Şimdi Ara

yakıt tüketiminiz.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2009-2012 arası 1.4 tsi motorlu aracınız yakıtı hakkında bilgi verirmisiniz? forumlarda kullanmayan kişiler çok yakıyordur felan die yorumlarda bulunmuş bi çok kişi. dizel boş araç almak yerine benzinli dolu araç almak istiyorum. aylık yapacağım km 1.000 km civarı ancak olur. kullanıp ölçümünü yapan arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var..

• benimki 2015 manuel:
    genel yakışım istanbul şehiri içi klimalı 30 km hızda 6,9 lt

geçenlerde klimasız 60 km hızda 4,3 lt yaktım 50 kmlik bir mesafede.

bence 1.4'ün yakışı çok iyi. ben yılda 15.000 civarında bir yol yapıyorum ve dizele ihtiyaç duymadım. 20 yıldır benzinli araç kullanıyorum. hiç bu kadar az yakana denk gelmedim, net. benim tahminim birkaç seneye atmosferik araç kalmayacak. dizellerde zaten kalmadı, sıra benzinlilerde.
  • 2013 model 1.2 tsi comfortline manuel. Sehir ici 6.5 sehirdisi 4.5 litre...yakittan ve performanstan son derece memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 tdı aldım hocam bende geçen hafta. bakalım yakıtı nasıl olacak. şimdilik performans tatmin etmiyor ama. bi bakıma sokmayı düşünüyorum ondan sonra ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: qarizmatip

1.6 tdı aldım hocam bende geçen hafta. bakalım yakıtı nasıl olacak. şimdilik performans tatmin etmiyor ama. bi bakıma sokmayı düşünüyorum ondan sonra ne olacak

Kazasiz belasiz binin insallah...dizelin yakiti cok daha iyidir heralde.

• teşekkür ederim hocam. rabbim size daha iyisini nasip etsin. şimdilik biniyorum hocam, henüz tüketim takipi yapmadım :) bide zonguldak da oturuyorum burası çok fazla yokuş bi şehir, o yüzden dğru veri elde edebileceğimi sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: qarizmatip

1.6 tdı aldım hocam bende geçen hafta. bakalım yakıtı nasıl olacak. şimdilik performans tatmin etmiyor ama. bi bakıma sokmayı düşünüyorum ondan sonra ne olacak

Bu arada performans tatmin etmiyor derken nasil yani...çekişte sorun mu yasiyorsunuz. Tdi motor performansta memnun edici olmasi lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Password06 -- 30 Temmuz 2016; 11:53:19 >
  • Tsi 140 antalya ici trafikte ortalama 6.5 8.5 arasi bir sonuc cikiyor genellikle trafik yogunluguna ve kullanim tarzima gore
    Uzun yolda minimum duserebildigim 5.4 civari daha dusuremedim belki duserdi ama dayanamiyorum yine basiyorum bu sefer artiyor tuketim

• hafta sonu uzun yoldaydım. 100 km hız ile gittiğimde yol bilgisayarı 2.3 litre gösteriyordu. depoyu fulledim zaten. bakalım kaç km gidecek. şimdiden 300 km yi geçti depo 4/3 ü duruyor hemen hemen. yine yazacam depo bittiğinde.
  • Sonucu bekliyorum. Ben de genelde 90-100 km sabit hızla giderim. Ama arabam 1.6 lpgli bir karşılaştırma iyi olur benim için.

• slm arkadaşlar 2016 Volkswagen Golf 1.2 TSI BMT 110 PS Midline Plus aracı alalı 1 ay oluyor 500 km yaptım araçtan çok memnunum yakıt ile ilgili bir sorum olacak kontağı çevirmeden önce başlangıç ortama tüketimi sıfırlıyorum ve 11 km gittikten sonra başlangıç ortama tüketim 6.7 yazıyor şehir içi sizce bu yakıt durumu nasıl
    İstanbul şehiriçi 50 lt ile kac km yapılır ve en tasarruflu nasıl kullanılır
  • 2014 1.4 tsi 122 hp dsg ile şehiriçi(küçük sakin şehir) normal kullanımda ve 3-4km lik mesafelerde 9 litrenin altına hiçbir şekilde inmiyor ortalamada 9-11 arası yakıyor. Uzun yolda 6-7 arası 110-200 arası hız
  • blue68 B kullanıcısına yanıt
    Başlangıcı sıfırlamaya gerek yok zaten iki saat kapalı kalınca motor sıfırlanır:)

• arkadaşlar depoyu bi kez daha fulledim fakat tam bitmeden fulledim. golf dsg şanzıman 1.6 dizel 105 hp. 575 km gitmişim 166 TL ye fullendi. buna göre 29 kuruş yakmış oluyor.bu 575 km nin 200 km'si şehirler arası oldu. yaşadığım şehir zonguldak acaip yokuşu var, düz bi şehir olsaydı tahmin ediyorum 22-23 kuruş yakardı. önceki fullediğimde petrol ofisinden fullemiştim bu defa opetten bakalım opet te ne yakacak. yine burada paylaşacağım herkese keyifli forumlar.
  • 2012 golf 6 1.4 TSI benzinli manuel şehir içi 33 - 35 kuruş klimasız ; şehir dışı 19 kuruşa kadar düştü (rekorum) genel olarak 23 kuruş (klimasız) - 26 kuruş (klimalı) yakıyor.
  • 2016 golf 1.2
    100 km şehir içi: 6,7 litre
    100 km şehir dışı: 5,6 litre
  • 2015 1.4 TSI
    Şehir içi 7.6 litre
  • ort yazarken ort hız ve ort yakıt olursa daha çok yardımcı olur diye düşünüyorum. tsilarda gaz pedalına yumusak ve hissiyatifli basarsanız çok az yakar. ben ş dışında 5.3lere kadar indirmiştim sabit saatte 100km hızda. uzun yolda dizel yerine rahatlıkla tercih edilir motor sesi az.
  • Mart 2017 Verisi (2010 1.4 TSI DSG 7 İleri Highline)
    1 depo 1100 Km Hız Sabitleyici ile 99-107 Km arası ancak Kayseri Malatya arasından geçtim bu yolda araçlar normalden bayaa fazla yakar.

bence benzinli almak ve Highline almak en mantıklısı. Com ile High. arasında çok fark var Kapı saçları bile farklı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.