Şimdi Ara

YAKITA GELEN HAKSIZ VE GEREKSİZ ZAMMI KINIYORUM (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
2.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • koç kafasına göre zam yapsa da rafineri çıkış fiyatıyla tabanca fiyatı arasındaki soyguna ne demeli????
    dağıtım şirketlerinin ensesine tokadı patlatıp 10 gün sonra katmerli tırmanışa geçmesine sebep devlet VERGİ TERÖRÜNÜN eseri değil mi???
  • Koç istedigi kadar zam yapsın .. olay yurt dışından gelen petrolun fiyatının artması ve epdk nında buna baglı olarak fiyatta sık sık güncelleme yapması ... aslında buraya kadar normal bir süreç bu .. anormal olan devletin aldıgı vergiler ....
  • Diyelim ki zamları Koç yapıyor.
    Tayyip efendi eşşek baŞI mı? Ülkenin başbakanı buna müdahale etmezse kim müdahale ederç.
    Yukarıda yorum yazan arkadaşların yorumlarına aynen katılıyorum...
    Ayrıca:
    sEÇİM MEYDANLARINDA: "hALKA GİTMEYE KORKANLAR HALKÇI OLABİLİR Mİ? MİLLETE GİTMEYE KORKANLAR MİLLİYETÇİ OLABİLİR Mİ" DİYE NUTUK ADAN BEYZADE KÜÇÜK BİR SÖZÜM VAR SİZE;
    1 YTL LİK BENZİNİ KENDİ HALKINA 3,5 YTL YE ÇAKANLAR ADAM OLABİLİRLER Mİ?????
    SAYGILAR....
  • ilk defa honda aldım acabamı diyorum bu zamlar yüzünden
    tüp taktıramıyoruz gatranti gidiyor
    dizel ve tüpler %50 daha ucuz.

böyle zama yazıkları olsun

dünyanın en pahalı benzini olur mu ya, ayıp

• Hocam koç yapsın yapsın kaç zam yapsın? Bahane bunlar;

Önce dağıtım şirketlerine yüklendiler. Bayinin ve dağıtıcının karını (masraflarla birlikte, uzak bayiler zarar bile ediyor) 20ykr ye indirdiler.

Şimdi koca yükleniyorlarlar, yasa varsa onuda kısıtlarlar yakında...

AMA KENDİ FAHİŞ VERGİLERİNE BIRAK İNDİRİMİ, ZAM BİLE YAPIYORLAR!!!!! DAHA ÖNCEDE YAZDIĞIM GİBİ:

%69 u vergi derken açalım biraz. 1 lt benzine verdiğimiz her 3,35 tl.nin, 1,04 ü yakıt bedeli, 2,31 i ise devlete vergi.... Yani her 1 lt yakıt bedelenin 2 katı kadarda devlete vergi veriliyor !!!!!!!!!!!

1,04 yani yakıt+kur+koç+dağıtıcı+istasyon,

2,31 ise devlet.

İndirimi nerede yapacakları belli ama işlerine gelmiyor... Yakında zamlar başlar. BAKKALDAN MARKETTEN PAZARDAN ALDIĞIMIZ HERŞEYİN FİYATI YAKITA BAĞLI, TRAKTÖRLE SÜRÜLÜP, KAMYONLA DAĞITILIYORLAR BUNLAR...... İŞE GİDERKEN MİNİBÜS OTOBÜS SU YAKMIYOR.

• TÜM TÜKETİCİLER -BU İŞTEN RAHATSIZ OLANLAR- NASIL SESİMİZİ DYURABİLİRİZ Kİ?
    BİR AKIM BAŞLASA DA PROTESTO ETSEK....
    MESELA FALAN GÜN BENZİN ALMAYALIM MI?
    NASIL YAPALIM ARKADAŞLAR.
  • O kadar yazdık ya nasıl olacağını örtmenim. Hala soruyon mu
  • Duyduğuma göre Kuzey Kıbrıs hükümeti Türkiyeden aldığı benzini 1.5 TL'ye satıyormuş. O zaman bu hükümet Türk halkını kaz gibi yoluyor demektir. Ey kazlar ayaklanın artık yoksa yolunacak tüyümüz kalmayacak.
    Yıllar önce yurt dışında yaşadığım bir ülkede benzine 9 kuruş zam yapılmıştı. O zamanlar İran-Irak savaşı devam ediyordu. Tüm ülke ayaklanmıştı. Bütün sivil toplum örgütleri halkı örgütlemiş, herkez arabasını kullanmayı bırakmıştı. Bisiklete binip, toplu taşıma araçlarını kullanmıştık. İşe giderken birkaç arkadaş birlikte gitmiştik. Bir haftalık protesto işe yaramış hükümet benzin zammını geri alarak sadece 2 kuruş zam yapmıştı.
    Sivil toplum örgütleri ve bu koyun halkta böyle bir cesaret varsa tüm Türkiye'de yapılacak bu toplu eylemi neden yapmayalım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 8 Ağustos 2009; 10:26:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ettu

Duyduğuma göre Kuzey Kıbrıs hükümeti Türkiyeden aldığı benzini 1.5 TL'ye satıyormuş. O zaman bu hükümet Türk halkını kaz gibi yoluyor demektir. Ey kazlar ayaklanın artık yoksa yolunacak tüyümüz kalmayacak.
    Yıllar önce yurt dışında yaşadığım bir ülkede benzine 9 kuruş zam yapılmıştı. O zamanlar İran-Irak savaşı devam ediyordu. Tüm ülke ayaklanmıştı. Bütün sivil toplum örgütleri halkı örgütlemiş, herkez arabasını kullanmayı bırakmıştı. Bisiklete binip, toplu taşıma araçlarını kullanmıştık. İşe giderken birkaç arkadaş birlikte gitmiştik. Bir haftalık protesto işe yaramış hükümet benzin zammını geri alarak sadece 2 kuruş zam yapmıştı.
    Sivil toplum örgütleri ve bu koyun halkta böyle bir cesaret varsa tüm Türkiye'de yapılacak bu toplu eylemi neden yapmayalım?

Orada benzin 1,80 tl, dizel ise 1,81 olması lazım....Adamlar orada mercedeslere bmw lere biniyor, biz burada ufak motorlu 3,34ten benzin alıyoruz....yuh yani...

Gerçi kktcdeki benzinle Türkiye'deki benzin arasında kalite farkı var. Oradaki benzin buradaki kadar işlenmiş olmuyor ama olsun yinede buranın neredeyse yarısı...

• Ben yakıt, benzin ve türevi kelimelerin olduğu her şeye sinirleniyorum. Rezaletin biri bin para sen bayiler aşırı kar yapıyor diye bas bas bağır, karları düşür, üç gün benzin ucuzlasın sonra ötv'yi arttır. Allah be....rını versin.
  • eee nolucak 1 kaymakamın 2 makam arabası olursa böyle olur
  • başamı geldiler başa belamı geldiler belli degil.
  • Dün 2-3Krş daha kaktırıverdi EPDK!
    Hissedebildiniz mi?
  • şimdi birdaha zam yapıldı kurşunsuz benzin 2 kuruş motorin 3 kuruş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Dün 2-3Krş daha kaktırıverdi EPDK!
    Hissedebildiniz mi?

Delik genişledi ya pek dokunmadı

Siyasete girmek istemem ama böyle koyun halk olduğu sürece 10tl de olsa kimseden gık çıkmaz arkadaş.
  • eee, millete kömür dağıtılacak, oy yatırımı erzak dağıtılacak, kim versin bunların parasını
  • akaryakıtta tavan fiyat uygulamasının 2 gun sonra suresı dolacak.sayet devam etmez ise, siz o zaman gorun fiyatları...3-5 kişinin benzin/mazot almamasıyla cozum olusmaz.ben zaten benzin almayı ister istemez kestim.daha oncesi aylık 1000km yapan arabam aylık 300 km cıvarı yol katetmeye basladı coktandır.
    durumu olan binmeye devam eder, benim gibiler ise zamanla arabadan tabanvaya gecmek zorunda kalacak.
    ne kınamak ne protesto sadece butcemi dengelemek icin tum vazgectiklerim.durum budur.

"Üsttekiler", halkının fakirlestirdigini gorup onlem almak yerine, gittikce Lord'luk yapabilecekleri halk (kucuk insanlar) yaratmayı amac edinmiş olsa gerek ki, bu gibi olayları goz ardı etmek işlerine geliyor...
    eger kimse dokuntu-eski arabayla dolasmıyor olsaydı, son model arabayla dolasmanın tadını kim-nasıl cıkarırdı ki! işte kitlesel anlayısımız.bu bastakılerin de anlayısı olması sasırtıcı deil, di mi?.

burada yazıp cızmek ne getirir acaba??! sadece anlık deşarj mi! aklımıza guluyorum sadece

• çözüm bence;
    yakıttaki gereksiz saçma sapan yüksek vergi mantığının kaldırılmasından geçiyor.
  • eee?
    bi değişiklik olmadı.
    "zam gelcek" diyenler bizi mi yedi?
  • Peder hangi kilisenin pederi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.