Şimdi Ara

YAKIT DEĞER YARIŞI :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
2
Favori
2.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

2.5 lt yakanlar gelmeden ben geleyim. 125 hp benzinli otomatik aracımla 3 kişi

YAKIT DEĞER YARIŞI :)

Belliki rampa aşağı salmissin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

quote:

Ayak ayarlanırsa sıkışık olmayan trafikte bu değerler yakalanıyor

Süper cidden. Ekonomik kullandığınız taktirde km'de 13 kuruş yakıyor aracınız. Şu anda aracı inceliyorum. Bir kaç soru sorayım sizi yakalamışken .Araç nasıl? memnun musunuz? Göstergeleri biraz yukarda olması avantaj mı dezavantaj mı?

Araçtan memnunum.şehiriçi 20 kuruşa hiç gelmedi maşallah.içi geniş ve ferah.gösterge konumu benim hoşuma gidiyor.hiçbir dezavantajını görmedim

Tabi sizin araç b segmenti. Bendeki C segmenti. Sizin araç 1.050 kg. Benim araç 1300 Kg, Sizin aracın jantı 15" benim araç 18" . Bu farkları belirterek kendimi avutmaya çalışmamı hoş görürsünüz sanırım :)

• Değerlere bak ya. Ağzım açık kaldı. Benim 2000km ortalamam 8.9 litre/benzin. Ortalama Hız 41km/s
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Süper cidden. Ekonomik kullandığınız taktirde km'de 13 kuruş yakıyor aracınız. Şu anda aracı inceliyorum. Bir kaç soru sorayım sizi yakalamışken .Araç nasıl? memnun musunuz? Göstergeleri biraz yukarda olması avantaj mı dezavantaj mı?

Araçtan memnunum.şehiriçi 20 kuruşa hiç gelmedi maşallah.içi geniş ve ferah.gösterge konumu benim hoşuma gidiyor.hiçbir dezavantajını görmedim

Tabi sizin araç b segmenti. Bendeki C segmenti. Sizin araç 1.050 kg. Benim araç 1300 Kg, Sizin aracın jantı 15" benim araç 18" . Bu farkları belirterek kendimi avutmaya çalışmamı hoş görürsünüz sanırım :)

Ben hoş görürüm ama çıktığı zaman blue-hdi 308 alan biri hoşgörmeyebilir :) 2,5 lt değerle karşımıza çıkar

• 2-3 litre nedir yav, benim 11-12 litre, şehir dışında 7 litre yakınca sevindirik oluyorum bir müddet :)
  • Bizim arabada böyle bir teknoloji yok
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben hoş görürüm ama çıktığı zaman blue-hdi 308 alan biri hoşgörmeyebilir :) 2,5 lt değerle karşımıza çıkar

Fransız araçlarını bir çok yönden seviyorum. Ancak en çok sevdiğim motorları. Hem kaliteli, hem ekonomik, hem sessiz, hemde performanslı. Alman araçları belki çok az farkla daha sağlam olabilir. Ancak bu fark asla beni Fransız araçlarının konforundan vazgeçiremez.

• guinness rekorlar kitabına girecek adaylar var burada
  • Let the sidik race begin ..

• İstanbul içindeki rekorum bu

46km mesafe
    39km ortalama hız

4.7lt ortalama yakıt

Araç Citröen Grand Picasso
    1575kg boş ağırlık
    215-55-16 lastikler
    6 ileri MCP (yarı otomatik şanzıman)

Boyu boyuma.. Kilosu kiloma uygun daha az yakan araçlara talibim :)

Var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synthesizer -- 7 Mayıs 2014; 0:39:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Let the sidik race begin ..

Bana gelen ve size de gelecek yazıyı hemen yazayım da parmaklar yorulmasın

''Sidik değil. Yakıt değer yarışı. Sana sidik yarışı gibi mi geldi? Sidik fotosu fln koymayasın diye diyiyorum.''
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluakbulut

quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

2.5 lt yakanlar gelmeden ben geleyim. 125 hp benzinli otomatik aracımla 3 kişi

Belliki rampa aşağı salmissin.

Fotoğrafa dikkatli bakarsan bayır aşağı olmadığını anlarsın. Şehir içinde filan 3.7 yakmıyor.90 a sabitledim göstergeyi sifirladim oyle cektim O yolculugumuda 4.0 ile tamamladım. Ama görebildiğim minimum değer budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

İstanbul içindeki rekorum bu

46km mesafe
    39km ortalama hız

4.7lt ortalama yakıt

Araç Citröen Grand Picasso
    1575kg boş ağırlık
    215-55-16 lastikler
    6 ileri MCP (yarı otomatik şanzıman)

Boyu boyuma.. Kilosu kiloma uygun daha az yakan araçlara talibim :)

Var mı?

sİZİN DEĞERLERDE ARACA GÖRE ÇOK İYİ. Citroen dışında bir araç alırsanız bence Citroen'i çok özelersiniz. Benim ilk aracım C4, sonraki aracım Ds4 , Hedefim Ds5 :)

• quote:

Sidik değil. Yakıt değer yarışı. Sana sidik yarışı gibi mi geldi? Sidik fotosu fln koymayasın diye diyiyorum ( kes yapıştır yaptım. )
  • quote:

quote:

Sidik değil. Yakıt değer yarışı. Sana sidik yarışı gibi mi geldi? Sidik fotosu fln koymayasın diye diyiyorum ( kes yapıştır yaptım. )

Dostum yanlis anlama. Senin konuna saygım var ama dikkat edersen kac tane fotosuz mesaj geldi simdiye kadar. Zaten ciddi yazanlar gerek foto larla gerek yazıslarıyla kendilerini belli ediyorlar. O yuzden onlardan gerisi bos.

• Kim daha az yakıyor yarışmasına şöyle bir renk katabiliriz.

[Aracın ağırlığı / Ortalama yakıt tüketimi ] / Ortalama hızın ondalık değeri

yani

[1575/4.7]/ 3.9 = 85

Benim Skorum bu.. Böylece daha ağır araçla daha düşük ortalama hızda daha düşük değer yakalayan cdik yarışını kazanır.

Benim skorum 85 :)
  • quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_75018271/f_//tm.htm#75018271
    Ikitelli-Eminönü gidiş dönüş
     YAKIT DEĞER YARIŞI :) YAKIT DEĞER YARIŞI :) YAKIT DEĞER YARIŞI :)
    Sanırım denilen tüm kurallara uyuyor

Örneğin bu aracın değerlerinin puanına bakalım

Araç ağırlığı: 975kg

Ortalama tüketim: 2.8

Ortalama hız: 46(ondalık değer 4.6)

[975/2.8]/4.6 = 75

Üzgünüm ama kaybettiniz.

• quote:

quote:

quote:

Dostum yanlis anlama. Senin konuna saygım var ama dikkat edersen kac tane fotosuz mesaj geldi simdiye kadar. Zaten ciddi yazanlar gerek foto larla gerek yazıslarıyla kendilerini belli ediyorlar. O yuzden onlardan gerisi bos.

Resimsiz değerlerin geçerliliği yok. Resim koyanlar arasında sohbet gelişiyor zaten. Rekor B segmentin'de 208 kullanıcısı olan "icemy" nickli arkadaş ile C segmentinde Ds-4 aracımla bende.. Bu rekorları kıran buyursun resimlerini paylaşsın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Resimsiz değerlerin geçerliliği yok. Resim koyanlar arasında sohbet gelişiyor zaten. Rekor B segmentin'de 208 kullanıcısı olan "icemy" nickli arkadaş ile C segmentinde Ds-4 aracımla bende.. Bu rekorları kıran buyursun resimlerini paylaşsın.

Senin değerler de pek iç açıcı değil sevgili güzel ve alımlı ds-4 kullanıcısı :)

Araç boş ağırlığı: 1300 kg

Ortalama tüketim: 4.1

Ortalama hız: 47 (ooo bu kötü oldu ondalık değer 4.7)

[1300/4.19] / 4.7 = 67

Üzgünüm ama siz de kaybettiniz..

Scoreboard'a bir göz atalım:

Synthesizer: iri cüssesi ve tombul yanaklarına rağmen 85 puanla birinci

Icemy: ilik gibi vücudu ile dudak uçuklatan zarifliği ile 208 ile 75 puanla ikinci

loutrec_: Zarif fransızı hem de pek az ile mutlu olmayı becerebilen ds 4 ile 67 puanla üçüncü

İlk 3ü fransız güzeller paylaşıyor sanırım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

60 km boşuna gezecek kadar zenginsiniz sanırım.

Boşuna değil :) Araçla gitmemiz gereken bir İşimiz olduğunda sadece sayacı sıfırlayıp değerleri paylaşıyoruz. Yoksa siz bir an bile olsa 60 km boşuna dolaşıp değeri burada paylaşmayı mı düşündünüz :) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loutrec_ -- 7 Mayıs 2014; 1:02:26 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.