Şimdi Ara

Yaklaşan İstanbul Depremi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
17
Favori
6.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oğlum yapmayın laan korkutuyorsunuz. İstanbuldayım ben
  • ekşide mükemmel acıklamışlar deprem olayını

max 10 sene içinde gerçekleşecek bu deprem kaçışı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruzer* -- 6 Eylül 2014; 1:55:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elasmosaurus

quote:

Orijinalden alıntı: hkD

Marmaradaki Fayda Ufak Ufak Kırılmalar Var.
    Bu Muhtemelen Enerji Boşalmasından Ötürü İyi Bir Haberdir.

2014.09.06 00:55:03 40.8087 28.0590 9.3 -.- 2.9 -.- MARMARA DENIZI
    2014.09.05 23:03:54 40.8108 28.0703 5.4 -.- 2.1 -.- MARMARA DENIZI
    2014.09.05 20:01:27 40.8122 28.0730 7.7 -.- 2.6 -.- MARMARA DENIZI
    2014.09.05 15:26:36 40.8167 28.0793 4.9 -.- 2.3 -.- MARMARA DENIZI
    2014.09.05 14:40:07 40.8450 28.0220 8.4 -.- 2.6 -.- MARMARA DENIZI
    2014.09.05 14:30:46 40.8177 28.0742 5.4 -.- 2.5 -.- MARMARA DENIZI

10.000 tane böyle deprem olsa ne farkeder ki hocam şaka bir yana hiç olmamasından iyidir. Keşke 4-5 arası sürüyle deprem görsek. Korkarız ama her şey sağlam kalarak enerji boşaltırız ama öyle bile çok çok olması lazım

Aynen Keşke Olsa.
    Gerilim Arttıkça Şiddette Artıyor Malum.

• Artık Türkiye dışında deprem olsa Büyük İstanbul Depremi yakında diye haber yapıyorlar.
    Allah korusun inşallah bir daha 99'daki gibi felaket yaşamayız
  • Bu deprem olduğunda ekşideki yazanların aynısı mı gerçeklerşir bilinmez ama ülkeyi en az 20-30 sene geri götürür birdaha da belimizi doğrultamayız.Kısacası bu deprem eğer acilen önlem alınmazsa Türkiye'yi bitirir...
  • peki istanbulda 7 üzeri şiddet olursa hemen sonraki artcıları saymazsak uzun süre deprem olmayacak gibi anladım ben (yaklaşık 500 yıl)
  • Milletin farkındalığı için bir UP gelsin şu konuya
  • UP lütfen
  • kimsenin umrunda değil mi bu deprem?
  • Bazi arkadaslardaki guvensizlige cevap olarak şu mesaji atmistim kimse okumadi galiba. 99 izmit depreminde bu şehirde butun binalar yikilmadi kötü yapilasmanin sonucunda yikilmalar oldu. Yeni yonetmeliklerle yapilan binalar daha guvenli artik . Güvensiz olan eski yani kentsel donusume ugramasi gereken yapilardir . Bu mesaji artilayin ya da eksileyin herkes gorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul'da yaşıyorum ve 99 depremini sağlam olarak atlamış bir binada oturuyorum ama bu depremde dayanır mı bilmiyorum. Eğer önlemler alınmadan bu şekilde vurdumduymaz devam edilirse deprem sonrası gerçekten çok sıkıntı çekilecek.
  • Tırstım lan halbuki 9 yıllık binada oturuyorum, Allah korusun hepimizi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20 senedir yaklaşıyor bi gelemedi arkadaş

• 2014.09.06 02:46:57 40.7948 28.0542 8.8 -.- 2.1 -.- MARMARA DENIZI
  • Her gün onlarca deprem olur şunları kopyalip buraya atmaktan vazgecin.Forumdaki insanlarin konuyu görmesi sadece korkmasına neden olur bizim yapabileceğimiz pek birşey yok devlet önlem almali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zina artti arkadaslar sirf bu yuzden olacaksa olur.Lut kavmini hatirlayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekşideki yazıyı bende okumuştum bi deprem olsa kaçamayız istanbuldan ölen öldüğüyle kalır
  • Benim merak ettiğim yeni binaların yıkılma olasılığı. Çok büyük bir depremden bahsediyoruz sonuçta, hasar görürler mi? Mesela Toki baya bina dikiyor Başakşehir taraflarına oralarda bir sıkıntı çıkar mı acep?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonerason

quote:

Üniversiteye gideceğimden son günlerde bu konuyu feci araştırdım tam artık tüm okuyacak kaynaklar bitti derken forumda pat konuyu gördüm.

Gerçekten kaçılmıyor. Avrupa yakası daha çok etkilenecek deniyor hadi anadoludayım üsküdarda bayırdayım diyorum belki aşağısı sağlamdır ama sahile 500 metre. Offf of

Sen yine uskudar ben maltepe sahil denize 300m bina da 25-30 yillik ben ne halt yiyeyim :)

İnşallah deprem olmadan çeker gideriz hocam ne diyelim. Keşke kimsenin burnu bile kanamasa deprem hiç olmasa, bazen uydurma olduğuna dair teoriler okuyup içimi rahatlatıyorum ama kaçarı yok gibi

Bi 5-6 sene daha burdayim gibi gozukuyor ailemde bina degisikligine sicak bakmiyor. Sansimiza bi mutaitle anlasmak lazim ama 5. Kat izni cikarmiyor belediye...

• Önce istanbulun nüfusunu doğru yazın da sonra analiz falan yapın bence. 9 gün önce paylaşılan haber ve istanbulun nüfusu 8 milyon

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.