT3QPJ4aw

burdan izleyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 10 Şubat 2018; 11:22:55 >
  • Bence sisteminize 10 bin gibi bir harcama yapacaksanız ürünleri almak için acele etmemelisiniz.Ben 8600k 10&0 16 gb 3000mhz msi homahawk dell 2k monitor ssd falan bu sistemi 9kya kurdum.Benim onerim size onerilen parcalari tek tek nette arastirmaniz ve en uygun fiyatlisni almaniz.Tabi karar yine sizin.Simdiden hayirli olsun

• Yeni çıkan parçalar almaya çalış madem bütçen yeterli tek tek parçalarını belirle gerekirse en ucuz site veya mağaza bul oradan al ekran kartını arkadaşın da dediği gibi 1070 altını alma...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverickss

Yeni çıkan parçalar almaya çalış madem bütçen yeterli tek tek parçalarını belirle gerekirse en ucuz site veya mağaza bul oradan al ekran kartını arkadaşın da dediği gibi 1070 altını alma...

en son olarak düşündüğüm parçaları ilk mesaja yazdım bir daha bakabilir misiniz zahmet olmazsa?
  • blower fanlı gtx1080 alınmaz pc fps kaybı kaçınılmaz

monitör olmamış çok eski 3d mi kaldı hocam yaramz o monitöre okadar para vermeyin hdd ve sdd ciddi anlamda çok fazla

2 tb hdd ilerisi için yeterli ssd de 250 gb yeterli windows ve 2 oyun alır

sıvı sogutmaya gerek yok işlemcin k ibareli degil hava sogutması alsan yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 10 Şubat 2018; 13:5:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Frank Sobotka

Böyle önemli bütçeye istediği kadar gold olsun Aerocool almam.

http://www.sinerji.gen.tr/seasonic-m12ii-750-80-bronze-750w-moduler-guc-kaynagi-pmu406359

G-Sync Monitör: https://www.hepsiburada.com/dell-s2417dg-23-8-1ms-165hz-hdmi-display-4xusb3-0-g-sync-wqhd-oyuncu-monitor-p-HBV000003WAHE?magaza=Hepsiburada

Hocam 650w yeter mi? Yetiyorsa seasonic de alabilirim.

• Yeter.
  • 3 lü kombo yapmışız

Sistemlendin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.