Şimdi Ara

Yakında İstanbul depremi olacak 7.3 büyüklüğünde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar deprem mevsimine girmiş bulunmaktayız. Yapınız 7.3 büyüklüğünde bir depreme dayanamayacak ise bu aralar evlerde fazla durmayın. Özellikle İstanbul'da yer yerinden oynayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yanlış anlaşılmasın da şu deprem olacaksa olsun artık. Beklemesi rahatsız edici. Korkunun ecele faydası yok. Bir önlem vs alınmayacaksa.

• bir sürü kişi ölecek ekonomi daha fazla zayıflayacak binalar patır patır dökülecek İstanbul savaş yaşamış gibi olacak ve biz deprem için önlem almadınız defalarca söylemiştik iplemediniz dediğimizde bize hain diyecekler

• Hocam sağol şuan evden çıktık fakat nerede kalacağımız konusunda bir fikrimiz yok o yüzden tekrar eve giriyoruz ama bilinçlenme oldu...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aaa hadi canım? Öyle miymiş?

Valla de?

Ülkemiz deprem ülkesi ama malzemeden çalarak bina diken müteahhitler

Yakında İstanbul depremi olacak 7.3 büyüklüğünde
  • Uyuyakaldım U kullanıcısına yanıt

Valla nerede kalırsın bilmemde gerekirse çadır kur git dağda kal 1 ay. Bina dışında her yerde kalabilirsin.

• Depremin mevsimi ve zamanı olmaz artı depremin ne zaman ve kaç şiddetinde olacağını sadece ALLAH bilir

• Kütahyalı 77 kullanıcısına yanıt

Ben inşaat mühendisiyim. Tabiki zamanı tam olarak kesitirilemez fakat istatistiksel verilere bakıldığı zaman yıkıcı depremler yaz aylarında daha yoğun gerçekleşmiştir. Artı olarak deprem mühendisliği dersi aldım ve yaklaşık büyüklük hesaplaması yapabiliyorum.

• Heisenbergin asistanı H kullanıcısına yanıt

Hocam depremin olacağı kesin zaten ya bu gün ya yarın yada seneye yada 10 sene sonra belkide 15 sene sonra.

Bunu bilemeyiz hesaplamalar yapabilirsin ancak bu yüksek derecede jeolojik bilgide gerektirir yani aşağıda ki lavların üzerinde yüzen katmanların nerelerde gezdiğini takip edebilmek gerekli ABD bunu uyudularla yapabiliyor gezegenin yer altı termal ısısından faydalanarak kıtaların hareketlerini gözlemleyebiliyorlar bu sayede deprem verilerini çoğu deprem kuruluşundan önce veriyorlar.

Önemli olan bu bizim üzerinde oturduğumuz binaların yenilenmemiş 40 yaşından eski olan binaların dayanıksız olup hala bu binaların o kadar vergi alınmasına rağmen yenilenmemesi.

Bu binaların yıkılıp yeniden yapılması lazım düzgün bir şekilde çevre planlaması ile beraber. Bu iş iki üç tane site yaparak kompleks dikerek çözülecek bir iş değil. Yüksek kalite de malzeme ve işçilik toprak ve yapı mühendisliği gerektirir.

40 sene öncede bu günde değişen bir şey yok. Devletin bu tip şeyleri sıkı sıkı denetlemesi lazım. Hatta dayanıksız bina inşa eden şirketleri insan öldürmeye teşebbüsten yargılamaları bile lazım japonyada öyle diye biliyorum. Bizim bulunduğumuz bölge japonya kadar tehlikeli bir bölge. Buna rağmen hala eski binalarda insanlar oturmak zorunda kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E9F644F03 -- 25 Haziran 2021; 16:2:25 >

• Bisikletçi76 kullanıcısına yanıt
    Yapma hocam, olmaz inşAllah.
    İstanbulda olacak bir deprem Türkiye için felaket demektir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kütahyalı 77

Depremin mevsimi ve zamanı olmaz artı depremin ne zaman ve kaç şiddetinde olacağını sadece ALLAH bilir

aynen öyle deprem öldürmezki bina dayanıksızsa öldürür boş bir arazide deprem olsa nolur

karavanların yaygınlaşması gerek

• kunglao K kullanıcısına yanıt

9 küsür şiddetinde deprem olursa görürsün deprem öldürmezi.

• Geralt of Mersin kullanıcısına yanıt

Bu ülkenin saçmalıklarından bıktım. Kendi meselelerimizin yanında bir de bunlarla uğraşıyoruz. Yeter artık be. Cidden yeter. Bu ülke adam olsun artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 25 Haziran 2021; 3:23:21 >
  • İşiniz gücünüz her fırsatta şanı yüce ALLAH'a saldırmak ne kadar cahil ve zavallısınız !

Konunun Allaha saldırmakla ne alakası var?

Kafan mı güzel?

• Olsun da geberip gideyim. O depremde canlı çıkmak asıl felaket zaten. Fakirseniz ve İstanbul da yaşıyorsanız öleceksiniz maalesef bunu kabullenin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E9F644F03

Konunun Allaha saldırmakla ne alakası var?

Kafan mı güzel?

Sana demedim Allah'a saldıranlara dedim

Konuda Allaha saldıran kimse yok? Yakında İstanbul depremi olacak 7.3 büyüklüğünde 

• Konuyu açtığım günün akşamı deprem oldu bingölde 5.2 büyüklüğünde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.