Şimdi Ara

Yakıt Tüketimi Düşük Araç Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
11.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 2009 model Enjoy donanım Opel Astram var. Aracımdan çok memnun olmama rağmen benzinli olması beni ekonomik olarak zorluyor. Şehir içi, bilgi ekranında şu an için 8.9 Litre gibi bir değer yazıyor. Aracımın donanımı olsun güveni olsun sürati olsun duruşu olsun yeterince iyi. Fakat tüketim değerleri cebimi yakıyor. O yüzden aracımı satıp dizel bir araca geçmek istiyorum ve gönlümce gezmek istiyorum. Aracım 2009 53.000 km de kaza boya vuruk düzeltme yok piyasaya göre 30.000 ile 32.000 gibi fiyat istiyorum. Aracımın satılmasından gelicek para ile ya 20.000 bin liraya kendime 12.000 bin tl ye de babama araba almak , ya da babamın söylediğini dinliyip tüm para ile kendime tek bir araç almak. Donanım olarak arabamı aratmıyıcak bir araç olmalıdır. Manuel ve ya Otomatik farketmez. Yaptığım araştırmalarıma göre birkaç araba var aklımda sizin tavsiyeleriniz dedir?

1- Fiat Punto ya 2006-07 model ya da 2010-12 Model 1.3 Mjet
    2-Fiat Bravo 2008+ Model 1.3 Mjet
    3-Vw Polo 1.2 TDI 2009+
    4- Toyota Auris 2008+ 1.4 d4d
    5-Opel Corsa 1.3 CTDI

Düşündüğüm araçlar bunlar. Yakıt tüketim oranları nasıldır. Fabrika verileri zırva nerde test ediyorlar bilmem ama Türkiyede olmadığı kesin. Başka tavsiye arabalar varmıdr. 3k veya 5k olması fark etmez.

Şimdiden teşekkürler,

İyi Günler , İyi forumlar....

• quote:

Orijinalden alıntı: YgtBrk

Arkadaşlar merhaba. 2009 model Enjoy donanım Opel Astram var. Aracımdan çok memnun olmama rağmen benzinli olması beni ekonomik olarak zorluyor. Şehir içi, bilgi ekranında şu an için 8.9 Litre gibi bir değer yazıyor. Aracımın donanımı olsun güveni olsun sürati olsun duruşu olsun yeterince iyi. Fakat tüketim değerleri cebimi yakıyor. O yüzden aracımı satıp dizel bir araca geçmek istiyorum ve gönlümce gezmek istiyorum. Aracım 2009 53.000 km de kaza boya vuruk düzeltme yok piyasaya göre 30.000 ile 32.000 gibi fiyat istiyorum. Aracımın satılmasından gelicek para ile ya 20.000 bin liraya kendime 12.000 bin tl ye de babama araba almak , ya da babamın söylediğini dinliyip tüm para ile kendime tek bir araç almak. Donanım olarak arabamı aratmıyıcak bir araç olmalıdır. Manuel ve ya Otomatik farketmez. Yaptığım araştırmalarıma göre birkaç araba var aklımda sizin tavsiyeleriniz dedir?

1- Fiat Punto ya 2006-07 model ya da 2010-12 Model 1.3 Mjet
    2-Fiat Bravo 2008+ Model 1.3 Mjet
    3-Vw Polo 1.2 TDI 2009+
    4- Toyota Auris 2008+ 1.4 d4d
    5-Opel Corsa 1.3 CTDI

Düşündüğüm araçlar bunlar. Yakıt tüketim oranları nasıldır. Fabrika verileri zırva nerde test ediyorlar bilmem ama Türkiyede olmadığı kesin. Başka tavsiye arabalar varmıdr. 3k veya 5k olması fark etmez.

Şimdiden teşekkürler,

İyi Günler , İyi forumlar....

aracınızdan memnunsanız neden lpg taktırmayı düşünmüyorsunuz? herşeyiyle memnunsanız ikinci el boşuna risk olacak sizin için alacağınız punto polo corsa sizi nekadar mutlu edecek bilemiyorum

• 1.bravo 2.polo...3.toyota 4.corsa.... yada sizdeki astranın dizelini dusunebilirsiniz corsa odun gibi araba arkadasim iki kapili olanından vardi. Birde gecenlerde maltepe ünv orda arlamdan gelen corsanın vırajı alamayıp kaymasi baya soguttu....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Colt u incelediniz mi?
  • LPG taktırın diycektim bende.Yalnız astradan sonra o listedeki hiçbir araç sizi tatmin etmez auris hariç.Yani mantıklı değil yaptığınız şey.
  • Arkadaşlar şöyle söylüyim. Aracımın vize vakti geldi. Vizeye giricek 4 tane lastik istiyor araba 1000-1200 lira ona desek 3 tane pul borcu var 1.500 de ona desek . Radar cezam var 400 TL te o olsa birde bunların zaten yaptırmak zorundayım. Bunları hallettikten sonra birde 2000 TL tüp masrafım olucak. Gerçekten taktırmaya değicekmi. Dizel gibi az yakarmı aracım. Hani 250 Krş seviyesine mi inicek. Dizel puntolar yanlışsam düzeltin 180 Krş civarı yakıyormuş şehir içi. Bu arada simit tüp taktırmak zorunda onlarda 20 Litre mi ne oluyormuş sürekli yakıtla uğraşmak zorunda kalıcam. Yıllardan beri bu benzin yaktığı için beni gitmek istediğim çok yer var o yüzden hani bir sene içinde 20.000 civarı bir km yaparım. Bagaj araba HB olduğu için büyük tüp dar olan alanı dahada daraltıcak ki bu istemediğim bir nokta. Bu arada tüpten sonra araçta oluşan problem varmıdır. Hani birazcık kendimi kasıp aracımı Yeni kasa punto evo mu alsam ? 33.000 TL ye dynamic evo 1. mjet 2011 model buldum. 20.000 km de hani doanım açısından bu araçta benim aracımda olan çoğu şey var . Birtek konfor açısından sıkıntı çekerim diyolar. Çok büyük fark varmıdır ? Dediklerimde yanlışmıyım sizce= ?

• LPG konusunda benzinde yaktığınız ortalamanın yaklaşık olarak yaklaşık olarak yüzde 20 fazlasını yaktığı söylenir. (Benim aracım yol bilgisayarı ortalamasının yaklaşık olarak yüzde 14 fazlasını yakıyor) 8,9 litre diyorsanız yaklaşık olarak 10,5 litre gaz tüketiminiz olur. Kuruş cinsinden tüketiminiz aldığınız gazın fiyatına göre değişir. Benim evime yakın 2,5'e satan yerde var ancak ben 2,19'dan alıyorum. Simit tüp taktırdığınızda 40 litrelik depo takıyorlar tamamen dolmuyor ancak benim araç yaklaşık olarak 35-36 litre almakta sanırım yani 300 km üzeri yol yaparsınız gibi. (uzun yolda rahat 400 üzeri gider). Simit depo olduğundan yer sıkıntınız olmaz. (benim stepne evde, 2 tane tamir kiti bir tane pompa attım bagaja öyle dolaşıyuorum) C sınıfı araca alıştıuktan sonra B sınıfına dönmeniz pişmanlık verebilir aynı zamanda ne olursa olsun 2. el araç alımındaki riskleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Bence tanıdığınız bildiğiniz aracınız + iyi bir ustanın elinden çıkma LPG sistemi güzel gider.

• dizel için symbol\clio önerebilirim. 1.5 dci var arkadaşımda araç hiç yakmıyor desem yeridir.

2007 symbol absli airbaglisini 15.500 e aldılar. yakıtı gerçekten makul. araç 110 bin km de
  • Bravo ve Punto'nun Mj motorları sizi memnun edecektir. Corsa da öyle. Diğerlerinin fiyatı ve donanım seçenekleri tahminimce pek uygun olmayabilir.
  • Forumdan sınırsız uzaklaştırma alma ihtimalim olsa da, benim tavsiyem Peugeot 207 Feline olur. Motoru gayet az yakan, performansı iyi, donanım olarak da birçok otomobili aratmayan ve özel üretim bir araçtır.

İsterseniz internet üzerinden biraz araştırma yapın, benim çok hoşuma giden bir araçtır. Ayrıca, Peugeot'a hiç binmemiş insanların "Fransız alınmaz" ya da "Hemen arıza yapar" sözleri yerine, 206 ve devamı olan 207'nin Avrupa'da ne kadar tercih edildiğini ve 206'nın + modeli ile hala satıldığını da gözönünde bulundurun lütfen.

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mercedes-SLK

dizel için symbol\clio önerebilirim. 1.5 dci var arkadaşımda araç hiç yakmıyor desem yeridir.

2007 symbol absli airbaglisini 15.500 e aldılar. yakıtı gerçekten makul. araç 110 bin km de

Sırf az yakacak diye astradan sonra o araç bence alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

quote:

Orijinalden alıntı: Mercedes-SLK

dizel için symbol\clio önerebilirim. 1.5 dci var arkadaşımda araç hiç yakmıyor desem yeridir.

Sırf az yakacak diye astradan sonra o araç bence alınmaz.

ayni fikirdeyim. Attan inip esege binmek gibi olur :D

• Fiyat çok yüksek demişsiniz 32 bin TL aracınızın 0'ı şuan zaten 33 bin TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperyasar

Fiyat çok yüksek demişsiniz 32 bin TL aracınızın 0'ı şuan zaten 33 bin TL

Bahsi gecen aracin donanim olarak benim aracim seviyesinde degil. Essentia confor paket kampanyali fiyati 36 bin lra. Baktiginizda aracim tertemiz ve bakimli bir aractir. Ayrica yaz donemi 2. El piyasanini takip edin.

• Hocam yine astra'nın dizel'ini düşünmez misiniz ?

• birincisi polonun trendline bos versiyonunu alma. malzeme kalitesi comfortline pulse gti versiyonlarindaki gibi kalitede degil. mazotu koklar adeta orasi ayri mesela. polo alacaksan 1.6 dizel 90 ps al performansi gayet iyidir.
    ikincisi bence c segmentten b segmente dusmeniz cok mantikli olmaz. b segment cok dusunmeyin. c segmentte auris var dizelleri iyidir konforda da iyidir. yakit gayet iyi yaklasik 20 21 kurus yakar. dizel golf alabilirseniz onlarda iyidir ayrica

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 'emre' -- 31 Mayıs 2012; 22:51:27 >
  • Benim araç 2008 Focus 1.6TDCI 109hp (aşağıda yazacağım değerler kesinlikle gerçektir, şüpheniz olmasın)

-Aracımla geçen hafta sabit 108km hızla (cc) antep-adana otobanda gittim ve 3,5l/100km yaktı

-Şehir içi şuanda 4,8L/100km (genelde sakin kullanım ve az ışıklı bir bölge kullanımı)

Gel görelim 62.000 diye aldığım araç 160.000km çıkınca hiçbir sorun olmamasına rağmen, araca ısınamadığımdan satmaya çalışıyorum. Aracın yakıt değerlerinden çok memnunum ve yine alacağım araç kesinlikle TDCI motorlu ford olacaktır. Bence temiz ve ilk sahibinden bir focus II tercihleriniz arasında olsun. Çünkü ş.içi 18kuruş, ş.dışı 13 kuruş şu zamanda mükemmel ötesi rakamlar. Araç sakin kullanımda ekonomi, agresif kullanımda ise 240Tork ve 109hp ile performans sunuyor. Benim bir sonraki aracım kesinlikle Titanyum X paket ve dizel olacaktır. (Tabi bu defa ilk sahibinden ve tüm araştırmaları detaylıca yapılmış olacak) (2.el alırken, en tehlikeli araç, 3 yaşını yeni doldurmuş, beyaz, collection paket dizel focus tur. Piyasadaki mevcut 2009 model araçların 1/5 oranı Beyaz filo kiralamadan alınıp, kilometreleri ile oynanmış araçlar, abartısız söylüyorum)

• kesinlikle bravo 500nm torku bile yeter ayrıca bakım masraflarıda az olur ancak 2.elde belki biraz zorlanırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

kesinlikle bravo 500nm torku bile yeter ayrıca bakım masraflarıda az olur ancak 2.elde belki biraz zorlanırsın.

300Tork demek istediniz herhalde. Zaten Bravo, bana göre Fiat'ın Türkiye'de sattığı en kaliteli araba, linea'yı kalitesi ile döver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaras -- 31 Mayıs 2012; 23:10:42 >
  • doğru 300.
    500 olsa var yha
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.